Новини
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях /Микола Крикун/ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Збірник включає дослідження, опубліковані в різних виданнях, деякі — в доопрацьованому вигляді, інші — з виправленнями й уточненнями. Вони засновані головним чином на джерелах, виявлених у рукописних збірках Львова, Києва, Кракова, Варшави, Москви і дають уявлення про різні аспекти історії Подільського воєводства, яке існувало від 30-х рp. XV ст. до 1793 р., — його кордони, адміністративно-територіальний устрій, склад і структуру поселень, міграції населення та колонізаційні процеси, житловий фонд Кам’янця-Подільського.
Подільське воєводство займало частини територій сучасних Тернопільської, Хмельницької, Вінницької областей України.
Назва: Подільське воєводство у XV–XVIII cтоліттях: Статті і матеріали, видання друге, виправлене і доповнене
Автор: Микола Крикун
Сторінок: 720
Рік: літо 2025
Війна з саламандрами/Карел Чапек/(Видання 1978 року)
1000 грн.
До збірки чеського фантаста Карела Чапека увійшли сатиричний роман "Війна з саламандрами", п`єса "Мати", оповідання "В замку", "Ворожка", "Експеримент професора Роусса", "Кара Прометеєві" та інші.
Переклад з чеської лауреата премії ім. М. Рильського, Юрія Лісняка, ілюстрації Володимира Василенка.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 28).
Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
780 грн.
Книга вийшла з нагоди 100-ліття збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти армії Радянської Росії за свободу та незалежність своєї країни. Матеріали для видання збирались 30 років. Особлива увага була присвячена відбору ілюстративного матеріалу - передусім оригінальних речей, які зберігаються у музеях та приватних колекціях. У якості кольорового додатку вміщено унікальні кольорові малюнки сотника Армії УНР, художника Миколи Битинського, виконані у 1930-ті рр., які відображають однострій українських вояків у 1920–1921 рр. Значна частина ілюстрацій публікується вперше.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Українська армія у 1920 році
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстрації Миколи Битинського
Рік: 2020
Кількість сторінок: 244
Книги схожої тематики:
1. Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
2. Герої Українського неба. Пілоти визвольної війни 1917–1920 рр.
3. Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
4. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
5. Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
6. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
7. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
8. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
Дітям про опришків / Роман Яськів / (Видання 2018 року)
200 грн.
Історія опришківського руху в Карпатах, адаптована для дитячого читання.
Книга розповідає про унікальне явище української історії - опришківський рух у Карпатах. Автор у доступній для дітей формі розкриває історію цього народного руху, розповідає про його найвідоміших представників, їхній побут, звичаї та традиції. Видання знайомить юних читачів з культурною спадщиною карпатського регіону та допомагає зрозуміти історичний контекст формування місцевих традицій. Книга збагачена цікавими фактами та історіями, які роблять її захопливою для дитячої аудиторії.
Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена (переклад Полоза О.Є., наук.ред. Сокирка О.Г.)
Оцінено в 5.00 з 5
Основа цієї книги – «Замітки» остзейського німця барона фон Кампенгаузена, які він зробив під час подорожей 1780-90-х років.
Його нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Кампенгаузен подорожував регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічався з місцевими жителями, досліджував їхній побут, звичаї, традиції.
Варто зазначити, що твір Кампенгаузена – це погляд передусім європейця, який хоч і перебував на російській службі, але мав цілком західну освіту й світогляд, незакаламучений комплексом російського месіанізму чи то «вірнопідданства».
Назва: Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена
Автор: Лейон Пірс Бальтазар фон Кампенгаузен
Переклад з німецької, коментарі, передмова: Полоз Олег Євгенович
Наукове редагування і передмова: Сокирко Олексій Григорович
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Обкладинка: тверда
Сторінок: 224
Час відважних / Євгеній Ролдугін / (Видання 2023 року)
190 грн.
Відверті спогади добровольця про перші роки російсько-української війни та шлях від цивільного життя до захисника України.
У своїй документальній книзі Євгеній Ролдугін розповідає особисту історію про те, як у 2014 р. він, як і багато інших українців, залишив мирне життя та став добровольцем. Автор щиро описує свою трансформацію зі спортсмена у воїна, ділиться фронтовими буднями, де під мінометними обстрілами та кулеметними чергами народжувалося нове покоління захисників України. Книга доповнена кольоровою фотовкладкою, яка візуально документує описані події.
Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
810 грн.
Олександр Дмитрович Сухомлин Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Публікація докторської дисертації українського історика Олександра Дмитровича Сухомлина. В книзі описано різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі, взаємини залог російських фортець та запорозьких козаків тощо. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років. Окремим розділом висвітлено участь лівобережного козацтва (Гетьманщини) в формуванні гарнізонів російських фортець.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 7
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 7
Збірка статей
Рік: 2013
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 447
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Книга джунглів / Джозеф Редьярд Кіплінг / (Видання 2023 року)
300 грн.
Збірка класичних оповідань про пригоди тварин і людей у джунглях від лауреата Нобелівської премії.
"Книга джунглів" - це збірка захопливих історій, що розкривають складні взаємини між світом людей і природи. Окрім всесвітньо відомої історії про Мауглі - хлопчика, вихованого вовками, до книги входять оповідання про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, пригоди Білого Котика та інші історії. Кожне оповідання супроводжується поетичними творами автора, які створюють особливу атмосферу та підкреслюють головні ідеї творів. Книга досліджує теми вірності, свободи, відповідальності та місця людини у природі. Видання доповнене оригінальними ілюстраціями Альбіни Колесніченко.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Король наш Конвалія з гаю / Марія Ланґ / (Видання 2023 року)
240 грн.
Детективна повість про таємниче зникнення нареченої у тихому шведському містечку.
У цьому атмосферному детективі комісар Крістер Війк розслідує загадкове зникнення нареченої напередодні весілля. Авторка майстерно розкриває психологічні мотиви злочину, створюючи напружену історію на тлі життя провінційного містечка 1950-х рр.
Шість багряних журавлів / Елізабет Лім / (Видання 2024 року)
600 грн.
Атмосферне фентезі, засноване на східноазійській міфології та мотивах казки про диких лебедів.
Роман розповідає історію принцеси Шіорі, яка володіє забороненою магією. Після невдалої спроби приховати свій дар у день заручин, вона привертає увагу своєї мачухи-чаклунки Райками. Та накладає на дівчину страшне прокляття - перетворює її братів на журавлів і забороняє Шіорі говорити, погрожуючи смертю братів за кожне вимовлене слово. Вигнана з дому, принцеса має розплутати змову проти престолу, врятувати братів і навчитися користуватися магією, яку все життя намагалася придушити. У цій подорожі їй допомагають паперова пташка, дракон і той самий наречений, від якого вона так прагнула втекти.