Новини
Книга джунглів / Джозеф Редьярд Кіплінг / (Видання 2023 року)
300 грн.
Збірка класичних оповідань про пригоди тварин і людей у джунглях від лауреата Нобелівської премії.
"Книга джунглів" - це збірка захопливих історій, що розкривають складні взаємини між світом людей і природи. Окрім всесвітньо відомої історії про Мауглі - хлопчика, вихованого вовками, до книги входять оповідання про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, пригоди Білого Котика та інші історії. Кожне оповідання супроводжується поетичними творами автора, які створюють особливу атмосферу та підкреслюють головні ідеї творів. Книга досліджує теми вірності, свободи, відповідальності та місця людини у природі. Видання доповнене оригінальними ілюстраціями Альбіни Колесніченко.
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
900 грн.
У книзі досліджуються ключові проблеми для розуміння історичних корінь сучасного територіального виміру України, а саме: притаманні ранньомодерному українському суспільству уявлення про власний простір та їхня реалізація в політичних концепціях і практиках. З’ясовано комплекс ідей традиційної еліти — князів і шляхти — щодо природних географічних меж українського світу, міжнародне тло її підходів, трансляцію просторових переконань від шляхти до козацтва, яке в середині XVII ст. стало осердям нової еліти, і якому судилося підсумовувати українські зусилля ранньомодерної доби в усіх сферах. Простежено вплив утворення Гетьманщини на територіальні уявлення в Україні, досліджено “символічну географію” запорозького та слобідського козацтва, механізми освоєння козаками земель на сході та півдні, наслідки формування фактичних просторових меж на цих напрямках. Осмислено масштаби запорозької спадщини, її вплив на подальшу цивілізаційну перспективу колишнього Запорожжя. Зроблено наукову перевірку концепції “Новоросії”.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться історією України.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
Автори: Віктор Брехуненко, Петро Бойко, Андрій Заяць
Рік: 2023
Сторінок: 479
Вага: 0,770 кг
Пітер Пен / Джеймс Метью Баррі / (Видання 2024 року)
450 грн.
Класична казкова повість про хлопчика, який не хотів дорослішати, та його неймовірні пригоди на чарівному острові Небувай.
"Пітер Пен" - це чарівна історія про вічну дитинність, дружбу та пригоди, що стала однією з найулюбленіших дитячих книг у світі. Головний герой - хлопчик, який втік з дому в день свого народження, щоб назавжди залишитися дитиною. Він живе на казковому острові Небувай разом із загубленими хлопчиками і одного разу прилітає до Лондона, де знайомиться з Венді та її братами. Разом вони переживають захопливі пригоди: літають з феями, спілкуються з русалками, товаришують з індіанцями та протистоять підступному капітану Гаку. Книга наповнена магією, гумором та глибокою мудрістю про цінність дитинства та важливість дорослішання.
Збірка “ВОНО та інші СТВОРІННЯ” /Стівен Кінг/
3080 грн.
Збірка творів Стівена Кінга, в центрі оповіді яких містичні потвори з потойбіччя.
1. "ВОНО" - про істоту, що живе в каналізації і інколи звідти виходить...
2. "Кладовище домашніх тварин" - про старе індіанське кладовище, яке оживляє тварин... а інколи й людей, але це вже не ті тварини, і не ті люди, яких знали..
3. "Крістіна" - про "Плімут-Фурію" - машину-вбивцю.
4. "Куджо" - про домашнього песика, який одного дня оскаженів...
5. "Салимове лігво" - спроба розказати історію про вампірів наново.
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. Кажуть, якось психіатри наполегливо рекомендували йому пройти курс лікування. «Навіщо? Я і так лікуюся. А потім продаю вам свої страхи», — з усмішкою відповів Кінг.
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Поглянь – он смерть тебе чекає / Марія Ланґ / (Видання 2022 року)
240 грн.
Класичний шведський детектив, дія якого розгортається в театральному середовищі Стокгольма 1950-х рр.
У детективній повісті головна героїня Пак Буре розслідує загадкове вбивство в історичному Дроттнінгольмському театрі. Авторка майстерно поєднує елементи класичного детективу з докладними описами театрального життя та музичного середовища шведської столиці, створюючи атмосферний твір, що занурює читача в культурне життя повоєнної Швеції.
Гамлет, принц данський / Вільям Шекспір / (Видання 2023 року)
220 грн.
Адаптований переказ однієї з найвідоміших трагедій Вільяма Шекспіра для молодих читачів.
Книга знайомить читачів з класичною історією данського принца Гамлета, який дізнається про вбивство свого батька від його привида. Переказ зберігає основну сюжетну лінію та ключові моральні дилеми оригіналу, але подає їх у доступнішій формі для сучасної молодої аудиторії. Історія про зраду, помсту, кохання та моральний вибір розкриває вічні теми справедливості, обов'язку та ціни правди. Дзвінка Федорців майстерно адаптувала складний текст Шекспіра, зробивши його зрозумілим для підліткової аудиторії, але зберігши драматичну напругу оригіналу.
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
Знаменита книга «Україна — наш рідний край» українського географа Степана Рудницького з оглядом українських земель повертає нас в 1910-і роки.
Книга вперше видана в 1917-му році, в бурхливу добу Світової війни та супутніх тектонічних зрушень в житті Європи.
Формально праця являє собою історико-географічний опис території тогочасного розселення українського народу, до якого додані фотографічні зображення українських краєвидів та карта. Але за суттю книга претендує на більшу роль — це своєрідний заклик до єднання всіх українців, розділених кордонами імперій, заклик поглянути далі свого регіону і полюбити свою Батьківщину.
«Бо любити свою рідну землю значить не лиш любити свою рідну хату, своє рідне село чи місто, свою рідну околицю, а любити всю землю, весь простір, де люди говорять рідною мовою, ховають рідний звичай, живуть рідними споминами минувщини, леліють рідні надії на будучину!
Наш рідний край великий! Не легко одному чоловікови змірити його власними ногами та заглянути власними очима в кожен закуток, яка там сторона, як там люди живуть. А знати се доконче треба, бо любов рідного краю конче повинна основуватись на його пізнанню! Нам Українцям не треба слїпої любови для України, ось так як матїр любить свою дитину та видить в нїй все добре й гарне хоч нераз воно не так! Нам Українцям нема добра з такої слїпої любови рідного краю й народу, що любить все без розбору чи добре й гарне, чи лихе й погане, коби лиш українське. Нам Українцям треба розумно любити Україну, кріпко любити все що в нїй добре й гарне, цурати ся всего, що лихе й погане й працювати з усїх сил, щоб поганого на Українї не було.»
Назва: Україна — наш рідний край
Автор: Степан Рудницький
Рік: 2025
Мова: українська ("желехівка")
ISBN: 978-617-8174-10-1
Провадь далі, Дживсе! / Пелем Ґренвіль Вудгауз / (Видання 2024 року)
320 грн.
Перший український переклад одного з найвідоміших гумористичних романів П.Ґ. Вудгауза про пригоди Берті Вустера та його геніального камердинера Дживса.
У романі читач знову зустрінеться з улюбленою парою персонажів британської літератури. Молодий аристократ Берті Вустер, як завжди, потрапляє в комічні ситуації: від небажаних заручин з Флоренс до спроб допомогти тітоньці врятувати її журнал. І тільки винахідливість незрівнянного Дживса може розплутати всі ці заплутані справи. Вудгауз майстерно поєднує витончений британський гумор, дотепні діалоги та блискучі сюжетні повороти, створюючи неперевершену комедію звичаїв.
Богдан Ігор Антонич – дітям / Видання 2021 року
250 грн.
Яскраво ілюстроване та оформлене видання стане не лише гарним подарунком для дітей, але й зацікавить шанувальників і дослідників маловідомих літературних імен. Тому вступна стаття містить цікаві біографічні матеріали, а також ілюстрована документами і фотографіями місць, пов'язаних з життям лемківського поета.
Вперше друкуються прозові вправи автора, більш відомого як поет - уривки з незавершеного роману "На другому березі". Також видання цікаве тим, що упорядники вперше спробували представити Антонича як дитячого автора, вибравши з його творчості тексти, найбільш цікаві для маленьких читачів.
Упорядник Ігор Калинець. Художник Вікторія Ковальчук.
Львів Банківський / (Видання 2016 року)
250 грн.
Книга-альбом про історію банківської справи у Львові від XVII ст. до сьогодення.
Унікальне ілюстроване видання розповідає про розвиток банківської справи у Львові, представляючи 20 найвизначніших банківських установ міста з-поміж понад 90, що діяли тут від XVII ст. до 1939 р. Книга висвітлює історію перших банківських закладів міста, їхній вплив на економіку Галичини, становлення українських фінансових інституцій. Видання багато ілюстроване фотографіями інтер'єрів та екстер'єрів банківських споруд, копіями історичних документів, цінних паперів, грошових знаків. Окремий розділ присвячено сучасним банківським установам Львова.