Новини
Україна: війни, битви, персони / Ярослав Трінчук / (Видання 2020 року)
320 грн.
Переосмислення ключових воєнних подій та визначних постатей української історії крізь призму сучасних історичних концепцій.
Книга пропонує новий погляд на військову історію України, очищений від імперських та радянських історіографічних міфів. Автор детально аналізує мотивації історичних діячів, стратегічні аспекти відомих та маловідомих битв, розкриває замовчувані сторінки української воєнної історії. Особливу увагу приділено подіям, які тривалий час перебували поза увагою офіційної історіографії або подавалися викривлено. Дослідження спирається на сучасні соціологічні та історіософські підходи, пропонуючи читачеві об'єктивний погляд на формування української військової традиції.
Проти червоних окупантів / Яків Гальчевський-Войнаровський / (Видання 2023 року)
300 грн.
Мемуари отамана Якова Гальчевського про повстанську боротьбу проти більшовицької окупації на Поділлі в 1920-1925 рр.
Спогади отамана Гальчевського детально описують організацію та тактику партизанської боротьби проти радянської влади в умовах окупації. Видання має особливу цінність як свідчення безпосереднього учасника подій та демонструє приклад незламності духу в боротьбі за незалежність України.
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ
Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Нову книжкову історико-джерельну серію “Архівний ключ” відкриває публікація найважливішої збірки документів 16 століття — Руської (Волинської) Метрики 1569-1572, 1574 рр.
Збірка - документальна основа для пошуків істориків, краєзнавців та дослідників родоводу.
Оригінал до цих пір знаходиться в московському архіві, куди був вивезений в часи імперії.
Назва: «Руська (Волинська метрика. Книга за 1569 — 1572, 1574 роки»
Серія: Архівний ключ
Автори: Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 288 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 620 г
ISBN: 978-617-8221-13-3
Русь «після Русі». Між короною і булавою /В. Горобець, М. Волощук, А. Плахонін, Б. Черкас, К. Галушко/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Чим могла бути "Русь після Русі"? У цьому дивному словосполученні міститься безліч прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, але й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 року, коли чимало українців знову замислилися про витоки своєї держави та народу, а також про стосунки із давніми сусідами. Тому, для цієї книги серії "Історія без цензури" ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна вразливими є питання закінчення Русі та початку України, а також існування Галицько-Волинської держави. Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців і чи була Річ Посполита "польським завоюванням" - на ці та інші питання читач може знайти відповіді у цьому виданні.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних мап.
Назва: Русь «після Русі». Між короною і булавою
Автор: Віктор Миколайович Горобець (нар. 1964) — український історик, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України, доктор історичних наук, професор.
Мирослав Михайлович Волощук (нар. 1979) - доктор історичних наук, професор, директор Центру медієвістичних студій ПНУ ім. В.Стефаника.
Андрій Гаврилович Плахонін (нар. 1972) – історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології.
Борис Володимирович Черкас (нар. 1976) – дослідник історії міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи та геополітичного становища України у XIV – XVII ст.
Кирило Юрійович Галушко (нар. 1973) — український історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Доба на океані. Як переплисти Атлантику каяком? / Лот-Іґнацюк Аґата, Іґнацюк Бартоломей / (Видання 2021 року)
320 грн.
Захоплива документальна розповідь про унікальну подорож людини, яка першою перетнула Атлантичний океан на каяку.
Книга розповідає про неймовірні експедиції польського каякаря Александра Доби, який став першою людиною в історії, що перетнула Атлантичний океан на каяку від континенту до континенту. Читачі дізнаються про всі аспекти підготовки до трансатлантичної подорожі: від конструкції спеціального каяка до навігації в океані. Автори яскраво описують зустрічі з природними стихіями, розкривають секрети виживання в екстремальних умовах та діляться практичними деталями побуту під час такої незвичайної подорожі. Видання чудово ілюстроване та буде цікавим як юним читачам, так і дорослим шанувальникам пригод та подорожей.
Пригоди в морі під вітрилами (збірка книг)
Комлект книг, які занурюють читача в світ морських пригод доби, коли основною рушійною силою кораблів були вітрила та відвага капітанів.
Перша книга - "Чорний лебідь" - роман англійського письменника Рафаеля Сабатіні (1875-1950), автора не менш відомої серії про капітана Блада та роману "Скарамуш"
Захоплива історія, описана автором в “Чорному лебеді”, відбувається у другій половині XVII століття в Карибському морі. Головний герой роману – колишній буканір, який виконує таємну місію, а водночас намагається врятувати з піратського полону чарівну міс Прісциллу Гаррадайн.
Книгу супроводять півтори сотні фахових коментарів перекладача з поясненнями різноманітних морських термінів.
Друга книга - "Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб" - роман українського історика мореплавства Віктора Губарева. Дія роману відбувається в першій чверті XVIII століття в акваторії Гвінейської затоки (Африка). Твір запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Обидві книги добре проілюстровані.
План м. Києва 1930 / П. Тимошок
100 грн.
Унікальна карта Києва 1930 р., укладена П. Тимошком.
Копія з карти, яка супроводжувала "Провідник" 1930 року Ернста.
Детальний кольоровий план міста із зазначенням вулиць, площ та важливих об'єктів. Карта містить покажчик вулиць за абеткою із зазначенням їх розташування на квадратах плану, позначення районів міліції та ліній трамваю. Особливу цінність становить відображення історичної забудови та планування міста кінця 1920-х рр.
Розмір ~ 32 x 47 см
Внутрішня icторiя. У ритмі здорового серця /Бун Лім /
588 грн.
Серце — полум’яний мотор… Наш невтомний маятник, про який ми часто забуваємо піклуватися. Як наслідок: високий кров’яний тиск чи рівень холестерину, підвищений ризик інфаркту чи інсульту. Пізно бігти до спеціаліста? Лікар Бун Лім вважає, що почати дбати про своє серце завжди на часі. Один із найкращих кардіологів світу, спираючись на багаторічний досвід та конкретні випадки з практики, розповість, як вирішити проблеми з гіпертонією, холестерином і спадковими захворюваннями серця, болем у грудях, зомлінням та стресом, а також дасть дієві поради, як цим проблемам запобігти.
- Як працює ваше серце
- Високий тиск та поганий холестерин
- Серцевий напад і біль у грудях: профілактика та лікування
- Порушення серцебиття, фібриляція передсердь та інші аритмії
- Зомління та синкопе
- Харчування та комплекс фізичних вправ для здорового серця
Ця книжка — найкращі ліки для вашого серця. Вона допоможе зрозуміти внутрішні процеси, механізм роботи серця; підкаже, що робити, коли серцю важко, та як підтримувати його в гарній формі без вживання великої купи дорогих ліків. Покрокові інструкції та прості методики, що базуються на фізичних вправах, дієті та здоровому способі життя, збережуть молодість вашого серця на довгі роки.
Про автора:
Бун Лім — один із провідних кардіологів світу. Практикує в Імперському коледжі Лондона та лікарні «Гаммерсміт», в одному з найбільших спеціалізованих кардіологічних відділень у Лондоні. Визнаний Лікарем року у 2018-2021 роках. Був учасником програми BBC The Diagnosis Detectives. Попри медичну практику, часто читає лекції як для пацієнтів, так і для лікарів на національному та міжнародному рівнях.
Внутрішня icторiя. У ритмі здорового серця
Автор: Бун Лім
Переклад: Альбіна Саженюк
сторінок: 256
вага 0,251 кг
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить документи та статті з історії Чернігівщини 17-18 ст.
Перепис посполитих Чернігівського полку 1713 року, матеріали якого дають можливість ознайомитися з кількісним та якісним складом посполитого населення (селян і міщан), їхніми іменами, прізвищами, промислами та ремеслами, а також тогочасною адміністративно-територіальною структурою Чернігівського полку і його сотень.
Подимний реєстр Чернігівського воєводства 1638 року є нині єдиним документом, чий масштаб дозволяє уявити як адміністративний поділ та структуру землеволодіння Чернігівщини того часу, так і виступає орієнтиром з економічної спроможності кожного згаданого в документі поселення.
Для багатьох сіл регіону, це також перша письмова згадка про їх існування. Для другого видання подимний перепис перекладено та зроблена географічна прив'язка до сучасних сіл і міст.
Стаття про планувальну основу сіл Чернігівщини XVII-XVIII ст. робить вступ до теми формування різних топографічних типів поселень.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: І. Ситий, С. Горобець, А. Потьомкін, П. Кулаковський
Ілюстратори: С. Шаменков, О. Бондар
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-5-9
Фамільяри /Стейсі Голлс/ The Familiars
700 грн.
ХVII сторіччя, Ланкастер, Англія.
Флітвуд Шатлворт мріє подарувати своєму чоловікові Річарду спадкоємця. Але вона вже тричі втрачала дитину, і четверта вагітність дається їй дуже тяжко. До того ж Флітвуд знаходить серед паперів чоловіка листа від свого лікаря. Той попереджає, що пологи вб’ють молоду пані. Чому ж Річард нічого не сказав їй про цю пересторогу? А до всього графством ще й ширяться чутки про фамільярів - духів, що супроводжують злих чаклунок.
Якось у лісі Флітвуд зустрічає Еліс - юну, проте досвідчену повитуху. Трави від неї справді полегшують стан вагітної. Поступово проста дівчина і благородна пані стають майже подругами. Флітвуд сподівається, що знання та досвід Еліс допоможуть їй і дитині вижити. Але селянці дуже небезпечно знатися на травах у часи, коли оголошено полювання на відьом...
Фамільяри
Стейсі Голлс
Сторінок 352
Формат 150x220 мм
Переклад Климчук Наталія Василівна
Вага: 0,380 кг
Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб /Губарев В.К./
Теплі моря західноафриканського побережжя першої чверті XVIII століття.
Епоха прекрасних вітрильників, епоха жорстоких і підступних піратів та відважних капітанів, епоха прекрасних дам та великих скарбів, заради яких варто ризикнути життям.
Роман українського письменника Віктора Губарева запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Топ-продажів
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5