Новини
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. (Стефан Таранушенко)
950 грн.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Стефан Таранушенко
В книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка 1920-30-х років, які присвячено п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури:
Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині,
Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині,
Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині,
Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині,
Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Книга щедро проілюстрована оригінальними тогочасними фотографіями, на яких можна побачити згадані архітектурні пам’ятки за кілька років до того як їх знищить радянська влада.
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Шукачі мушель / Розамунда Пілчер / (Видання 2024 року)
750 грн.
Душевний роман про життєвий шлях жінки крізь призму родинних цінностей, мистецтва та особистісного становлення.
"Шукачі мушель" - це витончена сімейна сага від майстрині британської прози Розамунди Пілчер. У центрі оповіді - Пенелопа Кілінг, донька художника, чиє життя розгортається на тлі мальовничого Корнволлу та богемного Лондона. Роман майстерно переплітає різні часові пласти: від довоєнного дитинства героїні до її зрілих років, розкриваючи теми кохання, материнства, мистецтва та самопізнання. Коли Пенелопа дізнається про неочікувану цінність батькової картини "Шукачі мушель", це відкриття стає каталізатором подій, які змушують її переосмислити свої життєві пріоритети та стосунки з родиною. Авторка з особливою теплотою змальовує атмосферу британського життя, приділяючи увагу найдрібнішим деталям побуту та людських взаємин.
Твори. Том 3 /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Класика української етнографії та фольклористики. Третій том зібрання творів Я. П. Новицького містить українські пісні записані ним упродовж 70-х років XIX - початку XX століття в Степовій Україні. Ці пісні вперше зібрані в єдине видання понад сто років поспіль, надають цільне уявлення про пісенну традицію Степового краю, його побутові, соціальні та історичні уявлення, вірування і звичаї, повсякденне життя населення земель колишніх Запорозьких Вольностей. Переважна більшість представлених в збірці пісень друкується вперше.
Видання підійде для науковців, краєзнавців, етнографів, фольклористів і всіх, хто цікавиться пісенними традиціями України, зокрема запорізького краю.
У книзі є суперобкладинка.
Назва: Твори. Том 3
Автор: Новицький Яків Павлович (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Рік: 2009
Сторінок: 435
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17
товщина 2,5
Вага: 0,760 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Конотоп і Конотопщина. Доба Козаччини
3600 грн.
Комплект переписів Конотопа і Конотопщини 18 століття
Список книг:
- Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Пригоди в морі під вітрилами (збірка книг)
Комлект книг, які занурюють читача в світ морських пригод доби, коли основною рушійною силою кораблів були вітрила та відвага капітанів.
Перша книга - "Чорний лебідь" - роман англійського письменника Рафаеля Сабатіні (1875-1950), автора не менш відомої серії про капітана Блада та роману "Скарамуш"
Захоплива історія, описана автором в “Чорному лебеді”, відбувається у другій половині XVII століття в Карибському морі. Головний герой роману – колишній буканір, який виконує таємну місію, а водночас намагається врятувати з піратського полону чарівну міс Прісциллу Гаррадайн.
Книгу супроводять півтори сотні фахових коментарів перекладача з поясненнями різноманітних морських термінів.
Друга книга - "Пірати Гвінейської затоки, або Жаданий скарб" - роман українського історика мореплавства Віктора Губарева. Дія роману відбувається в першій чверті XVIII століття в акваторії Гвінейської затоки (Африка). Твір запрошує читача поринути у вир емоцій та інтриг, де кріпкозав’язаний сюжет, попри свою зовнішню передбачуваність, несподівано розкриває таємниці лише в самому кінці. Приготуйтеся до незабутніх пригод, де кожен поворот може змінити долю, а кохання та зрада стають частиною великої гри під безкраїм небом океану.
Обидві книги добре проілюстровані.
Мої перші бої (Юзеф Пілсудський)
240 грн.
Твори національного героя Польщі, першого керівника відновленої держави, засновника польської армії Юзефа Пілсудського — «Бібула» та «Мої перші бої».
У «Бібулі» мова піде про підпільне життя. Пілсудський був активним членом Польської соціалістичної партії та очільником її бойової організації, однак свої спомини він присвячує агітаційній роботі — організації підпільних друкарень, мережі контрабанди, зберігання та розповсюдження польських газет і книг.
«Мої перші бої» У другому — оповідь про перший бойових досвід майбутнього «Коменданта» — Польські легіони, що брали участь у Першій світовій війні і воювали проти російських військ за звільнення польських земель.
Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев/
Оцінено в 5.00 з 5
Ця книга присвячена найвідомішому ватажку буканірів — Генрі Моргану (1635-1688). Історія справжнього капітана Моргана, який зовсім не схожий на усміхненого хлопця на пляшці рому.
В масовій свідомості «історії піратів» — це історії про грабунок, пиятику і ризиковані пригоди. Але за цим фасадом майже завжди стояла державна гра за перерозподіл територій та сфер впливу. Вмілими управлінськими діями губернатори англійських колоній XVII ст. спрямовували піратську агресію на своїх головних конкурентів — іспанські колонії в Америці, зокрема на узбережжі Карибського моря. Вести війну за допомогою піратів, хоч би й легалізованих на державній службі — завжди ризик і постійне балансування. Не дивно, що більшість їх ватажків для успішної кар’єри мусили мати виняткові організаційні здібності та виняткову жорстокість.
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, стародавніми гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Назва: Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря
Автор: Віктор Губарев
Рік: осінь 2024
Сторінок: 416
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Артур Орльонов
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка. Олександр Прядко (2023)
350 грн.
Книжечка присвячена історії розвитку фортифікацій козацького містечка Ірклієва в ХVІІ-ХVІІІ ст. Розглянуто природно-географічні умови мікрорегіону, історію досліджень городища, основні історичні свідчення, результати польових обстежень укріплень, археологічні знахідки та картографічні джерела. У додатках подано реєстри Ірклїївських козаків 1649, 1756, 1762 років. Окремо представлено всі наявні сфрагістичні дані про печатки козацького Ірклієва. На основі картографічних джерел та археологічних розвідкових досліджень здійснено реконструкцію фортеці.
Представлене дослідження зацікавить істориків, археологів, краєзнавців, музеєзнавців та всіх, хто небайдужий до історії міст і сіл України.
Іркліїв. Фортифікації козацького містечка
Автор: Олександр Прядко
Рік:2023
Сторінок: 76
Обкладинка м'яка
Опанас Сластьон
910 грн.
"Опанас Сластьон"
Книга відомого дослідника Віталія Ханка з Полтави присвячена життю і творчій діяльності класика українського мистецтва Опанаса Сластьона, котрий знаний передусім як першокласний графік, художник-архітектор новітнього напрямку початку ХХ ст., дослідник і популяризатор народного думового епосу, талановитий діяч культури і мистецтва. До мистецтвознавчого тексту долучено світлини біографічного характеру, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на мистецтвознавців, культурологів, усіх, хто любить українське просторове, пластичне і орнаментальне мистецтво.
Автор: Ханко Віталій
Рік: 2022
Кількість сторінок: 298 з іл.
Обкладинка тверда
Православні храми Донеччини XVII – початку XX ст. Довідник (Ілля Луковенко)
900 грн.
Православні храми Донеччини XVII - початку XX ст.
Довідник
Автор: Ілля Луковенко
Рік: 2021
Кількість сторінок: 354
Обкладинка тверда
У цьому довіднику вперше зібрано та систематизовано інформацію про православні культові споруди, що існували в населених пунктах в межах Донецької області України з XVII ст. і до встановлення радянської влади. Читач дізнається про долю першого на Донеччині храму, що був побудований з нового тоді залізобетону та про перлину українського бароко – храм на крейдяній скелі, про єдину в краю церкву, побудовану за принципом фортеці, про храм, що вважається найстарішою дерев’яною культовою спорудою Донеччини, про два храми близнюки та про храм, де за переказами, коли храм був кінотеатром, оселився привид, про храм, де хрестився та вінчався Архип Куїнджі, а також про багато інших.
Довідник стане в пригоді всім, хто цікавиться історичною долею української Донеччини, зокрема її православною історією.
Книга складається з двох основних частин - нарису церковної історії краю та каталога-довідника по кожній з церков.
160 днів Української Народної Республіки /Віталій Скальський/ (Наукове видання 2023 року)
680 грн.
Дослідження ключового періоду становлення української державності на початку XX ст.
У книзі "160 днів Української Народної Республіки" історик Віталій Скальський пропонує детальний аналіз короткого, але надзвичайно важливого періоду в історії України - від 20 листопада 1917 р. до 29 квітня 1918 р. Цей час позначився існуванням першої у XX ст. української державності - Української Народної Республіки.
Автор представляє альтернативний погляд на історію УНР, відмінний від традиційних підручникових версій. Скальський не обмежується лише описом політичних подій, а звертає увагу на різноманітні аспекти життя молодої держави: від переходу на григоріанський календар до політичних арештів та вбивств. Особлива увага приділяється процесам самоідентифікації в українському суспільстві того часу.
Книга розкриває маловідомі факти та процеси, які на перший погляд можуть здатися неважливими, але насправді відіграли значну роль у становленні української державності. Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться історією України та прагнуть глибше зрозуміти витоки сучасної української держави.
/
Бібліографічна інформація
Назва: 160 днів Української Народної Республіки
Автор: Віталій Скальський
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 157
Мова: українська