Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
/ Судебная медицина / Алисиевич В.И., Бронникова М.А., Кантер Э.И., Левченков Б.Д., Прозоровский В.И., Сыцянко Г.А. / (Видання 1968 року)
3200 грн.
Фундаментальний підручник з судової медицини для студентів юридичних інститутів та факультетів радянського періоду.
Колективна праця провідних радянських судових медиків відображає найновіші досягнення судово-медичної науки та експертної практики станом на 1968 рік. Вперше в підручник включено розділ про медико-криміналістичні дослідження, висвітлюється судово-медична експертиза речових доказів у контексті завдань судово-слідчої практики.
Підручник структуровано за класичною схемою радянської судової медицини: процесуальні та організаційні основи експертизи, судова травматологія, асфіксія, дія екстремальних температур та інших зовнішніх факторів, судова токсикологія, експертиза живих осіб та трупів, дослідження речових доказів. Особливістю видання є комплексний підхід до висвітлення як теоретичних основ, так і практичних аспектів судово-медичної експертизи.
Автори - відомі фахівці в галузі судової медицини з науковими ступенями, що забезпечує високий науковий рівень викладу матеріалу. Підручник допущений Міністерством вищої та середньої спеціальної освіти СРСР, що підтверджує його офіційний статус у системі юридичної освіти.
/ Судебно-медицинская экспертиза механической травмы / Гамбург А.М. / (Видання 1973 року)
2200 грн.
Спеціалізована монографія з судово-медичної експертизи механічної травми для практикуючих експертів.
Проф. А.М. Гамбург здійснює комплексний аналіз праць судових медиків Української РСР у галузі судово-медичної експертизи механічної травми та механічної асфіксії. Автор систематизує досягнення українських науковців, доповнюючи їх відповідними роботами вчених інших радянських республік.
Монографія надає детальну характеристику різних видів механічної травми, розглядає можливості встановлення механізму її виникнення, визначення характеру пошкоджуючого предмета, а в окремих випадках - конкретного його екземпляра. Особливо детально висвітлені питання діагностики окремих видів механічної асфіксії, зокрема утоплення, описано явища постасфіксичного періоду та шляхи усунення прижиттєвої странгуляції.
Окремий розділ присвячено судово-медичній оцінці ступеня тяжкості несмертельних ушкоджень. Описуються різні методи дослідження з їх результатами, надаються рекомендації щодо використання відповідних методик у експертній практиці. Показана ефективність застосування лабораторних методів дослідження.
/ Развитие судебномедицинской науки и экспертизы / Гамбург А.М. / (Видання 1962 року)
2200 грн.
Історична монографія про розвиток судово-медичної науки та експертизи в УРСР.
Професор А.М. Гамбург розповідає про провідні проблеми судової медицини, які обговорювалися на конференціях і нарадах судових медиків упродовж років соціалістичного будівництва. Автор систематизує матеріали з'їздів і нарад, висвітлюючи еволюцію судово-медичної науки та практики в радянський період.
Книга охоплює широке коло питань: від історії судової медицини до сучасних на той час методів дослідження. Особливу увагу приділено судовій травматології, дослідженню вогнепальних поранень, механічній асфіксії, скоропостижній смерті, лабораторним методам дослідження. Розглядаються дискусійні питання щодо меж компетенції експерта, судово-медичної оцінки тяжкості тілесних ушкоджень.
Видання ілюстроване та розраховане на широкі кола лікарів, судових експертів, організаторів охорони здоров'я, істориків медицини, а також студентів старших курсів медичних інститутів. Становить цінність як історичне джерело розвитку судової медицини в Україні радянського періоду.
Микробиология / Черкес Ф.К., Богоявленская Л.Б., Бельская Н.А. / (Видання 1986 року)
3200 грн.
Підручник з мікробіології для учнів середніх медичних навчальних закладів радянського періоду.
Комплексний навчальний посібник, що складається з теоретичної та практичної частин. Теоретичні розділи висвітлюють розвиток мікробіології, властивості мікроорганізмів, інфекційний процес, імунітет та алергію. Практичні розділи описують основні методи мікробіологічного дослідження при різних інфекціях за чітко визначеною схемою.
Підручник побудовано за класичною радянською методикою медичної освіти з поділом на загальну та часткову мікробіологію. Загальна частина охоплює основи класифікації мікроорганізмів, їх морфологію та фізіологію, методи дослідження, вчення про інфекцію та імунітет. Часткова частина присвячена конкретним патогенним мікроорганізмам. Видання відповідає програмі, затвердженій Міністерством охорони здоров'я СРСР, і призначене для фельдшерсько-лаборантських та санітарно-фельдшерських відділень медичних училищ.
Автори - досвідчені викладачі медичних закладів, що забезпечує поєднання теоретичних знань з практичними навичками, необхідними для майбутніх медичних працівників середньої ланки.
Люборацьки. Симейна хроника / Анатоль Свыдныцькый / (Антикварне видання 1901 року)
16000 грн.
Сімейна хроніка українського письменника про життя подолян у ХІХ ст.
Автобіографічна повість відомого українського письменника та етнографа Анатоля Свидницького, присвячена життю подільської селянської родини. Твір написаний у формі родинної хроніки і розповідає про побут, звичаї та традиції українського села на Поділлі в середині ХІХ ст.
А. Свидницький, автор популярних пісень "Вже літ більше двісті" та "В полі доля стояла", створив яскраву етнографічну картину українського села. Дія розгортається в селі Солодьки поблизу Умані на Київщині, де автор детально змальовує побут подолян, їхні звичаї, обряди та щоденне життя. Особливу увагу приділено опису великодніх святкувань у подільському селі.
У передмові згадується, як автор у 1861 р. в Полтаві разом з Василем Куликом та Дмитром Пільчиковим обговорював питання народної освіти та культури в період після скасування кріпацтва. Твір відзначається глибоким знанням народного побуту та етнографічною точністю в описах подільської глибинки.
Исторія искусства всѣхъ временъ и народовъ. Томъ первый. Томъ второй / Карл Вёрман / (Антикварне видання 1903 року)
22000 грн.
Фундаментальна праця німецького мистецтвознавця про історію світового мистецтва від найдавніших часів.
Капітальний багатотомний труд Карла Вермана, директора Дрезденської галереї, присвячений всеосяжному викладу історії мистецтва народів світу. Перший том охоплює мистецтво дохристиянських та нехристиянських народів від найдавніших часів до наших днів. Автор відходить від традиційного підходу, коли історія мистецтва викладається крізь призму філософських доктрин, натомість прагне дати повний огляд розвитку художніх мотивів та форм у всіх народів світу.
Особливістю праці є детальний розгляд не лише архітектури, скульптури та живопису, але й прикладного мистецтва, ремісничих виробництв та орнаментики. Вільний від будь-якої доктринальної заангажованості, автор простежує передачу художніх типів і форм від одного народу до іншого, взаємовплив національних мистецьких традицій. Видання багато ілюстроване - містить 615 рисунків у тексті, 15 хромолітографій та 35 таблиць.
Російський переклад здійснено під редакцією А.І. Сомова, старшого хранителя Імператорського Ермітажу. Це перший том із запланованої трилогії - другий том присвячений християнському мистецтву до епохи реформації, третій - новітньому мистецтву від реформації до сучасності.
Записки Наукового товариства Імени Шевченка / (Антикварна книга 1892 року)
2200000 грн.
Перше періодичне академічне видання з українознавства.
Виходили випуски по трьох секціях: філологічній, історико-філософській, та природничо-медичній, яка проіснувала недовго.
Перші томи вийшли за редакції письменника та лексикографа Олександра Кониського. У 1895-1913 рр. Записки редагував Михайло Грушевський, згодом - академік ВУАН Кирило Студинський та Іван Крип'якевич, професор, майбутній директор Інституту суспільних наук АН УРСР.
Також у Записках публікувалися Іван Франко, сходознавець Агатангел Кримський, етнограф Федір Вовк, фольклорист Філарет Колесса, майбутній професор Гарвардського університету О. Оглоблін, історик та прем'єр-міністр УНР В. Прокопович та інші відомі українські вчені та письменники.
Починали виходити як альманах-щорічник, у 1896-1913 журнал, згодом - нерегулярний збірник.
Майже повна добірка випусків (відсутні тт. 5-8)
Исторія Россіи съ древнѣйшихъ временъ /Сергѣй Соловьевъ/ (Антикварна книга 1867 року)
400000 грн.
С. М. Соловйов - ректор Московського університету, академік, таємний радник.
Його "Історія" у 29 томах для свого часу найбільш повна за охопленням фактів та хронологічним охопленням.
Саме у роботі Соловйова вперше використано термін "Київська Русь".
Том 1 присвячений давній історії Русі, починаючи від повідомлень Геродота і до Ярослава Мудрого.
Том 2: висвітлює князівські усобиці за нащадків Ярослава
Том 3 розглядає події від татарської навали до Дмитра Донського.
Том 4 присвячений подіям XIV-XV cт.
Том 5: князювання Івана III та Василія Івановича.
Подальші томи мають авторські назви:
Том 6 і 7: Царствованіе Іоанна IV и Ѳеодора Іоанновича
Том 8: Исторія Смутнаго времени
Том 9: Царствованіе Михаила Ѳеодоровича
Том 10-12: Царствованіе Алексѣя Михайловича
Том 13-18: Исторія Россіи въ эпоху преобразованія
Том 19: Царствованіе Петра II и Анны Іоанновны
Том 20: Царствованіе Анны Іоанновны
Том 21-24: Царствованіе Елисаветы Петровны
Том 25-29: Царствованіе Екатерины II
Добре збережений комплект у старовинних власницьких палітурках з шкіряними тисненими корінцями.
Акты, издаваемые коммиссіею, высочайше учрежденною для разбора древнихъ актовъ в Вильнѣ / (Антикварна книга 1865 року)
3000000 грн.
Багатотомна збірка історичних джерел з архівів колишнього Великого князівства Литовського.
Першим головою комісії був фольклорист, ректор Львівського університету, член "Руської трійці" та греко-католицький священник Яків Головацький, с 1888 року - історик Юліан Крачковський, останнім - Флавіан Добрянський.
Випуск почався друкарнею А. Г. Кіркора, згодом Друкарнею Губернського правління, починаючи з тому 7 видавалися друкарнями А. Сиркіна та з тому 28 - друкарнею "Русскій починъ". Випуск Актів був перерваний Першою світовою війною.
Томъ 1 (1865): Акты Гродненскаго земскаго суда
Томъ 2 (1867): Акты Брестскаго земскаго суда
Томъ 3 (1870): Акты Брестскаго гродскаго суда
Томъ 4 (1870): Акты Брестскаго гродскаго суда
Томъ 5 (1871): Акты Брестскаго и Городенскаго гродскихъ судовъ, с присовокупленіемъ привилегій на землевладѣніе въ Брестской и Кобринской экономіяхъ.
Томъ 6 (1872): Акты Брестскаго гродскаго суда, Акты Брестскаго подкоморскаго суда, Акты Брестской магдебургіи, Акты Кобринской Магдебургіи, Акты Каменецкой Магдебургіи
Томъ 7 (1874): Акты Городненскаго гродскаго суда
Томъ 8 (1875): Акты Виленскаго гродскаго суда
Томъ 9 (1878): Акты Виленскаго земскаго суда
Томъ 10 (1879): Акты Виленскаго магистрата и магдебургіи
Томъ 11 (1880): Акты Главнаго Литовскаго трибунала
Томъ 12 (1883): Акты Главнаго Литовскаго трибунала
Томъ 13 (1886): Акты Главнаго Литовскаго трибунала
Томъ 14 (1888): Инвентари именій XVI столѣтія
Томъ 15 (1888): Декреты Главнаго Литовскаго трибунала
Томъ 16 (1889): Документы, относяшіеся къ исторіи церковной уніи
Томъ 17 (1890): Акты Гродненскаго земскаго суда
Томъ 18 (1891): Акты о копных судахъ
Томъ 19 (1892): Акты, относяшіеся къ исторіи бывшей Холмское епархіи
Томъ 20 (1893): Акты касающіеся города Вильны
Томъ 21 (1894): Акты Гродненскаго земскаго суда
Томъ 22 (1895): Акты Слонимскаго земскаго суда
Томъ 23 (1896): Акты Холмскаго гродскаго суда
Томъ 24 (1897): Акты о боярахъ
Томъ 25 (1898): Инвентари и разграничительные акты
Томъ 26 (1899): Акты Упитскаго гродскаго суда
Томъ 27 (1890): Акты Холмскаго гродскаго суда
Томъ 28 (1901): Акты о Евреяхъ
Томъ 29 (1902): Акты о Евреяхъ
Томъ 30 (1904): Акты Трокскаго подкоморскаго суда за 1585-1613 годы
Томъ 31 (1906): Акты о Литовскихъ татарахъ
Томъ 32 (1907): Акты Вилкомирскаго гродскаго суда
Томъ 33 (1908): Акты относяшіеся къ исторіи Западно-русской церкви
Томъ 34 (1909): Акты относяшіеся ко времени войны за Малороссію (1654-1667)
Томъ 35 (1910): Инвентари староствъ, имѣній, фольварковъ и деревень за вторую половину XVIII вѣка (1751-1789)
Томъ 36 (1912): Акты Минскаго гродскаго суда 1582-1590
Томъ 37 (1912): Документы и матеріалы, относящіеся къ исторіи Отечественной войні 1812 г.
Алфавитный указатель ко II, III, IV, V томамъ (1872)
Акты, относящіеся къ исторіи Южной и Западной Россіи / (Антикварная книга 1861 року)
2000000 грн.
Багатотомна збірка документів з історії України та Білорусі, яка видавалась Археографічною комісією протягом трьох десятиліть в 1860-1890-х роках.
Редакторами були відомі історики того часу Микола Костомаров та Геннадій Карпов.
Книги видавались тиражами по 600 шт., тож на сьогодні є великою рідкістю.
Часовий період документів - XIII – XVII століття.
Том 1 (1863). Документи 1361-1598 років. Тут вміщено жалувані грамоти удільних князів і великих князів Литовських, а також грамоти і акти справ управління і устрою міст, земель, церковних справ, воєнних дій.
Том 2 (1865). документи 1599-1636 років та додатки до попереднього тому (13-17 ст.)
Том 3 (1861). Документи 1638-1657 років. Акти Київської митрополії за її відносин з Москвою, щодо стану монастирів, козацькі повстання та війни Богдана Хмельницького і його міжнародні відносини.
Том 4 (1863). Документи 1657-1659 років. Справи з Московського Архіву іноземних справ часів гетьманату Виговського. Царські грамоти, гетьманські універсали, списки воєвод та послів, направлених на Україну, приватні листи та чолобитні.
Том 5 (1867). Документи 1659-1665 років. Справи Малоросійського приказу. Ніжинська Чорна рада, суперництво претендентів на гетьманство, війни.
Том 6 (1869). Документи 1665-1668 років. Церковні справи, обрання Київського митрополита, фінансові документи царського уряду в Україні та інше.
Том 7 (1872). документи 1660-х років в Гетьманщині і навколо (гетьманування Брюховецького).
Том 8 (1873). документи 1668-69-х років в Гетьманщині. Гетьмани Брюховецький, Многогрішний
Том 9 (1877). документи 1668-72-х років в Гетьманщині. Від гетьмана Дем’яна Многогрішного до обрання Івана Самойловича.
Том 10 (1878). документи 1653-1654-х років, що стосуються переговорів щодо майбутнього Переяславського договору (1654).
Том 11 (1879). документи 1672-1674-х років. Гетьмани Іван Самойлович, Петро Дорошенко, кошовий Іван Сірко та ін.
Том 12 (1882). документи 1675-1676-х років. Гетьмани Іван Самойлович, Петро Дорошенко та ін.
Том 13 (1884). документи 1677-1678-х років. Гетьмани Іван Самойлович, Петро Дорошенко, Юрій Хмельницький, Чигиринська війна.
Том 14 (1889). документи 1654-1655-х років. Стосуються головним чином Білорусі. В тому числі козацьким походам туди під керівництвом наказного гетьмана Івана Золотаренка.
Том 15 (1892). документи 1658-1659-х років. Гетьманування Івана Виговського. Повстання Мартина Пушкаря.
Чудовий реставрований комплект класичного видання з нашої історії. Прикраса будь-якої бібліотеки.
Санктпетербургская адресная книга на 1809 годъ (Актикварна книга 1809 року)
150000 грн.
Довідник, складений за матеріалами Санкт-Петербурзького поліцмейстера. Це надало йому велику точність порівняно з розписами міської Думи, виданими 1804 року і вже застарілими на 1809 рік, бо, за словами укладача, в жодному іншому місті будинки не міняють господарів так часто.
Окрім алфавітного списку мешканців, книга містить окремі переліки чиновників, військових, іноземних дипломатів, представників духовенства та інтелігенції, ремісників, що проживали у столиці. На вклейці - кольорова таблиця сигнальних прапорів та нічних вогняних сигналів пожежної служби різних частин (районів) міста.
Дане видання може слугувати цікавим джерелом для досліджень урбаністики, міської соціальної і політичної історії столиці Імперії початку XIX століття, а також для біографічних і генеалогічних розвідок.
Історично-географічний збірник / (Антикварна книга 1928 року)
200000 грн.
Серія Збірників Історико-філологічного відділу ВУАН, №46.
Підготований Комісією для складання Історико-географічного словника України.
Редактор - професор Олександр Грушевский, член НТШ, колишній член Центральної ради, брат Михайла Грушевського.
Містить статті з історії різних міст і місцевостей України О. Грушевського, його дружини Ольги Грушевської, Сергія Шамрая, Михайла Карачковського та інших видатних істориків 1920 років, здебільшого учнів Михайла Грушевського.
На другій сторінці - дозвіл друкувати від вченого секретаря ВУАН, академіка Агатангела Кримського.
На другій та передостанній сторінках обкладинки - перелік видань Історико-філологічного відділу ВУАН.
Недавня професійна реставраця. На форзаці - марка реставраційної майстерні. Власницька тиснена палітурка зі збереженням оригінальної паперової обкладинки.