- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
650 грн.
Книга з серії, присвяченій організації, уніформі та військовим діям збройних сил України доби Визвольної війни. На відміну від інших досліджень, що розглядають історію українського флоту, автор використав низку документів та газетних публікацій того часу, невідомих спеціалістам та широкому загалу.
У книзі також вміщено велику кількість фото, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Військово-морські сили України 1917-1921 рр.
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2012
Кількість сторінок: 116
Книги схожої тематики:
1. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
2. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук
3. Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота. Роман Дашкевич. (Оригінал діаспорного видання 1965 року)
4. Чорні запорожці (Валентин Сім’янцев)
5. ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р.)
6. Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
7. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
650 грн.
У 1917 році переважна більшість єврейского населення колишньої Російської імперії брала активну участь у революційних подіях. Значна частина єврейської молоді поступила до червоної гвардії та отримала більшовицькі партквитки. І лише незначна кількість євреїв, переважно — з Півдня та Заходу України, скористалась революційними можливостями, аби порушити питання про переселення до Палестини — з метою створення власної держави. Прихильники єврейської державності — сіоністи, пліч-о-пліч співпрацювали з діячами молодої української республіки. У складі УНР планувалося створення національно-персональної єврейської автономії, функціонувало міністерство єврейських справ і навіть були сформовані збройні загони сіоністського спрямування. Чимало сіоністів загинуло у боротьбі за свої ідеали. Ті хто вижили, у листопаді 1919 року скористались можливістю, та відплили на пароплаві «Руслан» з Одеси до Палестини. Фактично, з пасажирів «Руслану» і почалась історія державотворення Ізраїлю.
Публікація розрахована на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2014
Кількість сторінок: 168
Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
780 грн.
Книга вийшла з нагоди 100-ліття збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти армії Радянської Росії за свободу та незалежність своєї країни. Матеріали для видання збирались 30 років. Особлива увага була присвячена відбору ілюстративного матеріалу - передусім оригінальних речей, які зберігаються у музеях та приватних колекціях. У якості кольорового додатку вміщено унікальні кольорові малюнки сотника Армії УНР, художника Миколи Битинського, виконані у 1930-ті рр., які відображають однострій українських вояків у 1920–1921 рр. Значна частина ілюстрацій публікується вперше.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Українська армія у 1920 році
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстрації Миколи Битинського
Рік: 2020
Кількість сторінок: 244
Книги схожої тематики:
1. Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
2. Герої Українського неба. Пілоти визвольної війни 1917–1920 рр.
3. Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
4. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
5. Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
6. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
7. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
8. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
600 грн.
Книга присвячена одному з перших підприємств авіаційної промисловості на землях України — одеській фірмі «Анатра». Спираючись на архівні матеріали, автори висвітлюють історію розвитку виробничих програм фірми, аналізують особливості конструкції літаків, що виготовлялись підприємством. Окрему увагу приділено історії бойового застосування літаків «Анатра» на фронтах Першої світової війни та в конфліктах, що розгортались у 1918—1920 рр. на землях колишньої Російської імперії.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України та історією військової авіації.
«Анатра»: Літаки одеського авіабудівного підприємства, 1910–1924 рр.
Кількість сторінок: 78
Вони прийшли знову. Роман з фінляндсько-большевицької війни. Іван Лобода (книга 1953 року, видана в Канаді)
5600 грн.
Роман, події якого відбуваються під час Зимової війни (1939-40 рр.). Книга видана в 1953 році в Канаді, автор не був зв'язаний радянськими цензурними обмеженнями і міг подати всі обставини тієї страшної війни без прикрас, війни в якій тисячам українців довелось загинути в снігах Суомі за чужі імперські інтереси.
З передмови автора:
"Перші спроби завоювання Фінляндії не вінчаються успіхом. Малий але геройський нарід ставить твердий опір червоному агресорові розбиваючи дощенту 163-ю совєтську дивізію та 44-у піхотну дивізію, опісля 4-у беруть у полон.
За кінцем січня - Сталін, особистим розпорядженням дає наказ верховному командуванню - за всяку ціну взяти лінію Манергайма.
Рев гармат колише землею. У бій кидають відразу по чотири дивізії. Дванадцять днів клекоче фронт від гуку гармат. Гори трупів ростуть на підступах укріплень. Совєтські війська йдуть у атаку густими розстрільними. Кулеметні гнізда частин НКВД сховані в глибокому снігу розстрілюють тих, що намагаються спинитися.
Але, хто ж це йде в несамовиту атаку, щоб своїм тілом вкрити мінові поля? Москва нападаючи на миролюбний нарід, який дорого продає свою свободу, посилає на страчення - дивізії зложені з самих українців, білорусів, казахів і інших зненавиджених нею народів, щоб тим самим позбутися ворожого елементу внутрі держави. По їхніх трупах просувається адміністраційна загрбницька влада синіх шапок - НКВД. Не зважаючи на велику перевагу військ СССР мала героїчна Фінляндія з неймовірним завзяттям ставить опір двадцятикратно сильнішому ворогові, зберігаючи свою незалежність коштом частини свойого краю.
Але, що втратила Москва в тому кривавому змаганні? Чи матеріял у людях? Ні. Цей матеріял, що його змушували відділи НКВД йти на певну загибіль був давно призначений на страту."
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
1500 грн.
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
900 грн.
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Карпатська Січ: військове формування Карпатської України (Олександр Пагіря)
600 грн.
Книга присвячена одній із малодосліджених сторінок історії України напередодні Другої світової війни — військовому формуванню Карпатської України Карпатській Січі. На основі широкого кола досі невідомих архівних документів і матеріалів простежується участь карпатських січовиків в обороні незалежної Карпатської України, відтворюються передумови й основні етапи військово-організаційної розбудови цих збройних формувань, аналізується їх структура, подаються описи одностроїв і зображення відзнак.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Карпатська Січ: військове формування Карпатської України
Автор: Олександр Пагіря
Ілюстратор: Вадим Заяць
Рік: 2010
Кількість сторінок: 152
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
600 грн.
«Новітні Запорожці» — щедро ілюстроване видання, яке відкриває серію книжок, присвячених уніформі та регаліям українських збройних сил у Визвольній війні 1917–1921 рр. У книжці опубліковано велику кількість рідкісних фото (значну їх частину — вперше), а також оригінальні малюнки-реконструкції уніформ того часу. Спеціально для цього видання Національний історичний музей України дозволив використати унікальні експонати, зокрема прапор Українського Запорізького полку, який зберігається у фондах цієї установи.
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2010
Кількість сторінок: 112
Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
620 грн.
Державні нагороди — це знаки визнання заслуг особи перед його Батьківщиною. Нагороди з’явилися за доісторичних часів та шанобливо передавались із покоління в покоління. Нагородна спадщина стала невід’ємним атрибутом цивілізованого суспільства. Спочатку — аристократії, потім — гуманістів, учених, представників інтелігенції. Наша книжка оповідає про нагороди Української Народної Республіки, традиції яких сповідували три покоління української еміграції по всіх куточках світу. Це дослідження — не тільки про відзнаки, але й про людей, які їх розробляли, виготовляли, нагороджували та носили. Про ті три покоління українців «Вільного Світу», про які у сучасній Україні мало хто знає та пам’ятає.
Автор: Ярослав Тинченко
Рік: 2016
Кількість сторінок: 212
Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
600 грн.
Книга присвячена одній з малодосліджених сторінок історії Перших визвольних змагань 1917–1920 рр. — зародженню та розвитку української військової авіації. На підґрунті архівних джерел автор ретельно дослідив стан національних військово-повітряних сил за часів Центральної Ради, Української Держави гетьмана П. Скоропадського, Армій УНР та УГА.
Видання супроводжують численні кольорові реконструкції українських вояків та літаків.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.)
Автор: Андрій Харук
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик
Рік: 2008
Кількість сторінок: 98
Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
620 грн.
Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ було створено 1 грудня 1914 року і направлено для підтримки Російської імперії в Першій світовій війні. Проте через кардинальні зміни на Східному фронті у результаті розгортання революційних подій у Росії бельгійські юнаки опиняються фактично на периферії Великої війни. Про «маленьких бельгійців, молодих шукачів пригод, загартованих Великою війною, мимовільних мандрівників по світу», про той відтинок їхнього довгого шляху додому, який проліг через Україну, розповідає ця книга.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
На периферії війни. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918
Автор: Август Тірі
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик, Ян ван де Вел
Рік: 2010
Кількість сторінок: 128
Историческіе матеріалы изъ архива Кіевскаго губернскаго правленія. Выпускъ 2-й (Антикварна книга 1882-го року)
7600 грн.
Сборникъ матеріаловъ для изученія сельской поземельной общины. Томъ 1. (Антикварна книга 1880-го року)
22000 грн.
Збірка відомостей про функціонування сільських громад в Російській імперії.
Географія широка, окрім інших, є розділ, який присвячено Мораховській громаді Куп'янського повіту Харківської губернії.
Сборникъ матеріаловъ для изученія сельской поземельной общины.
Изданіе Императорскихъ Вольнаго Экономическаго и Русскаго Географическаго Обществъ
подъ редакціей Ѳ. Л. Барыкова, А. В. Половцова и П. А. Соколовскаго
Томъ 1.
Рік: 1880
Кількість сторінок: 599
Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ. Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя. (Антикварна книга 1915-го року)
8000 грн.
Безцінні фольклорні матеріали, зібрані видатним полтавським етнографом початку 20 століття на Роменщині (сучасна Сумська область).
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною.
Матеріалы по народной словесности Полтавской губерніи. Роменскій уѣздъ.
Выпускъ II. Часть 1. Пѣсни необрядовыя.
Упорядник: Гнідич Павло Олександрович (1884-1919)
Рік: 1915
Кількість сторінок: 224
Матеріяли Української етнольоґії. Видає Етноґрафічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка у Львові. Том XVIIІ. (Антикварна книга 1918-го року)
16000 грн.
Безцінні етнографічні матеріали, зібрані українськими дослідниками на початку 20 століття та видані у Львові в буремний 1918 рік.
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною та україномовною книгою початку XX століття, виданою "Желехівкою"
Матеріяли Української етнольоґії.
Видає Етноґрафічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка у Львові
Том XVIIІ.
Рік: 1918
Кількість сторінок: 275
Мова: українська
Материяли Українсько-Руської етнольоґії. Виданнє Етнографичної коммісиї за редакциєю Хв. Вовка. Том І. (Антикварна книга 1899-го року)
18000 грн.
Унікальний перший том
Безцінні етнографічні матеріали, зібрані українськими дослідниками наприкінці 19 століття.
Чудовий подарунок для всіх хто цікавиться українською минувшиною та україномовною книгою XIX століття, виданою "Желехівкою"
Материяли Українсько-Руської етнольоґії.
Наукове товариство ім. Шевченка у Львові
Виданнє Етнографичної коммісиї за редакциєю Хв. Вовка.
Том І.
Рік: 1899
Кількість сторінок: 224
Тверда обкладинка того часу
Мова: українська (желехівка)
Абетка. Георгій Нарбут
810 грн.
Графічний альбом видатного Георгія Нарбута, людини, що намалювала перші українські банкноти.
За створення української абетки видатний український графік Георгій Нарбут (1886–1920) брався двічі: 1917 року (14 літер) та 1919 року (3 літери). Абетка — архітвір митця — не лише взірець бездоганної графіки, а й результат творчого шляху художника та його національної самоідентифікації. Ця книга — перше повне видання всіх відомих літер української абетки Георгія Нарбута, репродукованих з оригіналів.
Автор: Георгій Нарбут
Рік: 2022
Кількість сторінок: 66
Обкладинка тверда
Краткое землеописаніе Россійской имперіи, Царства Польскаго и Великаго Княжества Финляндскаго (Антикварна книга 1821 року)
42000 грн.
Унікальний довідник, виданий під егідою Департамента народного просвітництва в 1821 році. Містить основні дані про кожну складову Російської імперії в її тодішніх кордонах.
Серед інших є й описи українських земель з зазначенням характерних особливостей.
З книги дізнаємось, що в Дніпрі (тодішньому Катеринославі) існувала суконна та шовково-шкарпеткова фабрика, в Бахмутському повіті при річці Лугані знайдено камінне вугілля, в повіті міста Олександрівська (сучасне м. Запоріжжя) лежить місто Маріуполь з купецьким портом.
Памятники Юхновской культуры Новгород-Северского Полесья (Каравайко Д.В.)
810 грн.
Археологія раннього залізного віку на Сіверщині (перше тисячоліття до н.е.)
Книга присвячена вивченню ряду археологічних пам'яток, залишених населенням Юхнівської археологічної культури, яке займало за доби раннього заліза значні лісові та лісостепові території Дніпровського Лівобережжя.
Розглянуто городища та поселення Новгород-Сіверського Полісся, поставлено питання про погребальну обрядовість. Проаналізована матеріальна культура, що дозволило не тільки уточнити хронологію, але й розповісти про господарчий устрій населення, а також зачепити ряд інших питань, в тому числі про етнос.
Книга для всіх, хто цікавиться давньою історією України, зокрема Сіверщини.
Памятники Юхновской культуры Новгород-Северского Полесья
Автор: Каравайко Дмитро Володимирович
Рік: 2012
Кількість сторінок: 276
Мова: російська
Палітурка: м'яка
Книги схожої тематики:
1. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
2. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
3. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
4. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
7. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
8. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
9. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
10. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)