Новини
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
900 грн.
Видання низки важливих описово-статистичних джерел, що відображають еволюцію етнічного та соціального складу населення території колишніх Вольностей Війська Запорозького Низового в останній чверті XVIII – на початку XIX ст. Об’єктом публікації стали створені в рамках діловодства Азовської та Новоросійської губернських канцелярій відомості, реєстри, списки, описи, виписки, екстракти, а також супровідні документи: ордери, рапорти, донесення, паспорти, атестати, листи, пропозиції, оголошення, постанови. Документи збірки суттєво розширюють обрії дослідження запорозької спадщини в ділянці залюднення території сучасного сходу та півдня України, збагачують наукові підстави для подолання стереотипних уявлень про подальшу еволюцію етнічного та соціального складу населення краю.
Чудовий подарунок для дослідників родоводу та історії.
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
Упорядники видання – відомі фахівці з історії України XVII–XVIII ст. В. Брехуненко, П. Бойко, А. Заяць, О. Амеліна
Рік: 2023
Сторінок: 583
Вага: 0,850 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Міста та фортеці вікінгів: від Ірландії до Волги /Бондар О.М./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Є одна сфера діяльності вікінгів, що рідко потрапляє у фокус уваги читачів — це мистецтво фортифікації та містобудування. А дарма, адже саме в цьому вони досягли дуже помітних успіхів і неабияк вплинули на історичні процеси наступних епох. Вікінги прославилися не лише як відважні та жорстокі воїни раннього середньовіччя, їхніми руками були створені сотні укріплених пунктів, частина з яких перетворилася на сучасні великі європейські міста та навіть столиці країн.
Скандинавські воїни та торговці, відомі в різних тогочасних країнах та землях як вікінги, нормани, варяги мали унікальну здатність підлаштовувати свої знання і вміння під будь-яку ситуацію. Ця «еластичність» давала їм змогу обирати найкращі форми укріплень для своїх міст, фортець, тимчасових таборів, як того потребували обставини, на будь-який території, будь-то Ютландський півострів, Англія, Ірландія або Русь.
Для полегшення сприйняття матеріалу читачами, книга максимально ілюстрована різноманітними картами, схемами, планами та малюнками-реконструкціями.
Батуринський архів (документи)
1500 грн.
Батуринський архів (документи)
кількість сторінок: 344
обкладинка тверда
До книжки увійшли документи, що стосуються історії Гетьманщини 1690–1709 рр., зокрема корпус так званого Батуринського архіву, вивезеного О. Д. Меншиковим з гетьманської резиденції під час її знищення в 1708 р. Документи являють собою вхідну канцелярію гетьмана Івана Мазепи — єдиний гетьманський архів кінця XVII — початку XVIII ст., що дійшов до наших днів. Крім того представлені оригінали й копії універсалів І. Мазепи, які не відомі широкому загалу.
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
810 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Оржицького району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Оржицького району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 395
Таке яскраве минуле / Ґай Ґевріел Кей / (Видання 2024 року)
520 грн.
Майстерний історичний роман у стилі фентезі від всесвітньо відомого канадського письменника Ґая Ґевріела Кея.
У центрі оповіді – спогади Ґвіданіо Черри, який з висоти прожитих років згадує свою молодість у світі, що нагадує середньовічну Італію. Доля підносить юнака від сина простого кравця до придворного графа Майлазії, прозваного Тварюкою. Одна фатальна зустріч з Адрією Ріполі, донькою герцога, яка прийшла вбити графа, змінює все. На тлі особистої історії кохання розгортаються масштабні політичні події, що перегукуються з падінням Константинополя. Автор майстерно переплітає історичні алюзії, особисті драми та філософські роздуми про вплив індивідуального вибору на хід історії.
ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
650 грн.
У часи розквіту давньогрецької цивілізації українські степи заселяли кочовики-скіфи, які, за легендою, походили від першої людини, що з’явилась у Скіфії, — Таргітая, сина Зевса. Скіфські вершники тримали під контролем величезні простори, підпорядкували собі різні народи та здійснювали набіги на сусідні землі. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, ким були скіфські воїни, як і чим вони воювали, чи справді існували скіфські амазонки та чи були скіфи найдавнішими катафрактаріями — важкою панцирною кіннотою Євразії. У виданні розповідається про скіфську зброю — знамениті акінаки та асиметричні луки, смертоносні стріли й гострі списи, про лускаті панцирі й трофейні шоломи скіфських воїнів. Читаючи цю книжку, ви довідаєтеся про основні кампанії скіфського війська: закавказькі походи, війну з персами та конфлікт з Філіппом Македонським, а також про менш відомі війни скіфської історії.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Схожі товари:
1. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
2. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
3. Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
4. Великий Тюркський каганат: кочова імперія євразійських степів. Олеся Жданович
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
880 грн.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.
автор: Іван Джиджора
кількість сторінок: 320
обкладинка тверда
Ця книжка написана на початку ХХ століття і присвячена подіям 300-літньої давнини — буремному та трагічному періоду історії козацької держави перед остаточним поглиненням її імперією.
На жаль, описувані автором події ґрунтуються на проблемі, яка для нашої країни є позачасовою — Російська імперія у будь-якій зі своїх іпостасей не може змиритись з незалежною Українською державою та не бачить свого існування без українських земель. Роздуми Івана Джиджори та зроблені ним висновки набувають надзвичайно актуального звучання саме сьогодні, коли Україна стоїть перед найбільшими за часи Незалежності викликами.
Король наш Конвалія з гаю / Марія Ланґ / (Видання 2023 року)
240 грн.
Детективна повість про таємниче зникнення нареченої у тихому шведському містечку.
У цьому атмосферному детективі комісар Крістер Війк розслідує загадкове зникнення нареченої напередодні весілля. Авторка майстерно розкриває психологічні мотиви злочину, створюючи напружену історію на тлі життя провінційного містечка 1950-х рр.
Усна історія степової України. Том 8 (Наукове видання 2010 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Восьмий том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали експедиції до села Сурсько-Михайлівка Дніпропетровської області здійснену Запорізьким науковим товариством ім.Я.Новицького, Міжнародною громадською організацією "Інститут україніки", Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету в червні 2009 року. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що, по-перше, старовинне козацьке село було засновано легендарним запорожцем М.Коржем, а по-друге, усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями
Назва: Усна історія степової України. Том 8.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2010
Сторінок: 360
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,2
Вага: 0,700 кг
Твори. Том 1 /Д. І. Яворницький/ (Наукове видання 2004 року)
900 грн.
Класичне наукове видання з історії українського козацтва. Цим томом започатковується видання "Творів" Дмитра Яворницького в 20 томах. У першому томі, який вийшов у серії «Історія, краєзнавство, археологія», містяться історичні праці, опубліковані дослідником у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
Зміст
- Від редакційної колегії - с. 7
- Видатний дослідник запорозького козацтва, полум’яний український патріот - с. 11
- Збірник матеріалів до історії запорозьких козаків - с. 37
- Нариси з історії запорозьких козаків та Південної України - с. 211
- Іван Дмитрович Сірко, славетний кошовий отаман Війська запорозьких низових козаків - с. 335
- Коментарі - с. 445
- Іменний покажчик - с. 480
- Географічний покажчик - с. 499
Видання підійде науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурці є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. Том 1.
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004
Сторінок: 514
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,970 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/