Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
П.Т. Викторовский. Западно-русскія дворянскія фамиліи (Антикварна книга 1912 року)
П.Т. Вікторовський. Західно-руські дворянські роди, які відійшли від православ'я в кінці 16 та в 17 ст.
Публікація дослідження історій родів (переважно князівських), які в 16-17 ст. перейшли з православ'я до католицтва чи інших конфесій. Під західно-руськими автор розумів українські та білоруські землі, тому книга є фактичним генеалогічним нарисом української еліти раннього Нового часу. Книга містить генеалогічні таблиці. Книга є букіністичною рідкістю.
Книга видана в 1912-му році в м. Київ у типографії “Петръ Барскій въ Кіевѣ” на вул.Хрещатик-40.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
Труды Херсонскаго губернскаго статистическаго комитета (Антикварна книга 1863-го року)
Труди Херсонського губернського статистичного комітету.
Фундаментальна статистична збірка в двох томах, що описує всі сторони функціонування Херсонської губернії - адміністративної одиниці, яка займала в середині 19-го століття територію сучасних Херсонської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської областей, а також частину Молдови (Тираспольський повіт). Бібліографічна рідкість.
Книга видана в 1863-му році в Херсоні.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
На першій сторінці антикварної книги міститься відбиток екслібриса: Собственная ЕГО ИМПЕРАТ. ВЕЛИЧ. БИБЛИОТЕКА АНИЧКОВА ДВОРЦА. Аничків палац — палацова будівля в Санкт-Петербурзі, яка, на час видання книги, належала імператору Олександру ІІ, після нього Олександру ІІІ, після смерті якого - його вдові імператриці Марії Федорівні.
Сочинения Н.И. Павлищева /Польская анархія при Янѣ Казимирѣ и война за Украину/. (Антикварна книга 1878 року)
Кількатомне видання масштабної, як на той час, роботи історика Миколи Івановича Павліщева про польский період в історії України, починаючи від Люблінської унії 1569 року до Карловицького миру 1699 року. Центральне місце, як видно з назви, займає повстання Богдана Хмельницького, яке припало, головним чином, на правління короля Яна Казимира та доба Руїни другої половини 17 ст. Автор народився в Україні на Поділлі в родині полковника Маріупольского гусарського полку, потім тривалий час проживав в Польщі, мав змогу працювати з тамтешніми джерелами. В якості додатків автор розміщує перепублікації різних цікавих джерел (зокрема фрагменти з “Опису України” Боплана, народні думи), карту та інші матеріали.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.8, т.IV. “Акты о землевладѣніи въ Юго-Западной Россіи XV-XVIII вв.” (Антикварна книга 1907-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.8, т.IV. Акти про землеволодіння в Південно-Західній Росії Том містить два великі розділи — наукову статтю про церковні маєтності в Україні 16-го століття та блок з документами, який висвітлює різні аспекти землеволодіння в Україні в 15 та 16 століттях як світського (різноманітні дарчі, купчі, роздільні, мирові акти тощо), так і церковного (зокрема — опублікована велика збірка документів Київського Микільського монастиря). Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.1, т.ІХ. “Лиѳосъ или камень, кинутый съ пращи истинны…” (Антикварна книга 1893-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.1, т.ІХ. Том містить перевидання видатної пам'ятки української літератури 17-го століття - книги "Ліфос або камінь, кинутий з пращі істини...”, видання 1644-го року Петра Могили, яка є збіркою полемічних текстів доби активного протистояння православної та унійної церков та опонує прокатолицькій праці іншого відомого богослова того часу Касіана Саковича - “Перспектива чи пояснення оман, єресей та забобонів в греко-руській церкві...”. Окрім публікації тексту пам'ятки, том містить велику статтю, що розкриває історичний фон, умови створення та ін. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.6, т.I. “Акты объ экономическихъ и юридическихъ отношеніяхъ крестьянъ въ XVI-XVIII вѣкѣ” (Антикварна книга 1876-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.6, т.І. Акти про економічні та юридичні відносини селян в 16-18 ст. Том містить документи, які висвітлюють найрізноманітніші сторони життя українського селянства в 16-18 ст. Окрім іншого, публікація містить такі цікаві документи як інвентар міста Житомира та околиць, опис Брацлавського замка з околицями, Радомишля та інвентарі цілого ряду менш відомих поселень. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.4, т.І. “Акты о происхожденіи шляхетскихъ родовъ въ Юго-Западной Россіи” (Антикварна книга 1867-го року)
Том містить документи, які висвітлюють історію давніх шляхетних родин України. На момент публікації в 19 ст., невеликі ще в 16 столітті, сім'ї вже мали численних нащадків, що розселились по всій Україні як з гілками заможних землевласників, так і обіднівших представників, що вели напівселянське життя. Найбільше уваги приділено висвітленню історії родів, що заселяли територію сучасних північно-західних областей України, зокрема Житомирської та Київської області — так званої, околичної шляхти. Багато нащадків цих родів проживають в Україні і понині. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
М.В. Довнаръ-Запольскій. Очерки по организаціи западно-русскаго крестьянства в XVI вѣкѣ (Антикварна книга 1905-го року)
Оригінальне видання 1905-го року
Митрофан Вікторович Довнар-Запольський Нариси по організації західно-руського селянства в 16-му столітті Книга містить нариси по історії селянства Великого князівства Литовського, до якого на той час (автор описує ситуацію 16-го століття) також входила більша частина сучасних білоруських та українських земель. Нариси розділені на дві основні частини — опис устрою волосної і сільської громади та опис селянської реформи короля Сигизмунда Августа середини 16 ст. та її соціально-економічні наслідки для селянства. Окрему увагу приділено системі переписів та оподаткування. Значну частину книги займають публікації оригінальних документів 16-го століття. Дана праця є докторською дисертацією автора. Бібліографічна рідкість.
Г. А. Максимовичъ. Выборы и наказы въ Малороссіи въ Законодательную Комиссію 1767 г. (Антикварна книга 1917-го року)
Георгій Максимович. Вибори та наказив Малоросії в Законодавчу Комісію 1767-го року
В книзі опубліковане дослідження важливої події в житті України 18-го століття — Законодавчої комісії 1767-68 років, яка мала провести кодифікацію законів. Для подання пропозицій проводилась процедура вибору депутатів. Через надмір демократичних та автономістських ідей, роботу комісії Катериною Другою було призупинено. Пропозиції не були реалізовані, але зібрані матеріали залишились яскравим свідченням уявлень українців минулої епохи про зразковий державний устрій. Праця автора складається декількох глав, які висвітлюють процедуру підготовки до виборів представників, вибори і складання наказів від міст. Книга є докторською дисертацією автора, не перевидавалась і є бібліографічною рідкістю. Додаткової унікальності виданню дає місце і рік видання — повітовий Ніжин Чернігівської губернії в буремний 1917-й рік.
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. (Антикварна книга 1928-го року)
Оригінальне видання 1928-го року
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. Нариси з руської історії VI-IX вв. Публікація професора історії Смірнова Павла Петровича, що присвячена поволзькій історії русів-варягів, колонізаційним процесам під їх керівництвом, торгово-економічним зв'язкам та ін. Висуваються теорії про зв'язок поволзьких поселень русів з наступними їх державними утвореннями в Новгороді та Києві. Єдина праця Смірнова, що видана українською мовою. Бібліографічна рідкість.
И.С. Бѣляевъ. Практическій курсъ изученія древней русской скорописи для чтенія рукописей XV-XVIII столѣтій. (Антикварна книга 1907-го року)
Іван Степанович Бєляєв. Практичний курс вивчення давнього руського скоропису для читання рукописів 15-18 столітть.
Книга є посібником для істориків, що починають свої архівні дослідження з безпосереднього вивчення рукописних оригіналів документів минулих епох. Графічні системи рукописного письма безперервно змінювались і вже за 100-150 років стають утрудненими для читання нових поколінь, - допомогти подолати цей розрив і слугує дана праця. Окрім огляду скорописних систем, що були в ходу в Московському царстві, автор розмістив також розділи, що присвячені “білоруському письму”, цим терміном в Московії називали скоропис, що був у вжитку на землях України і Білорусії і відрізнявся від московського досить суттєво (була, навіть, практика вибіркового переписування канцеляристами вхідної кореспонденції з України на московське письмо для кращого розуміння). Книга проілюстрована документами зі зразками скоропису з подальшим його розшифруванням, в тому числі документами, написаними в Україні. Праця автора залишається актуальною і понині. Книга є бібліографічною рідкістю.
Коронованіе Ихъ Императорскихъ Величествъ Александра Александровича и Маріи Ѳеодоровны. (Антикварна книга 1883-го року)
Оригінальне видання 1883-го року
Коронування Їх Імператорських Величностей Олександра Олександровича та Марії Федорівни. Книга представляє собою публікацію детально ілюстрованої хроніки важливої державної події — коронації в 1883-му році нового імператора Олександра Третього, який вступив на престол в 1881-му році після вбивства свого батька членами організації “Земля і воля” (серед яких були в тому числі вихідці з України). Цікава пам'ятка ілстративного мистецтва та свідоцтво з історії державно-протокольної служби. Книга є бібліографічною рідкістю.