Новини
Гуляйпільський батько / Поліщук Клим / (Видання 2022 року)
300 грн.
Перший в українській літературі роман про Нестора Махна, написаний письменником Розстріляного Відродження на основі особистих спостережень за подіями громадянської війни.
Роман зображує складний період української історії через призму махновського руху. Твір вирізняється високою художньою майстерністю, психологізмом та мовною довершеністю, що відзначали сучасники автора. Видання особливо цінне тим, що базується на особистих спостереженнях автора та є першим художнім твором в українській літературі, присвяченим постаті Нестора Махна та його руху.
Автобіографія президента / Теодор Рузвельт / (Видання 2023 року)
450 грн.
Автобіографія одного з найвидатніших президентів США, який пройшов шлях від натураліста до глави держави.
У своїх мемуарах Теодор Рузвельт розкриває багатогранність своєї особистості та неординарний життєвий шлях. Від захопленого дослідника природи і спортсмена до кавалерійського офіцера та президента США - кожен етап його життя сповнений рішучості та прагнення до великих звершень. Автор детально описує свої успіхи та невдачі, ділиться роздумами про лідерство, природу, політику та життєві цінності. Книга є не лише історичним документом епохи, але й надихаючою розповіддю про людину, яка відмовилася жити "у сірих сутінках" і завжди прагнула до великих цілей.
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Компут Полтавського полку 1721 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 2
Компути та ревізії Полтавського полку
Компут Полтавського полку 1721 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису Полтавського козацького полку 1721-го року.
Реєстр дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян з поділом на сотні та міста і села.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
2. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
3. Ревізія Полтавського полку 1733 року
4. Відомості полку Полтавського 1734-го року
5. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
6. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
7. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
8. Присяга Лубенського полку 1718 року
9. Очерки, замѣтки и документы по исторіи Малороссіи. Ал. Лазаревскаго. Томъ I, III, IV, V (Комплект антикварних книг 1890-х років)
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Про стійкість мудреця. Діалоги / Сенека Луцій Анней / (Видання 2023 року)
280 грн.
Перший український переклад філософських діалогів видатного римського стоїка.
Книга містить філософські діалоги Сенеки, що розкривають основні принципи стоїчної філософії та їх практичне застосування в повсякденному житті. Автор, використовуючи яскраву афористичну мову, пропонує шляхи досягнення душевного спокою та протистояння моральній кризі суспільства споживання. Особлива цінність видання полягає у майстерному перекладі Андрія Содомори, який зберігає виразність та глибину оригінального тексту.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Уроки стоїцизму / Джон Селларс / (Видання 2024 року)
240 грн.
Дві книги про філософію щастя від античних мислителів та їх сучасне переосмислення.
Перша частина книги присвячена практичному застосуванню стоїчної філософії в сучасному житті. Друга розкриває епікурейське вчення про щастя та його чотири основні принципи. Автор пояснює, як античні філософські вчення можуть допомогти сучасній людині досягти душевної рівноваги та щастя.
Мистецтво жити / Андре Моруа / (Видання 2023 року)
250 грн.
Глибокий філософський погляд на мистецтво життя від визначного французького письменника і мислителя XX ст.
У своєму есе Андре Моруа, член Французької академії, розкриває п'ять ключових аспектів людського життя: мистецтво думати, кохати, працювати, керувати та старіти. Автор, спираючись на багатий життєвий досвід та глибокі знання людської природи, пропонує читачеві мудрі роздуми про те, як досягти гармонії в різних сферах життя. Особлива цінність цього видання полягає в тому, що воно доповнене добіркою афоризмів та цитат Моруа, які допомагають краще зрозуміти його філософію життя. Книга залишається актуальною для сучасного читача, пропонуючи практичну мудрість для повсякденного життя.
Твори. Том 2 /Д. І. Яворницький/ (Наукове видання 2005 року)
900 грн.
Класичне наукове видання з історії українського козацтва. У другому томі "Творів", який вийшов у серії “Історія, краєзнавство, археологія”, міститься монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
Зміст
- Від редакційної колегії - с. 7
- Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис - с. 9
- Передмова - с. 11
- Розділ I - с. 13
- Розділ II - с. 27
- Розділ III - с. 47
- Розділ IV - с. 95
- Розділ V - с. 111
- Розділ VI - с. 125
- Розділ VII - с. 133
- Розділ VIII - с. 141
- Розділ IX - с. 163
- Розділ X - с. 173
- Розділ XI - с. 181
- Розділ XII - с. 199
- Додаток - с. 225
- Де шукати Жовти Води? - с. 269
- Коментарі - с. 271
- Іменний покажчик - с. 321
- Географічний покажчик - с. 329
Книга підійде для науковців, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурці є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. Том 2.
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2005
Сторінок: 380
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17,5
товщина 2
Вага: 0,680 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Наставники / Чарльз Персі Сноу / (Видання 2024 року)
480 грн.
Перший український переклад знаменитого британського роману про зіткнення традицій та прогресу в академічному середовищі 1930-х рр.
Витончений роман від видатного науковця та письменника Чарльза Персі Сноу розгортається в стінах вигаданого британського коледжу 1937 р. На тлі виборів нового директора автор майстерно змальовує конфлікт між двома світоглядами: прагматичним науковим підходом, який уособлює Кроуфорд, та традиційним гуманітарним баченням, представленим Полом Джаго. Твір, що став класикою британської літератури та надихнув численні театральні й телевізійні адаптації, глибоко досліджує природу академічного життя та вічне протистояння між консерватизмом і модернізацією.
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
900 грн.
У книзі досліджуються ключові проблеми для розуміння історичних корінь сучасного територіального виміру України, а саме: притаманні ранньомодерному українському суспільству уявлення про власний простір та їхня реалізація в політичних концепціях і практиках. З’ясовано комплекс ідей традиційної еліти — князів і шляхти — щодо природних географічних меж українського світу, міжнародне тло її підходів, трансляцію просторових переконань від шляхти до козацтва, яке в середині XVII ст. стало осердям нової еліти, і якому судилося підсумовувати українські зусилля ранньомодерної доби в усіх сферах. Простежено вплив утворення Гетьманщини на територіальні уявлення в Україні, досліджено “символічну географію” запорозького та слобідського козацтва, механізми освоєння козаками земель на сході та півдні, наслідки формування фактичних просторових меж на цих напрямках. Осмислено масштаби запорозької спадщини, її вплив на подальшу цивілізаційну перспективу колишнього Запорожжя. Зроблено наукову перевірку концепції “Новоросії”.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться історією України.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
Автори: Віктор Брехуненко, Петро Бойко, Андрій Заяць
Рік: 2023
Сторінок: 479
Вага: 0,770 кг
Померти знову /Тесс Ґеррітсен/ Die Again
420 грн.
Найнебезпечніший хижак савани розпочинає полювання в Бостоні.
Відомий мисливець знайдений убитим. Тіло настільки понівечене, що, схоже, його розірвав дикий звір. Але судмедекспертка Мора Айлз упевнена: це було полювання монстра в людській подобі — й далеко не перше.
Шість років тому група туристів вирушила до Ботсвани на екстремальне сафарі, але так і не повернулася. Хтось влаштував на мисливців смертельні лови, вбиваючи їх одного за одним. І тепер Ріццолі пропонує єдиній вцілілій у тому жахливому сафарі людині знову ризикнути життям — стати приманкою. Адже хижак не зможе пройти повз таку жадану здобич…
Інші книги серії:
- «Хірург»
- «Асистент»
- «Грішна»
- «Двійник»
- «Смертниці»
- «Клуб «Мефісто»
- «Хранителі смерті»
- «Убивчий холод»
- «Дівчина, яка мовчить»
- «Останній, хто помре»
- «Померти знову»
Померти знову
Автор Т. Ґеррітсен
Мова українська
Сторінок 352
Формат 135х205 мм
Переклад Лебеденко Ярослав
Серія Ріццолі та Айлз
Рік видання2023
Вага: 0,300 кг
Топ-продажів
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5