- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Устюжское летописание XVI-XVIII вв /Сербина/ (Наукове видання 1985 року)
1100 грн.
У монографії вперше розглядаються устюзькі літописи, що належать до різних етапів устюзького літописання, що дозволяє відновити досить повно картину устюзького літопису з кінця XIII до другої половини XVIII ст. і таким чином відкрити одну зі сторінок історії російської культури цього часу. Розрахована на істориків, літературознавців та краєзнавців.
«Устюжское летописание XVI-XVIII вв»
Автор: Сербіна К.М.
Видавництво: «Наука», 1985
Мова: російська
Сторінок: 133
Такий довгий рік /Оксана Керч/ (Діаспорне видання 1971 року)
2800 грн.
Художня література. Діаспорне видання.
Художні твори української письменниці в еміграції.
«Список головніших осіб, життя яких змальовано в цій книжці:
- Учитель Богуславець і його тітка пані Римаренко
- Вікторія Кучерява і Її батьки
- Маркіян Бучук з дружиною Лесею
- Зоя Гук - співачка
- Маргарита Весела з донькою Марією
- Василина Корній
- Поет Геленій
- Поет Млявий
- Пані Підпольська
- Софія Стеблянко
- Лариса Русанівська
- Рід Ромашів
- Літники в пансіоні Цибуляка
- Члени управи будинку "Україна" і гості на іменинах у директора Якимовича
Долю всіх тих видуманих авторкою персонажів віддаємо в руки нашого читача. Видавництво».
«Такий довгий рік»
Автор: Оксана Керч
Видавництво: Накладом видавництва «Гомін України», Торонто, Онтаріо, Канада, 1971
Мова: українська
Сторінок: 304
Золотий ювілей 1909-1959 /Павло Дубас/ (Діаспорне видання 1959 року
1800 грн.
Ювілейне видання української діаспори – Товариства Українсько-Американських Горожан у Філаделфії.
«Цю книжку присвячуємо пам'яті піонерів і працівників, які в несприятливих умови нах послідовноих і жертвенною працею творили краще майбутнє.» Книга містить відбиток екслібрису «LIBRARY OF SVOBODA UKRAINIAN DAILY 81-83 GRAND STREET JERSEY CITY, N. J.».
«Іміграція завжди була великою силою в справі формування американської нації. Вона продовжує ці свої функції й нині. Тисячам утікачів мусить бути даний притулок, доки існує залізна занавіса. Свобода й умови життя в Америці продовжують приваблювати людей з усіх кінців світу. В наслідок цього 1,347,724 імігранти були прийняті до Зединених Держав впродовж останніх пятьох років. Наш останній перепис показав, що в Америці живе 34 мільйони осіб, роджених закордоном. Ця різноманітність населення становить один із унікальних аспектів Америки й, ефективно використана, може стати нашим великим здобутком».
«Золотий ювілей 1909-1959»
Редактор: Павло Дубас
Видавництво: «Америка», Філадельфія, США, 1959
Мова: українська
Сторінок: 238
Альманах «Гомону України» на рік 1977 (Діаспорне видання 1976 року)
2450 грн.
Періодичне видання української діаспори.
«Гомін України» – український суспільно-політичний тижневик у Канаді. Заснований у грудні 1948; від серпня 1949 – орган Ліги Визволення України в Торонто. Від перших чисел позиціонований як національно-державницький. Містить матеріали про УПА, історію, боротьбу з комунізмом, героїв Українського визвольного руху.
«У 1976 році проминуло 35 років від історичного Акту 30 червня 1941 року - проголошення відновлення української державности. Коли тепер з віддалі пройденого часу, ми належно проаналізуємо події, мусимо ствердити, що був це великий державний чин, коли єдина тоді реальна політична сила українського народу - ОУН під проводом Степана Бандери, оцінивши належно тодішню світову ситуацію та врахувавши вимоги українського народу, у слушний час Акт 30 червня - здійснила.»
«Альманах «Гомону України» на рік 1977».
Видавництво: Накладом видавництва «Гомін України», Торонто, Онтаріо, Канада, 1976
Мова: українська
Сторінок: 230
Календар-альманах нового шляху на 1988 рік /упорядник Юрій Карманін/ (Діаспорне видання 1987 року)
2400 грн.
Періодичне видання української діаспори.
«Новий шлях» (англ. New Pathway) — український тижневик, орган «Українського національного об'єднання (УНО)», який у Канаді виходить з 1930 року (в Едмонтоні — з жовтня 1930, у Саскатуні — між роками 1933—1942, у Вінніпезі — між роками 1942—1974, у Торонто — з 1974 понині). Перше число Календаря-альманаху "Нового Шляху" вийшло у 1941 р. (в десятиліття тижневика) Бібліотека Архіву ОУН в УІС – Лондон.
«Світогляд українських націоналістів гостро відрізняється від сучасних українських ідеологій та вже, в силу своєї природи. змагає до опанування цілої нашої національної дійсности. Його вплив і чинність позначилися двома шляхами. З одного боку він покликав до життя різного роду націоналістичні формації (ідеологічні, політичні, військові); з другого боку він дав себе відчути щораз сильніше з поступом часу в різних українських організаціях і установах без огляду на їх характер і місце осідку.»
«Календар-альманах «Нового шляху» на 1988 рік».
Упорядник: Юрій Карманін
Видавництво: Друком і накладом «Нового шляху», Торонто, Онтаріо
Мова: українська
Сторінок: 173
Гураіан XX сторіччя. Спогади і думки /Максим Корсунь/ (Діаспорне видання 1965 року)
2600 грн.
Спогади автора в еміграції. Діаспорне видання.
«Роблю цей опис мого життя, щоб засвідчити правду й зробити приємне тим, які постраждали без вини, або страждають і досі. Сучасний світ зматеріялізований вже не в силі зрозуміти, яку користь може дати книжка, написана в південній Америці, тим, що померли майже всі, або якщо живуть ще й досі, то знаходяться там на замерзлому прибережжі Льодового океану, або на прибережжі Білого моря, або в країнах далекого Сибіру? Така думка може здаватись дивною.» (Зі вступу).
«Гураіан XX сторіччя. Спогади і думки».
Автор: Максим Корсунь
Видавництво: ОО.Василіян, Прудентопіль-Парана-Бразилія, 1965
Мова: українська
Сторінок: 141
Поезії /Филипович/ (Діаспорне видання 1957 року)
1950 грн.
Збірка українського поета. Діаспорне видання.
Збірник поезії містить бібліографічний нарис та вступну статтю В.Державіна.
«А давне слово на сторожі,
Напівзабуте слово те,
Як пишне дерево, зросте
У дні співучі і погожі.»
«Филипович П. Поезії».
Автор: Филипович Павло Петрович (псевд. — Павел Зорев; 02.09(20. 08).1891—03.11.1937) — поет, літературознавець, перекладач, педагог. Професор. Н. в с. Кайтанівка (нині село Катеринопільського р-ну Черкас. обл.) в багатодітній сім’ї священика. Навч. в Златопільській г-зії, закінчив Колегію Павла Ґалаґана із золотою медаллю (Київ, 1910), далі навч. на юридичному (1 рік) та історико-філологічному ф-тах Київ. ун-ту (закінчив 1915). Почав писати рос. мовою з 1910, із 1917 — українською; позначені символізмом вірші друкував у "Музагеті", в альманасі "Гроно" (1920). Приват-доцент Київ. ун-ту; професор Київ. ін-ту нар. освіти (1920—33), викладач курсу нової укр. літератури. Дослідник проблем російсько-укр. літ. зв’язків, творчості укр. класиків, теор. проблем літературознавства. Автор поетичних збірок "Земля і вітер" (1922) та "Простір" (1925), позначених глибиною думки й досконалістю форми, та літературознавчих праць "Шевченко і декабристи" (1926), "Пушкін в українській літературі" (1927), "Українське літературознавство за 10 років революції" (1928), "З новітнього українського письменства" (1929) та ін. Належав до неокласиків, позиції яких відважно захищав у літературній дискусії 1925—1928. Був співробітником Постійної комісії для видання пам’яток новітнього укр. письменства при ВУАН і київ. філії Ін-ту ім. Т.Шевченка Наркомосу УСРР, членом Бібліологічного т-ва при ВУАН. Заарештований 5 вересня 1935 за звинуваченням в участі в контрреволюц. націоналістичній організації. Засланий на Соловки, страчений разом із діячами укр. к-ри в урочищі Сандармох. Реабілітований 23 січня 1958. (Інститут історії України).
Видавництво: Інститут Літературознавства при Українському Вільному Університеті, Мюнхен, 1957
Мова: українська
Сторінок: 147
Коссак. Охримович. Тураш (Діаспорне видання 1968 року)
2800 грн.
Збірник про трійку революціонерів. Діаспорне видання.
«Зенон Коссак, Степан Охримович і Мирослав Тураш видатно записали свої імена в історії українського націоналістичного руху на західньоукраїнських землях. Перші два – 3.Коссак і Ст.Охримович працювали довгі роки разом, аж доки смерть останнього не перервала їх спільні шляхи. Мирослав Тураш дійшов до керми Крайової Екзекутиви ОУН на західньоукраінських землях щойно в 1939 році. Незважаючи проте на віддаль часу, їх трьох єднає керівна роля в ОУН 1 жертовна боротьба за право українського народу жити у власній державі.»
«Коссак. Охримович .Тураш».
Видавництво: Накладом головної управи, Ліґа Визволення України, Торонто, 1968
Мова: українська
Сторінок: 190
Від Комітету до Державного Центру /Кость Паньківський/ (Діаспорне видання 1968 року)
6200 грн.
Спогади в еміграції. Діаспорне видання
Книга спогадів громадсько-політичного діяча Костя Паньківського про роботу Українського центрального комітету починаючи з 1944 р., коли відбулося перенесення діяльності комітету за межі України. Книга містить відбиток екслібрису «БІБЛІОТЕКА свящ. Тимофія Міненка 00346-Дата: JUN 23 69»
«Думка написати спогади про українське громадсько-полі- тичне життя воєнних і повоєнних років зародилася восени 1955 року на високому березі Гудзону у Нью-Йорку. Там, у Рівер- сайд Парку, недалеко від Колюмбійського Університету, де працював Михайло Олексійович Ветухів, часто зустрічалися з ним у полуденну пору Микола Іванович Шлемкевич і я. Ми всі три були членами управи активної тоді політичної органі- зації - Союзу Українських Національних Демократів, що ста- вила собі, як скоро показало життя, неспівмірні з нашими силами завдання: об'єднати в одну організацію українські демократичні сили, розпорошені у різних групах.» (Від автора).
«Від Комітету до Державного Центру».
Автор: Кость Паньківський
Видавництво: «Ключі», серія «Життя і Мислі» №9, , Нью-Йорк-Торонто, 1968
Мова: українська
Сторінок: 283
Очима душі – голосом серця /упорядник Євген Онацький/ (Діаспорне видання 1956 року)
1800 грн.
Твори й переклади письменників ідеалістичного і виховно-естетичного спрямування . Діаспорне видання. Діаспорне видання.
«Збірка "Очима душі голосом серця" складається з творів, почерпнутих з різних чужинецьких авторів, головно в італійського письменника Н.Сальванескі, а потім в аргентінських письменників: Сільвії Ватто і Констансіо Вігіле, в уругвайця, Люїса Лямарке, в мехіканця, Амадо Нерво, в американців Франко Кране, Б.Бартона та Фультона Овкслера, в італійця Джованні Папіні.» (З передмови).
Євген Онацький «Очима душі - голосом серця». Переспіви.
Автор: Євген Онацький
Видавництво: «Перемога», Буенос-Айрес, 1956
Мова: українська
Сторінок: 102
Початки УВО в Галичині. Срібна Сурма: спогади і матеріали до діяння Української Військової Організації. /Зиновій Книш/ (Діаспорне видання)
4800 грн.
Інші книги серії видавництва “Срібна сурма” про УВО:
Власним руслом. Українська військова організація від осени 1922 до літа 1924 року
Далекий приціл. Українська військова організація в 1927-1929 роках
Історія України, Українська Військова Організація. Діаспорне видання.
Постала УВО з метою продовжувати збройну боротьбу за державність. У ній брали участь військовики різних політичних партій, а створенню її сприяла міжнародна і внутрішньо-українська ситуація: в Україні тривала партизанська боротьба, справа Східної Галичини ще не була вирішена в міжнародній політиці, і хоч два українські уряди (УНР і ЗУНР) діяли не скоординовано, однак все це підносило настрій і творило надії на майбутнє.
«Все ж таки вдалося якось скласти і передати до рук читацької публіки цей другий збірник. Дуже багато поміг мені в цьому сотн. Осип Навроцький з Вінніпеґу. Не тільки самий списав і прислав великої історичної вартости особисті свої спогади й помічення з часів перших років дії УВО у Львові, але з великим накладом праці і зовсім безкорисно винотовував зо старих річників преси всякі нотатки про діяльність УВО, розшукував їх в архівах Осередку Української Освіти й Культури в Вінніпегу та в інших тамошніх бібліотеках, переписував їх на машині, робив фотостати і все те прислав до мене, як редактора.»
«Срібна Сурма: спогади і матеріали до діяння Української Військової Організації. Збірник ІІ. Початки УВО в Галичині».
Упорядник: Зиновій Книш
Видавництво: «Срібна Сурма», Торонто,
Мова: українська
Сторінок: 166
На твердій землі /Улас Самчук/ (Діаспорне видання)
3200 грн.
Дуже життєствердний роман про українського іммігранта в Канаді. Діаспорне видання.
«Присвячується пам'яті столітніх роковин об'єднання провінцій Канади та 75-літніх роковин поселення українців у цій країні - 3 почуттям глибокої пошани до їх творчого, будуючого і організуючого генія.»
«Коли я наважився на цю карколомну авантюру набути власний будинок із шости кімнат з пивницею, за дванадцять тисяч і сімсот долярів, маючи на конті Королівсько-Канадського банку всього лиш тисячу сімсот готівкою Мені здавалося, що я наважився, як не на справжнє самогубство, то в кожному разі на якусь довічну каторгу, з якої не було вороття. Це коштувало мені не тільки багато долярів, але ще більше безсонних ночей, ніби я збирався ограбувати банк, або виконати атентат.»
Улас Самчук «На твердій землі». Роман.
Автор: Улас Самчук
Видавництво: Видано коштом і стараннями Української Кредитової Спілки, Вінніпеґ, Торонто, Канада
Мова: українська
Сторінок: 390