- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Молодість славних людей. Євген Мілер (Діаспорне видання 1960 року)
2000 грн.
Історико-художні нариси про видатних історичних діячів
«Молодість Славних людей це книга для кожної людини добра вона для юних читачів і для дорослих, бо зміст книги своєю тематикою є дуже цікавий та поучаючий. Перевидаємо з першого видання, яке появилося було накладом Михайла Таранька у Львові 1924 р. (Львів-Київ), друкована в друкарні 00. Василіян у Жовкві» (Від видавництва)
«Молодість славних людей»
Автор: Євген Мілєр
Переклад з французької: Валентина Завадська
Видавництво: Українське видавництво «Говерля», Нью-Йорк 1960
Мова: українська
Сторінок: 257
Вибрані твори. І. Карпенко-Карий (Видання 1936 року)
8800 грн.
Раритетне видання 1936-го року вибраних творів драматурга - майстра українського побутового театру.
«Тобілевич найбільше вславився як драматург, але і актор він був видатний. У всякому разі, уже в акторському виконанні його виявились ті риси, які були так характерні для його творчої лівії в драматургії реалізм, характерність, психологічність і інтелектуальність.» ( З передмова С.Щупака.)
«І.Карпенко-Карий (Тобілевич). Вибрані твори»
Автор: Іван Карпенко-Карий (Тобілевич) (1845 – 1905)
Видавництво: Державне літературне видавництво, 1936
Мова: українська
Сторінок: 591
Великі люди. /о. Іриней Назарко/ (Діаспорне видання 1964 року)
1800 грн.
Діаспорне видання. Книга релігійної тематики видавництва отців Василіан (Рим, Італія)
Збірка біографій визначних людей у різних українських часописах.
«По всі часи та в усіх народів шанують пам'ять великих людей. А, щоб руїнницька стихія невмолимого часу не затерла тієї пам'яті, великим людям ставлять пам'ятники, погруддя і подоби, а на них риють гарні слова признання і чести.» (З передмови)
«Великі люди біографічні сильветки історії й сучасности»
Автор: о.Іриней Назарко, ЧСВВ
Видавництво: ОО. Василіан, Рим 1964
Мова: українська
Сторінок: 154
Люборацькі сімейна хроніка. /Анатоль Свидницький/ (Діаспорне видання 1956 року)
3600 грн.
Діаспорне видання. Роман-хроніка про руйнування патріархальних традицій в середовищі духовенства України. Книга містить відбиток екс-лібриса з написом «P.DMYTRIW 47 East 22 Avenue Vancouver BC V5V 1T3»
Цей роман є хронікою (в значній мірі автобіографічною) занепаду священичого роду Люборацьких в трьох поколіннях на реалістично відтвореному тлі панування польських панів на Поділлі, утисків з боку царського режиму і ворожого українству офіційного православ’я. Показано руйнування патріархальних традицій в середовищі духовенства України у 40–60-х роках XIX століття, розкрито разючу несумісність природних нахилів дитини і тодішньої системи навчання, покликаної муштрою витравлювати в дітей будь-яке почуття самоповаги та громадської ініціативи.
«Всі такі панотці біду знали, виростали в громаді, то й шанували громаду, і громада їх, та й панів не цурались, бо знали, що коло пана можна поживитись; та таки більш того що в панотцеві не пізнаєш де лице, а де виворіт з кожним зайде, а ні з ким до переязни не доходить – такі вже люди…»
«Люборацькі. Сімейна хроніка»
Автор: Анатоль Свидницький (Анатолій Патрикійович Свидницький (Петриченко) (1834–1871)) — український письменник, громадський діяч і фольклорист. У студентські роки почав писати вірші, до яких сам писав музику.
Видавництво: накладом Української видавничої спілки, Лондон 1956
Мова: українська
Сторінок: 236
Великий каменяр Життя й заслуги Івана Франка. /Дорошенко В./ (Діаспорне видання 1956 року)
1800 грн.
Діаспорне видання. Життя і праця Великого Каменяра.
«Мабуть нема в нас людини, яка б не чула б про Івана Франка. Адже ж це один із наших найбільших письменників і діячів у всій соборній Україні, а в Галичині такий й найбільший. Він так багато зробив для неї, що його не дурно називають Каменярем Західної України. Бо як каменяр будує якийсь дім, так Франко будував твердиню нашої просвіти, науки, добробуту, нашої народної самосвідомости. Сам син селянина, він змалку пізнав життя і потреби селянства, цього найважнішого в нас стану, та цілий свій вік працював над тим, щоб просвітити наш народ і поліпшити його долю. Франко хотів, щоб український народ зрівнявся під кожним поглядом із культурними освіченими і народами світу.»
«Великий Каменяр (Життя й заслуги Івана Франка)»
Автор: Дорошенко Вол.
Видавництво: Накладом Комітету Українців Канади, Вінніпег 1956
Мова: українська
Сторінок: 63
Мелхиседек Значко-Яворський. /Василь Кудрик/ (Діаспорне видання 1957 року)
1950 грн.
Діаспорне видання. Життєпис церковного діяча причетного до "Коліївщини".
«Матеріяли про Мелхиседека Значка-Яворського взято з книжки «Архив Юго-Западной Россіи» Часть І, том ІІ, сторінка 869, -- виданої в Київі 1864 року. Передмова і життєпис Яворського занимає 213 сторін, а решту забирають документи, всіх 163, що вяжуться з особою Яворського і обставинами серед яких Яворський жив.» (З передмови)
«Оцей «Додаток до Маловідомого» додасть нову сторінку до загальної Історії України, відкривши в подробицях те, що десь побіжно згадується, та відкривши те, що дотепер не було відоме.»
«Мелхиседек Значко-Яворський. Додаток до «Маловідомого»
Автор: Василь Кудрик
Видавництво: Видавнича спілка «Тризуб», Вінніпег (Канада) 1957
Мова: українська
Сторінок: 220
Богданів синок історичне оповіданє /В.Щ./ (Діаспорне видання 1921 року)
1800 грн.
Діаспорне видання. Оповідання на основі російського романа О.Рогової
«Козаки під'їхали під кріпость. Великий деревляний будинок був окружений валом і ровом. На чотирьох рогах були вежі, а з веж крізь вікна визирали гармати. На валах стояли менші пушки. Коло пушок ходила варта в французьких мундурах. А довкола кріпості було нїби жидівське місточко. На борзі поставлені крамницї і шинки, аж кипіли робітниками і Жидовою. А між робітниками було всяке -- і Москалї і Поляки і Литовці і Волохи і Вірмени і Турки.»
«Богданів Синок історичне оповіданє» На основі російського романа О.Рогової
Автор: написав В.Щ.
Видавництво: Українське видавнича спілка «Українського Голосу» Вінніпег Канада 1921
Мова: українська
Сторінок: 92
Хмельницький як полководець. /Мирон Заклинський/ (Діаспорне видання 1950 року)
1200 грн.
Початок доби боротьби за нашу державу від повстання у 1648 році. Діаспорне видання
Книга про Хмельницького, як творця козацької держави.
«В 17. і 18. столітті шанували й величали в нас Хмельницького, як творця козацької держави. Гетьмани й ген. старшина Гетьманщини старалися зберегти якнайбільше з тих свобід, що він забезпечив за Україною в умові з царем Олексієм. У 19 столітті вже не вміли якслід його цінити. Навчились ми цього аж у початку 20. віку, по революції 1917-21 рр., бо аж тоді почали ми думати й відчувати по державницьки. Підчас революції переконались ми, як важко збудувати й оборонити державу, як далеко позаду стояли ми тоді в ділянці військовій, дипломатичній і внутрішньої політики від вмілого, суцільного Богданового проводу.» (Зі вступу)
«Хмельницький як полководець»
Автор: Мирон Заклинський
Видавництво: Накладом Станиці УСС, Нью-Йорк 1950
Мова: українська
Сторінок: 32
Яким ідеш шляхом? Роздуми. /Марія Жижка/ (Діаспорне видання 1980 року)
1860 грн.
Діаспорне видання. Праця релігійної тематики.
«Багато людей я зустрічала на своєму віку. Були вони різні -- своїм віком, своєю особистістю та різні своїми поглядами на життя, політику і релігію. Деякі були грамотні, інші неграмотні, були і науковці, а також і духовні особи різних релігій. Кожний пояснював свої поняття і розуміння відносно тієї або іншої проблеми давньоминулого чи теперішнього часу. Кожна людина терпить біль -- фізичний і духовний і для кожного «свій біль болючіший…»
«Яким ідеш шляхом? Роздуми»
Автор: Марія Жижка
Видавництво: накладом Зеновія Жижки, Кембрідж 1980
Мова: українська
Сторінок: 176
Від Праги до Москви. /Ісаак Десяк/ (Діаспорне видання 1986 року)
3200 грн.
Мемуари людини, що вирішила повернутися до Батьківщини. Діаспорне видання.
«Центральною темою цих спогадів є особиста трагедія людини, яка вирішує повернутися на Батьківщину з метою працювати і бути корисним для власного народу, а натомість мусить так дорого заплатити за свої надії і сподівання.» (Замість передмови)
«Він вже не прийде до мене за цим зошитом. Тепер я сам вже збираюсь у далеку дорогу перейти межу, що є між цим земним світом і тим, «потойбічним», і там передати йому цей зошит. Та лихо в тому, що через цю межу не пропускають не то що зошита, а взагалі жадних матеріальних речей, навіть найцінніших. То зошит залишиться тут, в цьому земному світі.»
«Від Праги до Москви»
Автор: Інж. Ісаак Десяк
Видавництво: Науково-Дослідне Товариство Української Термінології, Нью-Йорк 1986
Мова: українська
Сторінок: 190
Любов до ближнього. /Свирид Ломачка/ (Діаспорне видання 1961 року)
2200 грн.
Збірка гумористичних та сатиричних творів Бориса Олександрова-Грибінського – одного з чільних поетів української діаспори. Діаспорне видання. Книга містить відбиток екс-лібриса з написом «L.SZALEWA 14 NELLES AVE TORONTO 9, ONT.»
«Причиною успіху збірки була актуальність тематики, своєрідність підходу до життєвих проблем, а головне -- специфіка і якість Ломаччиного гумору, хоч у творчості Ломачки непомітно наслідування будь-якого з українських та чужинецьких гумористів, його творчість, однак, свідчить про знайомство з її найвищими творчими досягненнями». (З передмови)
«Я не знав, яким чином мало б бути мене видно там, де я не буваю, або не видно там, де я буваю, і тому мовчав»
Мова: українська
Сторінок: 122
Початки української комедіїє /Михайло Возняк/ (Діаспорне видання 1955 року)
3200 грн.
Праця літературознавця й фольклориста Михайла Возняка. Діаспорне видання.
Книга була підготована до трьохсотрічного ювілею української комедії, початок якої автор датує 1619 роком, коли на ярмарку в місті Кам’янка-Струмилова було поставлено драму Якуба Гаватовича і при ній дві українські інтермедії. У роботі розглянуто українські інтермедії – комедійні вистави XVII–XVIII сторіч, висвітлено історію українського вертепу. Надруковано зразки тогочасних інтермедій, комедійних діалогів і віршів.
«Цією книжкою - Початки української комедії М. Возняка, - починаємо передруковувати ряд рідкісних книжок, вартість яких без сумніву промовляє за тим, щоб їх зберегти, бодай, для студій. Проте наклад таких книжок буде дуже обмежений. ...»
«І взагалі народна драма витворюється і відокремлюється в самостійну цілість з того широкого циклю епічної поезії, який спирається на поганські народні перекази. Передовсім форма загадки була близька до діяльогу, що з неї легко розвинутися невеликий народній драмі. Повстаючи з питань і відповідей загадки вже тим самим вносять в епічну поезію драматичний елемент.»
Сторінок: 248