Новини
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
700 грн.
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр.
Автор: Олексій Сокирко
Рік видання: 2006
Кількість сторінок: 280
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. (Стефан Таранушенко)
950 грн.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Стефан Таранушенко
В книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка 1920-30-х років, які присвячено п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури:
Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині,
Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині,
Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині,
Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині,
Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Книга щедро проілюстрована оригінальними тогочасними фотографіями, на яких можна побачити згадані архітектурні пам’ятки за кілька років до того як їх знищить радянська влада.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Компут Полтавського полку 1721 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 2
Компути та ревізії Полтавського полку
Компут Полтавського полку 1721 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису Полтавського козацького полку 1721-го року.
Реєстр дворогосподарів Полтавського полку — козаків, міщан, посполитих селян з поділом на сотні та міста і села.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
2. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
3. Ревізія Полтавського полку 1733 року
4. Відомості полку Полтавського 1734-го року
5. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
6. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
7. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
8. Присяга Лубенського полку 1718 року
9. Очерки, замѣтки и документы по исторіи Малороссіи. Ал. Лазаревскаго. Томъ I, III, IV, V (Комплект антикварних книг 1890-х років)
10. Реєстри Полтавського полку 1654 року
Сходження Аврори / Емі Кауфман, Джей Крістофф / (Видання 2024 року)
750 грн.
Науково-фантастичний роман про команду курсантів військової академії майбутнього та їхню місію врятувати галактику.
У 2380 р. випускник елітної військової академії "Аврора" Тайлер Джонс мріє про ідеальну команду для своєї першої місії. Натомість через необдуманий героїчний вчинок отримує загін з найпроблемніших курсантів: саркастичну дипломатку, відлюдькувату науковицю зі схильністю до насильства, зухвалого інженера-генія, іншопланетного воїна з проблемами контролю гніву та норовливу пілотесу.
Ситуація драматично ускладнюється, коли Тайлер рятує з міжпросторового виміру Аврору Дзе-Лінь Омеллі, дівчину з минулого, яка провела два століття у кріосні. Її поява може спровокувати міжгалактичний конфлікт, який готувався мільйони років. Тепер лише команда бунтівних невдах стоїть між галактикою та повномасштабною війною.
Гамлет, принц данський / Вільям Шекспір / (Видання 2023 року)
220 грн.
Адаптований переказ однієї з найвідоміших трагедій Вільяма Шекспіра для молодих читачів.
Книга знайомить читачів з класичною історією данського принца Гамлета, який дізнається про вбивство свого батька від його привида. Переказ зберігає основну сюжетну лінію та ключові моральні дилеми оригіналу, але подає їх у доступнішій формі для сучасної молодої аудиторії. Історія про зраду, помсту, кохання та моральний вибір розкриває вічні теми справедливості, обов'язку та ціни правди. Дзвінка Федорців майстерно адаптувала складний текст Шекспіра, зробивши його зрозумілим для підліткової аудиторії, але зберігши драматичну напругу оригіналу.
Та, що породжує вогонь /Стівен Кінг/ Firestarter
462 грн.
Це почалося, коли юні Енді та Вікі, шукаючи підзаробіток, взяли участь у тестуванні таємничого препарату. Після експерименту вони відкрили в собі екстрасенсорні надздібності. Згодом у пари народилася дівчинка Чарлі. У дворічному віці вона спопелила іграшкового ведмедика самим лише поглядом. Донька отримала від батьків новий, особливий дар — пірокінез. Тепер Чарлі загрожує небезпека. Вона — дамоклів меч, і не лише для оточення, а й для власної родини. Урядова організація, що колись провела зловісний експеримент за участі батьків Чарлі, хоче заволодіти дитиною з такими суперздібностями. І зовсім не з метою допомогти. Чарлі — ідеальна зброя. А зброя має виконати своє вбивче призначення...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За майже 50 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка щодня поповнюється.
Та, що породжує вогонь
Автор: Стівен Кінг
Переклад: А. П. Рогоза
сторінок: 512
вага 0,443 кг
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Батуринський архів (документи)
1500 грн.
Батуринський архів (документи)
кількість сторінок: 344
обкладинка тверда
До книжки увійшли документи, що стосуються історії Гетьманщини 1690–1709 рр., зокрема корпус так званого Батуринського архіву, вивезеного О. Д. Меншиковим з гетьманської резиденції під час її знищення в 1708 р. Документи являють собою вхідну канцелярію гетьмана Івана Мазепи — єдиний гетьманський архів кінця XVII — початку XVIII ст., що дійшов до наших днів. Крім того представлені оригінали й копії універсалів І. Мазепи, які не відомі широкому загалу.
Тенета пристрасті / Реймон Радіге / (Видання 2023 року)
320 грн.
Геніальні романи про кохання від наймолодшого класика французької літератури.
До збірки увійшли два найвідоміші романи Реймона Радіге - "Диявол у плоті" та "Бал у графа д'Оржеля". Написані автором до його передчасної смерті у 20-річному віці, ці твори стали класикою французької літератури. В них майстерно змальовані історії пристрасного та щирого кохання, сповнені як драматизму, так і тонкого гумору. Вперше українською мовою публікується повне зібрання прози "зачарованого принца французької літератури", як називали Радіге його сучасники.
Вбивство у “Східному експресі” (Художнє детективне видання)
350 грн.
Легендарний детектив із заплутаною справою та небезпечними злочинцями. Бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати зі Стамбула до Англії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник компанії, якій належить поїзд. Зранку за сніданком детектив помічає, що пасажири експреса — люди різних національностей, які випадково опинилися в одному вагоні. Американець Ретчетт, який видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будять різні звуки й стукіт, та потім настає тиша — через снігові замети поїзд зупиняється десь у Югославії, пасажири напружені, а дивний містер Ретчетт лежить мертвий у своєму купе… Детектив Пуаро береться до розслідування.
Назва: Вбивство у "Східному експресі"
Автор: Агата Крісті (1890 - 1976) - англійська письменниця, яку знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі ста іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Сторінок: 284
Розміри,см.:
довжина 17
ширина 12
товщина 1,8
Вага: 0,230 кг
Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена (переклад Полоза О.Є., наук.ред. Сокирка О.Г.)
Оцінено в 5.00 з 5
Основа цієї книги – «Замітки» остзейського німця барона фон Кампенгаузена, які він зробив під час подорожей 1780-90-х років.
Його нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Кампенгаузен подорожував регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічався з місцевими жителями, досліджував їхній побут, звичаї, традиції.
Варто зазначити, що твір Кампенгаузена – це погляд передусім європейця, який хоч і перебував на російській службі, але мав цілком західну освіту й світогляд, незакаламучений комплексом російського месіанізму чи то «вірнопідданства».
Назва: Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена
Автор: Лейон Пірс Бальтазар фон Кампенгаузен
Переклад з німецької, коментарі, передмова: Полоз Олег Євгенович
Наукове редагування і передмова: Сокирко Олексій Григорович
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Обкладинка: тверда
Сторінок: 224