Новини
Федра. Апофеоз (Огарбузення) божественного Клавдія. Епіграми / Луцій Анней Сенека / (Видання 2024 року)
180 грн.
Збірка різножанрових творів Сенеки, що розкривають його філософсько-стоїчні погляди через призму драматургії, сатири та поезії.
До видання увійшли три різні за жанром твори Луція Аннея Сенеки: трагедія "Федра", що переосмислює давньогрецький міф про згубну пристрасть; політична сатира "Апофеоз (Огарбузення) божественного Клавдія", яка висміює обожнення померлого імператора; та збірка епіграм. Кожен твір по-своєму розкриває стоїчну філософію автора, його погляди на мораль, владу та людські вади. Особливу цінність становить переклад "Апофеозу" - рідкісного зразка античної політичної сатири. Видання представляє Сенеку не лише як філософа, але й як майстерного літератора.
Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор’я (Костянтин Колесников)
710 грн.
На краю Ойкумени. Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор'я: від заснування перших поселень до перших століть християнської ери (VII ст. до н.е. - IV ст. н. е.)
Книга присвячена військовим традиціям давньогрецьких колоній півдня сучасної України: полісних громад Тіри, Ольвії Понтійської, Херсонеса Таврійського та Боспорського царства впродовж більш ніж тисячоліття їхньої історії від зародження до сутінок античної цивілізації на півночі Понту. Розглянуто військово-політичні аспекти історії північнопричорноморських еллінських держав, еволюцію різних видів наступальної й оборонної зброї, проблему зовнішніх впливів і запозичень, окремі «роди військ» античних армій Північного Причорномор’я. Описано найважливіші воєнні кампанії північнопонтійських еллінів, свідчення про які дійшли до нашого часу.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Воїни степів. Гуни на території України. Олеся Жданович
2. Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
3. Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е. (Геннадій Казакевич)
4. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
5. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
6. Скіфи. Граков Б. М. (Антикварна наукова книга 1947 року)
7. Херсонес Таврический в третьей четверти 6 – середине 1 вв. до н.э. Очерки истории и культуры
8. Политическая и культовая элита Ольвии IV-I вв. до н.э. (Николаев Н.И.
Салимове лігво /Стівен Кінг/ Salem’s Lot
560 грн.
Містечко, у якому виріс Бен Міерз, завжди було звичайним. Нічого особливого, нікого особливого, хіба що назва трохи дивна: Єрусалимове, або, як вимовляють місцеві люди, Салимове Лігво. І ось Бен, тепер уже відомий письменник, повернувся сюди знову, бо хотів закрити гештальт минулого — свій дитячий страх. Те, що він малим побачив у старому зруйнованому будинку, який називали Домом Марстена, ледь не довело його до божевілля. Та Салимове Лігво не квапиться стирати старі спогади Бена. Навпаки: над Домом Марстена скупчуються моторошні хмари. У містечку один за одним зникають люди. Та найстрашніше розпочнеться тоді, коли зниклі знову повертатимуться…
Стівен Кінг — неймовірно популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.
Салимове лігво
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Красюк О.І.
Сторінок: 576
вага 0,478 кг
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Відновлення знаменитої книжкової серії!
АРХІВ КОША НОВОЇ ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ, ТОМ 9
Документи віддзеркалюють багатогранну історію Запорозької Січі, українського козацтва за 1734—1775 рр. з усіма її складнощами і суперечностями.
У дев’ятому томі серійного видання документів “Архів Коша Нової Запорозької Січі” опубліковано справи 35–37 фонду 229 (Кіш Нової Запорозької Січі), що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ.
Ці документи стосуються, головним чином, відносин запорожців з російськими гарнізонами, дислокованими у Військових Вольностях (справа 35), з підданими Османської імперії та Кримського ханату (справа 36) та обвинувачення військової старшини у зв’язках з гайдамаками (справа 37).
Видання розраховано на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.
Назва: «Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9»
Серія: Архів Коша Нової Запорозької Січі
Упорядники: Т. Л. Кузик, Л. З. Гісцова, Л. Я. Демченко, Л. М. Муравцева, І. Л. Синяк
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 592 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175*245 мм
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-95356-8-0
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Без догмата/Генрік Сенкевич/(Видання 1986 року)
1000 грн.
Роман першого польського лауреата Нобелівської премії, Г. Сенкевича, написаний у формі щоденника молодого чоловіка з аристократичної родини.
Переклад Заслуженого діяча культури Польщі, Ольги Тихонівни Ленік. Передмова д. ф. н. Валерії Вєдіної - дослідника польської літератури та кавалера медалі "За заслуги перед польською культурою".
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 57), та поціновувачам ілюстрацій графіка та карикатуриста Олександра Міхнушова, відомого багатьом читачам з дитинства як художній редактор журналу "Барвінок".
Змія і голуб / Шелбі Мег’юрін / (Видання 2024 року)
500 грн.
Темне фентезі про заборонене кохання між відьмою та мисливцем на відьом в альтернативній Франції XVII ст.
Роман розгортається у світі, де відьми століттями ведуть таємну війну з Церквою. Головна героїня Луїза ле Блан - могутня відьма, яка змушена переховуватися серед ворогів, прикидаючись звичайною дівчиною. Її життя кардинально змінюється, коли вона дізнається про примусові заручини з Рідом Діджоном, мисливцем на відьом з ордену Шассерів. Те, що починається як смертельно небезпечна гра у кішки-мишки, поступово перетворюється на пристрасну історію кохання, де ставки надзвичайно високі. Книга вирізняється детально продуманою системою магії, напруженим сюжетом та атмосферою історичної Франції з елементами темного фентезі.
Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
125 грн.
Історія звичайного сільського хлопця, що потрапив у вир Наполеонівських війн. Солдатська правда про довгі переходи, іноземне вино, різнобарвні мундири та багнетні атаки. Часи, коли не було механізованих з’єднань, радіозв’язку та штурмової авіації, а солдати щільними лавами йшли вперед за Бога і короля.
Про автора
Бенджамін Ренделл Гарріс - британський піхотинець, який служив у британській армії під час наполеонівських війн. Сьогодні його найбільше пам’ятають як автора мемуарів про своє перебування в армії під назвою «Спогади піхотинця Гарріса», які, як вважають, дають рідкісне уявлення про світ військових на службі в армії Веллінгтона. Більшість спогадів, опублікованих після війни, надходили від службових офіцерів, і досвід звичайних солдатів не був представлений у літературі через неписьменність великої кількості простих людей на той час.
Книги схожого змісту:
1. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
2. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
3. Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
4. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
5. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
Хроніки Дюни, 4 книги /Френк Герберт/ Dune Chronicles
6000 грн.
«Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди: премію Г’юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху.
До комлекту увійшли книги серії:
- Дюна (суперобкладинка) (656 ст.)
Меланж, або прянощі, — найцінніша і найрідкісніша речовина у всесвіті, яка може все: від подовження життя до сприяння міжзоряним подорожам. І знайти її можна лише на одній планеті — непривітному пустельному Арракісі. Той, хто володарює на Арракісі, контролює прянощі. А хто контролює прянощі — керує всесвітом.
- Діти Дюни (464 ст.)
Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів.
- Бог-Імператор Дюни (512 ст.)
Три з половиною тисячоліття Лето ІІ Атрід править величезною космічною імперією з центром на Арракісі. За цей час і планета, і правитель змінилися до невпізнання.
- Єретики Дюни (592 ст.)
Від часу дії попередньої книги циклу, «Бог-Імператор Дюни» минуло кілька тисячоліть. За цей час людство, як і передбачив Бог-Імператор Лето ІІ, званий тепер Тираном, розселилося на незліченні планети. Цей процес дістав назву Розсіяння, а самі мандрівники стали Загубленими.
Та от Загублені почали масово повертатися до Старої Імперії, батьківщини своїх предків.
Усіх їх об’єднує Атрідівський генетичний і ментальний спадок, а також те, що всі вони — Єретики Дюни.
Інститут /Стівен Кінг/ The Institute
560 грн.
Тієї ночі почався кошмар. Батьків Люка вбили, а самого хлопця закинули в позашляховик та повезли в невідомому напрямку. Він приходить до тями в місці, яке називають Інститутом. Таке собі гетто для дещо... незвичайних дітей. Їх викрадають і тримають тут, наче піддослідних щурів. Директорка місіс Сіґсбі та співробітники цієї зловісної установи безжально «викачують» з дітей їхні телепатичні й телекінетичні здібності. Нова знайома Люка каже, що звідси неможливо втекти. Але він має спробувати...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка щодня поповнюється.
Книга: Інститут
Автор: Стівен Кінг
сторінок: 608
Переклад: Куч В.І., Рогоза А.П.
вага 0,506 кг
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
Містер Мерседес /Стівен Кінг/ Mr. Mercedes
588 грн.
Спогади про нерозкритий злочин не дають спокою колишньому поліцейському Біллу Годжесу. Він мав упіймати злочинця, який на вкраденому «мерседесі» навмисне вбив та покалічив десятки людей, але... Одного дня Білл отримує листа від того самого таємничого вбивці. Він обіцяє, що наступного разу жертв буде більше! Це був тільки початок… Білл знову повертається до роботи. Ставки в цій смертельній грі надто високі...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Містер Мерседес
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Красюк О.І.
сторінок: 544
вага 0,460 кг
Топ-продажів
07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5