Новини
Сад Гетсиманський. Тигролови / Іван Багряний / (Видання 2022 року)
680 грн.
Збірка двох найвідоміших романів Івана Багряного про боротьбу українців проти тоталітарного режиму.
До видання увійшли романи "Сад Гетсиманський" та "Тигролови", що розкривають злочинну сутність сталінської репресивної системи. Обидва твори, частково автобіографічні, показують незламність людського духу в протистоянні з тоталітарною машиною НКВС. "Сад Гетсиманський" розповідає про випробування головного героя у катівнях НКВС, а "Тигролови" - про драматичну втечу політв'язня на Далекий Схід. Романи об'єднані спільною тематикою боротьби за людську гідність та свободу в умовах терору й насильства.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.(Іван Джиджора)
880 грн.
Економічна політика російського правительства супроти України в 1710–1730-х роках.
автор: Іван Джиджора
кількість сторінок: 320
обкладинка тверда
Ця книжка написана на початку ХХ століття і присвячена подіям 300-літньої давнини — буремному та трагічному періоду історії козацької держави перед остаточним поглиненням її імперією.
На жаль, описувані автором події ґрунтуються на проблемі, яка для нашої країни є позачасовою — Російська імперія у будь-якій зі своїх іпостасей не може змиритись з незалежною Українською державою та не бачить свого існування без українських земель. Роздуми Івана Джиджори та зроблені ним висновки набувають надзвичайно актуального звучання саме сьогодні, коли Україна стоїть перед найбільшими за часи Незалежності викликами.
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Відьмак. Меч призначення. Книга 2 /Анджей Сапковський/
266 грн.
Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву... У його житті з’являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров — людей, дріад чи ельфів...
Відьмак. Меч призначення. Книга 2
Автор: Анджей Сапковський
Сторінок: 368
Датування галицьких ікон XIV-XVI століть. Нариси до методики атрибуції українського церковного малярства (Лев Скоп)
960 грн.
Автор проаналізувавши широкий спектр збережених зразків іконопису, виділив перелік ознак, притаманний кожному окремому часовому періоду та художньому осередку. Форми постатей, моделювання ликів та рук святих, деталі одягу та стафажу допомагають уточнити датування ряду українських ікон, що мали досі невірну атрибуцію.
Книга стане чудовим подарунком для мистецтвознавців, студентів художніх вузів, дослідників, шанувальників та колекціонерів творів українського мистецтва.
Дослідження щедро проілюстроване.
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 5
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізія Полтавського полку 1733 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1733-й рік.
Оригінальна назва першої частини документу - "Вѣденіе Полку Полтавского о козакахъ коннихъ и пѣшихъ".
В 1733-му році почалась війна між претендентами на польский трон, пізніше відома як Війна за польську спадщину. Вона швидко перетворилась на війну коаліцій європейських держав, які збройно підтримували своїх кандидатів. Зрозуміло, що облік мобілізаційного ресурсу в такий час став важливою справою, що й спричинило появу даного перепису.
Другий перепис, що ввійшов в книгу - списки посполитих селян та міщан в форматі відомість про збору грошового податку.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Відомості полку Полтавського 1734-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 6
Компути та ревізії Полтавського полку
Відомості полку Полтавського 1734-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків та посполитих селян Полтавського полку за 1734-й рік з часів останніх років гетьмана Данила Апостола.
Даний перепис — це своєрідні податкові списки жителів, з яких збирають гроші “на заплату полковим та сотенним чиновникам та канцелярським служителям”. Тобто це не тільки цінне родовідне джерело, а й цікаве джерело до історії місцевого полтавського самоврядування.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
На березі часу. Не моє Заполяр’я. У чоботях Марса / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
500 грн.
Унікальне епістолярне свідчення про армійський період життя видатного українського письменника.
Книга є частиною автобіографічного циклу "На березі часу" і містить листування Валерія Шевчука з дружиною Неонілою Біличенко під час його військової служби в Заполяр'ї у 1963-1964 рр. Це своєрідний епістолярний щоденник молодого письменника, якого у 24-річному віці було призвано до радянської армії. Листи розкривають не лише особисту драму розлуки, але й становлення творчої особистості автора, а також дають яскраву картину культурно-мистецького життя Києва 1960-х рр. Особливу цінність виданню надають сучасні авторські коментарі до кожного листа, що створюють унікальний діалог між минулим і сьогоденням.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
900 грн.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДАФ НХМУ, ф. 33).
This edition is the first Ukrainian translation of the English study by the famous Ukrainian scientist and museum worker Mykola Biliashivskyi (1867–1926), which was originally published by The Studio art journal in London in 1912. The book is supplemented by exclusive ethnographic photographs of the late 19th and early 20th century from the collection of the National Art Museum of Ukraine (fund no. 33).
Автор: Микола Біляшівський
Рік: 2022
Кількість сторінок: 168
Обкладинка тверда
Про природу речей / Тіт Лукрецій Кар / (Видання 2024 року)
320 грн.
Філософська поема, що поєднує наукові погляди античності з поетичною майстерністю.
"Про природу речей" - монументальний твір, в якому Лукрецій представляє античне атомістичне вчення у формі поетичного епосу. Автор створює масштабну картину світобудови, поєднуючи філософські роздуми про природу всесвіту з майстерним поетичним викладом. Поема, що вплинула на розвиток європейської філософської думки та науки, знаходить відгомін і в українській літературі, зокрема у творчості Богдана-Ігоря Антонича. У перекладі Андрія Содомори твір зберігає свою поетичну силу та філософську глибину.
20 Детективів /Агата Крісті/
7000 грн.
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
В збірку входять 20 найкращих детективів Агати Крісті:
- Убивство Роджера Екройда
- Наприкінці приходить смерть
- І не лишилось жодного
- Останній сеанс
- Убивство в будинку вікарія
- Свідок обвинувачення та інші історії
- Забуте вбивство
- Кишеня, повна жита
- Чому не Еванс?
- Вбивство у «Східному експресі»
- Вечірка на Гелловін / Halloween Party (Haunting in Venice)
- Гра дзеркал
- Карибська таємниця
- Чалий кінь
- Таємничий суперник
- Оголошено вбивство
- Убивства за абеткою
- Випробування невинуватістю
- Поїзд о 4:50 з Педдінґтона
- Перст провидіння