Новини
Людина біжить над прірвою. Морітурі. Розгром. Генерал / Іван Багряний / (Видання 2023 року)
540 грн.
Збірка драматичних творів Івана Багряного про боротьбу українського народу за виживання і свободу під час Другої світової війни, що резонує із сучасною боротьбою України.
Видання об'єднує чотири твори відомого українського письменника-емігранта, що висвітлюють боротьбу українського народу проти тоталітарних режимів. Особливу цінність має проведення паралелей між історичними подіями часів Другої світової війни та сучасною боротьбою України за незалежність. Книга входить до серії "Класика української белетристики" і містить повість та три п'єси, які розкривають тему національної стійкості та незламності духу українського народу.
Зазирни у мої сни /Макс Кідрук/
620 грн.
Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Він не здогадується, що бажання допомогти веде до катастрофи, адже найгірше почнеться, щойно той, хто оселився у снах маленького Тео, збагне, що за ним спостерігають.
Зазирни у мої сни
Автор: Макс Кідрук
Сторінок : 528
Рік: 2022
Вага: 0,440 кг
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
КНИГА ВИЙШЛА
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
Поїзд о 4:50 з Педдінгтона /Агата Крісті/ 4.50 FROM PADDINGTON
350 грн.
Найзухваліший злочин у потягу після «Вбивства у "Східному експресі"»!
Подруга міс Марпл стає свідком того, як у купе чоловік душить жінку. Ані у вагоні, ані вздовж колії трупа не знайшли. Тож леді-детектив придивляється до найближчого до місця трагедії маєтку й добирає для його господарів служницю — наводити лад і шукати тіло. Це простіше, ніж виявити душителя серед завсідників Резерфорд-Холу. Але міс Марпл змусить убивцю зізнатися!
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Поїзд о 4:50 з Педдінґтона
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,210 кг
Малоросійський приказ (опис архівного фонду)
1500 грн.
Малоросійський приказ (опис архівного фонду)
кількість сторінок: 496
обкладинка тверда
З історичних причин на сьогодні переважна більшість документів з історії України 16–19 ст. зберігається в архівах Москви, до яких українські дослідники не мають доступу.
У книжці опубліковано описи "Малоросійського приказу" (спеціальна установа Московської держави, що відало зносинами з Гетьманщиною), що зберігаються в Російському державному архіві давніх актів. Описи, укладені упродовж XVIII–ХХ ст., дають вичерпне уявлення про склад фонду, часові межі й особливості, а також зміст збережених документів.
Видання стане у пригоді дослідникам української історії, студентам та викладачам.
Коліївщина: великі ілюзії. Тетяна Таїрова-Яковлєва
750 грн.
Коліївщина: великі ілюзії
Автор: Тетяна Таїрова-Яковлєва
Кількість сторінок: 256
Коліївщина: великі ілюзії.
У книжці на основі широкого архівного матеріалу із зібрань Росії (Санкт-Петербург, Москва) та України (Київ) зроблено спробу переосмислити події, які відбувалися на Правобережній Україні в середині XVIII століття і зрештою спричинилися до Коліївщини (повстання гайдамаків у 1768 році), спровокували російсько-турецьку війну, поділ Речі Посполитої та переділ політичної карти Європи. За цим послідувала ліквідація Запорозької Січі й автономії Українського гетьманства. Коліївщина стала вододілом між традиційними ідеалами, що відходили в минуле, і новою реальністю геополітики кінця XVIII століття. Річ Посполита, Українське гетьманство й Османська імперія були вже лише тінню колишньої могутності. Світ змінився, а гайдамаки жили ще старими великими ілюзіями.
Подібні книги:
1. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
2. З української старовини (Дмитро Яворницький)
3. Історія Запорізьких козаків. Дмитро Яворницький (Перекладне видання 1990)
4. Дніпрові пороги. Дмитро Яворницький (перевидання)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Подарунковий варіант)
6. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
890 грн.
Пилип Орлик і мазепинці
кількість сторінок: 216
До збірки документів увійшло листування Пилипа Орлика та Івана Мазепи з тогочасними політичними та державними діячами Європи, яке розкриває обставини та зміст переговорів гетьмана Мазепи щодо формування європейської коаліції, спрямованої проти Москви, та низка інших документів, які містять цінні відомості про політичну ситуацію в Гетьманщині, її повсякденне життя за часів Мазепи, долю мазепинців.
Частина документів, які увійшли до книжки, публікуються вперше та не були відомі не лише широкому загалу, а й фахівцям-історикам. Інша частина джерельних пам’яток, що містяться у збірці, до цього були опубліковані з помилками, які виправлені у цій публікації.
Філобіблон: трактат Ричарда де Барі про любов до книг / Ричард де Барі / (Видання 2024 року)
700 грн.
Перший український переклад середньовічного трактату про цінність книг та читання.
"Філобіблон" - унікальна пам'ятка середньовічної літератури, написана одним з найосвіченіших людей XIV ст. У своєму трактаті Ричард де Барі майстерно поєднує біблійну мудрість, античну спадщину та середньовічне богослов'я, щоб розкрити глибоку цінність книг та важливість шанобливого ставлення до писемного слова. Автор детально описує культуру читання, основи бібліотечної справи та особливу насолоду від спілкування з книгами. Це видання стане справжньою знахідкою для всіх, хто цікавиться історією книжної культури та філософією читання.
Листи з Америки
820 грн.
Рік видання: 2019
Кількість сторінок: 362
Чудово видана книга з листами художниці Катерини Кричевської-Росандіч, яка народилась в Києві, але більшу частину життя прожила в США до її полтавських друзів - художників, музейників, мистецтвознавців та науковців.
Прізвище Кричевських відоме будь-кому в Україні, хто хоч поверхово знайомий з українською архітектурою — дід Катерини — Василь Григорович Кричевський був автором та співавтором таких архітектурних пам’яток як Будинок Полтавського губернського земства (тепер Полтавський краєзнавчий музей) музею Шевченка в Каневі та Києві, будинку письменників “Роліт” в Києві тощо. Малий державний герб УНР теж його авторства. І багато іншого.
Часові межі листування 1960-2010-і роки (основний масив за період незалежності України).
Для всіх, хто цікавиться історією культури й мистецтва, життям українців – діаспорян.
Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
600 грн.
Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України
У книзі йдеться про германські племена готів, їх переселення зі Скандинавії у Північне Причорномор’я, згадки про них в античних авторів, життя, побут, військове мистецтво, взаємини з Римом та іншими народами регіону. Готи були одними з перших, хто започаткував Велике переселення народів, та одним з головних гравців у Центрально-Східній та Південній Європі на рубежі двох епох — античності і середньовіччя. Землі Кримського півострова, Північне Причорномор’я, степова частина Європейського континенту були головним плацдармом, на якому за безпосередньою участю германських племен творилася історія Європи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Поезія. Драматичні твори / Леся Українка / (Видання 2008 року)
500 грн.
Збірка вибраних творів геніальної української поетеси і драматурга.
До видання увійшли найвизначніші твори Лесі Українки, що входять до шкільної програми з української літератури. Збірка містить поему "Давня казка" та драматичні твори "Лісова пісня", "Одержима", "Оргія", "Бояриня", які розкривають багатогранний талант авторки та її внесок у розвиток української драматургії. Книга дозволяє осягнути глибину філософської думки та мистецьку довершеність творчості письменниці.
Спогади з Волині, Полісся і Литви. 1840 рік /Ю.І. Крашевський/ (2025)
Оцінено в 5.00 з 5
Тревел-блог з першої половини XIX століття! Край лісів, озер, боліт! Погляд сучасника епохи, що минула.
"Переконаний, що немає на світі речі, яка б не була варта уваги й опису. Усе може бути по-своєму корисним, аби-но ми захотіли на ньому спинитися. Кожен край, кожен закуток, кожна людина може бути людям наукою, митцеві — зразком чи ідеєю.
Дикі ліси Америки Купера, старинні замки Шотландії Вальтера Скотта — чим же вони вартніші, ніж ті образи, які можна знайти в нашому слов’янському краї?
Минуле наших замків, міст і городищ — що то поезії, що то спогадів ховає в собі! На жаль, завжди шукаємо образи далеко позад себе, перед собою, та зроду-віку не коло себе. Є якась принада в чужому краю — своє обридає слухати й дивитися, воно стає для нас занадто простим, аж нарешті перестаємо бачити в ньому те цікаве, що інші побачили б. Зі своїм навіть познайомитися ближче не хочемо, а все затим, що машинально, матеріально знаємо його надміру. Тому і чужоземний прибулець швидше в нас усе відчує, більше в нас побачить, краще опише.
Ті шкаралупи невідомості, в яких ховаються довколишні речі, легко розколюються від найменшої спроби з ними спізнатися. Щойно захочеш звернути увагу на свій край, як одразу-таки знайдеш у ньому безліч принад, тисячі пам’яток, тисячі гідних уваги предметів." (Ю.І. Крашевський)