Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Гори Говорять /Улас Самчук/ (Антикварна книга 1944 року)
7000 грн.
Улас Самчук - письменник, культурний та політичний діяч української діаспори.
"Гори Говорять" - історичний роман Самчука, присвячений "Гуцульській республіці" на Закарпатті 1918 року. В романі широко використовується гуцульський діалект, яскраво відображена їх психологія і народний побут.
Друге прижиттєве видання (перше вийшло 1934 року в Чернівцях, третє - лише після смерті автора, у 1996). Цікава пам'ятка українського діаспорного книговидання.
Чернігівка /М. Костомаров/ (Антикварна книга 1929 року)
12000 грн.
Роман "Чернігівка" - зразок художнього переказу історичних документів, знайдених Костомаровим у архівах Малоросійського приказу XVII століття. Автор лишається в рамках документованих фактів і нічого не додає від себе.
Переклад з російської Бориса Грінченка.
Редактор і автор приміток - д. і. н., професор Йосип Гермайзе, керівник Археографічної комісії ВУАН, політв'язень.
Автор вступної статті - д. і. н., професор Петров Віктор Платонович, член НТШ, письменник, відомий під псевдо В. Домонтович.
Видання має історичну та бібліографічну цінність, оскільки в його підготовці брали участь видатні українські культурні та наукові діячі.
Амулєт /Конрад Фердинанд Маєр/ (Антикварна книга 1913 року)
10000 грн.
Конрад Мейер (Маєр) - швейцарський письменник, майстер історичної новели. Почесний доктор Цюрихського університету. Творчість Мейера відрізняється гуманізмом, реалізмом та достовірним відображенням історичного колориту.
Його роман "Амулет" вважається класикою історико-пригодницької прози.
Іван Франко у передмові характеризує Мейера як "одного з найбільших і найоригінальніших поетів, яких мала Німеччина у XIX столітті", якого "знали і знають значно менше, ніж він заслуговує".
Серія "Бібліотека "Діла" виходила як додатки до галицької газети "Діло". Редактор - Василь Лукич Панейко, згодом відомий як держсекретар закордонних справ ЗУНР.
Цікавий зразок перекладацької діяльності Івана Франка.
Видання має історичну та бібліографічну цінність, оскільки в його підготовці брали участь видатні українські культурні та політичні діячі.
Учебникъ частной патологіи и терапіи внутреннихъ болѣзней /Adolf Strumpell/ (Антикварна книга 1911 року)
12000 грн.
Підручник як для студентів медичних закладів, так і для практикуючих лікарів. Охоплював всі тогочасні досягнення медичної науки, тому здобув велику популярність.
Автор - професор, невролог, директор клініки Віденського університету, згодом ректор університету в Лейпцигу. Консультував хворого В. І. Леніна в останні роки його життя. Книга написана ним на основі власного багаторічного клінічного досвіду.
Прижиттєве видання.
Переклад з німецької М. Б. Блюменау - петербурзького лікаря, приват-доцента Військово-медичної академії, відомого перекладача наукових праць.
Видання багато ілюстроване.
Добре збережена шкіряна палітурка з золотим шрифтовим тисненням на корінці. На першій сторінці власницький напис "И. Кессель".
Учебникъ дѣтскихъ болѣзней /О. Heubner/ (Антикварна книга 1908 року)
20000 грн.
Автор - професор кафедри дитячих хвороб Берлінського університету. Вважається одним із засновників педіатрії в Германії. Зробив значний внесок у зниження дитячої смертності. Підручник, написаний ним на основі курсу, читаного студентам університету, а також багаторічного досвіду практикуючого лікаря-педіатра, на довгі роки став обов'язковим у всіх німецьких медичних ВНЗ.
Прижиттєве видання з передмовою автора.
Авторизований переклад з німецької М. Б. Блюменау - петербурзького лікаря, приват-доцента Військово-медичної академії, відомого перекладача наукових праць.
Видання багато ілюстроване.
/ Судебная медицина / Алисиевич В.И., Бронникова М.А., Кантер Э.И., Левченков Б.Д., Прозоровский В.И., Сыцянко Г.А. / (Видання 1968 року)
3200 грн.
Фундаментальний підручник з судової медицини для студентів юридичних інститутів та факультетів радянського періоду.
Колективна праця провідних радянських судових медиків відображає найновіші досягнення судово-медичної науки та експертної практики станом на 1968 рік. Вперше в підручник включено розділ про медико-криміналістичні дослідження, висвітлюється судово-медична експертиза речових доказів у контексті завдань судово-слідчої практики.
Підручник структуровано за класичною схемою радянської судової медицини: процесуальні та організаційні основи експертизи, судова травматологія, асфіксія, дія екстремальних температур та інших зовнішніх факторів, судова токсикологія, експертиза живих осіб та трупів, дослідження речових доказів. Особливістю видання є комплексний підхід до висвітлення як теоретичних основ, так і практичних аспектів судово-медичної експертизи.
Автори - відомі фахівці в галузі судової медицини з науковими ступенями, що забезпечує високий науковий рівень викладу матеріалу. Підручник допущений Міністерством вищої та середньої спеціальної освіти СРСР, що підтверджує його офіційний статус у системі юридичної освіти.
/ Судебно-медицинская экспертиза механической травмы / Гамбург А.М. / (Видання 1973 року)
2200 грн.
Спеціалізована монографія з судово-медичної експертизи механічної травми для практикуючих експертів.
Проф. А.М. Гамбург здійснює комплексний аналіз праць судових медиків Української РСР у галузі судово-медичної експертизи механічної травми та механічної асфіксії. Автор систематизує досягнення українських науковців, доповнюючи їх відповідними роботами вчених інших радянських республік.
Монографія надає детальну характеристику різних видів механічної травми, розглядає можливості встановлення механізму її виникнення, визначення характеру пошкоджуючого предмета, а в окремих випадках - конкретного його екземпляра. Особливо детально висвітлені питання діагностики окремих видів механічної асфіксії, зокрема утоплення, описано явища постасфіксичного періоду та шляхи усунення прижиттєвої странгуляції.
Окремий розділ присвячено судово-медичній оцінці ступеня тяжкості несмертельних ушкоджень. Описуються різні методи дослідження з їх результатами, надаються рекомендації щодо використання відповідних методик у експертній практиці. Показана ефективність застосування лабораторних методів дослідження.
/ Развитие судебномедицинской науки и экспертизы / Гамбург А.М. / (Видання 1962 року)
2200 грн.
Історична монографія про розвиток судово-медичної науки та експертизи в УРСР.
Професор А.М. Гамбург розповідає про провідні проблеми судової медицини, які обговорювалися на конференціях і нарадах судових медиків упродовж років соціалістичного будівництва. Автор систематизує матеріали з'їздів і нарад, висвітлюючи еволюцію судово-медичної науки та практики в радянський період.
Книга охоплює широке коло питань: від історії судової медицини до сучасних на той час методів дослідження. Особливу увагу приділено судовій травматології, дослідженню вогнепальних поранень, механічній асфіксії, скоропостижній смерті, лабораторним методам дослідження. Розглядаються дискусійні питання щодо меж компетенції експерта, судово-медичної оцінки тяжкості тілесних ушкоджень.
Видання ілюстроване та розраховане на широкі кола лікарів, судових експертів, організаторів охорони здоров'я, істориків медицини, а також студентів старших курсів медичних інститутів. Становить цінність як історичне джерело розвитку судової медицини в Україні радянського періоду.
Микробиология / Черкес Ф.К., Богоявленская Л.Б., Бельская Н.А. / (Видання 1986 року)
3200 грн.
Підручник з мікробіології для учнів середніх медичних навчальних закладів радянського періоду.
Комплексний навчальний посібник, що складається з теоретичної та практичної частин. Теоретичні розділи висвітлюють розвиток мікробіології, властивості мікроорганізмів, інфекційний процес, імунітет та алергію. Практичні розділи описують основні методи мікробіологічного дослідження при різних інфекціях за чітко визначеною схемою.
Підручник побудовано за класичною радянською методикою медичної освіти з поділом на загальну та часткову мікробіологію. Загальна частина охоплює основи класифікації мікроорганізмів, їх морфологію та фізіологію, методи дослідження, вчення про інфекцію та імунітет. Часткова частина присвячена конкретним патогенним мікроорганізмам. Видання відповідає програмі, затвердженій Міністерством охорони здоров'я СРСР, і призначене для фельдшерсько-лаборантських та санітарно-фельдшерських відділень медичних училищ.
Автори - досвідчені викладачі медичних закладів, що забезпечує поєднання теоретичних знань з практичними навичками, необхідними для майбутніх медичних працівників середньої ланки.
Люборацьки. Симейна хроника / Анатоль Свыдныцькый / (Антикварне видання 1901 року)
16000 грн.
Сімейна хроніка українського письменника про життя подолян у ХІХ ст.
Автобіографічна повість відомого українського письменника та етнографа Анатоля Свидницького, присвячена життю подільської селянської родини. Твір написаний у формі родинної хроніки і розповідає про побут, звичаї та традиції українського села на Поділлі в середині ХІХ ст.
А. Свидницький, автор популярних пісень "Вже літ більше двісті" та "В полі доля стояла", створив яскраву етнографічну картину українського села. Дія розгортається в селі Солодьки поблизу Умані на Київщині, де автор детально змальовує побут подолян, їхні звичаї, обряди та щоденне життя. Особливу увагу приділено опису великодніх святкувань у подільському селі.
У передмові згадується, як автор у 1861 р. в Полтаві разом з Василем Куликом та Дмитром Пільчиковим обговорював питання народної освіти та культури в період після скасування кріпацтва. Твір відзначається глибоким знанням народного побуту та етнографічною точністю в описах подільської глибинки.
Исторія искусства всѣхъ временъ и народовъ. Томъ первый. Томъ второй / Карл Вёрман / (Антикварне видання 1903 року)
22000 грн.
Фундаментальна праця німецького мистецтвознавця про історію світового мистецтва від найдавніших часів.
Капітальний багатотомний труд Карла Вермана, директора Дрезденської галереї, присвячений всеосяжному викладу історії мистецтва народів світу. Перший том охоплює мистецтво дохристиянських та нехристиянських народів від найдавніших часів до наших днів. Автор відходить від традиційного підходу, коли історія мистецтва викладається крізь призму філософських доктрин, натомість прагне дати повний огляд розвитку художніх мотивів та форм у всіх народів світу.
Особливістю праці є детальний розгляд не лише архітектури, скульптури та живопису, але й прикладного мистецтва, ремісничих виробництв та орнаментики. Вільний від будь-якої доктринальної заангажованості, автор простежує передачу художніх типів і форм від одного народу до іншого, взаємовплив національних мистецьких традицій. Видання багато ілюстроване - містить 615 рисунків у тексті, 15 хромолітографій та 35 таблиць.
Російський переклад здійснено під редакцією А.І. Сомова, старшого хранителя Імператорського Ермітажу. Це перший том із запланованої трилогії - другий том присвячений християнському мистецтву до епохи реформації, третій - новітньому мистецтву від реформації до сучасності.
Записки Наукового товариства Імени Шевченка / (Антикварна книга 1892 року)
2200000 грн.
Перше періодичне академічне видання з українознавства.
Виходили випуски по трьох секціях: філологічній, історико-філософській, та природничо-медичній, яка проіснувала недовго.
Перші томи вийшли за редакції письменника та лексикографа Олександра Кониського. У 1895-1913 рр. Записки редагував Михайло Грушевський, згодом - академік ВУАН Кирило Студинський та Іван Крип'якевич, професор, майбутній директор Інституту суспільних наук АН УРСР.
Також у Записках публікувалися Іван Франко, сходознавець Агатангел Кримський, етнограф Федір Вовк, фольклорист Філарет Колесса, майбутній професор Гарвардського університету О. Оглоблін, історик та прем'єр-міністр УНР В. Прокопович та інші відомі українські вчені та письменники.
Починали виходити як альманах-щорічник, у 1896-1913 журнал, згодом - нерегулярний збірник.
Майже повна добірка випусків (відсутні тт. 5-8)