Новини
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район.
860 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Чорнухинського району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Чорнухинського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 352
Оди. Еподи. Сатири. Послання / Квінт Горацій Флакк / (Видання 2021 року)
350 грн.
Перше повне українське видання творів видатного римського поета.
Книга представляє всю поетичну спадщину Горація - від ліричних од до філософських послань. Поет, що жив у I столітті до н.е., створив унікальну поетичну мозаїку, яка поєднує витончену лірику, гостру сатиру та глибокі філософські роздуми. У майстерному перекладі Андрія Содомори, доповненому розлогими коментарями, твори Горація розкривають свою актуальність для сучасного читача, демонструючи вічні теми людського буття через призму античної мудрості.
Час відважних / Євгеній Ролдугін / (Видання 2023 року)
190 грн.
Відверті спогади добровольця про перші роки російсько-української війни та шлях від цивільного життя до захисника України.
У своїй документальній книзі Євгеній Ролдугін розповідає особисту історію про те, як у 2014 р. він, як і багато інших українців, залишив мирне життя та став добровольцем. Автор щиро описує свою трансформацію зі спортсмена у воїна, ділиться фронтовими буднями, де під мінометними обстрілами та кулеметними чергами народжувалося нове покоління захисників України. Книга доповнена кольоровою фотовкладкою, яка візуально документує описані події.
Усна історія степової України. Том 4 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Четвертий том "Усної історії степової України" містить у собі матеріали роботи археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського НАН України у 2002 році в село Біленьке Запорізького району Запорізької області. Під час експедиції усні розповіді жителів цього села було зібрано студентами, аспірантами та викладачами Запорізького державного університету. Село Біленьке - яскравий представник традиційної культури запорозьких плавнів. Винятковість цієї місцини полягала у тому, що старі роди в селі користувалися беззаперечним авторитетом і жодні події XIX-XX століття не могли докорінним чином змінити козацькі традиції, які продовжували зберігатися навіть за 50 років після затоплення плавнів Великого Лугу.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 4.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 473
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,800 кг
Мальовнича Львівщина / Юрій Николишин / (Видання 2020 року)
600 грн.
Розкішний фотоальбом, що представляє архітектурну та культурну спадщину Львівської області.
У виданні представлено найвизначніші міста та містечка Львівщини з їхніми архітектурними пам'ятками різних стилів - від ренесансу до сецесії. Кожен розділ присвячено окремому населеному пункту, де через фотографії розкривається неповторна краса храмів, замків, міської забудови та природних краєвидів регіону. Видання супроводжується трьомовними підписами (українською, польською та англійською мовами), що робить його доступним для міжнародної аудиторії.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8
900 грн.
Восьмий том містить справи №29-34 фонду №229 (ЦДІАУК). Архівні справи традиційно висвітлюють взаємовідносини Запоріжжя з сусідами (Османською імперією, в тому числі Кримським ханством, Гетьманщиною (в першу чергу, її прикордонним Полтавським полком) та роботу Комісії по опису запорозьких земель та розмежуванні її з Новослобідським козацьким полком (полковий центр — фортеця Святої Єлизавети — сучасне місто Кропивницький). Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 2 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Кишеня, повна жита /Агата Крісті/ A POCKET FULL OF RYE
350 грн.
Мотиви таємничих убивств у домі з загадковою назвою "Тисова хатина", виявляється, треба шукати… в дитячій пісеньці про дроздів! І якби не міс Марпл, інспектор Скотленд-Ярду Ніл та вся лондонська поліція ніколи б не збагнули, навіщо злочинець підкладав у кімнату та в їжу відомого бізнесмена мертвих птахів, а отруївши, набив його кишені зернятками жита, навіщо потім "прибрав" його молоду дружину та навіть служницю…
Кишеня, повна жита
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,225 кг
Твори. Том 3. Книга 1 /Д. І. Яворницький/ (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Класичне наукове видання з історії українського козацтва. У першій книзі третього тому, який вийшов у серії “Історія, краєзнавство, археологія”, міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
Зміст
- Від редакційної колегії - с. 7
- Джерела до історії запорозьких козаків - с. 15
- Коментарі - с. 372
- Покажчик легенд документів - с. 439
- Іменний покажчик - с. 447
- Географічний покажчик - с. 467
Книга підійде для науковців, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурці є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. Том 3. Книга 1
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2008
Сторінок: 491
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,910 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Колядки і щедрівки українців Кубані / Надія Супрун-Яремко / (Видання 2024 року)
350 грн.
Унікальне видання українських колядок і щедрівок, що зберіглися в українських поселеннях Кубані.
Фонографічний збірник представляє перший випуск серії "Антологія українських народних пісень Кубані", що містить 121 зразок зимово-обрядового фольклору (69 колядок і 52 щедрівки). Матеріал зібрано у 49 населених пунктах історичної Чорноморії - території сучасного Краснодарського краю, яку з 1792 р. заселяли запорозькі козаки та українські селяни. Дослідження проведене докторкою мистецтвознавства Надією Супрун-Яремко, яка здійснила унікальну роботу з фіксації та транскрипції цих фольклорних творів.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
215 грн.
Спогади Джозефа Мартіна — це єдиний текст про американську Війну за незалежність, написаний рядовим солдатом, що пройшов її майже від початку і до самого кінця. Яскраві короткі спалахи боїв, а між ними — тягучі голодні будні, сповнені холоду, хвороб і безкінечних виснажливих переходів. Це історія про те, як голі-босі солдати молодої держави дають відсіч добре навченому та оснащеному імперському війську. Бо нема неможливого, коли захищаєш своє.
Про автора
Джозеф Плам Мартін був солдатом міліції Коннектикуту та Континентальної армії під час Війни за незалежність США.
Як я воював за незалежність
Автор: Джозеф Плам Мартін
Рік видання: 2023
Кількість сторінок: 272
Обкладинка: Тверда
Переклад: з англ. І. Синєпалова
Сподвижники Богдана Хмельницького /Юрій Мицик/ (2023)
810 грн.
Національно-визвольна війна українського народу 1648-1658 рр. мала кардинальне значення в історії України. Після довгих років бездержавності українському народу вдалося в ході збройної боротьби створити незалежну державу – Гетьманщину. Ця подія визначила устремління українського народу на подальші кілька століть, сформувавши культурні, філософські та світоглядні засади ідеї української державності, яку не вдалось викорінити жодному із загарбницьких режимів, під якими опинялись частини України у різні часи і яка дозволила українцям зберегти свою ідентичність, уникнувши долі інших асимільованих народів.
Беззаперечним лідером українського народу під час Національно-визвольної війни був гетьман Богдан Хмельницький. Проте він не міг одноосібно здійснити такі тектонічні геополітичні зрушення, як відновлення української державності. Гетьман-державотворець спирався на плеяду сподвижників із козацької старшини, які допомагали йому організовувати народ на боротьбу проти загарбників. Ці люди походили з різних соціальних верств і відіграли різні ролі у драматичній історії становлення Гетьманщини – хтось проявив себе насамперед у воєнній справі, інші – як дипломати, правники, господарники. Дехто з них промайнув на історичному небосхилі яскравим метеором, залишивши про себе лише згадку в хроніці тих подій, хтось залишився в історії нашої держави та пам’яті народу на довгі століття. На жаль, наразі в Україні з різних причин зроблено надзвичайно мало для відновлення біографій усіх значних діячів Національно-визвольної війни.
Відомий історик Юрій Мицик на основі широких архівних матеріалів відтворив захопливі життєписи найближчих соратників Богдана Хмельницького, які й зібрані у цій праці.
Сподвижники Богдана Хмельницького
Автор: Юрій Мицик
Рік: 2023
Сторінок: 248
Обкладинка тверда.
Розміри,см.:
довжина 22
ширина 15
товщина 1,7
Вага: 0,420 кг