Новини
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
980 грн.
Подарунковий варіант книги “Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років” в оправі з синтетичної шкіри. Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської та Сумської областей України.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М., Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8021-96-2
Постлуганщина: цикли регіональної історії / Андрій Зайцев / (Видання 2024 року)
400 грн.
Аналітичне дослідження історії Луганщини з фокусом на останні десятиліття та перспективи розвитку регіону.
Книга пропонує комплексний аналіз історії Луганської області за останнє століття, з особливою увагою до подій останніх 25 років. Автор досліджує суспільно-політичні, економічні та культурні процеси регіону, розглядаючи їх у контексті радянського періоду, становлення незалежної України та російської агресії. Особливу увагу приділено деконструкції історичних міфів про регіон та аналізу перспектив розвитку звільненої Луганщини. Дослідження базується на концепції "циклів регіональної історії" та пропонує новий погляд на минуле і майбутнє області.
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
У книзі здійснено публікацію документів, які стосуються приведення до присяги Охотницьких (найманих) полків Гетьманщини у 1718 році.
В військовій системі Гетьманщини наймані полки становили регулярне військо, яке підпорядковувалось безпосередньо Гетьману і були його особистою гвардією.
Публікуються реєстри (списки особового складу) трьох Компанійських полків: Карпа Часника, Василя Чуги, Андрія Ковбаси, Сердюцького полку Гаврила Бурляя, а також сотні Василя Родіоновича, яка на той час була виділена в окремий Компанійський полк, та їхніх підрозділів (Василя Йосифовича, Федора Нестеренка, Павла Неверовського), які квартирувалися окремішньо від своїх полків. У додатках вміщені відомості про службу компанійців полку Василя Чуги від 25 січня та 22 березня 1725 року.
Назва: «Присяга Охотницьких полків 1718 року»
Серія: «Джерела до вивчення козацтва»
Упорядник: Синяк І.Л.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 320 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 600 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини. Тетяна Таїрова-Яковлєва
680 грн.
Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини.
авторка: Тетяна Таїрова-Яковлєва
кількість сторінок: 184
обкладинка тверда
У виданні в захопливій і легкій для сприймання формі на основі численних джерел описано домашній побут, зовнішній вигляд, одяг козацької старшини Гетьманщини (17 – початок 18 ст.).
Приділено увагу ролі жінок тієї доби, які не соромилися втручатися у серйозні політичні справи, нерідко керуючи своїми чоловіками й синами та демонструючи норовливу вдачу.
Окремі розділи присвячено культурі, освіті, дозвіллю, нормам поведінки, уявленням про людські чесноти української еліти, яка хоч і запозичила багато зі Сходу, а ще більше – із Заходу, проте не йшла шляхом простого копіювання, а зберігала і примножувала власні звичаї та традиції, витворивши неповторне й колоритне суспільство.
Присяга Стародубського полку 1718 року (друге видання, попередній продаж)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Присяга Стародубського полку 1718 року Упорядники Сергій Горобець, Ігор Ситий
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Стародубського полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Стародубського полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Чернігівської, Сумської та Брянської областей. Книга містить картосхему Стародубського полку та оригінальні ілюстрації, географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Попереднє замовлення! Книги схожої тематики: 1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий) 2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року 3. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року) 4. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання) 5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання) 6. Присяга Лубенського полку 1718 року 7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання) 8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 9. Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання) 10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/Зачарована річка / Ребекка Росс / (Видання 2024 року)
750 грн.
Магічне фентезі про барда, який повертається на рідний острів, щоб розслідувати таємничі зникнення дівчаток.
Роман розповідає історію Джека Тамерлена, який після десяти років навчання мистецтву барда повертається на острів Каданс на прохання Адери, своєї давньої суперниці. На острові зникають дівчатка, і лише магічна музика барда може допомогти знайти їх, прикликавши на допомогу духів. Проте пошуки зниклих дітей розкривають темні таємниці острова, заховані в його минулому. Це перша книга дилогії "Елементалі Кадансу", що поєднує романтичну лінію з багатим фольклорним світом та елементами містики.
Хроніки капітана Блада /Рафаель Сабатіні/ (2025)
Оцінено в 5.00 з 5
Легендарна пригодницька серія! Фаховий переклад та ілюстрації, великий формат.
Один з найкращих пригодницьких творів XX століття від класика жанру - Рафаеля Сабатіні нарешті отримав якісний український переклад від історика мореплавства XVI-XVIII ст. Віктора Губарева.
Книга великого розміру (аналог А4), в твердій палітурці, проілюстрована найкращими українськими митцями з історичного живопису - Сергієм Шаменковим, Артуром Орльоновим.
Навіть, якщо Ви читали книгу в дитинстві, наше видання дає змогу поглянути на історію під новим кутом.
Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
600 грн.
Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р.
Сучасні дослідники по-різному оцінюють період правління в Україні гетьмана П. П. Скоропадського у травні–листопаді 1918 року. Одні перераховують чимало здобутків останнього Гетьманату, інші засуджують Скоропадського за ухили в російську сторону та марнування часу. У військовій галузі — організації українських збройних сил, гетьман користався наробками та здобутками свого попередника — військового міністра Центральної Ради Олександра Жуковського. Характерною відмінністю від періоду Центральної Ради стали, хіба що, зовнішні ознаки — уніформа, у царині якої за часів гетьманування П.П. Скоропадського було здійснено чималі зрушення. «Барвисті» сердюки та конвойці П. П. Скоропадського, характерні «гетьманські» погони, закарбовані на відеохроніці та фотонегативах того часу, назавжди ввійшли до вітчизняної історії. Саме ним і присвячено дослідження.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України 20 століття, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Таємниці пансіону /Агата Крісті/ Hickory Dickory Dock
350 грн.
Крадіжка та поодинокі випадки клептоманії - здавалося б, не надто серйозна справа, аби нею займався відомий детектив. Поцуплені речі, на перший погляд, ніяк не пов’язані між собою та не несуть жодної цінності, хіба окрім діамантової каблучки. Але й та швидко знаходиться, коли на порозі пансіону з’являється Еркюль Пуаро. Достатньо, щоб детектив пригрозив поліцією - і одна з мешканок одразу ж визнає, що вкрала деякі речі. Однак не всі. Наступного ранку зловмисницю знайдено мертвою, а речі все ще зникають. Проста справа переростає в серію загадкових убивств, і лише детективу Пуаро під силу логічно поєднати всі крадіжки та визначити справжнього злодія і вбивцю, а також розкрити його (чи її) мотиви.
Таємниці пансіону
Авторка Агата Крісті
Мова українська
Сторінок 320
Формат 125x170 мм
Переклад Антоніна Івахненко
СеріяАґата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2023
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
900 грн.
Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст.
Публікація дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку ХХ ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів ХХ – початку ХХІ ст.
Книга розрахована на науковців, мистців, усіх, хто цікавиться історією.
Авторка: Ольга Ковалевська
Рік: 2013
Кількість сторінок: 420
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
2. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
5. Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст. Одяг, спорядження, зброя та клейноди (С. Шаменков)
6. Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
7. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Тетяна Таїрова-Яковлєва
8. Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
9. Korespondencja wojskowa hetmana Janusza Radziwiłła w latach 1646–1655. (Військова кореспонденція гетьмана Януша Радзивілла 1646–1655 рр.)
Без догмата/Генрік Сенкевич/(Видання 1986 року)
1000 грн.
Роман першого польського лауреата Нобелівської премії, Г. Сенкевича, написаний у формі щоденника молодого чоловіка з аристократичної родини.
Переклад Заслуженого діяча культури Польщі, Ольги Тихонівни Ленік. Передмова д. ф. н. Валерії Вєдіної - дослідника польської літератури та кавалера медалі "За заслуги перед польською культурою".
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 57), та поціновувачам ілюстрацій графіка та карикатуриста Олександра Міхнушова, відомого багатьом читачам з дитинства як художній редактор журналу "Барвінок".
Жива античність / Содомора Андрій / (Видання 2024 року)
1500 грн.
Книга відомого перекладача й письменника про життя і творчість античних митців.
Автор майстерно поєднує розповіді про видатних представників античної літератури з філософськими роздумами про вічні цінності. Крізь призму біографій і творчості давньогрецьких та римських письменників розкриваються теми добра і зла, справедливості, честі та вірності. П'яте видання книги доповнене новим матеріалом та збагачене ілюстраціями, що допомагають читачеві глибше зануритись у світ античної культури. "Жива античність" буде корисною як для тих, хто вперше знайомиться з класичною літературою, так і для поціновувачів античної спадщини.
Топ-продажів
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5