Новини
Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI–XVIII століть. Валерій Шевчук
3600 грн.
Від козаків до гусарів. Як було зламано козацькі звичаї у XVIII столітті (Ярослав Тинченко)
600 грн.
Від козаків до гусарів. Як було зламано козацькі звичаї у XVIII столітті
На основі раніше невідомих документів докладно описано процес ліквідації військово-полкового устрою Слобожанщини та Гетьманщини у другій пол. ХVIII ст. Ретельно досліджено історію перетворення козацьких формувань на гусарські, пікінерні та карабінерні полки російської регулярної кавалерії. У додатку вперше публікуються табелі полкового майна окремих козацьких полків наприкінці їх існування, наказ про переформування козацьких полків та сотень у карабінерні частини, списки артилерії тощо.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України Козацької доби, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
Книга отримала премію на конкурсі "Коронація слова"
Світ тісний. Він пов'язує долі князів і ковалів, відьом і лісовиків, християн, юдеїв і язичників, селян і воїнів. Він стирає межу між волинянами, деревлянами й полянами, тиверцями, сіверянами й уличами, білими хорватами й кочовиками Дикого Поля. Він роз'єднує сусідів та з'єднує шлюбними узами володарів далеких держав.
На зорі одинадцятого століття держава Великого князя Київського Володимира Святославича, як і більшість держав Європи, переживає період свого становлення… Владолюбний і жонолюбний володар ламає правічні звичаї племінних князівств, зосереджуючи контроль над величезною територією в стольному Києві, а своїх численних синів садовить по різних її землях – Руській, Верхній, Полоцькій, Мерянській тощо.
З цим не зовсім згідні двоє ровесників: син червенського князя Всеслав, котрий із природженого воїна стає ремісником-гончарем, і нащадок Володимира від нелюбої жони Рогніди, кульгавий Ярослав, який змушений набиратися політичного досвіду в далеких закутках Київської держави, серед неслов’янських племен і гонорових переселенців-словін.
Назва: «Кульгавець»
Серія: Гайстер, Історичні романи
Авторка: Букрій Марія
Ілюстратори: Gurge Feodor та Олександр Рогожинський
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 544 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-7-3
Намисто принцеси Фіорімонде / Мері де Морґан / (Видання 2022 року)
220 грн.
Збірка авторських казок британської письменниці XIX ст. про магію, перевтілення та моральні цінності.
Книга містить вибрані казки Мері де Морґан, які поєднують традиційні казкові мотиви з оригінальними сюжетами та персонажами. Авторка майстерно переплітає фантастичні елементи з повчальними історіями про наслідки людських вчинків. Особливістю збірки є нетипові персонажі, як-от принцеса-відьма, та незвичайні сюжетні повороти. Казки написані в класичному вікторіанському стилі та будуть цікаві як дітям, так і дорослим читачам, які цінують якісну літературну казку.
Закохані в життя, одружені на смерті. Євстахій Загачевський (Спогади про Другу світову)
330 грн.
Три роки боїв на фронтах Другої світової. Танкова дивізія «Тотенкопф». Дивізія «Галичина». Усе це вмістилось у книзі одного українського бійця.
Євстахія Загачевського можна сміливо назвати «українським Ернстом Юнгером». Після втечі зі Львова у 1939 році майбутній письменник поринає в гущавину мілітарних подій Другої Світової. Спочатку записується до української військової частини в Німеччині, а після проголошення відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові з вишкільного табору потрапляє до концтабору Дахау. Уже звідти як «штрафник» зголошується до Першої мотопіхотної бригади Військ СС, після поранення переведений до дивізії «Мертва Голова», а згодом і до дивізії «Галичина».
У книзі «Закохані в життя, одружені на смерті» представлені два твори автора: «Спогади фронтовика», які справедливо можна порівняти із книгою «У сталевих грозах» Ернста Юнгера, та збіркою портретних оповідань добровольців дивізії «Галичина» – «Її регіт не лякав».
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 6
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 6
Збірка статей
Рік: 2010
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 536
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Нові Полтавські Архівні Джерела (дослідження родоводу та краєзнавство)
Комплект книг від українських архівознавців:
- Відомість про Залінійні поселення Полтавського полку 1762 року. (упорядник Олександр Сухомлин)
Містить перепис залінійних сотень Полтавського полку (тепер територія міста Дніпро та області). Імена і прізвища переселенців, статистичні дані. Потужне джерело для вивчення історії заселення краю.
- Ревізія Полтавського полку 1732 року. (упорядник Володимир Мокляк)
Один з найповніших переписів жителів Полтавського полку Гетьманщини першої половини 18 століття. Тисячі імен і прізвищ людей минулого, наших предків.
Пригоди Олівера Твіста/Чарльз Діккенс/(Видання 1987 року)
1000 грн.
«Олівер Твіст» - перший реалістичний роман не лише в творчості Діккенса, а й в усій англійській літературі XIX століття - і сьогодні не втратив своєї художньої цінності й пізнавального значення.
Вступна стаття та коментарі к. ф. н. Бориса Буніч-Ремізова.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 60), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Іржа на лезі: Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735-1739 років. (Олег Репан)
1600 грн.
Іржа на лезі: Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735-1739 років
Книга присвячена участі козацтва Лівобережної України в російсько-турецькій війні 1735-1739 років. Розглядається місце "козацького питання" в міжнародних відносинах у Центрально-Східній Європі 30-х років XVIII ст., становище різних категорій козацтва Гетьманщини та участь лівобережних полків у бойових діях.
Автор: Олег Репан
Кількість сторінок: 196
Рік: 2009
Обкладинка м'яка
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
600 грн.
«Новітні Запорожці» — щедро ілюстроване видання, яке відкриває серію книжок, присвячених уніформі та регаліям українських збройних сил у Визвольній війні 1917–1921 рр. У книжці опубліковано велику кількість рідкісних фото (значну їх частину — вперше), а також оригінальні малюнки-реконструкції уніформ того часу. Спеціально для цього видання Національний історичний музей України дозволив використати унікальні експонати, зокрема прапор Українського Запорізького полку, який зберігається у фондах цієї установи.
Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2010
Кількість сторінок: 112
Час жити і час помирати /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
1944-й. Війна добігає кінця. Рядовий Ернст Гребер повертається зі Східного фронту додому у відпустку. Але рідне місто зруйноване бомбардуванням. Розшукуючи батьків, Ернст зустрічає Елізабет... У них обмаль часу. Але ці кілька днів, що вони провели разом, здатні вмістити в себе все життя. Все їхнє коротке життя і велике кохання, у якого немає майбутнього... Коли весь світ руйнується, коли хтось за тебе вирішує, що тепер — час помирати, так хочеться жити...
Час жити і час помирати
Сторінок: 400
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".