Новини
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
820 грн.
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить документи та статті з історії Чернігівщини 17-18 ст.
Перепис посполитих Чернігівського полку 1713 року, матеріали якого дають можливість ознайомитися з кількісним та якісним складом посполитого населення (селян і міщан), їхніми іменами, прізвищами, промислами та ремеслами, а також тогочасною адміністративно-територіальною структурою Чернігівського полку і його сотень.
Подимний реєстр Чернігівського воєводства 1638 року є нині єдиним документом, чий масштаб дозволяє уявити як адміністративний поділ та структуру землеволодіння Чернігівщини того часу, так і виступає орієнтиром з економічної спроможності кожного згаданого в документі поселення.
Для багатьох сіл регіону, це також перша письмова згадка про їх існування. Для другого видання подимний перепис перекладено та зроблена географічна прив'язка до сучасних сіл і міст.
Стаття про планувальну основу сіл Чернігівщини XVII-XVIII ст. робить вступ до теми формування різних топографічних типів поселень.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: І. Ситий, С. Горобець, А. Потьомкін, П. Кулаковський
Ілюстратори: С. Шаменков, О. Бондар
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-5-9
Свічки догоріли / Мараї Шандор / (Видання 2023 року)
200 грн.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Роман "Свічки догоріли" - це глибоке психологічне дослідження людських стосунків, що розкриває теми кохання, дружби та честі. Шандор Мараї майстерно досліджує багатогранність істини, природу людських спогадів та внутрішніх конфліктів. Автор веде читача складним шляхом самопізнання, де кожен персонаж шукає власну правду, навіть якщо вона виявляється болісною. Твір порушує фундаментальні питання людської гідності та самоповаги, демонструючи, як певні душевні рани можуть бути глибшими за фізичні страждання.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Усі ці світи ваші /Джон Вілліс/ Наукові пошуки позаземного життя
399 грн.
Чи існують іншопланетяни? Майже напевно, так. Ба більше — населених світів цілком може бути багато, адже Всесвіт нескінченний, а в нескінченному Всесвіті абсолютно все, зокрема й життя, не лише можливе, але й неминуче.
Джон Вілліс, канадський астроном і популяризатор науки, розмірковує про те, де може ховатися позаземне життя і як його шукати. Спираючись на класичні роботи з астробіології, аналізуючи новітні відкриття, зроблені телескопом «Кеплер», марсоходом «К’юріосіті» та зондом «Нові горизонти», Вілліс досліджує перспективи виявлення життя у нашій галактиці. Він пропонує зазирнути під льодяні шапки Марса, запрошує поринути в підповерхневі океани Європи та Енцелада, заохочує уявити альтернативну хімію, що могла би стати основою життя на супутнику Сатурна Титані, а також зважує шанси відшукати «другу Землю» серед мільярдів екзопланет за межами Сонячної системи.
«Усі ці світи ваші» — це ґрунтовна книга, яка охоплює все, що на сьогодні відомо науці про пошуки іншопланетного життя.
Назва: Усі ці світи ваші
Серія: «Corvus»
Автор: Джон Вілліс
Видавництво: Бородатий Тамарин
Переклад: Максим Ларченко
Сторінок: 272
Формат: 135х210
Вага: 300 г
ISBN: 978-617-95267-5-6
Людина біжить над прірвою. Морітурі. Розгром. Генерал / Іван Багряний / (Видання 2023 року)
540 грн.
Збірка драматичних творів Івана Багряного про боротьбу українського народу за виживання і свободу під час Другої світової війни, що резонує із сучасною боротьбою України.
Видання об'єднує чотири твори відомого українського письменника-емігранта, що висвітлюють боротьбу українського народу проти тоталітарних режимів. Особливу цінність має проведення паралелей між історичними подіями часів Другої світової війни та сучасною боротьбою України за незалежність. Книга входить до серії "Класика української белетристики" і містить повість та три п'єси, які розкривають тему національної стійкості та незламності духу українського народу.
Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
215 грн.
Спогади Джозефа Мартіна — це єдиний текст про американську Війну за незалежність, написаний рядовим солдатом, що пройшов її майже від початку і до самого кінця. Яскраві короткі спалахи боїв, а між ними — тягучі голодні будні, сповнені холоду, хвороб і безкінечних виснажливих переходів. Це історія про те, як голі-босі солдати молодої держави дають відсіч добре навченому та оснащеному імперському війську. Бо нема неможливого, коли захищаєш своє.
Про автора
Джозеф Плам Мартін був солдатом міліції Коннектикуту та Континентальної армії під час Війни за незалежність США.
Як я воював за незалежність
Автор: Джозеф Плам Мартін
Рік видання: 2023
Кількість сторінок: 272
Обкладинка: Тверда
Переклад: з англ. І. Синєпалова
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
810 грн.
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
730 грн.
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Держава / Платон / (Видання 2021 року)
450 грн.
Фундаментальний філософський трактат Платона про ідеальний державний устрій та принципи справедливого суспільства.
"Держава" - це головний політичний твір Платона, де він розгортає своє бачення досконалого суспільного ладу. У діалогічній формі автор досліджує природу справедливості, розкриває концепцію ідеальної держави, де кожен громадянин виконує властиву йому роль. Особлива увага приділяється питанням освіти, рівності статей, суспільної власності та ролі філософів у керуванні державою. Переклад Дзвінки Коваль, здійснений з давньогрецької мови, дозволяє сучасному читачеві відчути всю глибину платонівської думки та її актуальність для сьогодення.
Чернігівська переписна книга 1666 року (Подарункове видання)
900 грн.
Подарунковий варіант видання “Чернігівська переписна книга 1666 року” в оправі з синтетичної шкіри.
Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської області України.
Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики.
Перше видання книги зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі “Найкраща книга року” в категорії “Наукова література”.
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 236 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-06-5
Богдан Ігор Антонич — дітям / Богдан Ігор Антонич / (Видання 2021 року)
250 грн.
Збірка віршів та прози відомого українського поета Богдана Ігоря Антонича, адаптована для дитячого читання.
У книзі представлено вибрані поетичні твори Б. І. Антонича, що вирізняються особливою образністю, наївністю та щирістю, близькою дитячому світосприйняттю. Окрасою видання є уривок з незавершеного роману "На другому березі" про пригоди двох школярів у лісі. Упорядник Ігор Калинець зібрав твори, що найкраще відповідають дитячому сприйняттю, розкриваючи юним читачам особливий поетичний світ Антонича.
Збірка віршів та прози відомого українського поета Богдана Ігоря Антонича, адаптована для дитячого читання.
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
1500 грн.
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
900 грн.
В книзі публікуються присяжні списки населення 1718-го року (козаки, старшина, селяни, міщани, духовенство) Чернігівського козацького полку - військово-адміністративної одиниці Гетьманщини, яка займала північну частину сучасної Чернігівської області.
Це один з найраніших списків населення по Чернігівщині.
Також один з найраніших списків духовенства Чернігівської єпархії, що в більшості випадків означає першу письмову згадку існування церкви в селі.
Для дослідників родоводів, істориків, краєзнавців.
Назва: «Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситий І.М. Горобець С.М. Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 404 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-03-4