- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарункова оправа)
15000 грн.
Публікація писемної пам'ятки середини 18-го століття — присяги Війська Запорозького Низового, проведеної в 1762-му році. Текст документа складається з поіменних списків запорізьких козаків з розділенням по куренях, духівництва, служителів канцелярій. Фактично це своєрідний перепис тогочасних жителів українського півдня. Книга містить оригінальні ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Ревізія Чернігівського полку 1732 року (Шкіряна оправа)
20000 грн.
Публікація писемної пам'ятки першої половини 18-го століття — ревізії Чернігівського полку, проведеної в 1732-му році. Текст документа є найраннішим (зі збережених) всеохоплюючим подвірним переписом однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини - Чернігівського полку. Списки розділені географічно - по сотням, селам та, вже в рамках сіл, дворогосподарі структуровані в залежності від соціально-економічного статусу. Окрім згадок приватних дворів, в ревізії вписано і громадську інфраструктуру - шпиталі і школи - для більшості поселень - це перша фіксація освітніх закладів на їх території. Книга містить картосхему Чернігівського полку, оригінальні ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Документи колекції Олександра Лазаревського (“Архів ранньомодерної Української держави”, том 1)
890 грн.
В першому томі археографічного проекту “Архів ранньомодерної Української держави” вміщено документи з колекції історика Олександра Лазаревського, які зберігаються в Інституті Рукопису НБУ ім. Вернадського. Документи являють собою збірку з судових справ, що розглядались в 1734-1767 роках в Генеральному військовому суді та Генеральній військовій канцелярії Гетьманщини. Основне місце дії в них — Прилуцький, Переяславський та Ніжинський полки, але, в тому чи іншому вигляді, географія охоплює майже всю Гетьманщину.
Г. А. Максимовичъ. Выборы и наказы въ Малороссіи въ Законодательную Комиссію 1767 г. (Антикварна книга 1917-го року)
51000 грн.
Георгій Максимович. Вибори та наказив Малоросії в Законодавчу Комісію 1767-го року
В книзі опубліковане дослідження важливої події в житті України 18-го століття — Законодавчої комісії 1767-68 років, яка мала провести кодифікацію законів. Для подання пропозицій проводилась процедура вибору депутатів. Через надмір демократичних та автономістських ідей, роботу комісії Катериною Другою було призупинено. Пропозиції не були реалізовані, але зібрані матеріали залишились яскравим свідченням уявлень українців минулої епохи про зразковий державний устрій. Праця автора складається декількох глав, які висвітлюють процедуру підготовки до виборів представників, вибори і складання наказів від міст. Книга є докторською дисертацією автора, не перевидавалась і є бібліографічною рідкістю. Додаткової унікальності виданню дає місце і рік видання — повітовий Ніжин Чернігівської губернії в буремний 1917-й рік.
Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
900 грн.
Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 - початку 1780-х рр. (перше видання)
Упорядники П. Бойко, В. Брехуненко, А. Заяць, О. АмелінаПублікація містить іменні списки запорозьких козаків 1776, 1778, 1779, 1782 рр. та документи, які супроводжували перепис. Документи зображають фінальну добу запорозького періоду в історії півдня України та стануть цікавими всім дослідникам історії українського населення краю. Книга містить ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
ІНШІ КНИГИ ПРО ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ: - Від Січі до Чорноморії. Запорозьке та чорноморське козацтво в російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття (Олексій Паталах) - Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року - Архів Коша Нової Запорозької Січі - Исторія Новой Сѣчи или Послѣдняго Коша Запорожскаго. А. Скальковскій (1841) - Исторія Новой Сѣчи. А. Скальковскій (1846)Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. (Антикварна книга 1928-го року)
48000 грн.
Оригінальне видання 1928-го року
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. Нариси з руської історії VI-IX вв. Публікація професора історії Смірнова Павла Петровича, що присвячена поволзькій історії русів-варягів, колонізаційним процесам під їх керівництвом, торгово-економічним зв'язкам та ін. Висуваються теорії про зв'язок поволзьких поселень русів з наступними їх державними утвореннями в Новгороді та Києві. Єдина праця Смірнова, що видана українською мовою. Бібліографічна рідкість.
И.С. Бѣляевъ. Практическій курсъ изученія древней русской скорописи для чтенія рукописей XV-XVIII столѣтій. (Антикварна книга 1907-го року)
63000 грн.
Іван Степанович Бєляєв. Практичний курс вивчення давнього руського скоропису для читання рукописів 15-18 столітть.
Книга є посібником для істориків, що починають свої архівні дослідження з безпосереднього вивчення рукописних оригіналів документів минулих епох. Графічні системи рукописного письма безперервно змінювались і вже за 100-150 років стають утрудненими для читання нових поколінь, - допомогти подолати цей розрив і слугує дана праця. Окрім огляду скорописних систем, що були в ходу в Московському царстві, автор розмістив також розділи, що присвячені “білоруському письму”, цим терміном в Московії називали скоропис, що був у вжитку на землях України і Білорусії і відрізнявся від московського досить суттєво (була, навіть, практика вибіркового переписування канцеляристами вхідної кореспонденції з України на московське письмо для кращого розуміння). Книга проілюстрована документами зі зразками скоропису з подальшим його розшифруванням, в тому числі документами, написаними в Україні. Праця автора залишається актуальною і понині. Книга є бібліографічною рідкістю.
Коронованіе Ихъ Императорскихъ Величествъ Александра Александровича и Маріи Ѳеодоровны. (Антикварна книга 1883-го року)
55000 грн.
Оригінальне видання 1883-го року
Коронування Їх Імператорських Величностей Олександра Олександровича та Марії Федорівни. Книга представляє собою публікацію детально ілюстрованої хроніки важливої державної події — коронації в 1883-му році нового імператора Олександра Третього, який вступив на престол в 1881-му році після вбивства свого батька членами організації “Земля і воля” (серед яких були в тому числі вихідці з України). Цікава пам'ятка ілстративного мистецтва та свідоцтво з історії державно-протокольної служби. Книга є бібліографічною рідкістю.
Александръ Лазаревскій. Описаніе Старой Малороссіи. Полкъ Нѣжинскій. (Антикварна книга 1893-го року)
120000 грн.
Оригінальне видання 1893-го року
Олександр Лазаревський. Опис Старої Малоросії. Полк Ніжинський. Публікація авторства знаного дослідника періоду козацтва, що присвячена одній з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Ніжинському полку, який охоплював величезну територію, що включала частини сучасних Чернігівської та Сумської областей. Праця є фактичним описом історії міст і сіл та біографій очільників (старшини) Ніжинського полку за період його існування в 17-18-х століттях, з фокусуванням на історії землеволодіння. Дослідження проведене на широкому архівно-джерельному ґрунті і в своїй царині досі не перевершене та, загалом, не втратило актуальності.
Документы, объясняющіе исторію Западно-Русскаго края и его отношенія къ Россіи и къ Польшѣ (Антикварна книга 1865-го року)
72000 грн.
Документи, що пояснюють історію Західно-Руського краю та його відношення до Росії та до Польщі. Упорядник Михайло Коялович
Книга є збіркою документів із історії Білорусі та України 15-18 століть. Історія збірки цікава сама по собі. Видана після чергового визвольного польського повстання, вона мала доводити історичну спорідненість, приєднаних в кінці 18-го століття до Російської імперії, українських та білоруських земель Речі Посполитої. При чому доводити не стільки для внутрішнього читача, як для закордонного — для цього текст, включаючи текст документів (рідкисний випадок!), було перекладено на французьку мову — основну міжнародну мову тієї доби. Так як упорядник спеціалізувався на історії релігії, то і документи фокусуються в першу чергу на релігійному протистоянні в Речі Посполитій. І хоча збірка не є об'єктивною підбіркою фактів для висвітлення історії, проте містить оригінальні матеріали і є пам'яткою епохи. В книзі вміщено ряд карт, в тому числі карта розселення українців середини 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
Народные пѣсни Галицкой и Угорской Руси собранныя Я. Ѳ. Головацкимъ (Антикварна книга 1878-го року)
210000 грн.
(Оригінальне видання 1878-го року)
Народні пісні Галицької та Угорської Русі, зібрані Яковом Федоровичем Головацьким. Фундаментальна кількотомна історико-етнографічна праця XIX-го століття, в якій зібрано й структуровано усну народну творчість українців Галичини, Буковини та Закарпаття. Автор додатково виконав географічно-статистичний та історико-етнографічний опис цих земель. Видання є безцінною пам'яткою національної минувшини, значну частину з якої, втрачено в вирі сучасних глобалізаційних процесів. Книга проілюстрована численними гравюрами з зображеннями тогочасного народного одягу різних описуваних етногруп. За цю роботу автор отримав Уварівську премію Імператорської академії наук. Прижиттєве видання, бібліографічна рідкість.
Игорь Грабарь. Исторія русскаго искусства. (Оригінальне видання початку XX-го століття)
230000 грн.
Ігор Грабар, Історія російського мистецтва. Багатотомне видання містить детальну історію російського мистецтва, з розбиттям на розділи, які відповідають за архітектуру, скульптуру, живопис від доби Русі до сучасного автору. Один з томів присвячено, в тому числі, українському мистецтву як виокремленому напрямку, інформацію про це, навіть, винесено в назву другого тому (варто зазначити, що за термінологією тодішнього російсько-імперського канцеляриту термін “російський” відповідав сучасному терміну “східні слов'яни”, а для виокремлення українського і російського, в сучасному смислі слова, використовувались терміни “малоросійський” та “великоросійський”, втім, сам Грабар для розподілу використовує терміни “Москва” та “Украина”). Книга вийшла в добу, коли фотографія почала займати місце в книгах, яке раніше належало гравюрі, завдяки чому, публікація містить унікальний зображувальний матеріал — мистецький фотозріз початку 20-го століття, доби останнього існування численних, втрачених на сьогодні, пам'яток. В комплект входить шість томів, включаючи надзвичайно рідкісний четвертий, більша частина тиража якого була знищена. Книга є бібліографічною рідкістю.
Бантышъ-Каменскій, Исторія Малой Россіи въ 3-хъ частяхъ, изданіе четвертое (Антикварна книга 1903-го року)
72000 грн.
Оригінальне видання 1903-го року
Дмитро Бантиш-Каменський, Історія Малої Росії від утвердження в цьому краї слов'ян до знищення Гетьманства. З 19-ма портретами, 5-ма малюнками, 25-розфарбованими зображеннями малоросіян та малоросіянок в старовинному одязі, планом Битви під Берестечком, копіями підписів різних гетьманів та козацьких отаманів, з картою, яка зображає Малоросію під володіням Польским на початку 17 ст.
Книга являє собою видання однієї з перших наукових історій України. Автор використав багатий документальний матеріал — архіви державних установ в Москві (в яких, в свій час, працював його батько) та Чернігові (тогочасне місце зберігання екс-столичних глухівських документів), рукописи з приватних колекцій (значна частина неопубліковані на той час, а на сьогодні втрачені) та численні друковані видання. Праця складається з трьох частин — перша присвячена періоду від ранніх слов'ян до середини 17 ст (Повстання Хмельницького, Переяславська рада 1654 р.), Друга частина розповідає про події другої половини 17-го століття до початку правління гетьмана Мазепи. Третя висвітлює період від гетьманування Мазепи до знищення Гетьманщини в кінці 18-го століття. Книга є бібліографічною рідкістю.
Н. А. Максимейко. Опыт Критическаго изследованія Русской Правды. (Антикварна книга 1914-го року)
56000 грн.
Оригінальне видання 1914-го року.
Микола Максимейко Досвід критичного дослідження Руської правди.
Публікація узагальнюючого аналітичного дослідження видатної пам'ятки української історії та юриспруденції доби Київської Русі - Руської Правди. Книга містить ряд окремих розділів, в яких автор послідовно викладає та коментує висновки щодо правового застосування норм, викладених у Руській Правді, різниці між різними її редакціями, часу їх виникнення, впливу римського права та позиціонує Руську Правду як один з націотворчих чинників, що сприяв консолідації держави. Книга є бібліографічною рідкістю.
Н. А. Максимейко. Сеймы Литовско-русскаго государства до Люблинской уніи 1569 г. (Антикварна книга 1902-го року)
56000 грн.
Оригінальне видання 1902-го року
Микола Максимейко Сейми Литовсько-руської держави до Люблінської унії 1569 р.
Публікація праці видатного дослідника права про історію сеймів Великого князівства Литовського (повна назва - Велике князівство Литовське, Руське, Жемойтське) — з'їздів середньовічного парламенту держави, що охоплювала території сучасної Білорусі, України, Литви, частково Польщі та РФ. Описуваний період охоплює 15-16 століття до моменту об'єднання князівства з польським королівством в Річ Посполиту. Книга поряд з науковими розвідками автора містить публікації документів (актів сеймів). Книга є бібліографічною рідкістю.
С.Н. Шубинский. Исторические очерки и разсказы. Третье изданіе дополненное и исправленное, съ 52 портретами и иллюстраціями. (Антикварна книга 1893-го року)
54000 грн.
С.Н. Шубинский. Исторические очерки и разсказы. Третье изданіе дополненное и исправленное, съ 52 портретами и иллюстраціями
Оригінальне видання 1893-го року.
Сергій Шубинський, Історичні нариси та оповідання
Збірка нарисів та оповідань відомого популяризатора історії Сергія Шубинського. Переважна більшість історій стосується 18-го століття. Одна з них описує відомий український козацький рід Розумовських, до якого належав останній гетьман — Кирило Розумовський. Також зображено ряд подій з історії Півдня України, зокрема діяльність Григорія Потьомкіна. В якості численних ілюстрацій використано гравюри з виглядами міст та портретів державних діячів минулих епох (в тому числі згаданого гетьмана Розумовського).
Книга є бібліографічною рідкістю.
Книга видана в 1893-му році в м. Санкт-Петербург в типографії Суворина.
Розмір 24,5 х 18 см.
Третє видання (прижиттєве).
Книга реставрована, комплектна, складена напівшкіряна оправа в стилі епохи. Шкіра італійського виробництва, мармуровий папір на палітурних кришках. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
Про автора
Шубинський Сергій Миколайович (1834-1913), військовий, історик, редактор історичних журналів. Відомий в 19-му столітті популяризатор минулого.
з каталогу "Список изданий, вышедших в России в 1892 году. Ст. 235
Шубинскій, С.Н. Историческіе очерки и рассказы.
Изд. 3-е, исп. И дополненное.
Съ 52 портретами и илюстраціями.
Спб. 1893. Типографія А. Суворина. 8.,
VI+391 стр.,
1500 экз..
Цена 3 р.
Вадим Модзалевський. Гути на Чернігівщині (Антикварна книга 1926-го року)
49000 грн.
Оригінальне видання 1926-го року Вадим Модзалевський. Гути на Чернігівщині
за редакцією та з передмовою академіка М. Біляшівського Узагальнююча робота видатного українського історика старої школи Вадима Модзалевського про промисловість з виробництва продукції зі скла та кришталю в 17-19 ст. на Чернігівщині, під якою, на час написання праці, розуміли територію Чернігівської губернії (охоплювала сучасні Чернігівську та частини Київської, Сумської, Брянської областей). Робота представлена автором в 1918-му році, але опублікована вже після смерті.
Книга має географічний та іменний покажчики, карту. Також вміщено родовідні розписи гутницьких сімей. Особливо варто відзначити спеціальний покажчик скляних виробів - своєрідний перелік номенклатури 17-19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
В.Е. Романовскій. Очерки изъ исторіи Грузіи (Антикварна книга 1902-го року)
46000 грн.
В. Романовський. Нариси з історії Грузії Нарис історії Грузії від дослідника Василя Євграфовича Романовського, виданий в Тіфлісі (тепер Тбілісі) на початку 20-го століття. Праця охоплює період від утвердження християнства в Грузії до 19-го століття, фокусуючи увагу на діяльності її видатних правителів, таких як цариця Тамара, цар Вахтанг Шостий, а також зовнішніх відносинах держави, зокрема з Росією. Окремий розділ присвячено економіко-географічному та етнографічному опису тогочасної Грузії. На момент написання книги, автор працював училищним інспектором, тому не міг обійти свою професійну тему — в якості додатка книга містить статтю про розвиток освіти на Кавказі в 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
02. Присяжні книги 1654 р. Білоцерківський та Ніжинський полки
600 грн.
Упорядники Ю. Мицик, М. Кравець
Публікація писемної пам'ятки середини 17-го століття — присяжних книг Білоцерківського та Ніжинського полків. Оригінал документа зберігається в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст містить іменні списки жителів двох з найважливіших військово-адміністративних одиниць Гетьманщини, які займали території сучасних Київської, Чернігівської та Сумської областей. Окрім, власне, перепису населення було також зроблено короткий опис важливих поселень. Для багатьох згаданих сіл цей документ є першою писемною згадкою. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3
1500 грн.
Третій том містить справи №16-20 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються відносин Запоріжжя з Гетьманщиною, Османською імперією (в тому числі Кримським ханством), розшуку втікачів (селян та солдат-дезертирів) на Запоріжжя, справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 2 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)