Новини
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Намисто принцеси Фіорімонде / Мері де Морґан / (Видання 2022 року)
220 грн.
Збірка авторських казок британської письменниці XIX ст. про магію, перевтілення та моральні цінності.
Книга містить вибрані казки Мері де Морґан, які поєднують традиційні казкові мотиви з оригінальними сюжетами та персонажами. Авторка майстерно переплітає фантастичні елементи з повчальними історіями про наслідки людських вчинків. Особливістю збірки є нетипові персонажі, як-от принцеса-відьма, та незвичайні сюжетні повороти. Казки написані в класичному вікторіанському стилі та будуть цікаві як дітям, так і дорослим читачам, які цінують якісну літературну казку.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Сни Айнштайна / Алан Лайтмен / (Видання 2023 року)
220 грн.
Поетичний роман про природу часу, де наукові концепції переплітаються з художньою фантазією.
У серії коротких новел-снів автор досліджує різні концепції часу через уявні світи, які могли наснитися молодому Альберту Айнштайну під час роботи над теорією відносності. Алан Лайтмен, поєднуючи наукову точність фізика з майстерністю письменника, створює захопливі візії альтернативних всесвітів, де час може рухатися по колу, завмирати, текти назад чи розгалужуватися. Кожен сон не лише представляє унікальну фізичну концепцію, але й досліджує глибокі філософські питання про сутність людського буття, свободу волі та природу щастя.
Іловайськ (Книга про АТО)
2000 грн.
Книга про мужність, героїзм і людяність українських солдат і офіцерів
Іловайськ - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі, що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
2-е видання, виправлене.
«Іловайськ. Розповіді про справжніх людей».
Автор: Положій Євген Вікторович (м. Суми), 47 років - відомий журналіст і письменник.
Видання 2015 року
Мова: українська
Сторінок: 377
Сумний кипарис /Агата Крісті/
350 грн.
Елінор та Родді планували весілля. Вони були сповнені надій на щасливе подружнє життя. До того ж Елінор була єдиною спадкоємицею багатої тітки Лорі, яка тяжко хворіла. Та все перекреслив лист від аноніма, що підписався "Доброзичливцем". Він натякнув Елінор, що тітчина вихованка Мері Джеррард може зазіхнути на спадок. За кілька днів тітку Лорі знаходять мертвою. А незабаром смерть наздоганяє і молоду Мері. Докази вказують на єдину спадкоємницю, що залишилася живою, - Елінор. Ба більше - дівчина раптом сама зізнається у злочині. Але легендарний детектив Еркюль Пуаро підозрює, що все не так очевидно. Він уже знає: до цієї химерної історії причетний ще дехто…
Сумний кипарис
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 304
Формат 125x170 мм
Переклад А. В. Нікіфорова-Вакалюк
Рік видання 2023
Вага: 0,240 кг
Сподвижники Богдана Хмельницького /Юрій Мицик/ (2023)
810 грн.
Національно-визвольна війна українського народу 1648-1658 рр. мала кардинальне значення в історії України. Після довгих років бездержавності українському народу вдалося в ході збройної боротьби створити незалежну державу – Гетьманщину. Ця подія визначила устремління українського народу на подальші кілька століть, сформувавши культурні, філософські та світоглядні засади ідеї української державності, яку не вдалось викорінити жодному із загарбницьких режимів, під якими опинялись частини України у різні часи і яка дозволила українцям зберегти свою ідентичність, уникнувши долі інших асимільованих народів.
Беззаперечним лідером українського народу під час Національно-визвольної війни був гетьман Богдан Хмельницький. Проте він не міг одноосібно здійснити такі тектонічні геополітичні зрушення, як відновлення української державності. Гетьман-державотворець спирався на плеяду сподвижників із козацької старшини, які допомагали йому організовувати народ на боротьбу проти загарбників. Ці люди походили з різних соціальних верств і відіграли різні ролі у драматичній історії становлення Гетьманщини – хтось проявив себе насамперед у воєнній справі, інші – як дипломати, правники, господарники. Дехто з них промайнув на історичному небосхилі яскравим метеором, залишивши про себе лише згадку в хроніці тих подій, хтось залишився в історії нашої держави та пам’яті народу на довгі століття. На жаль, наразі в Україні з різних причин зроблено надзвичайно мало для відновлення біографій усіх значних діячів Національно-визвольної війни.
Відомий історик Юрій Мицик на основі широких архівних матеріалів відтворив захопливі життєписи найближчих соратників Богдана Хмельницького, які й зібрані у цій праці.
Сподвижники Богдана Хмельницького
Автор: Юрій Мицик
Рік: 2023
Сторінок: 248
Обкладинка тверда.
Розміри,см.:
довжина 22
ширина 15
товщина 1,7
Вага: 0,420 кг
Відьмак. Сезон гроз. Книга 8 /Анджей Сапковський/
266 грн.
Відьмак, Ґеральт із Рівії продовжує свою боротьбу. У королівстві Керак на нього чекають нові випробування. Зараз він – мисливець за чудовиськами, якого найняли для вбивства. Після знищення чергової небезпечної потвори, троє вдягнених у чорне мосьпанів арештовують Ґеральта. Тепер і він у біді: його позбавили двох відьмацьких мечів. Він змушений докласти усіх зусиль, аби повернути зброю…
Руда чародійка Литта Нейд, відома як Корал, зваблює Ґеральта, у них починається бурхливий роман. Але кохана Йеннефер, з якою він стільки пройшов, не дає забути про себе… Інтриги королів і магів продовжуються: гримить грім, бушують грози, історія йде далі…
Магія Анджея Сапковського — у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжок неможливо. Саме тому героїчна сага про відьмака посідає четверте місце за накладами у Польщі, нагороджена преміями імені Януша Зайделя, преміями SFinks, а 2010 року Анджей Сапковський отримав почесну нагороду Європейського співтовариства наукової фантастики EuroCon «Ґранд Майстер».
Відьмак. Сезон гроз. Книга 8
Автор: Анджей Сапковський
Сторінок: 352
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
900 грн.
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст.
Публікація дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку ХХ ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів ХХ – початку ХХІ ст.
Книга розрахована на науковців, мистців, усіх, хто цікавиться історією.
Авторка: Ольга Ковалевська
Рік: 2013
Кількість сторінок: 420
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
2. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
5. Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст. Одяг, спорядження, зброя та клейноди (С. Шаменков)
6. Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
7. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Тетяна Таїрова-Яковлєва
8. Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
9. Korespondencja wojskowa hetmana Janusza Radziwiłła w latach 1646–1655. (Військова кореспонденція гетьмана Януша Радзивілла 1646–1655 рр.)
Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. Олена Боряк
800 грн.
Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.
Публікація етнографічних та фольклорних записів, зібраних у 1928–1929 рр. студентами педагогічного технікуму, що за тих часів працював у містечку Мар’їнка (Донеччина). Унікальні тексти містять відомості про соціально-економічне життя містечка, описи обрядів життєвого циклу (весілля, народження, смерть), молодіжних зібрань і розваг, дитячих ігор, танців, а також свідчення про побут греків-урумів з навколишніх сіл. Вони є переконливим доказом того, що витоки культурного багатства Донеччини слід шукати в українській етнічній традиції.
Межигір’я: сторінки історії (Неля Герасименко)
650 грн.
Межигір'я: сторінки історії
Авторка: Неля Герасименко
Рік: 2018
Кількість сторінок: 232
Обкладинка тверда
Книга розповідає про Межигір’я, мальовничу місцевість недалеко від Києва. Про його величну історію, яка сповнена легенд, переказів і драматичних подій. Детально описане функціонування Києво-Межигірського монастиря, починаючи від оповитого легендами заснування у ХІІ ст. Значне місце відведене періоду, коли він був «військовим» храмом Запорозької Січі. Розглянута діяльність фаянсової фабрики, відкритої на території монастиря після його ліквідації наприкінці ХVІІІ ст., відновлення монастиря та його закриття після встановлення в Україні радянської влади і, врешті, руйнування монастирських приміщень та церков, знищення культурних надбань українського народу для побудови державної дачі.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3
1500 грн.
Третій том містить справи №16-20 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються відносин Запоріжжя з Гетьманщиною, Османською імперією (в тому числі Кримським ханством), розшуку втікачів (селян та солдат-дезертирів) на Запоріжжя, справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 2 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)