Новини
Лісова пісня. Вибране /Леся Українка/
336 грн.
Цей ліс був сповнений чарів. Дрімають польові русалки, танцює спокусник-перелесник. Там, у серці лісу, у сухій вербі прокинулася навесні прекрасна Мавка і почула спів сопілки. То вигравав людський хлопець Лукаш… Прекрасна мелодія торкнулася того, що колись було Мавчиною душею. У народі кажуть, що лісові духи не здатні кохати. Але Мавка покохала. Так, як не здатна кохати жодна людська душа… («Лісова пісня»)
Також до збірки увійшли відомі поезії Лесі Українки та драматичні поеми «Одержима», «Кассандра», «Бояриня», «Оргія».
Про автора:
Леся Українка — видатна українська письменниця, перекладачка та культурна діячка, яка є найвизначнішою постаттю в історії літератури поруч із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Сам Франко, захоплюючись неймовірним талантом Лесі Українки, назвав її «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Творчість поетки стала вагомим надбанням не лише для вітчизняної, а й для світової культури.
Сторінок: 352
Блідий вершник /Бернард Корнвелл/ Саксонські хроніки
850 грн.
Другий роман із циклу «Саксонські хроніки» й продовження пригод звитяжця Утреда Беббанбурзького. Не отримавши належного визнання за порятунок Альфредового Вессексу, він чаїть образу на правителя і змушений вести нудне життя пересічного громадянина. Одначе ворог не спить, і ось військо данське вдається до нової спроби знищити останнє англійське королівство, загрожуючи цього разу остаточно стерти з лиця землі саму ідею Англії.
Книги книжкової серії "Саксонські хроніки"
1. Останнє королівство
2. Блідий вершник
3. Володарі Півночі
4. Пісня меча
Блідий вершник
автор: Бернард Корнвелл
переклад: Превір Б.В.
сторінок: 431
вага 0,579 кг
Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції / Сова Андрій, Тимчак Ярослав / (Видання 2017 року)
500 грн.
Перша ґрунтовна біографія Івана Боберського - засновника української системи фізичного виховання та спортивного руху.
Книга розкриває життєвий шлях та багатогранну діяльність Івана Боберського (1873-1947) - видатного педагога, громадського діяча та журналіста, який заклав основи української національної фізичної культури. Автори досліджують його роль у розвитку спортивно-гімнастичного руху в Галичині початку XX ст., внесок у становлення сокільського та пластового рухів, а також діяльність на освітній та політичній нивах. Видання багато ілюстроване архівними матеріалами та фотографіями, що допомагають краще зрозуміти епоху національного відродження на західноукраїнських землях.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Там, де живе душа. Ель-сільбо Канар / Юрій Николишин / (Видання 2016 року)
160 грн.
Філософський роман про пошук душі та її призначення через призму давніх міфів та сучасності.
У романі автор веде читача крізь філософські роздуми про сутність душі, переплітаючи античні уявлення про Острови Блаженних із загадковою мовою свисту Ель-сільбо Канар, що збереглася на Канарських островах. Твір запрошує читача до глибокої саморефлексії та пошуку відповідей на одвічні питання про духовність, сенс життя та посмертне існування душі. Автор майстерно поєднує елементи філософського трактату з художньою оповіддю, створюючи унікальний літературний простір для роздумів та самопізнання.
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України (Стефан Таранушенко)
1900 грн.
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України
Автор: Стефан Андрійович Таранушенко
Рік: 2017
Кількість сторінок: 896 ст. з іл.
Обкладинка тверда
Публікація повного рукопису класичної праці Таранушенка Стефана Андрійовича, присвяченого дерев’яній сакральній архітектурі Лівобережної України.
До упорядкування книги долучилися відомі українські фахівці: доктор історичних наук Сергій Білокінь та кандидат архітектури Віктор Вечерський. В книзі подано більше 1000 унікальних світлин та креслень дерев’яних церков Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Сумщини та Дніпропетровщини. Нерідко серед ілюстративного матеріалу – світлини іконостасів, різьблення, творів сакрального мистецтва церковних інтер’єрів. Той факт, що з 180 шедеврів української дерев’яної церковної архітектури на сьогодні збереглося 15, лише підвищує цінність мистецтвознавчого матеріалу, зібраного у 1920-30-х роках Стефаном Таранушенком.
Більшість цитат тексту книги вивірено й уточнено. Опрацьовано бібліографію з історії дослідження української дерев’яної сакральної архітектури. До нової верстки розроблено предметно-географічний покажчик, що значно полегшує пошук тієї чи іншої церкви в прив’язці до населеного пункту. Креслення знищених дерев’яних церков створено за оригіналами, але вже у векторному вигляді. У 13 додатках подано ілюстрований реєстр збережених дерев’яних церков Лівобережної України (п. Віктора Вечерського), а також листування С. А. Таранушенка з М. П. Бажаном, П. М. Жолтовським тощо.
Видання стане в нагоді не лише професійним архітекторам, а й усім шанувальникам українського народного мистецтва.
Поезія. Драматичні твори / Леся Українка / (Видання 2008 року)
500 грн.
Збірка вибраних творів геніальної української поетеси і драматурга.
До видання увійшли найвизначніші твори Лесі Українки, що входять до шкільної програми з української літератури. Збірка містить поему "Давня казка" та драматичні твори "Лісова пісня", "Одержима", "Оргія", "Бояриня", які розкривають багатогранний талант авторки та її внесок у розвиток української драматургії. Книга дозволяє осягнути глибину філософської думки та мистецьку довершеність творчості письменниці.
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
КНИГА ВИЙШЛА
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8
900 грн.
Восьмий том містить справи №29-34 фонду №229 (ЦДІАУК). Архівні справи традиційно висвітлюють взаємовідносини Запоріжжя з сусідами (Османською імперією, в тому числі Кримським ханством, Гетьманщиною (в першу чергу, її прикордонним Полтавським полком) та роботу Комісії по опису запорозьких земель та розмежуванні її з Новослобідським козацьким полком (полковий центр — фортеця Святої Єлизавети — сучасне місто Кропивницький). Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 2 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Кривий будиночок (Художнє детективне видання)
350 грн.
Неперевершений драматичний роман від королеви детективу! Чарльз Гейворд прилітає до Єгипту, де знайомиться зі Софією, внучкою мільйонера Арістіда Леонідіса. За два роки Чарльз приїжджає до Софії з наміром попросити її руки. Однак у сім’ї Софії сталася трагедія - вбили її дідуся. Із часом з’ясовуються обставини смерті: замість інсуліну йому вкололи смертельну дозу ліків для очей. Будь-хто із членів родини міг поміняти місцями пляшки. Чарльз, будучи сином комісара поліції, береться за розслідування цієї справи…
Книга "Кривий будиночок" - улюблений роман Агати Крісті.
Назва: Кривий будиночок
Автор: Агата Крісті (1890 - 1976) - англійська письменниця, яку знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі ста іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Сторінок: 284
Розміри,см.:
довжина 17
ширина 12
товщина 1,8
Вага: 0,210 кг
Місяць любови / Василь Марочкін / (Видання 2023 року)
260 грн.
Перша збірка художньої прози від відомого історика та дисидента, що охоплює різні періоди української історії.
До книги увійшли оповідання, етюди та історична повість "Чотири бочки токаю", які разом створюють панорамне полотно життя українського народу від козацької доби до середини XX ст. Автор майстерно переплітає історичні події з людськими долями, торкаючись важливих моментів національної історії: визвольних змагань, Голодомору, сталінських репресій та Другої світової війни. Особливістю творів є вишукана мова та лаконічний стиль викладу, що додає текстам особливої виразності.
Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII століття /Наукове видання 2024 року/
2000 грн.
1737 року імперський уряд зобов'язав усе православне населення щорічно сповідатися і причащатися, тож священники на місцях отримали наказ складати поіменні реєстри всіх парафіян. Ці книги укладали зазвичай в двох примірниках: один зберігався у церкві, а інший надсилали до консисторії.
У виданні вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім'янівка, Гути та Старе.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України. Містить численні кольорові фоторепродукції старовинних документів.
Рекомендовано до друку рішенням Вченої ради Історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця".
Назва: Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.
Автор: Олександр Тригуб (упорядник)
Видавець: Київ, 2024
Мова: українська
Сторінок: 390
довжина 24
ширина 17
товщина 3,5
Вага: 0,790 кг