Новини
Компут Полтавського полку 1721 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 2
Компути та ревізії Полтавського полку
Компут Полтавського полку 1721 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису Полтавського козацького полку 1721-го року.
Реєстр дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян з поділом на сотні та міста і села.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
2. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
3. Ревізія Полтавського полку 1733 року
4. Відомості полку Полтавського 1734-го року
5. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
6. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
7. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
8. Присяга Лубенського полку 1718 року
9. Очерки, замѣтки и документы по исторіи Малороссіи. Ал. Лазаревскаго. Томъ I, III, IV, V (Комплект антикварних книг 1890-х років)
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
890 грн.
Пилип Орлик і мазепинці
кількість сторінок: 216
До збірки документів увійшло листування Пилипа Орлика та Івана Мазепи з тогочасними політичними та державними діячами Європи, яке розкриває обставини та зміст переговорів гетьмана Мазепи щодо формування європейської коаліції, спрямованої проти Москви, та низка інших документів, які містять цінні відомості про політичну ситуацію в Гетьманщині, її повсякденне життя за часів Мазепи, долю мазепинців.
Частина документів, які увійшли до книжки, публікуються вперше та не були відомі не лише широкому загалу, а й фахівцям-історикам. Інша частина джерельних пам’яток, що містяться у збірці, до цього були опубліковані з помилками, які виправлені у цій публікації.
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 – 18 ст. (Мирон Капраль)
1400 грн.
Люди корпорації: Львівський шевський цех у 17 - 18 ст.
Автор: Капраль Мирон Миколайович
Рік: 2012
Кількість сторінок: 552
Обкладинка тверда
У монографії представлено комплексний історичний аналіз правового, соціального, релігійного, економічного життя львівських ремісників ранньомодерного часу. Дослідження складається з двох частин (Корпорація та Люди), у яких почергово вивчається організація львівських шевців із структурно-організаційного погляду (цехове право, релігійні та національні відносини, економічні взаємини) та робиться наголос на внутрішньоцехові процеси (демографія, кар'єрне зростання, соціальні обставини співіснування). Уміщено також три додатки: Письмові джерела; Біограми майстрів шевського цеху Львова за 1665- 1732 рр.; Навчання учнів у шевському цеху Львова у 1665-1732 рр. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історичним минулим Львова.
Німий свідок (Художнє детективне видання)
350 грн.
Класичний детектив світового масштабу. Детектив Еркюль Пуаро отримує листа від потенційної клієнтки. Заможна пані — міс Арунделл — пише, що підозрює своїх родичів у спробах її вбити: саме зараз вона оговтується після падіння зі сходів. Як стверджують племінники потерпілої, цей випадок — вина собаки, адже та начебто залишила на сходах свою іграшку, через яку міс Арунделл і перечепилася. Однак проста, здавалося б, справа миттєво ускладнюється, коли Пуаро дізнається, що отримав цього листа вже після смерті багатійки. Детектив береться таємно розслідувати ймовірне вбивство, адже всі родичі жінки мають мотив: її багатство повинне перейти їм у спадок. Проте, коли стає зрозуміло, що міс Арунделл переписала заповіт, загадкові смерті поновлюються. Хтось зі спадкоємців намагається позбутися конкурентів? Чи все ж ці смерті випадкові? Еркюль Пуаро вправно розслідує справу, доскіпливо збираючи докази, щоб урешті-решт назвати справжню причину трагедій.
Назва: Німий свідок
Автор: Агата Крісті (1890 - 1976) - англійська письменниця, яку знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі ста іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Сторінок: 284
Розміри,см.:
довжина 17
ширина 12
товщина 1,8
Вага: 0,230 кг
Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини. Тетяна Таїрова-Яковлєва
680 грн.
Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини.
авторка: Тетяна Таїрова-Яковлєва
кількість сторінок: 184
обкладинка тверда
У виданні в захопливій і легкій для сприймання формі на основі численних джерел описано домашній побут, зовнішній вигляд, одяг козацької старшини Гетьманщини (17 – початок 18 ст.).
Приділено увагу ролі жінок тієї доби, які не соромилися втручатися у серйозні політичні справи, нерідко керуючи своїми чоловіками й синами та демонструючи норовливу вдачу.
Окремі розділи присвячено культурі, освіті, дозвіллю, нормам поведінки, уявленням про людські чесноти української еліти, яка хоч і запозичила багато зі Сходу, а ще більше – із Заходу, проте не йшла шляхом простого копіювання, а зберігала і примножувала власні звичаї та традиції, витворивши неповторне й колоритне суспільство.
Карибська таємниця /Агата Крісті/ CARIBBEAN MYSTERY
350 грн.
Чи може бути дивна смерть на екзотичному курорті замаскована під природну? Може, це лише репетиція наступних вбивств? Міс Марпл упевнена, що так. Леді-детектив змушена йти на ризик і набиратися неабиякої сміливості, щоб вистежити, хто ж причетних до цих злочинів. Вона знає: вбивцею може виявитися будь-хто і серед підозрюваних - усі, хто зараз поруч.
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі 100 іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів, а за кількістю видань поступається лише Біблії та Шекспірові.
Карибська таємниця
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 256
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,200 кг
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Історія впертого чоловіка / Олександр Терен / (Видання 2024 року)
400 грн.
Автобіографічна повість українського воїна про шлях від цивільного до військового в умовах повномасштабної війни з Росією.
"Історія впертого чоловіка" — це правдива розповідь Олександра Будька з позивним "Терен", командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатської Січі". Автор описує свій досвід трансформації з цивільної людини, яка ніколи не тримала в руках зброї, у військового, який став на захист України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. Книга відверто розкриває внутрішні переживання, страхи, біль, але водночас демонструє силу духу, мужність і непохитну віру в перемогу. Олександр Будько, який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу, ділиться власним розумінням війни, мотивацією до боротьби та цінностями, які допомагали йому та його побратимам протистояти ворогу. Це історія про відвагу, самопожертву та патріотизм звичайної людини в надзвичайних обставинах.
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг
Відьмак. Меч призначення. Книга 2 /Анджей Сапковський/
266 грн.
Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву... У його житті з’являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров — людей, дріад чи ельфів...
Відьмак. Меч призначення. Книга 2
Автор: Анджей Сапковський
Сторінок: 368
Топ-продажів
Нові Полтавські Архівні Джерела (дослідження родоводу та краєзнавство)
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях /Микола Крикун/ (2025)
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
Документи українського козацтва XVI – перш. пол. XVII ст.: універсали, листування, угоди, присяги (2025)
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Археологія Сумщини. Пам’ятки селітроварного виробництва Південної Сіверщини XVII ст. /Осадчий Є. М., Коротя О. В./
Оцінено в 5.00 з 5
Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
Оцінено в 5.00 з 5
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
Оцінено в 5.00 з 5
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
01. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Оцінено в 5.00 з 5
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
02. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
Оцінено в 5.00 з 5