- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Сборникъ статей по исторіи права, посвященный М. Ф. Владимірскому-Буданову его учениками и почитателями. /М. Н. Ясинский/ (Антикварне видання 1904 року)
18000 грн.
Унікальне раритетне видання по історії права. Дану збірку присвятили Михайлу Флегонтовичу Володимирському-Буданову (1838-1916) - вченому, доктору російської історії, ординарному професору історії російського права у Київському університеті св. Володимира його учні на честь тридцятип`ятиліття наукової діяльності їх викладача (1868-1903 роки). Видана вона була в Києві у 1904 році під редакцією історика російського права, заслуженого професора та декана юридичного факультету Київського університету (1912-1917) Ясинського Михайла Микитовича (1862-1935).
До збірника входить бібліографічний перелік наукових праць ученого та статті у галузі історії права таких авторів, як: П. Г. Виноградова, І. Я. Гурлянди, Н. П. Дашкевича, Г. В. Демченка, М. А. Дьяконова, К. Я. Кадлєца, І. М. Каманіна, М. М. Ковалевського, Ю. А. Кулаковського, І. А. Малиновського, Н. А. Максимейка, А. К. Митюкова, І. А. Покровського, Ф. В. Тарановського, кн. Е. Н. Трубецького, В. А. Удінцева, А. Н. Филиппова, Т. Д. Флорінського, А. Я. Шпакова, А. Н. Ясінського і М. Н. Ясинскаго.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних видань та для поціновувачів галузі права, ідеально підійде юристам та історикам.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек. Присутні нерозрізані сторінки.
Назва: Сборникъ статей по исторіи права, посвященный М. Ф. Владимірскому-Буданову его учениками и почитателями.
Автор: Ясинський Михайло Микитович - історик російського права, заслужений професор та декан юридичного факультету Київського університету (1912-1917), а також: П. Г. Виноградов, И. Я. Гурлянда, Н. П. Дашкевич, Г. В. Демченко, М. А. Дьяконов, К. Я. Кадлец, И. М. Каманин, М. М. Ковалевский, Ю. А. Кулаковский, І. А. Малиновский, Н. А. Максимейко, А. К. Митюков, І. А. Покровский, Ѳ. В. Тарановский, кн. Е. Н. Трубецкий, В. А. Удинцев, А. Н. Филиппов, Т. Д. Флоринский, А. Я. Шпаков, А. Н. Ясинский, М. Н. Ясинский.
Рік: 1904
КІЕВЪ.
Типографія С. В. Кульженко. Пушкинская ул., д. № 4.
Богданъ Хмельницкій. Историческая монографія Николая Костомарова. Томъ І. /Н. И. Костомаров/ (Антикварне видання 1884 року)
20000 грн.
Унікальна раритетна історична монографія. Автор – видатний історик, етнограф і класик української історіографії XIX століття – Микола Костомаров, в якому вдало поєднувалися історик-мислитель і художник, що забезпечило йому не лише одне з перших місць у ряді істориків, а й найбільшу популярність серед публіки. Він глибоко вдумувався, майже вживався у старовину, яку вивчав, відтворюючи її у своїх роботах такими яскравими фарбами, що вона надовго залишалася в пам'яті читача. Книга видана у Санкт-Петербурзі в 1884 році та присвячена видатному діячу української історії XVII століття, політику, полководцю і дипломату, провіднику національно-визвольних змагань 1648—1657 років, творцю Української козацької держави, гетьману Війська Запорозького – Богдану Хмельницькому (1595-1657). Видання містить інформацію про Богдана Хмельницького і його епоху, засновану на ретельному вивченні документів й свідчень сучасників та розповідає про багаторічну боротьбу з Польщею та внесок гетьмана в перевертання подій на бік козаків.
Книга написана в легкій формі і призначена, в першу чергу, для широкого колу читачів.
Унікальний подарунок для справжніх колекціонерів антикварних видань та для поціновувачів української історії Козацької доби.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Богданъ Хмельницкій. Историческая монографія Николая Костомарова. Томъ І.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1884
Изданіе четвертое, исправленное и дополненное.
С.-ПЕТЕРБУРГЪ.
Типографія М. М. Стасюлевича, Вас. Остр., 2 лин., 7.
Знадоби для пізнання угорско-руских говорів. /Іван Верхратський/ (Антикварне видання 1899 року)
28000 грн.
Унікальне лексичне видання. Справжня знахідка для філологів, укладена Верхратським Іваном Григоровичем (1846-1919) - видатним українським мовознавцем і дослідником мови та фольклору лемків. Книга була видана у Львові Науковим товариством імені Шевченка у 1899 році під керівництвом Кароля Беднарського (1848-1911) - фахівця друкарської справи, поліграфіста, багаторічного директора Друкарні НТШ у Львові. Видання містить у собі велику кількість тлумачень вимови слів, вживання діалектизмів з рухомими наголосами, а також багато фольклорних і не тільки прикладів. У кінці книги поданий словничок, для кращого розуміння даної в ній інформації. Весь матріал автор зібрав шляхом польових досліджень говору верховинців, східних лемків та деяких лишаків (закарпатців). Книга стане знахідкою для мовознавців, а також сподобається усім читачам, які цікавляться діалектною мовою Карпат, українським фольклором та антикварними виданнями.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Знадоби для пізнання угорско-руских говорів.
Автор: Іван Григорович Верхратський (1846-1919) — український галицький натураліст, педагог, мовознавець, письменник, громадський діяч, дослідник мови та фольклору лемків. Автор приблизно 200 друкованих праць. Заклав підвалини української наукової термінології.
Рік: 1899
У Львові
З печатнї Наукового Товариства імени Шевченка під управою К. Беднарского
Етноґрафічний збірник. Т. XXVI. /Володимир Гнатюк/ (Антикварне видання 1910 року)
28000 грн.
Унікальне раритетне етнографічне видання. Було видане етнографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка. Двадцять шостий том “Етноґрафічного збірника” сміливо можна віднести до класики української етнографії. До нього увійшли народні оповіданя про опришків, які зібрав і підготував до друку відомий етнолог Володимир Гнатюк. Фольклорні тексти, які подано у цьому томі максимально автентичні. Книга має передмову – вступну статтю, де є відомості про джерела опублікованих матеріалів, їх історію, а також про збирачів і населені пункти, з яких походять записи. «Етноґрафічний збірник» привернув до себе увагу широкої наукової громадськості, здобув позитивну оцінку відомих учених. Він і сьогодні залишається одним із фундаментальних і найбільш авторитетних джерел української фольклористики.
Книга сподобається етнографам, а також усім читачам, які цікавляться історією опришків, українським фольклором та антикварними виданнями.
Видання містить екслібриси уже неіснуючих бібліотек.
Назва: Етноґрафічний збірник. Т. XXVI.
Автор: Володимир Михайлович Гнатюк (1871 – 1926) — український етнограф, фольклорист, мовознавець, літературознавець, мистецтвознавець, перекладач та громадський діяч, член-кореспондент Петербурзької АН, академік АН України, член Чеського наукового товариства, Празької та Віденської Академії наук. Був головою етнографічної комісії НТШ.
Рік: 1910
З печатнї Наукового Товариства імени Шевченка під зарядом К. Беднарского
Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Том тринадцатый / Н.И.Костомаров/ (Наукове видання 1904 року
9800 грн.
Наукове дослідження історії Московської держави періоду Смути. Ця книга - спроба фахового спеціаліста по-своєму подивитись на давньоруські літописи, поставивши на перше місце достовірність документів, та пісенну творчість - єдине джерело, на думку автора, де народ несвідомо виявляє себе таким, яким він є.Завдяки неабиякому хисту оратора та педагога історик на сторінках своїх творів створює колоритні образи діячів минулого.
Дане видання приверне увагу колекціонерів, істориків та будь-кого, хто захоче подивитись на історію під іншим кутом зору.
Зміст тринадцятого тому:
І. Преданія первоначальной русской лѣтописи въ соображеніяхъ съ русскими народными преданіями въ пѣсняхъ, сказаніяхъ и обычаяхъ.
ІІ. Личность царя Ивана Васильевича Грознаго.
ІІІ. О слѣдственномъ дѣлѣ по поводу убіенія царевича Димитрія.
ІV. Личности Смутнаго времени
V. Кто виноватъ въ Смутномъ времени?
VI. Великорусская народная пѣсенная поэзія.
Назва: Собраніе сочиненій Н.И.Костомарова.Историческія монографіи и изслѣдованія.Том тринадцатый.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1904
С.-ПЕТЕРБУРГЬ Топографія М.М. Стасюлевича, Вас. Остр., 5 лин., 28
Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга восьмая. Томы ХІХ-й, ХХ-й и ХХІ-й. /Н.И.Костомаров/ (Наукове видання 1906 року)
20000 грн.
Історичне дослідження соціально-економічного та культурного укладу Московської держави. Автор був одним з перших науковців, хто своїми працями обґрунтовував відмінність між двома руськими народностями: українцями та росіянами.
Це унікальне видання, багате археологічними матеріалами, буде цінним не лише для фахових істориків та колекціонерів, а й для всіх, хто цікавиться минулим та прагне скласти для себе цілісну картину нашої історії.
Зміст восьмої книги:
Девятнадцатый томъ. Очеркъ домашней жизни и нравовъ великорускаго народу въ ХVІ и ХVІІ столѣтіяхъ и старинные земскіе соборы.
Двадцатый томъ. Очеркъ торговли московскаго государства въ ХVІ и ХVІІ столѣтіяхъ.
Двадцать первый томъ. Историческое значеніе южнорусскаго народнаго пѣсеннаго творчества.
Назва:Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга восьмая. Томы ХІХ-й, ХХ-й и ХХІ-й.
Автор: Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1906
С.-ПЕТЕРБУРГЬ Топографія М.М. Стасюлевича, Вас. Остр., 5 лин., 28
Собраніе сочиненій Н. И. Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга третья. Томы VII-й и VIII-й. / Н.И.Костомаров/ (Наукове видання 1904 року)
16000 грн.
Наукове дослідження історії Новгорода, Пскова та Вятки. В книзі автор, спираючись на велику кількість архівних документів, розкриває супспільно-політичний, соціально-економічний та релігійний устрій тогочасних міст, а також вивчає їхнє значення в історії нашої держави.
Чудова знахідка для колекціонерів та палких шанувальників історії.
Зміст третьої книги:
Томъ седьмой
Глава первая. Отношенія Великаго Новгорода къ прочимъ землямъ русскимъ и ко княжескому роду.
Глава вторая. Вятка
Глава третья. Отношенія Пскова къ Новгороду, князьямъ и землямъ русскимъ.
Глава четвертая. Борьба съ тевтонскимъ племенемъ.
Глава пятая. Инородцы.
Томь восьмой
Глава шестая. Описаніе Великаго Новгорода и Пскова.
Глава седьмая. Общественная жизнь и нрави Великаго Новгорода и Пскова.
Глава восьмая. Торговля.
Глава девятая. Церковь.
Назва: Собраніе сочиненій Н.И.Костомарова. Историческія монографіи и изслѣдованія. Книга третья. Томы VII-й и VIII-й. Сѣвернорусскія народоправства во времена удѣльно-вѣчевого уклада (История Новгорода, Пскова и Вятки)
Автор:Микола Іванович Костомаров (1817-1885) - непересічний український історик, ентограф, публіцист, фольклорист, громадський діяч, основоположник української історіографії та член Кирило-Мефодіївського братства. Його перу належить близько 300 фундаментальних наукових досліджень, критичних і полемічних статей, багато з яких безпосередньо стосуються минулого і тогочасного життя українського народу.
Рік: 1904
С.-ПЕТЕРБУРГЬ Топографія М.М. Стасюлевича, Вас. Остр., 5 лин., 28
Біографія П. И. Кеппена /Ф. П. Кеппенъ/ (Антикварне видання 1911 року)
6200 грн.
Унікальне раритетне біографічне видання. У книзі "Біографія П. И. Кеппена" міститься повна біографія талановитого вченого німецького походження П. І. Кеппена, написана його сином - Ф. П. Кеппеном. Автор надзвичайно цікаво подав матеріали про походження сім'ї Кеппенів, молоді роки П. І. Кеппена та його наукову діяльність.
Книга буде цікавою для любителів біографій талановитих вчених, а також для тих, хто досліджує науковців дев'ятнадцятого століття.
Назва: Біографія П. И. Кеппена.
Автор: Петро Іванович Кеппен (1793 - 1864) - вчений німецького походження. Видавав праці з історії, географії, етнографії, демографії та статистики. Член-кореспондент, ад'юнкт зі статистики, екстраординарний академік, ординарний академік, справжній статський радник.
Федір Петрович Кеппен (1833 - 1908) - зоолог-ентомолог, ботанік, географ, бібліограф, член-кореспондент Петербурзької Академії наук, бібліотекар Публічної бібліотеки, дійсний статський радник.
Рік: 1911
С.-ПЕТЕРБУРГЪ
Типографія Императорской Академіи наукъ
Сторінок: 170
довжина 25
ширина 17
товщина 1
Вага: 0,280 кг
Є нерозрізані сторінки
Гео-ботаническія изслѣдованія о черноземѣ /Ф. Рупрехт/ (Антикварне видання 1866 року)
8200 грн.
Унікальне раритетне ґрунтознавче видання. У книзі "Гео-ботаническія изслѣдованія о черноземѣ" ботаніка австрійського походження Франца Рупрехта містяться матеріали про походження та наукове значення чорнозему, а також про нові дослідження з цієї теми. Особливо цікаво автор розповів про властивості рослинного шару на давніх могилах, а також про хімічні аналізи зразків чорнозему та розповсюдження чорнозему поза межами європейської частини імперії.
Книга буде надзвичайно цікавою для дослідників ґрунтознавства і любителів унікальних антикварних видань.
Назва: Гео-ботаническія изслѣдованія о черноземѣ.
Автор: Франц Іванович Рупрехт (1814 - 1870) - ботанік австрійського походження.
Його основні праці присвячені флорі вищих рослин різних районів імперії, систематиці злаків, зонтичних, першокольорових, дзвіночкових, водоростям-макрофітам Тихого океану.
Ф. Рупрехт обґрунтував зв'язок утворення чорнозему зі степовою рослинністю, дав класифікацію місцевих флор щодо їх відносної (геологічної) давнини.
Рік: 1866
САНКТПЕТЕРБУРГЪ
Въ типографіи императорской академіи наукъ
Сторінок: 131
довжина 25
ширина 17
товщина 1
Вага: 0,200 кг
Історія України-Руси. Том VIII, частина 2 /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1916 року)
60000 грн.
Унікальне раритетне історичне видання. "Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. "Історія України-Руси" мала великий вплив на формування української історіографії новітнього часу. Восьмий том "Історії України-Руси" М. Грушевського присвячений другій чверті XVII століття та складається з трьох частин. У другій частині розповідається про українське життя за часів так званого золотого спокою (1638 — 1648) та про початок Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.
Видання розраховане на істориків, археологів, етнографів, філологів та всіх, хто цікавиться історичним минулим України та унікальними антикварними виданнями.
Назва: Історія України-Руси. Том VIII, частина 2.
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1916
Київ
Друкарня Першої Київської Друкарської Спілки. Трьохсвятительска 5.
Сторінок: 513
довжина 23
ширина 16
товщина 1,2
Вага: 0,270 кг
Лѣтопись занятій Археографической комиссіи 1882 – 1884 гг. Выпускъ девятый (Антикварне видання 1893 року)
32000 грн.
Унікальне раритетне історичне видання. Археографічна комісія — наукова установа, створена 1834 року в Петербурзі при Міністерстві народної освіти для систематичного збирання, описування та видання історичних документів і пам'яток вітчизняної історії. У дев'ятий випуск "Лѣтописи занятій Археографической комиссіи 1882 - 1884 гг." увійшли надзвичайно цінні матеріали для вивчення історії України, адже перший великий розділ, написаний Р. В. Зотовим, містить унікальну інформацію про чернігівських князів. У другому розділі описано життя святих Георгія Амастридського та Стефана Сурожського. Видання містить також виписку із протоколів Археографічної комісії за 1882 - 1884 роки, а також історико-юридичні акти XVI - XVII століть, які були зібрані та описані істориком і журналістом М. І. Семевським.
Видання сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться археографічними дослідженнями XIX століття та колекціонують антикварні видання.
Назва: Лѣтопись занятій Археографической комиссіи 1882 - 1884 гг. Выпускъ девятый.
Рік: 1893
С.-ПЕТЕРБУРГЪ
Типографія брат. Пантелеевыхъ. Верейская, 16
Сторінок: 534
довжина 25
ширина 17
товщина 4,5
Вага: 1,380 кг
Історія України-Руси. Том VIII, частина 2: Початки Хмельниччини /М. С. Грушевський/ (Діаспорне видання 1922 року)
60000 грн.
Унікальне раритетне історичне видання. "Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. "Історія України-Руси" мала великий вплив на формування української історіографії новітнього часу. Восьмий том "Історії України-Руси" М. Грушевського присвячений другій чверті XVII століття та складається з трьох частин. У другій частині розповідається про початки Хмельниччини - українське життя за часів так званого золотого спокою (1638 — 1648), та про початок Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.
Зміст
- "Золотий спокій" - с. 3
- Український кольонізаційний похід на схід - с. 41
- "Початок і причина війн Хмельницького". Українське громадянство перед Хмельничииною - с. 79
- Повстаннє Хмельницького - с. 140
- Весняна війна 1648 р. - с. 174
- Примітки - с. 196
Видання розраховане на істориків, археологів, етнографів, філологів та всіх, хто цікавиться історичним минулим України та унікальними антикварними виданнями.
Назва: Історія України-Руси. Том VIII, частина 2: Початки Хмельниччини.
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1922
Відень
7. Діаспоріана
7.1. Діаспоріана. Історія та мемуари.
5. Антикварні книги
5.2. Книги видані в 1921-1991 рр.
3. Видавництва
3.4. Видано в Західній Європі
Сторінок: 224
довжина 23
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,350 кг