Новини
Путивльський краєзнавчий збірник. (колекція випусків 3 – 9)
4550 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник.
Випуски 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Збірка статей
Рік: 2007-2020
Мова: українська, російська.
Увазі читачів пропонується унікальний комплекст з випусків «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Через терни — на волю / Степан Орищин / (Видання 2024 року)
360 грн.
Документальний роман про долі українських в'язнів ГУЛАГу, заснований на реальних свідченнях репресованих.
Особливу увагу приділено долям дітей політв'язнів, зокрема сина командира УПА Романа Шухевича. Твір є важливим документальним свідченням про радянські репресії проти українців та систему таборів примусової праці, показуючи незламність духу та здатність до опору навіть у найжорстокіших умовах.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Метаморфози / Публій Овідій Назон / (Видання 2023 року)
500 грн.
Класичний твір античної літератури в перекладі відомого українського філолога.
"Метаморфози" - монументальний поетичний твір, що через міфологічні сюжети про перевтілення розповідає історію світу від його створення. Видання представляє майстерний український переклад Андрія Содомори, який зберігає поетичну красу оригіналу. Поема, що століттями надихала європейських митців та літераторів, розкриває перед читачем багатство античної міфології та філософської думки, досліджуючи природу змін і людську сутність.
Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
720 грн.
В книзі надруковано один з найгрунтовніших описів міста Полтави 18 століття — на той час, найпівденнішого полкового центра Гетьманщини.
Перепис містить інформацію про топографію міста, розташування громадських споруд та міських вулиць, кількість дворів, їхні розміри та населеність. Документ дає уявлення про чисельність мешканців Полтави, їхній вік і стан здоров'я, склад та розміри родин, географію походження й соціальну належність, майно, економічну діяльність тощо.
Публікується вперше.
Для всіх, хто цікавиться Козацькою добою в історії України та хоче дослідити документи без посередників.
Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр.
упорядник Юрій Волошин
Рік: 2012
Сторінок: 576
Обкладинка: м'яка
1. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
2. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
3. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
5. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Летючий шинок / Г. К. Честертон / (Видання 2021 року)
175 грн.
Іскрометний сатиричний роман про двох друзів, які борються проти абсурдних заборон в Англії початку XX ст.
У романі "Летючий шинок" видатний англійський письменник Г.К. Честертон з властивим йому дотепним гумором змальовує пригоди двох приятелів, які вирішили протистояти радикальному руху за тверезість. Озброївшись бочкою рому та головкою сиру, вони мандрують країною, винахідливо оминаючи заборони та захищаючи традиційні англійські вольності. Проста на перший погляд історія переростає в захопливу пригодницьку оповідь, де герої зрештою опиняються втягнутими у викриття справжньої змови проти своєї країни. Твір майстерно поєднує гострий соціальний коментар із фірмовим честертонівським парадоксальним гумором.
Маруся. Вибрані твори /Марко Вовчок/
336 грн.
…Те, що я розповім вам, діялося давним-давно на Україні, у глухій глуші, і ще й досі по світові не рознеслося. Бабуся, що мені оповідала, упевняла, ніби у глуші є чимало чесних великих подій, все одно як пишних квіток. І оповідала бабуся, — а вона була давня сильно, прожила чимало на білому світі. «Чимало дечого побачила та чимало дечого зазнала, — оповідала вона, що нічого в світі не можна поставити врівень із цими порослими в глуші квітками. Ні з цими, що в глуші укриті, подіями. Віки йдуть, минають, — а все однаково пишні, свіжі квітки ваблять зір своєю розкішшю, а тихі, величні події любо заспокоюють і м’якшать серце людське».
Про автора:
Марко Вовчок — псевдонім української письменниці Марії Вілінської. Тарас Шевченко називав її своєю дочкою, Пантелеймон Куліш - мовчазним божеством, а Віктор Домонтович охрестив моцартом любовних історій. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена багатьма мовами. Майже 40 років Марко Вовчок була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.
сторінок: 336
вага 0,3 кг
Від Січі до Чорноморії. Запорозьке та чорноморське козацтво в російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття (Олексій Паталах)
800 грн.
Непростий період життя запорозьких низових козаків, що охоплює 1734–1794 роки, наповнений низкою драматичних подій. Заснування Нової Січі, протидія територіальній експансії Російської імперії, гайдамацький рух, ліквідація Запорожжя й перетворення його на Новоросію, утворення із січовиків Чорноморського козацького війська й переселення його на Кубань становлять хронологічні рамки нової книжки Олексія Паталаха «Від Січі до Чорноморії». Основну увагу приділено участі запорожців, а згодом чорноморців, у російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття та їхній ролі у визволенні земель Північного Причорномор’я від османського панування. Книжка містить великий додаток, який становлять документи, що зберігаються в Державному архіві Херсонської області. Більшість із них досі не були опубліковані.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Зазирни у мої сни /Макс Кідрук/
620 грн.
Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Він не здогадується, що бажання допомогти веде до катастрофи, адже найгірше почнеться, щойно той, хто оселився у снах маленького Тео, збагне, що за ним спостерігають.
Зазирни у мої сни
Автор: Макс Кідрук
Сторінок : 528
Рік: 2022
Вага: 0,440 кг
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Колонія /Макс Кідрук/ Нові Темні Віки.
660 грн.
2141 рік. Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.
Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
«Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.
Колонія. Нові Темні Віки. Книга 1
Автор: Макс Кідрук
сторінок: 904
вага 1,140 кг
Книги схожого змісту:
1. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
2. Верхи на шатлі / Майк Маллейн/ Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut
3. Збірка “Світи Стівена Кінга”
4. Збірка “Містичні трилери” /Стівен Кінг
5. “Сяйво” і “Доктор Сон” /Стівен Кінг/
6. Збірка “Містика і Фантазія” /Стівен Кінг
7. Збірка “Паранормальні здібності” /Стівен Кінг/
8. Збірка “Політика і суспільство” /Стівен Кінг/
9. Збірка “Білл Годжес та Голі Ґібні” /Стівен Кінг/
10. Серія «Фундація». Комлект з трьох книг /Айзек Азімов/
Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
2600 грн.
Цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування.
Книга є збіркою чогось на зразок нотаріальних актів і містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII — першій половині XVIII ст. У передмові подається загальний огляд історії Полтавщини цього часу та аналіз актової книги. Видання містить додаток про склади полтавських урядів записаних у книзі та науково-довідковий апарат: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів, список використаних архівних фондів і публікацій та перелік документів. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
Полтавська міська книга (1668-1740)
Упорядн. Вячеслав Ринсевич
Рік: 2015
Сторінок: 664