Новини
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Комплект з книг “Лицарі другого сорту” та “Присяга охотницьких полків 1718 року”
1610 грн.
Комплект з книг, які присвячені маловідомому складнику українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська Гетьманщини.
1. “Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. О. Сокирко
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
2. “Присяга охотницьких полків 1718 року”. Упорядник Іван Синяк
Книга є своєрідним каталогом-навігатором по особистостях, які служили в охотницьких полках гетьмана Скоропадського в 1710-20-х роках. Списки, біографії. Для тих, хто досліджує родовід та хоче перейти від загальної історії підрозділів до персоналізації їх учасників.
Книга доповнена ілюстраціями з історичними реконструкціями вигляду вояків цих підрозділів.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція (Федір Вовк)
930 грн.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція
автор Федір Вовк
Класичні праці відомого українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918).
Праці науковця супроводжені примітками сучасних фахівців. Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.
Основні розділи
- Антропологічні особливості українського народу;
- Етнографічні особливості українського народу;
- Шлюбний ритуал та обряди в Україні;
- Сани в похоронному ритуалі в Україні;
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 1
Компути та ревізії Полтавського полку
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку з доби Гетьманщини 17-18 століть.
Перший перепис — знаменитий реєстр 1649-го року, укладений після перемоги козацького війська Хмельницького в Зборівській битві. Один з найраніших козацьких списків Полтавщини. Цікаво, що в оригінальному документі полк названо Пултавським.
Другий перепис — з часів гетьманування Івана Скоропадського — компут 1718 року. Це вже повноцінний перепис дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
9. Ревізія Полтавського полку 1733 року
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Блиск /Рейвен Кеннеді/
700 грн.
• Перша книжка серії «Золота бранка»
• № 17 у рейтингу фентезі від Amazone
• Продано понад 1 000 000 примірників
Палац, підлога, клітка - усе, до чого він торкається, стає золотим. Навіть я - Аурін. Король Мідас врятував мене, а як подяку отримав моє серце. Я радо стала його бранкою, бо повністю довірилась своєму володарю. Та клітка, хоч і позолочена, завжди залишатиметься в’язницею. Що станеться, коли я нарешті побачу реальний світ?
Історія короля Мідаса насправді є моєю. Історією жінки, яка зіткнулася з ворогами і власними демонами для того, щоб зрештою віднайти себе.
Увага! Продукція сексуального характеру або інша продукція з віковим обмеженням. Продаж неповнолітнім заборонено. Продаж відповідно до вікового обмеження.
Блиск
Авторка: Рейвен Кеннеді
Перекладач: Вдовенко В'ячеслав
Сторінок: 320
Розміри, 145x215 мм
Вага: 0,370 кг
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
Знаменита книга «Україна — наш рідний край» українського географа Степана Рудницького з оглядом українських земель повертає нас в 1910-і роки.
Книга вперше видана в 1917-му році, в бурхливу добу Світової війни та супутніх тектонічних зрушень в житті Європи.
Формально праця являє собою історико-географічний опис території тогочасного розселення українського народу, до якого додані фотографічні зображення українських краєвидів та карта. Але за суттю книга претендує на більшу роль — це своєрідний заклик до єднання всіх українців, розділених кордонами імперій, заклик поглянути далі свого регіону і полюбити свою Батьківщину.
«Бо любити свою рідну землю значить не лиш любити свою рідну хату, своє рідне село чи місто, свою рідну околицю, а любити всю землю, весь простір, де люди говорять рідною мовою, ховають рідний звичай, живуть рідними споминами минувщини, леліють рідні надії на будучину!
Наш рідний край великий! Не легко одному чоловікови змірити його власними ногами та заглянути власними очима в кожен закуток, яка там сторона, як там люди живуть. А знати се доконче треба, бо любов рідного краю конче повинна основуватись на його пізнанню! Нам Українцям не треба слїпої любови для України, ось так як матїр любить свою дитину та видить в нїй все добре й гарне хоч нераз воно не так! Нам Українцям нема добра з такої слїпої любови рідного краю й народу, що любить все без розбору чи добре й гарне, чи лихе й погане, коби лиш українське. Нам Українцям треба розумно любити Україну, кріпко любити все що в нїй добре й гарне, цурати ся всего, що лихе й погане й працювати з усїх сил, щоб поганого на Українї не було.»
Назва: Україна — наш рідний край
Автор: Степан Рудницький
Рік: літо 2025
Мова: українська ("желехівка")
Чигирин — гетьманська столиця (Юрій Мицик)
810 грн.
Чигирин — гетьманська столиця
Автор: Юрій Мицик
Рік видання: 2021
Видання друге
Книга являє собою узагальнююче дослідження з історії старої гетьманської столиці — Чигирина, з яким нерозривно пов’язана українська історія Доби Козаччини 17 ст. та Гайдамаччини 18 ст. Висвітлюється також історія Чигиринського полку та ряду поселень на його землях: Суботів, Медведівка тощо.
Робота ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
Оцінено в 5.00 з 5
Відновлення знаменитої книжкової серії!
АРХІВ КОША НОВОЇ ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ, ТОМ 9
Документи віддзеркалюють багатогранну історію Запорозької Січі, українського козацтва за 1734—1775 рр. з усіма її складнощами і суперечностями.
У дев’ятому томі серійного видання документів “Архів Коша Нової Запорозької Січі” опубліковано справи 35–37 фонду 229 (Кіш Нової Запорозької Січі), що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ.
Ці документи стосуються, головним чином, відносин запорожців з російськими гарнізонами, дислокованими у Військових Вольностях (справа 35), з підданими Османської імперії та Кримського ханату (справа 36) та обвинувачення військової старшини у зв’язках з гайдамаками (справа 37).
Видання розраховано на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.
Назва: «Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9»
Серія: Архів Коша Нової Запорозької Січі
Упорядники: Т. Л. Кузик, Л. З. Гісцова, Л. Я. Демченко, Л. М. Муравцева, І. Л. Синяк
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 592 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175*245 мм
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-95356-8-0
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Зелена Миля /Стівен Кінг/ The Green Mile
560 грн.
Пол Еджкомб — колишній наглядач федеральної в’язниці штату Луїзіана «Холодна гора», а нині — мешканець будинку для літніх людей. Більш ніж півстоліття тому він скоїв те, чого досі не може собі вибачити. І тягар минулого знову й знову повертає його до 1932 року. Тоді до блоку Е, в якому утримували засуджених до смертної кари злочинців, прибули «новенькі». Серед тих, на кого чекала сумнозвісна Зелена миля — останній шлях, що проходить засуджений до місця страти, — був Джон Коффі. Його визнали винним у зґвалтуванні та вбивстві двох сестер-близнючок Кори й Кеті Деттерик. Поволі Пол усвідомлює, що цей незграбний велетень, який скидався на сумирну дитину, не може бути монстром-убивцею. Але як врятувати того, хто вже ступив на Зелену милю?
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.
Зелена миля
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Любенко О.М.
Сторінок: 432
вага 0,375 кг
Поїзд о 4:50 з Педдінгтона /Агата Крісті/ 4.50 FROM PADDINGTON
350 грн.
Найзухваліший злочин у потягу після «Вбивства у "Східному експресі"»!
Подруга міс Марпл стає свідком того, як у купе чоловік душить жінку. Ані у вагоні, ані вздовж колії трупа не знайшли. Тож леді-детектив придивляється до найближчого до місця трагедії маєтку й добирає для його господарів служницю — наводити лад і шукати тіло. Це простіше, ніж виявити душителя серед завсідників Резерфорд-Холу. Але міс Марпл змусить убивцю зізнатися!
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Поїзд о 4:50 з Педдінґтона
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,210 кг