- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Культура і побут населення України (Видання 1991 року)
1400 грн.
Книга з етнічної історії України, українська діаспора. Навчальний посібник.
Перше видання цієї книжки (1991 р.) стало водночас і першим знайомством читача з оригінальним систематизованим посібником з українського народознавства. У другому, доповненому і переробленому виданні з урахуванням новітніх даних подано огляд основних етапів етнічної історії України, розвитку різноманітних сфер матеріальної та духовної культури її населення, містяться відомості про українську діаспору та її культурні надбання. Для науковців, усіх, хто цікавиться історією та етнографією рідного краю.
«Культура і побут населення України»
Автори: В.І.Наулко (кер.), Л.Ф.Артюх, В.Ф.Горленко
Видавництво: «Либідь», Київ, 1991
Мова: українська
Сторінок: 284
Население Украины в эпоху мезолита и неолита /Гохман/ (Наукове видання 1966 року)
1860 грн.
У роботі дається морфологічний опис нових (на момент публікації) краніологічних та остеологічних матеріалів, що дозволяє зробити деякі узагальнення. Вони знайдені на порівняно невеликій території, переважно в Дніпровському Надпоріжжі України, що має свої позитивні та негативні сторони: позитивна в тому, що тут можливо простежити розвиток та зміну антропологічного складу населення в часі; від'ємна - у труднощах, що виникають при спробі встановити межі поширення виявлених антропологічних варіантів, особливо відчутних для мезолітичного часу.
«Население Украины в эпоху мезолита и неолита». (Антропологический очерк). (Населення України в епоху мезоліту та неоліту)
Автор: Ілля Йосипович Гохман
Видавництво: «Наука», 1966
Мова: російська
Сторінок: 220
Antonello (Шедеври мистецтва, великі художники n°32: Антонелло. Французьке видання 1967 року)
4200 грн.
Альбом робіт італійського живописця Антонелло.
Альбом серії «Шедеври мистецтва великих живописців» присвячений роботам італійського художника Антонелло. Антонелло да Мессіна (італ. Antonello da Messina, справжнє ім'я Антонелло ді Джованні делья Антоні (1430—1479) — італійський художник епохи Раннього Ренесансу. Один з перших італійських художників, що використовували технікою олійного живопису, яка прийшла з північної Європи. У пластичних ясних поетичних картинах, гострохарактерних портретах спромігся досягти глибини кольору, насиченого світлом. Антонелло був одним із найзначніших портретистів Раннього Відродження. Своїх героїв він звичайно писав великим планом, погрудно, на темному тлі. Вони з'являються в трьох-четвертним розвороті, як у портретах нідерландських майстрів. У «Чоловічому портреті» (близько 1474—75) розумна особа зображеного випромінює енергію, глядач відчуває напруженість духовного життя представленого чоловіка. Портрети Антонелло залучають своєю камерністю, наближеністю до глядача, гладкої, немов «нерукотворною», поверхнею. Альбом має 8 сторінок тексту з чорно-білими ілюстраціями в тексті та 16 сторінок кольорових репродукцій.
Chefs-d'oeuvre de l'art grands peintres n°32: Antonello (Шедеври мистецтва, великі художники n°32: Антонелло ). Альбом.
Видавництво: Hachette, Франція, 1967
Мова: французька
Книги схожої тематики:
1. Генрі Морган. Хроніка життя адмірала піратів Карибського моря /Віктор Губарев
2. Сумно ангел зітхнув (Наталія Кавера-Безюк). Історичний роман
3. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор
4. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
7. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
8. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
9. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
10. Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С.
Духовні співи давньої України /Олександра Цалай-Якименко/ (Видання 2000 року)
3600 грн.
Нотне видання. Християнська музика.
Книга - антологія, яку підготувала відома дослідниця давньої української християнської музики. Антологія є цінною добіркою прославлених ірмолойних співів давньої України, що їх сучасники узагальнено називали київським напівом. Книга містить матеріал українського ірмолойного співу доби його найбільшого розквіту та міжнародного визнання (ХVІІ–ХVІІІ ст.).
«Духовні співи давньої України»
Автор: Олександра Цалай-Якименко
Видавництво: «Музична Україна», Київ, 2000
Мова: українська
Сторінок: 215
Скарби України /Дмитро Степовик/ (Видання 1991 року)
2200 грн.
Науково-художня книжка. Експонати музеїв України.
У науково-популярній формі автор розповідає про видатні твори українського і зарубіжного мистецтва, які зберігаються в музеях України, розпочинаючи зі старожитностей Єгипту і закінчуючи картинами Катерини Білокур. Окрему увагу приділяє розповіді про долі художників та скульпторів.
«Скарби України»
Автор: Дмитро Степовик
Видавництво: «Веселка», Київ, 1991
Мова: українська
Сторінок: 191
Історія Слободської України /Дмитро Багалій/ (Видання 1993 року)
1200 грн.
Книга обіймає широке коло історико-географічних, соціально-економічних і культурних питань розвитку Слобідської України — від заселення краю до початку XX ст. Для викладачів, науковців, широкого читацького загалу.
«Історія Слободської України»
Автор: Дмитро Багалій
Видавництво: «Дельта», Харків, 1993
Мова: українська
Сторінок: 254
Майстри народного мистецтва Української РСР /Долінська М./(Видання 1966 року)
2800 грн.
Довідник майстрів мистецтва.
Мета цього довідника — познайомити широкі кола людей з кращими майстрами народного декоративного мистецтва Української РСР та їхніми художніми виробами. Складено його за жанрами, в алфавітному порядку, ілюстровано фотографіями з творів кращих народних митців.
«Майстри народного мистецтва Української РСР». Довідник.
Автор: Долінська М.
Видавництво: «Мистецтво», Київ, 1966
Мова: українська
Сторінок: 155
Методика полевого опыта /Найдин П.Г./ (Видання 1959 року)
2600 грн.
Книга для спеціалістів сільського господарства рослинницького профілю.
У збірнику висвітлено основні питання методики польового досвіду: розглянуто модифікації (типи) польового досвіду та їх сутність; показано, як треба складати схеми та програми дослідів; викладено техніку закладки та проведення досвіду та методику супутніх досліджень та спостережень; розібрано питання оцінки достовірності та точності результатів досвіду їх статистична обробка; приділено увагу особливостям польових дослідів, які проводяться в овочівництві, плодівництві, луговодстві, в умовах зрошення в колгоспах та радгоспах, а також на державних сорто-випробувальних ділянках.
«Методика полевого опыта»
Редактор: Найдін П.Г.
Видавництво: Государственное издательство сельскохозяйственной литературы, 1959
Мова: російська
Сторінок: 315
Війна /Федір Дудко/ (Діаспорне видання 1947 року)
2600 грн.
Роман. Діаспорне видання.
Героїня твору їде до Львову, де її застає війна. Автор змальовує величний Львів під обстрілами, настрої львів’ян, розмови в бомбосховищах. Оригінал друкованого документу зберігається в НБУ ім. Ярослава Мудрого.
«Війна застала Тетяну несподівано у Львові. Правда, ще місяць тому, коли вона їхала із своєї Холмщини на літній відпочинок до Ворохти, у вагоні сиділи якісь мобілізовані, скрізь відчувався тривожливий настрій і ходили глухі чутки про можливість війни. Але ж тільки про можливість. У війну ніхто не вірив.»
«Війна». Роман.
Автор: Федір Дудко (1885–1962). Народився на Чернігівщині. Творчість українського письменника, журналіста, громадського й культурного діяча мало відома широкому загалу. Його оповідання, повісті та романи, що користувалася популярністю на початку ХХ століття, пізніше було викреслено зі списку дозволених в Україні творів.
Видавництво: Українська друкарня ГА-ІҐ, Авґсбурґ, Німеччина, 1947
Мова: українська
Сторінок: 154
Отаман Воля /Леся Храплива/ (Діаспорне видання 1959 року)
3200 грн.
Повість для молоді. Діаспорне видання
Леся Храплива здобула собі своєю письменницькою діяльністю на полі національного виховання української дітвори й молоді за океаном заслужену славу. Цю славу скріпляє авторка повістю «Отаман Воля», бо провідна ідея і середовище дії твору напевно зацікавлять не лише молодь, але й старших. Молодь знайде в «Отамані Волі» не тільки приємну лектуру, але й духову поживу для її національних почувань та спонуку до їх вияву в організованому житті; старшим, натомість, твір Лесі Храпливої вказує на потребу боротися з процесом денаціоналізації, яка насамперед б'є по байдужих батьках.
«Отаман Воля». Повість для молоді.
Автор: Леся Храплива
Українське видавництво, Мюнхен, 1959
Мова: українська
Сторінок: 171
Люди в тенетах, т. 2 /Василь Чапленко/ (Діаспорне видання 1951 року)
1600 грн.
Сатирична повість. Діаспорне видання.
«Швидко проминуло дороге для радянських педагогів літо. А було воно дороге їм не тільки однаковими для педагогів усіх країн приємностями – теплом та чималим відпочинком, а ще й деякими суто-радянськими втіхами. Адже їм впродовж двох місяців не загрожували ні,проробки" на професійних зборах, ні дописи в стінних і в друкованих газетах, ні виступи їхніх учнів на,виробничих" нарадах, ані будь-що інше з таких можливостей. Улітку вони могли спокійненько собі спати, не знати болючого серцебиття, божевільного нервування та інших болів, що їх викликали в педагогічних клубках нервів" всі оті «проробки», дописи, виступи ...»
«Клюб Приятелів Української Книжки кн. 3». Книга містить відбиток екс-лібрису «В.Кушмелин».
«Люди в тенетах». Сатирична повість. Том другий.
Автор: Василь Чапленко
Видавництво: Видавець Іван Тиктор, Вінніпеґ, 1951
Мова: українська
Сторінок: 131
Море житейськеє /Олена Василева/ (Діаспорне видання 1962 року)
2200 грн.
Художній твір. Діаспорне видання.
«..В темряві з великим клунком горя йдуть люди - це в одному реченні трагічний образ усього того катаклізму, що ось уже майже півстоліття огортає Україну: воєнних дій і знищення, пересування фронтів, ворожих окупацій, голодових катастроф, ув'язнень і заслань, еміграцій, що їх зазнавали й зазнають українські генерації двадцятого сторіччя. Немає, здається, й однієї української родини, що не переживала б наслідків того лихоліття, що не тікала 6 кудись завжди і завжди знову безвісти, світ за очі, з клунками в руках чи на плечах і з горем в серці, щоб зберегти себе. свою волю, своїх дітей. Наведену вгорі цитату з американського поета Карла Сандбурга про людей, що йдуть у темряві з великим клунком горя, обрала з глибокою інтуїцією і поставила, як мотто для розповіді про трагічну долю однієї української родини часу другої світової війни Олена Василева у своєму творі «Море житейськеє». Такої долі зазнало в ті прокляті роки багато українських родин, понівечених. знищених, розбитих, що і підкреслює авторка присвятою усім тим, що втратили своїх близьких. (З передмови).
Книга містить відбиток екс-лібрису «М.REV.DR.V.KLODNYCKY S.CRANE VILLAGE APT.11D 58 EVERGREEN LANE NEWARK, NJ 07107 U.S.A.»
«Море житейськеє»
Автор: Олена Василева
Видавництво: «Життя», Нью-Йорк, 1962
Мова: українська
Сторінок: 69
Reynolds (Шедеври мистецтва, великі художники n°40: Рейнольдс, французьке видання 1967 року)
4200 грн.
Альбом робіт англійського живописця Джошуа Рейнольдса.
Альбом серії «Шедеври мистецтва великих живописців» присвячений роботам англійського художника Джошуа Рейнольдса, ілюстрований повносторінковими кольоровими гравюрами. Англійський художник Джошуа Рейнольдс був видатним портретистом XVIII століття, який прославився як колекціонер старожитностей та теоретик образотворчих мистецтв. Будучи членом Лондонського королівського суспільства та президентом Академії мистецтв, він у мальовничій формі вмів передати емоції та відобразити весь спектр справжніх людських почуттів. Мистецтвознавці по праву вважають Рейнольдса родоначальником школи англійського живопису — першовідкривачем оригінального стилю, який прагнув соковитості та яскравості письма. Художник зумів у своїй творчості поєднувати риси уславлених попередників - Коореджо, Тіціана, Рубенса, Рафаеля та Рембрандта. Найкраще йому вдавалися портрети, відзначені подібністю та виразністю, а також граційною постановкою фігури та чітким промальовуванням осіб.
Chefs-d'oeuvre de l'art grands peintres n°40: Reynolds (Шедеври мистецтва, великі художники n°40: Рейнольдс)
Видавництво: Hachette, Франція, 1967
Мова: французька
Календар-альманах «Нового шляху» на 1971 рік (Діаспорне видання)
2200 грн.
Періодичне видання української діаспори.
«Новий шлях» (англ. New Pathway) — український тижневик, орган «Українського національного об'єднання (УНО)», який у Канаді виходить з 1930 року (в Едмонтоні — з жовтня 1930, у Саскатуні — між роками 1933—1942, у Вінніпезі — між роками 1942—1974, у Торонто — з 1974 понині). Перше число Календаря-альманаху "Нового Шляху" вийшло у 1941 р. (в десятиліття тижневика) Бібліотека Архіву ОУН в УІС – Лондон.
«ДО СОРОКРІЧЧЯ «НОВОГО ШЛЯХУ». Покажи мені свою газету, а скажу, хто ти є. Чи можна ще більш влучно і ядерно схопити вплив часопису на читача, індивідуально людину, довкілля, а в дальшому й на суспільство?»
«Календар-альманах «Нового шляху» на 1971 рік».
Видавництво: Друком і накладом «Нового шляху», Вінніпеґ, Манітоба, 1970
Мова: українська
Сторінок: 166
Блудний син, роман у 2-х частинах /Іван Завзятий/ (Діаспорне видання 1955 року)
4200 грн.
Блудний син - це символічно здраматизована доля людини, що серед несприятливих обставин і непривітного окруження, загублює своє духовне і національне "я" попавши в чуже море, повне принад і обіцянок кращого життя.
«Що другого четверга у великому і брудному містечку Горохові, недалеко від російсько-австрійського кордону, на Волині, відбувався ярмарок. І кожного разу люди, як мурашва, стягались з кільканадцятьох верстов навкруги.»
«Блудний син». Роман у 2-х частинах.
Автор: Іван Завзятий
Видавництво: «Дніпрова хвиля», Мюнхен, Німеччина, 1955
Мова: українська
Сторінок: 295
Пореволюційний розвиток природних ідей в Україні /Михайло Міщенко/ (Діаспорне видання 1968 року)
1200 грн.
Наукові традиції природознавства в Україні. Діаспорне видання.
«Національна революція в Україні пішла співзвучним шляхом з революціями на Заході. Вона сприяла бурхливому розвиткові природознавства і, особливо, тієї частини його, що ставила своїм завданням вивчення діяльности людини, її природніх властивостей, її опірних сил, стійкости і принципів її організації. В Росії революція стала на шлях реставрації дореволюційних месіяністичних расистських ідей, поширених в консервативних і псевдопрогресивних, космополітичних колах, і пов'язаних з поневоленням і гнобленням людини.»
Книга містить відбиток екс-лібрису «PHILIP SHAYDA 2013 CLEAR AVE. ST. PAUL, MINN. 55119»
«Пореволюційний розвиток природних ідей в Україні»
Автор: Михайло Міщенко
Видавництво: Нью-Йорк (США), 1968
Мова: українська
Сторінок: 20
На схрещених дорогах /Софія Парфанович/ (Діаспорне видання 1963 року)
3800 грн.
Повість. Діаспорне видання.
Один з найсильніших творів Софії Парфанович, лікаря, письменниці і громадської діячки, а заодно - один з найсильніших прикладів української мемуаристики. Історія кінця війни і післявоєнних років, побачена очима жінки, яку гірка емігрантська доля змусила покинути рідний край. Написана дуже живим і природним стилем, особливо її прикрашають напрочуд професійні описи природи. Книга містить відбиток екс-лібрису «DR. S.P. KLIMASKO 138 ROTHSAY AVE HAMILTON, ONT LIM 304 544-0783».
«З одного боку було добре, що маю їхати на місце, де я потрібна і мене чекають, а з другого боку прикро вражала справа сестри і ґештапо. Невже це її вина? Невже інакше не говориться з працюючим персоналом, тільки так? Передчуття загрози давило і непокоїло. Ніби мені щось шептало: з цієї посади шлях тільки через ґештапо до тюрми чи карних таборів. Може тому, що в Куфштайні один хворий, поляк, попередив мене, що тельфська фабрика, це карний табір для українок: за дротами і т. д. Тож з тяжким серцем їхала я увечорі до того Тельфсу.»
«На схрещених дорогах». Повість.
Автор: Софія Парфанович
Видавництво: Накладом автора, Чікаґо (США), 1963
Мова: українська
Сторінок: 417
Поетка вогняних меж Олена Теліга /Дмитро Донцов/ (Діаспорне видання 1953 року)
3200 грн.
Художній твір, виданий в діаспорі, присвячений Олені Телізі.
«Цим твором, присвяченім Поетці вогняних меж, хочу дати вираз почуттю глибокої відданости й подиву для Поетки наддніпрянської України, яка - крім Лесі Українки - не знає собі рівної шляхетністю форми й глибіню змісту… Хочу відслонити містерійну суть її поезії, її дух, такий рідний великим традиціям Київської Землі, з якої вийшла; який кличним дзвоном гудітиме в серцях тих, що їх визвала на шлях героїзму і посвяти». (Переднє слово)
Зміст:
І. Портрет Поетки
II. Гимн життю
III. Проти партачів життя
IV. Видиво бурі
V. Слово і зброя
VI. Трагічний героїзм
VII. Віра й любов
VIII. Шлях на Голготу
ІХ. Містика смерти
Х. Екстаза кінця
ХІ. Печать Св. Духа
ХІІ. Оріфлама в темну ніч
«Поетка вогняних меж. Олена Теліга»
Автор: Дмитро Донцов
Видавництво: Видано коштом Олекси Тяжкого, Торонто, 1953
Мова: українська
Сторінок: 95
Україна – земля моїх батьків /Юрій Сірий/ (Діаспорне видання 1952 року)
2600 грн.
Видання містить загальну інформацію про Україну 50-х рр., було орієнтоване на дітей українців діаспори.
«УКРАЇНА, це назва для земель в Европі поспіль заселених українським народом. Та крім цієї назви наша земля мала колись ще й інші. Найстарша назва нашої батьківщини була Русь. Це староукраїнська державна назва. Спочатку словом Русь називали тільки землю Полян, поміж Дніпром, Ірпенем та Россю, а пізніше, разом з владою київських князів, вона поширилась на всю їх державу. Та хоч ця назва і вживалась урядово, або в книгах літописних, але в народі була все назва «Україна», про що є багато свідоцтв, а найголовніші з них, це народні перекази та старовинні пісні і думи.»
Науково-популярне видання містить загальну інформацію про Україну 50-х рр. ХХ ст.: герб, прапор, гімн, кордони, адміністративно-територіальний поділ, природа, населення, визначні історичні місця, етнографічний склад. Призначається для учнів середньої школи.
«Україна – земля моїх батьків»
Автор: Юрій Сірий
Видавництво: Об’єднання працівників дитячої літератури, Нью-Йорк, 1952
Мова: українська
Сторінок: 64
Минуло півстоліття зимовий похід армії УНР 1919-1920 рр /Панас Феденко/ (Діаспорне видання 1972 року)
2200 грн.
Рейд військових з’єднань Армії Української Народної Республіки по тилах радянських та білогвардійських військ. Діаспорне видання.
Стисло і лаконічно описано основні віхи Зимового походу. Видання цікаве тим, що є вичерпним і зрозумілим для непідготовленого читача, адже спогади учасників походу є доволі перевантажені військовими термінами.
«Життя кожного народу, що хоче бути нацією, з свідомою волею до незалежного життя, має два компоненти: внутрішні сили - культурні, господарські, політичні, як статичні, і ужиток їх в обороні проти зовнішніх небезпек (елемент динамічний). Тим то відомий шведський соціолог Челлен ще перед першою світовою війною писав про українців, що вони можуть стати нацією, коли захочуть.»
«Минуло півстоліття: зимовий похід армії Української Народної Республіки 1919-1920 р.р.»
Автор: Панас Феденко
Видавництво: «Свобода», Нью-Йорк, 1972
Мова: українська
Сторінок: 78