Новини
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Собор / Олесь Гончар / (Видання 2023 року)
350 грн.
Знаковий філософський роман про духовність та національну пам'ять українського народу.
Роман-застереження, в центрі якого – величний козацький собор як символ духовної спадщини та національної ідентичності українців. Через долі різних персонажів автор досліджує проблеми збереження історичної пам'яті, конфлікту поколінь, національного нігілізму та відступництва. Твір, що був заборонений радянською владою, розкриває важливі соціальні та моральні питання, які залишаються актуальними й сьогодні: відповідальність перед минулим і майбутнім, протистояння духовності та бездуховності, збереження культурної спадщини народу.
Доню, війна! / Андрій Тристан / (Видання 2025 року)
220 грн.
Поетична збірка про долю українських дітей під час російсько-української війни.
Автор через поетичне слово розкриває трагедію наймолодших українців, чиє дитинство було зруйноване повномасштабним вторгненням. У віршах відображено біль втрати домівки, розлуки з рідними, вимушеної евакуації та раннього дорослішання. Збірка є своєрідним документом епохи, що фіксує емоційний досвід дітей війни та нагадує про злочини російської агресії проти України.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Унікальна пам’ятка української історії – Мазепина книга, збірка документів 1726 року, яка містить у собі ревізійні описи Батурина, Любеча та 72 сіл, хуторів, слобід, частина з яких належала І. Мазепі (територіально знаходились в межах Чернігівського, Ніжинського, Стародубського, Прилуцького полків). Рукопис знаходиться в Чернігівському історичному музеї.
Видання проілюстроване художньо-історичними реконструкціями, які дають можливість побачити як могли виглядати тогочасні глухівський підканцелярист, посполиті Ніжинського полку та ін.
Для всіх, хто цікавиться історією Гетьманщини та досліджує родовід по сучасним Чернігівській та Сумській областях.
Фрагмент з оригінального опису:
“Нынѣ по разоренію городъ Батуринъ ввес пуст и около ево болварки и стѣни всѣ порозвалялис и ввес заросъ, и в обоихъ замкахъ никакого строенія старого и нового нѣтъ, толко двѣ церкви каменніе пустіе Живоначалнія Тройци да Николая Чудотворца недостроено в половину и в ніхъ нѣкакого церковного вбору, дверей и окончинъ нѣтъ и в мѣстахъ своди обвалилис, да бившіхъ гетмановъ и измѣнника Мазепи бивалъ войсковой каменной малой домъ [у] три полати ввес порозвалялся да измѣнника Мазепи бившого господара Самойла Целюріка каменніе двѣ полатки кладовіе пустіе, всѣ разбити, да при Батуринѣ на предмѣстѣ посля разоренія на погорѣлихъ и на пустих мѣстахъ поселилис вновъ по указу покойного господина гетмана Скоропадского, которий указъ покойним
атаманомъ батуринским Данилом Харевским публѣкован, а ініе живут и в старих домахъ, которіе от разоренія уцѣлѣли и сколко ннѣ при Батуринѣ на предмѣстѣ слободъ и в ніхъ дворовъ и бездворніхъ хатъ и сколко ремесленніхъ, пашенних, торговихъ и служилихъ козаков и прочіихъ чиновъ и хто откуду пришов или туточніе прежнѣе жителѣ о том обявляем нижей сего реестромъ.”
Назва: «Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: І.М. Ситий
Рік: 2023 (друге видання)
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 528 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8323-14-1
Кордони воєводств Правобережної України у XVI-XVIII століттях /Микола Крикун/ (Наукове видання 2016 року)
4000 грн.
Дослідження адміністративно-територіального устрою Правобережної України XVI-XVIII ст.
Книга Миколи Крикуна є ґрунтовним науковим дослідженням кордонів воєводств Правобережної України у XVI-XVIII ст. Це третє, доопрацьоване і розширене видання праці, яка вперше була опублікована у 1992 р.
Автор детально аналізує адміністративно-територіальний поділ Правобережної України, зосереджуючись на кордонах воєводств. Особливу увагу приділено Брацлавському та Подільському воєводствам, розділи про які зазнали найбільших змін порівняно з попередніми виданнями.
Дослідження базується на широкому колі історичних джерел і пропонує читачеві глибокий аналіз формування та змін адміністративних кордонів на Правобережжі протягом трьох століть.
Книга є цінним ресурсом для істориків, дослідників історичної географії та всіх, хто цікавиться адміністративно-територіальним устроєм України ранньомодерного періоду.
/
Бібліографічна інформація
Назва: Кордони воєводств Правобережної України у XVI-XVIII століттях
Автор: Микола Крикун
Рік і місце видання: 2016, Львів
Сторінок: 303
Мова: українська
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка. Олександр Прядко (2023)
350 грн.
Книжечка присвячена історії розвитку фортифікацій козацького містечка Ірклієва в ХVІІ-ХVІІІ ст. Розглянуто природно-географічні умови мікрорегіону, історію досліджень городища, основні історичні свідчення, результати польових обстежень укріплень, археологічні знахідки та картографічні джерела. У додатках подано реєстри Ірклїївських козаків 1649, 1756, 1762 років. Окремо представлено всі наявні сфрагістичні дані про печатки козацького Ірклієва. На основі картографічних джерел та археологічних розвідкових досліджень здійснено реконструкцію фортеці.
Представлене дослідження зацікавить істориків, археологів, краєзнавців, музеєзнавців та всіх, хто небайдужий до історії міст і сіл України.
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка
Автор: Олександр Прядко
Рік:2023
Сторінок: 76
Обкладинка м'яка
Та, що стала сонцем / Шеллі Паркер-Чан / (Видання 2024 року)
750 грн.
Історичне фентезі про дівчину, яка привласнює долю свого брата в середньовічному Китаї часів монгольського панування.
1345 р. Провидець пророкує двом сільським дітям різні долі: хлопчику - велич, дівчинці - забуття. Коли брат гине від рук бандитів, дівчина привласнює його особистість і йде в монастир під іменем Джу Чонба. Готова на все заради виживання, вона кидає виклик долі в охопленій війною країні, прагнучи здобути велич, що призначалася її брату.
Український раритет. Періодичні, продовжувані видання і неперіодичні збірники XIX-XX ст. (1846-1986).
810 грн.
Український раритет. Періодичні, продовжувані видання і неперіодичні збірники XIX-XX ст. (1846-1986).
Унікальна книга для бібліофілів.
У виданні висвітлюються профіль, особливості змісту й мистецького оформлення багатьох рідкісних українських і присвячених Україні іномовних періодичних, продовжуваних видань і неперіодичних збірників (суспільно-політичних, літературних, педагогічних і фольклорних, переважно «спецфондівських» у радянські часи), які побачили світ на «материковій» Україні та у діаспорі за сто сорок років. Характеризується внесок видавців і авторів часописів та збірників у розвиток національної свідомості української громади, збагачення вітчизняного письменства та зміцнення ідеалів гуманізму і демократії; розкривається цензурна історія ряду видань.
Автори: Погребенник Ф. П., Погребенник В. Ф.
Рік: 2011
Кількість сторінок: 300
Обкладинка тверда
Кобзар. Тарас Шевченко (Подарункове видання)
1600 грн.
Представлена збірка поезій Т. Г. Шевченка є спробою подати повний, справжній, канонічний текст його творів написаних з 1837 по 1861 р.р. Поряд з поетичною спадщиною поета в книзі представлені його художні роботи, які показують народові могутнього та вольового Шевченка. Ці картини знаходяться на експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка. Вперше для оформлення сторінок, на яких розміщені поезії Тараса Григоровича, використані його акварельні роботи, створені ним у період заслання.
Кобзар. Тарас Шевченко
Об’єм: 744 стр.
Мова: українська
Книги схожого змісту:
1. Більша книжка. Т.Шевченко (Видання 1963 року)
2. Кобзар. (Видання 1908 року впорядковане В. Доманицьким)
3. Твори в п’яти томах. Тарас Шевченко (Збірка класики 1984 року)
4. Тарас Шевченко як маляр. Написав Ол. Новицький (Оригінальна книга 1914 року)
5. Кобзар (Подарункове ілюстроване видання 1976 року)
6. Кобзарь Т. Шевченка. (Фототипія 1974 року позацензурного примірника видання 1840 року).
Книги про загадковий і незнаний Всесвіт
2150 грн.
Комплект науково-популярних видань відомих любителів космосу та науки Макса Кідрука, Джона Вілліса та Майка Маллейна. Автори книг майстерно поєднали наукову інформацію з захоплюючими наративами. Усі, хто цікавиться загадковими глибинами Всесвіту, технічними аспектами космічних місій, а також цікавинками із життя на Землі, цей комплект книг - для вас.
- Теорія неймовірності /Макс Кідрук/
Чому люди старіють? Чи правда, що більшість бактерій не є шкідливими? Яка користь із мертвого восьминога у нічному клубі? Макс Кідрук відповідає на ці та інші питання у своїй книзі "Теорія неймовірності".
"Теорія неймовірності" створена на основі сценаріїв однойменного науково-популярного радіоблогу, випуски якого виходили в ефірі «Українського Радіо» у другій половині 2021-го. У книзі є сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не доцільно будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Усі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Кожна відкриває щось нове — дивовижне та захопливе. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.
- Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя /Джон Вілліс/
Чи існують іншопланетяни? Майже напевно, так. Більше того — населених світів цілком може бути багато, адже Всесвіт безкінечний, а в безкінечному Всесвіті абсолютно все, зокрема й життя, не лише можливе, але й неминуче. Джон Вілліс розмірковує про те, де може ховатися позаземне життя і як його шукати. Спираючись на класичні роботи з астробіології, аналізуючи новітні відкриття, зроблені телескопом «Кеплер», марсоходом «К’юріосіті» та зондом «Нові горизонти», Вілліс досліджує перспективи виявлення життя у нашій галактиці.
- Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника /Майк Маллейн/
У 1978 році першу групу астронавтів космічного шатла — двадцять дев’ять чоловіків і шість жінок, які проведуть в НАСА найбурхливіші роки програми космічних шатлів — представили публіці. Серед них був полковник ВПС США Майк Маллейн, який у своїх мемуарах «Верхи на шатлі» розвіює героїчний ореол навколо корпусу астронавтів і зображує їх такими, якими вони є — звичайними людьми.
Вага: 1,300 кг
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Оновлене видання класичної праці польського історика Александра Гейштора на тему міфології слов'ян в дохристиянський період.
Назва: «Слов'янська міфологія (оновлене видання)»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Гейштор Александр
Переклад: С. Гірік
Рік: 2024
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 416 з ілюстраціями
Розмір: 155*220 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-7755-86-8