Новини
Тінь Командора /Надія Гуменюк/
550 грн.
НОВЕ ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ВОЛИНСЬКОЇ МІС МАРПЛ
Рута Ружин органічно вжилася в ролі мами для сироти Соломійки та коханої для Свята. Однак кримінальний світ вириває жінку із сімейної ідилії: для журналістки знову знаходиться робота. Усе розпочинається з безглуздого, на перший погляд, викрадення старого комп’ютера Рути з редакції та бронзової скульптури - з музею. Обидві ці речі не несуть жодної цінності та, здавалося б, навряд чи пов’язані між собою. Місцеві оперативники заходять у глухий кут. Їхня єдина версія - комп’ютер украв якийсь жартівник, а статую забрав скульптор. І лише Рута впевнена, що поліція помиляється, та вперто продовжує розслідування. Професійне чуття не підводить журналістку: дуже скоро в ланцюжку злочинів з’являється перша жертва. Оперативники майже відразу знаходять головного підозрюваного. Однак Рута впевнена, що схопили не того. Вона все глибше поринає у кримінальні нетрі міста, аби розплутати справи. Проте цього разу в небезпеці може опинитися не лише Рута, а ще й її близькі…
Назва товару Тінь Командора
Авторка Надія Гуменюк
Сторінок 240
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,250 кг
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Чорні морелі / Олег Рибчинський / (Видання 2024 року)
460 грн.
Зворушлива історія кохання на тлі міжвоєнного Львова та долі Української греко-католицької церкви.
Роман "Чорні морелі" розповідає історію чистого та глибокого почуття між семінаристом Йосифом Кладочним, якого опікує сам митрополит Андрей Шептицький, та Аделею Ліщинською, племінницею ректора духовної семінарії. Їхнє кохання, що розгортається в стінах львівської духовної семінарії Святого Духа, проходить через складні випробування, але залишається непорочним і вічним. Друге, перероблене видання роману, що здобув популярність серед читачів, глибоко занурює в атмосферу довоєнного Львова та життя греко-католицького духовенства.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
На бій за волю. Перемога через поразки/А. Руккас, М. Ковальчук, А. Папакін, В. Лободаєв/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках. У цьому виданні розглянуто пероід правління Центральної ради та українізацію в російській армії в 1917—1918 роках, а також війни з Радянською Росією та Білою армією 1917—1919 років. Особливо цікаве дослідження повстанського руху 1918—1921 років в Україні та війна ЗУНР і УНР проти Польщі у 1918—1919 роках. Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.
Книга сподобається всім любителям історії.
Назва: На бій за волю. Перемога через поразки.
Автор: Андрій Олегович Руккас - український сучасний історик, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка.
Михайло Анатолійович Ковальчук - український історик, який спеціалізується на дослідженні доби національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.
Артем Георгійович Папакін - кандидат історичних наук, доцент.
Володимир Миколайович Лободаєв — кандидат історичних наук, автор наукових статтей та монографій.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
2600 грн.
Цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування.
Книга є збіркою чогось на зразок нотаріальних актів і містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII — першій половині XVIII ст. У передмові подається загальний огляд історії Полтавщини цього часу та аналіз актової книги. Видання містить додаток про склади полтавських урядів записаних у книзі та науково-довідковий апарат: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів, список використаних архівних фондів і публікацій та перелік документів. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
Полтавська міська книга (1668-1740)
Упорядн. Вячеслав Ринсевич
Рік: 2015
Сторінок: 664
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Куджо /Стівен Кінг/ Cujo
420 грн.
Маленька безвідповідальність жінки, що необачно обрала коханця... Маленька безвідповідальність чоловіка, що вчасно не відремонтував авто... Маленька безвідповідальність господарів, що не зробили щеплення псу... А Куджо, добрий велетень-сенбернар, лише, граючись, погнався за летючою мишею. Мікроскопічний вірус сказу перетворив гіганта на страшного монстра, що в нестямі буде вбивати всіх, хто опиниться на його шляху. Капканом під палючим сонцем стане поламана машина для Донни Трентон і її маленького сина. Хто переможе у двобої скаженої люті тварини і матері, що рятуватиме від смерті своє дитя?
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.
Куджо
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Софія Берлінець
сторінок: 352
вага 0,330 кг
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Пирятинський район.
870 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Пирятинський район.
Унікальне ілюстроване видання, яке присвячене пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Пирятинського району Полтавської області.
Книга містить короткий екскурс в історію Пирятинського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 411
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
980 грн.
Подарунковий варіант книги “Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років” в оправі з синтетичної шкіри. Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської та Сумської областей України.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М., Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8021-96-2
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
600 грн.
«Новітні Запорожці» — щедро ілюстроване видання, яке відкриває серію книжок, присвячених уніформі та регаліям українських збройних сил у Визвольній війні 1917–1921 рр. У книжці опубліковано велику кількість рідкісних фото (значну їх частину — вперше), а також оригінальні малюнки-реконструкції уніформ того часу. Спеціально для цього видання Національний історичний музей України дозволив використати унікальні експонати, зокрема прапор Українського Запорізького полку, який зберігається у фондах цієї установи.
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2010
Кількість сторінок: 112
Топ-продажів
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
Оцінено в 5.00 з 5
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5