Новини
Новели/Андрій Упіт/(Видання 1980 року)
1000 грн.
Серія "Вершини світового письменства", випуск 34.
Більшість новел латиського класика присвячені життю простих трудівників довоєнної Латвії, викриттю соціальної несправедливості та лицемірства.
До збірки увійшли новели "Полювання", "В хуртовину", "Легкий хліб", "Остання Крапля", "У жнива", "Аустра і братик", "Фракієць Кілон", "Остання дія", "Клавс Бруніс", антиклерикальні твори "Безбожник" та "Оповідання про пастора", та інші. Переклад з латиської. Вступна стаття лауреата Шевченківської премії Василя Козаченка.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Біла ніч /Андрій Кокотюха/
550 грн.
Захопливе продовження романів «Чорний ліс» та «Багряний рейд»!
Весна, 1945 рік. На Західній Україні — тотальний наступ загонів НКВС на повстанську лісову армію. Максим Коломієць на прізвисько Східняк очолив летючий відділ, який здійснює диверсійні військові операції. Про нього ходять легенди: безстрашний відділ Східняка може діяти одночасно у кількох місцях, а сам Коломієць — невловимий. Майору НКВС Полиніну доручають надскладне завдання: він має знищити Східняка. Агент потрапляє до летючого відділу і втирається в довіру до командира: НКВС хоче зруйнувати повстанський рух зсередини. Операція «Біла ніч» зазнає успіху. Але заманити Східняка в пастку — не так просто...
Серія історичних детективів про УПА
- Червоний
- Червоний. Без лінії фронту
- Чорний ліс
- Багряний рейд
- Біла ніч
Назва товару Біла ніч
Автор А. Кокотюха
Сторінок 288
Формат 135х205 мм
Рік видання 2022
Вага: 0,270 кг
Життя наше – це подорож / Григорій Сковорода / (Видання 2023 року)
1500 грн.
Повне зібрання художніх творів та афоризмів видатного українського філософа.
Унікальне видання, що вперше представляє повний корпус художніх творів Григорія Сковороди в сучасному українському перекладі Валерія Шевчука. Книга містить не лише поетичні та прозові твори, але й ретельно відібрані афоризми з різних текстів філософа, літературознавчий аналіз творчої спадщини та біографію, написану учнем Сковороди М. Ковалинським. Особливістю видання є збереження оригінальної структури силабічного вірша з цезурами та ілюстративний матеріал, що відображає мистецьке світобачення XVIII ст.
Війна з саламандрами/Карел Чапек/(Видання 1978 року)
1000 грн.
До збірки чеського фантаста Карела Чапека увійшли сатиричний роман "Війна з саламандрами", п`єса "Мати", оповідання "В замку", "Ворожка", "Експеримент професора Роусса", "Кара Прометеєві" та інші.
Переклад з чеської лауреата премії ім. М. Рильського, Юрія Лісняка, ілюстрації Володимира Василенка.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 28).
Кобзар. Тарас Шевченко (Подарункове видання)
1600 грн.
Представлена збірка поезій Т. Г. Шевченка є спробою подати повний, справжній, канонічний текст його творів написаних з 1837 по 1861 р.р. Поряд з поетичною спадщиною поета в книзі представлені його художні роботи, які показують народові могутнього та вольового Шевченка. Ці картини знаходяться на експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка. Вперше для оформлення сторінок, на яких розміщені поезії Тараса Григоровича, використані його акварельні роботи, створені ним у період заслання.
Кобзар. Тарас Шевченко
Об’єм: 744 стр.
Мова: українська
Книги схожого змісту:
1. Більша книжка. Т.Шевченко (Видання 1963 року)
2. Кобзар. (Видання 1908 року впорядковане В. Доманицьким)
3. Твори в п’яти томах. Тарас Шевченко (Збірка класики 1984 року)
4. Тарас Шевченко як маляр. Написав Ол. Новицький (Оригінальна книга 1914 року)
5. Кобзар (Подарункове ілюстроване видання 1976 року)
6. Кобзарь Т. Шевченка. (Фототипія 1974 року позацензурного примірника видання 1840 року).
Твори. Том 8 /Д. І. Яворницький/ (Наукове видання 2006 року)
900 грн.
Класичне наукове видання з історії України. У восьмому томі "Творів", який вийшов у серії “Історія, краєзнавство, археологія”, міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Мову підрядкових приміток Д. Яворницького збережено у максимально недоторканому вигляді. Малозрозумілі місця в текстах документів прокоментовано та позначено знаком*.
Зміст
- Від редакційної колегії - с. 7
- До історії Степової України - с. 9
- Передмова - с. 11
- Коментарі - с. 375
- Іменний покажчик - с. 409
- Географічний покажчик - с. 426
Книга підійде для науковців, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурці є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. Том 8
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2006
Сторінок: 435
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,770 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
810 грн.
Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.)
Епоха вікінгів у Європі була періодом майже безперервних воєн. Саме в цю добу відбулося становлення рицарського війська, яке є своєрідною «візитівкою» середньовічної Європи. Береги Дніпра в епоху вікінгів стали місцем жвавої діяльності руських торговців і воїнів, що мала результатом створення Руської держави. Яким було військо перших руських правителів, чим воювали й захищалися руські воїни, на кого вони нападали та від кого оборонялися, дає уявлення ця книжка. Із неї ви дізнаєтеся, чому мечі епохи вікінгів знаходять у водоймах, де виготовляли зброю й шоломи руських воїнів та в чому була причина їхніх перемог. Книжка розповідає про те, коли руські кораблі вперше з’явилися на берегах Дніпра, скільки разів руське військо ходило на Візантію, як київські князі підкорили слов’ян і чи ходив Святослав на Хозарію.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Городища 9 – 13 ст. на території літописних древлян (Звіздецький Б. А.)
2. Міста Давньої Русі
3. Кияни княжої доби. Біоархеологічні студії. (О. Козак)
4. Светские фрески Софийского собора в Киеве. Высоцкий С. А. (Букіністика)
5. Земли Южной Руси в IX‒XIV вв. (1985)
6. Південноруське місто у системі міжцивілізаційних контактів (Археологія і давня історія України №4/21)
Мертва зона /Стівен Кінг/ The Dead Zone
560 грн.
Коли через майже п’ять років Джон Сміт вийшов з коми, він, певно, пожалкував про це. За цей час тіло стало майже чужим, його дівчина обрала іншого, а рідна мати втратила зв’язок з реальністю. А ще треба вчитися жити з аномальною здібністю — бачити чуже майбутнє, лише торкнувшись людини. Тож повернутися до нормального життя не вийде. Особливо після того, як на передвиборчому мітингу Ґреґа Стіллсона Джонні тисне кандидатові руку. Миттєве передбачення вражає: Стіллсон виграє президентську гонку, очолить країну, а потім розв’яже ядерну війну та спричинить глобальну катастрофу. Проте змінити хід історії ще можливо. І в цьому заплутаному лабіринті Джонні бачить лише один вихід: вбити Ґреґа Стіллсона.
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.
Мертва Зона
Автор: Стівен Кінг
сторінок: 544
вага 0,455 кг
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Не озирайся і мовчи /Макс Кідрук/
620 грн.
Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.
Про автора:
Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», дилогії «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016». Твори перекладені польською, німецькою та чеською мовами.
Назва товару Не озирайся і мовчи
Автор М. Кідрук
Сторінок 512
Формат 135х205 мм
Рік видання 2017
Вага: 0,440 кг
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.