- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Собраніе сочиненій Якова Княжнина (Антикварна книга 1809 р.)
42000 грн.
Збірка творів відомого в 18 ст. російського драматурга Княжніна Якова Борисовича, тривалий період популярного в часи Катерини Другої, чия творчість попала в немилість через приховану пропаганду демократичних цінностей в останній його п'єсі "Вадимъ Новгородскій".
Під однією обкладинкою зібрані два томи віршованих творів, що призначені для театральних постановок "Дидона", "Титово миосердіе", "Росславъ", "Владисанъ", "Владимиръ и Ярополкъ", "Софонисба".
Книга може стати подарунком для поціновувачів театрального мистецтва 18 ст. та його історії.
Книга комплектна
Оригінальна палітурка 19 століття
Малорусскія пьяницкія пѣсни. Н. Ѳ. Сумцова
299 грн.
Етнографічний нарис українських п'яницьких пісень, під якими автор розумів пісні, в сюжеті якої були присутні дії під впливом алкоголя.
Нарис виходить за просто огляд такого роду пісень, пропонуючи додатковий аналіз особливостей сімейних відносин.
Автор книги доктор філологічних наук, професор. Відомий тим, що став першим викладачем в історії Харківського університету почав використовувати українську мову в своїх лекціях (з 1906 року).
Малорусскія пьяницкія пѣсни. Н. Ѳ. Сумцова
Изданіе редакціи "Кіевской Старины"
Автор: Сумцов Микола Федорович
Рік: 2013 (репринт з книги 1886 року)
Мова: дореформена російська
Кількість сторінок: 32
Соціальна трансформація катеринославського дворянства (друга половина ХІХ ст. – початок ХХ ст.). Кочергін І.О.
860 грн.
Книга про дворянство Українського Півдня і Сходу (сучасна Дніпропетровська, частково Запорізька, Донецька, Луганська, Кіровоградська області України).
У монографії з’ясовано характерні особливості поведінки дворянства Катеринославської губернії у різних ситуаціях в період соціально-економічної, суспільно-політичної та соціокультурної трансформації Російської імперії другої половині ХІХ – початку ХХ ст.
Проаналізовано роль дворянства після скасування кріпацтва в діяльності різноманітних інституцій, що виникли внаслідок реформ Олександра ІІ і контрреформ Олександра ІІІ; які шляхи подолання проблем, що постали після 1861 р., бачило катеринославське дворянство; як воно взаємодіяло всередині дворянського зібрання та поза його межами з різними соціальними та етнічними групами; наскільки сильно дворяни впливали на соціокультурну ситуацію в губернії та що спонукало їх займатися благочинною та просвітницькою діяльністю та які були її напрями.
Автор: Кочергін І.О.
Рік: 2015
Мова: українська
Кількість сторінок: 576
О краснорѣчіи въ Россіи до Ломоносова. Василій Якимовъ (Антикварна книга 1838 року)
39000 грн.
Одна з нечисленних книг харківських друкарень першої половини 19-го століття, що дійшла до наших часів в чудовому стані. Книга видана в м. Харкові в Університетській типографії в 1838 році.
Містить відтиск печатки з написом "Библіотека Лейбъ гвардіи Московскаго полка"
Якщо першу частину назви книги автор пояснив на перших же сторінках - "Подъ именемъ Краснорѣчія мы разумѣемъ искуство ораторское".
То з географією в назві не все так просто. Термін "Росія" автор витрактував дуже вільно, включивши до книги огляд літераторів як домонгольської Русі, так пізніших українських та білоруських культурних діячів Великого князівства Литовського та Гетьманщини, на фоні яких нечисленні представники Московського князівства/царства стали, майже, непомітними.
Українське церковне малярство у Галичині: техніка та технологія XV-XVIII ст. (Лев Скоп)
960 грн.
Щедро проілюстроване дослідження української іконописної традиції.
Автор ставить питання українського мистецтва у європейський та поствізантійський контекст, аналізуючи характерні відмінності національного малярства. У своїх дослідженнях опирається на реставраційний та художній досвід. У науковій праці поетапно розглядається процес створення ікони, на прикладі давніх майстрів, спростовується цілий ряд стереотипів про український іконопис. Окрім техніки та технології книга охоплює широкий спектр мистецтвознавчих проблем. Автор подає короткий огляд історичних етапів розвитку українського мистецтва . Аналізує специфіку церковного малярства та організацію художнього процесу в Галичині. Звертає увагу на світоглядні та естетичні засади творчості галицьких художників.
Попередні дослідники цього питання, взоруючись на російських авторів, не ставили під сумнів однотипність іконопису в Росії та Україні. Тому основи поствізантійського образотворення, досліджені та описані впродовж XIX–XX ст., без змін переносили на українські реалії.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Датування галицьких ікон XIV-XVI століть. Нариси до методики атрибуції українського церковного малярства (Лев Скоп)
960 грн.
Автор проаналізувавши широкий спектр збережених зразків іконопису, виділив перелік ознак, притаманний кожному окремому часовому періоду та художньому осередку. Форми постатей, моделювання ликів та рук святих, деталі одягу та стафажу допомагають уточнити датування ряду українських ікон, що мали досі невірну атрибуцію.
Книга стане чудовим подарунком для мистецтвознавців, студентів художніх вузів, дослідників, шанувальників та колекціонерів творів українського мистецтва.
Дослідження щедро проілюстроване.
Гейм І.А. Опытъ начертанія статистики главнѣйшихъ государствъ по нынѣшнему ихъ состоянію. Часть первая, содержащая статистику Россійской и Австрійской Имперій, Французскаго, Великобританскаго и Прусскаго Государствъ. (Антикварна книга 1821 р.)
78000 грн.
Унікальна книга унікального автора-енциклопедиста, видана більш як 200 років тому. Книга по своїй суті являє собою своєрідний підручник-довідник з економічної географії, народознавства, державного устрою та ін. характеристик основних держав Європи після Наполеонівських війн.
«Статистика есть основательное познаніе дѣйствительныхъ достопримѣчательностей какого-нибудь Государства» - за задумом автора, планувалось випустити серію книг, але його смерть завадила цьому, через що перша частина стала і останньою.
Максимиліана Лохера, славнаго вѣнскаго медика и физика, практическія наблюденія (Антикварна книга 1790 р.)
89000 грн.
Унікальна книга зі світанку медичної науки, російськомовний переклад з книги практикуючого віденського лікаря, виданий в 18 ст. Такого плану книги видавались невеликими накладами та активно використовувались — через що до наших днів їх збереглись одиниці.
Оригінальний опис:
Максимиліана Лохера, славнаго вѣнскаго медика и физика, практическія наблюденія
Которые производилъ онъ въ больницѣ С. Марка надъ любострастною болѣзнію съ ея ужастными припадками, пользованною безъ произведенія Саливаціи или слинотеченія, приводя впрочемъ многіе примѣры, подтверждающіе великую силу и дѣйстивтельность болиголовы, синяго иссопа или звѣробоя, камфоры и померанцовыхъ листовъ, въ пользованіи разныхъ неудобоизлечимыхъ болѣзней, какъ то рака, падучей болѣзни задумчивости и бѣшенства или сумасшествія: къ чему прибавлены удобныя средства познавать и лечить начинающуюся чахотку, кровавую харкотину, кровавую рвоту и икоту, взятыя изъ Практическихъ сочиненій, Рудольфа Августа Фогеля, знаменитѣйшаго М. и Ф. Доктора.
Москва, въ Университетской Типографіи у В. Окорокова 1790 года
Краткое начертаніе главнѣйшихъ правилъ военачальнической науки, сочиненное Подполковникомъ и разныхъ ученыхъ Академій членомъ Антономъ де Романо. (Антикварна книга 1802 р.)
142000 грн.
Унікальна книга, фактично настанова для воєначальників з епохи раннього періоду Наполеонівських війн.
Автор, намагався донести до читача основні новинки теорії і практики військового мистецтва, свої тези Антон де Романо підкріплює численними прикладами як з класичних античних часів так і з тогочасної сучасності (переважно, друга половина 18 ст.).
“Одними з перших в Російській імперії, хто спробував в військов-теоретичному плані проаналізувати деякі з поставлених життям та бойовою тактикою питання, були генерал -майор Хатов та підполковник (в подальшому полковник) Антон де Романо. В своїх роботах 1802-1810 рр., вони прагнули розкрити об’єктивні витоки та внутрішній механізм розвитку військової теорії в цілому, показати відмінність стратергії від тактики як окремих її галузей у відповідності до поставлених перед ними завдань, визначити причини зміни способів ведення війни і битви та ін.” (В.Т. Імінов, науковий редактор “Військово-історичного журналу”)
Краткое руководство къ дѣловой и государственной словесности для чиновниковъ, вступающихъ въ службу. М. Магницкаго. (Антикварна книга 1835 р.)
89000 грн.
Унікальна книга, підручник ділової мови першої половини 19 століття для чиновників. Містить практичні настанови для ведення діловодства та формування документів різної тематики.
Той випадок, коли книгу цікаво читати, а не тільки тримати на поличці для декору.
За деякими свідченнями, автор Магніцький Михайло Леонтійович писав її, перебуваючи в Україні, в м. Одесі (книга присвячена тамтешньому генерал-губернатору М. С. Воронцову).
Оригінальний опис та зміст:
Краткое руководство къ дѣловой и государственной словесности для чиновниковъ, вступающихъ въ службу. М. Магницкаго
Москва, въ типографіи Лазаревыхъ Института Восточныхъ языковъ. 1835.
[посвящено] Его Сіятельству Милостивому Государю Графу Михаилу Семеновичу Воронцову
Лечебникъ или наставленія относительныя къ дѣятельной врачебной наукѣ сочиненныя Антономъ Л. Бароном Штеркомъ, для пользы лекарей, находящихся въ арміяхъ и небольшихъ городахъ (Антикварна книга 1789 р.)
89000 грн.
Унікальна книга 18 століття, російськомовний переклад з книги-порадника для армійських та цивільних провінційних лікарів від головного лікаря Австрійського імператорського двору Антона Штерка.
Переклад здійснив випускник Києво-Могилянської академії, уродженець Києва Гороховський Марко Іванович
Старих книг зберіглось мало, книг 18 століття ще менше, а книг 18 століття по медицині взагалі одиниці — через активне використання вони активно ж і зношувались і рідко які дожили дожили до наших днів.
Фактично це чи не єдиний примірник цієї книги в Україні (з публічно відомих)
Оригінальний опис:
Лечебникъ или наставленія относительныя къ дѣятельной врачебной наукѣ сочиненныя Антономъ Л. Бароном Штеркомъ, Знаменитымъ мужемъ, главнымъ Австрїйскаго Двора Докторомъ, для пользы лекарей, находящихся въ арміяхъ и небольшихъ городахъ, которыя перевелъ на россійской языкъ при Императорскомъ Московскомъ Университетѣ Медицинскаго Фаултета Студентъ М. Г.
Часть І.
Москва. Въ университетской Типографіи у Н. Новикова. 1789.
Польсько-український, українсько-польський словник. 100 тис. слів.
890 грн.
Словник призначений для всіх, хто вивчає польську мову, виконує польсько-українські та українсько-польські переклади. Він розрахований на широке коло читачів. Словником можуть користуватися школярі, студенти та всі, хто у своїй роботі має справу з перекладами.
Поряд із загальновживаними словами літературної та розмовної мови це видання також містить терміни, які найчастіше вживаються в різних галузях науки і техніки.
Польсько-український, українсько-польський словник. 100 тис. слів.
Упорядник: Таланов О.С.
Рік: 2022
Кількість сторінок: 394
Малороссійское духовенство во второй половинѣ XVIII вѣка. Діанинъ А. (антикварна книга 1904 року)
5600 грн.
Нарис історії українського духовенства в Гетьманщині другої половини 18 століття. За основу дослідження автор взяв пункти, направлені представниками духовного стану в Катерининську комісію 1760-х років.
Законодавча Катерининська комісія 1767-68 років мала розглянути пропозиції різних соціальних станів та провести кодифікацію законів. Через надмір демократичних ідей, роботу комісії Катериною Другою було призупинено.
Пропозиції не були реалізовані, але зібрані матеріали залишились свідченням уявлень українців минулої епохи про зразковий суспільний устрій.
Малороссійское духовенство во второй половинѣ XVIII вѣка (по пунктамъ малороссійскаго духовенства, представленнымъ въ екатерининскую комиссію для составленія новаго уложенія).
Автор: Діанин
Рік: 1904
Кількість сторінок: 89
мова: дореформена російська
Матеріалы и замѣтки. 2. Вадимъ Модзалевскій (Антикварна книга 1915 р.)
6700 грн.
Документальні нариси з історії Гетьманщини видатного дослідника Вадима Модзалевського.
В книжечку включено матеріали про козацького полковника Семена Палія та документи старшинського роду Забіл.
Чудовий подарунок для бібліофілів, які цікавляться українською історією.
Матеріалы и замѣтки. 2. Оттискъ изъ XI вып. "Трудовъ Черниговской Губернской Ученой Архивной Коммиссіи"
Автор: В.Л. Модзалевський
Рік: 1915 (видано в Чернігові)
Кількість сторінок: 38
мова: дореформена російська
Про автора
Вадим Львович Модзалевський (1882-1920), видатний український історик, джерелознавець, генеалог. Мав широке коло наукових інтересів, спеціалізувався на історії Гетьманщини.
Суспільні верстви Галицької Руси XIV – XV в. Розвідка Івана Линниченка. (Антикварна книга 1899 р.)
12000 грн.
Нарис соціальної історії Галичини в початковий період перебування її під зверхністю польських королів.
Праця поділена на три основні розділи:
- Політика польських королів і доля давнього руського боярства у Галицькій Русі 14 - 15 ст.
- Доля селянської людності у Галицькій Русі 14 - 15 ст.
- Міщанство в Галицькій Русі 14 - 15 ст.
Чудовий подарунок для колекціонерів антикварних книг, які цікавляться українською середньовічною історією.
Суспільні верстви Галицької Руси XIV - XV в.
Автор: Іван Линниченко
Рік: 1899 (видано у Львові)
Кількість сторінок: 268
мова: українська (желехівка)
Монографіи до исторіи Галицкой Руси. М. Смирнова, М. Дашкевича и дра И.Шараневича (Антикварна книга 1886 р.)
22000 грн.
Унікальна книга видана українською мовою в Тернополі в 19 столітті. Нариси історії Галичини від авторів того часу.
Книга складається з кількох розділів, де висвітлюються різні сторони історії Галицької Русі (зокрема внутрішнього устрою) та її правителів (окремо розглядається особа князя Данила).
Чудовий подарунок для колекціонерів антикварних книг, які цікавляться українською середньовічною історією та книгами виданими в 19 ст. українською мовою.
Монографіи до исторіи Галицкой Руси.
Автори: М. Смирнов, М. Дашкевич, И.Шараневич
Рік: 1889 (видано в Тернополі)
Кількість сторінок: 195
мова: українська (максимовичівка)
Смоленская война 1632 – 1634 гг. Е. Сташевскій (Антикварна книга 1919 р.)
32000 грн.
Унікальна книга, видана в бурхливому 1919 році в Києві. Присвячена історії Смоленської війни 1632-1634 рр. між Річчю Посполитою та Московським царством.
Основною ареною бойових дій, як видно з назви війни, став Смоленськ, під стінами якого московське військо зазнало ганебної поразки.
Серед другорядних була також територія сучасних Чернігівської та Сумської областей України.
Чудовий подарунок для колекціонерів антикварних книг, які цікавляться війнами в історії України.
Смоленская война 1632 - 1634 гг. Организація и состояніе Московской арміи.
Извѣстія Кіевскаго коммерческаго института.
Автор: Євген Сташевський
Рік: 1919 (видано в Києві)
Кількість сторінок: 328
мова: дореформена російська
Дневныя записки малороссійскаго подскарбія генеральнаго Якова Марковича. Часть вторая. (Антикварна книга 1859 р.)
82000 грн.
Щоденник 1730-х років, автором якого був генеральний підскарбій Гетьманщини Яків Маркович.
Він вів записи з завидною регулярністю, фіксуючи хроніку свого життя в найменших дрібницях, що дає можливість відтворити максимально повно повсякдення представника вищої соціальної верстви Гетьманщини, його коло спілкування, проблеми, які заслуговували його уваги тощо.
Книга чудовий подарунок для колекціонерів історичної книги, зокрема книг з історії української еліти.
Дневныя записки малороссійскаго подскарбія генеральнаго Якова Марковича. Часть вторая.
Изданіе Александра Марковича.
Автор: Яків Маркович
Рік: 1859
Кількість сторінок: 414
Особливості: нерозрізана
Сборникъ матеріаловъ по малорусскому фольклору (Черниговская, Волынская, Полтавская и нѣкот. др. губ.) О.Н. Малинка (Антикварне видання 1902 року)
69000 грн.
19 століття. Колядки, щедрівки, загадки, приказки, заговори, народна медицина, прикмети, оповідання та казки від етнографа з Чернігівщини - Малинки Олександра Никифоровича.
З рецензії сучасників:
«І хоч збірник не без хиб, на що я поклав натиск, то все приносить він багато цінного матеріалу й зістане ся не малим вкладом у нашу фольклорну літературу» (Гнатюк В.М.)
«По содержанию своему сборник г. Малинки принадлежит несомненно к числу лучших украинских сказок, а для Черниговской губ[ернии] он – самый лучший сборник» (Савченко С.В.)
Книга видана в 1902 році в Чернігові як додаток до Земського збірника Чернігівської губернії.
Букіністична рідкість.
Чудовий подарунок для людей, що цікавляться українською етнографією.
Сборникъ матеріаловъ по малорусскому фольклору (Черниговская, Волынская, Полтавская и нѣкот. др. губ.)
Упорядник: О.Н. Малинка
Рік: 1902
мова: дореформена російська, українська
Волынский историко-археологическій сборникъ. Выпускъ 1 (Антикварне видання 1896 року)
58000 грн.
Історико-краєзнавче видання 19 століття, опубліковане під егідою Волинського церковно-археологічного товариства.
Чудовий подарунок для людей, які цікавляться історією правобережного Полісся (в 19 ст. Волинська губернія включала території частин сучасних Житомирської, Рівненської, Волинської, Хмельницької областей України)
Волынский историко-археологическій сборникъ. Выпускъ 1
Рік: 1896
Кількість сторінок: 244
мова: дореформена російська