Новини
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
810 грн.
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.)
Епоха вікінгів у Європі була періодом майже безперервних воєн. Саме в цю добу відбулося становлення рицарського війська, яке є своєрідною «візитівкою» середньовічної Європи. Береги Дніпра в епоху вікінгів стали місцем жвавої діяльності руських торговців і воїнів, що мала результатом створення Руської держави. Яким було військо перших руських правителів, чим воювали й захищалися руські воїни, на кого вони нападали та від кого оборонялися, дає уявлення ця книжка. Із неї ви дізнаєтеся, чому мечі епохи вікінгів знаходять у водоймах, де виготовляли зброю й шоломи руських воїнів та в чому була причина їхніх перемог. Книжка розповідає про те, коли руські кораблі вперше з’явилися на берегах Дніпра, скільки разів руське військо ходило на Візантію, як київські князі підкорили слов’ян і чи ходив Святослав на Хозарію.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Городища 9 – 13 ст. на території літописних древлян (Звіздецький Б. А.)
2. Міста Давньої Русі
3. Кияни княжої доби. Біоархеологічні студії. (О. Козак)
4. Светские фрески Софийского собора в Киеве. Высоцкий С. А. (Букіністика)
5. Земли Южной Руси в IX‒XIV вв. (1985)
6. Південноруське місто у системі міжцивілізаційних контактів (Археологія і давня історія України №4/21)
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
900 грн.
Видання низки важливих описово-статистичних джерел, що відображають еволюцію етнічного та соціального складу населення території колишніх Вольностей Війська Запорозького Низового в останній чверті XVIII – на початку XIX ст. Об’єктом публікації стали створені в рамках діловодства Азовської та Новоросійської губернських канцелярій відомості, реєстри, списки, описи, виписки, екстракти, а також супровідні документи: ордери, рапорти, донесення, паспорти, атестати, листи, пропозиції, оголошення, постанови. Документи збірки суттєво розширюють обрії дослідження запорозької спадщини в ділянці залюднення території сучасного сходу та півдня України, збагачують наукові підстави для подолання стереотипних уявлень про подальшу еволюцію етнічного та соціального складу населення краю.
Чудовий подарунок для дослідників родоводу та історії.
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
Упорядники видання – відомі фахівці з історії України XVII–XVIII ст. В. Брехуненко, П. Бойко, А. Заяць, О. Амеліна
Рік: 2023
Сторінок: 583
Вага: 0,850 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Коліївщина: великі ілюзії. Тетяна Таїрова-Яковлєва
750 грн.
Коліївщина: великі ілюзії
Автор: Тетяна Таїрова-Яковлєва
Кількість сторінок: 256
Коліївщина: великі ілюзії.
У книжці на основі широкого архівного матеріалу із зібрань Росії (Санкт-Петербург, Москва) та України (Київ) зроблено спробу переосмислити події, які відбувалися на Правобережній Україні в середині XVIII століття і зрештою спричинилися до Коліївщини (повстання гайдамаків у 1768 році), спровокували російсько-турецьку війну, поділ Речі Посполитої та переділ політичної карти Європи. За цим послідувала ліквідація Запорозької Січі й автономії Українського гетьманства. Коліївщина стала вододілом між традиційними ідеалами, що відходили в минуле, і новою реальністю геополітики кінця XVIII століття. Річ Посполита, Українське гетьманство й Османська імперія були вже лише тінню колишньої могутності. Світ змінився, а гайдамаки жили ще старими великими ілюзіями.
Подібні книги:
1. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
2. З української старовини (Дмитро Яворницький)
3. Історія Запорізьких козаків. Дмитро Яворницький (Перекладне видання 1990)
4. Дніпрові пороги. Дмитро Яворницький (перевидання)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
6. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
Афродіта. З античних звичаїв / П’єр Луїс / (Видання 2024 року)
280 грн.
Перший український переклад скандального французького роману про життя александрійської куртизанки в античні часи.
Культовий роман П'єра Луїса, що став сенсацією на межі XIX-XX століть, майстерно відтворює атмосферу еллністичної Александрії. Автор, блискучий знавець античності та класичних мов, створює захопливу історію, де переплітаються кохання, пристрасть, влада та мистецтво. Особлива цінність твору полягає у вишуканій літературній формі та глибокому знанні історичних деталей античного світу. Роман, що свого часу викликав захват як у простої публіки, так і в вишуканих літературних колах, залишається актуальним дослідженням людської природи та стосунків між статями.
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить унікальний архівний перепис козацьких полків Гетьманщини, що були відправлені в 1718 році на Царицинську лінію.
Включає присяжні списки козаків та старшини таких полків Гетьманщини:
- Ніжинського (сучасна Чернігівська та Сумська області)
- Переяславського (сучасна Київська та Черкаська області)
- Лубенського (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Гадяцького (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Миргородського (сучасна Полтавська область)
- Полтавського (сучасна Полтавська та Дніпропетровська області).
Цей перепис суттєво доповнює присяжні списки окремих полків, що були видані раніше.
Книга підготовлена українськими істориками-архівознавцями та стане в нагоді для всіх, хто цікавиться власним родоводом та історією України Доби Козаччини.
Видання доповнене сучасними художньо-історичними реконструкціями, які унаочнюють вигляд козаків і старшини того часу та споруд Царицинської лінії.
Оригінал документу досі знаходиться в московському архіві.
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року
Упорядники: О.А. Алфьоров, О.С. Різніченко
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Сторінок: 200 (192 + 8 ілюстрацій)
Рік: попередньо - початок 2024
Обкладинка тверда, лясе.
Назва: «Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Різніченко О.С., Алфьоров О.А.
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 200 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, лясе
Розмір: 175×245 мм
Вага: 450 г
ISBN: 978-617-95356-4-2
Печера ідей / Сомоса Хосе Карлос / (Видання 2024 року)
380 грн.
Філософський детектив, що переплітає давньогрецьку історію з сучасністю через паралельні розслідування вбивств у різних часових площинах.
Книга поєднує елементи класичного детективу з філософськими роздумами, занурюючи читача у світ Античної Греції та платонівської Академії, водночас підтримуючи напругу через паралельне розслідування в сучасності. Видання буде цікаве як любителям інтелектуальних детективів, так і шанувальникам історичної прози.
Не озирайся і мовчи /Макс Кідрук/
620 грн.
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.
Про автора:
Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016». Твори перекладені польською, німецькою та чеською мовами.
Назва товару Не озирайся і мовчи
Автор М. Кідрук
Сторінок 512
Формат 135х205 мм
Рік видання 2017
Вага: 0,440 кг
Кишеня, повна жита /Агата Крісті/ A POCKET FULL OF RYE
350 грн.
Мотиви таємничих убивств у домі з загадковою назвою "Тисова хатина", виявляється, треба шукати… в дитячій пісеньці про дроздів! І якби не міс Марпл, інспектор Скотленд-Ярду Ніл та вся лондонська поліція ніколи б не збагнули, навіщо злочинець підкладав у кімнату та в їжу відомого бізнесмена мертвих птахів, а отруївши, набив його кишені зернятками жита, навіщо потім "прибрав" його молоду дружину та навіть служницю…
Кишеня, повна жита
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,225 кг
Героїди / Публій Овідій Назон / (Видання 2022 року)
230 грн.
Унікальна збірка поетичних листів, що розкриває глибини жіночої душі античного світу.
"Героїди" - новаторський твір Овідія, що створює особливий епістолярно-поетичний жанр. У формі ліричних монологів міфічних героїнь автор майстерно розкриває багатство жіночих емоцій та переживань, пов'язаних з коханням та розлукою. Поема поєднує психологічну глибину грецької трагедії з витонченістю римської поезії, створюючи багатогранну картину людських почуттів на тлі величного античного світу. Видання представляє перший повний український переклад цього визначного твору.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі.
3200 грн.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі.
упорядники: Геннадій Боряк, Олексій Ясь
кількість сторінок: 800+752
обкладинка тверда
Науково-популярне видання у форматі уявного діалогу фахівців-істориків із читачами висвітлює широкий діапазон проблем з історії України від середньовічних часів до сучасності. Актуальні питання української минувшини репрезентуються у різноманітних контекстах критичного періоду новітньої історії, пов’язаного з російсько-українською війною 2014–2022 рр.
Без догмата/Генрік Сенкевич/(Видання 1986 року)
1000 грн.
Роман першого польського лауреата Нобелівської премії, Г. Сенкевича, написаний у формі щоденника молодого чоловіка з аристократичної родини.
Переклад Заслуженого діяча культури Польщі, Ольги Тихонівни Ленік. Передмова д. ф. н. Валерії Вєдіної - дослідника польської літератури та кавалера медалі "За заслуги перед польською культурою".
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 57), та поціновувачам ілюстрацій графіка та карикатуриста Олександра Міхнушова, відомого багатьом читачам з дитинства як художній редактор журналу "Барвінок".
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5
Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
У книзі здійснено публікацію документів, які стосуються приведення до присяги Охотницьких (найманих) полків Гетьманщини у 1718 році.
В військовій системі Гетьманщини наймані полки становили регулярне військо, яке підпорядковувалось безпосередньо Гетьману і були його особистою гвардією.
Публікуються реєстри (списки особового складу) трьох Компанійських полків: Карпа Часника, Василя Чуги, Андрія Ковбаси, Сердюцького полку Гаврила Бурляя, а також сотні Василя Родіоновича, яка на той час була виділена в окремий Компанійський полк, та їхніх підрозділів (Василя Йосифовича, Федора Нестеренка, Павла Неверовського), які квартирувалися окремішньо від своїх полків. У додатках вміщені відомості про службу компанійців полку Василя Чуги від 25 січня та 22 березня 1725 року.
Назва: «Присяга Охотницьких полків 1718 року»
Серія: «Джерела до вивчення козацтва»
Упорядник: Синяк І.Л.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 320 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 600 г
ISBN: 978-617-8221-03-4