Новини
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція (Федір Вовк)
930 грн.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція
автор Федір Вовк
Класичні праці відомого українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918).
Праці науковця супроводжені примітками сучасних фахівців. Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.
Основні розділи
- Антропологічні особливості українського народу;
- Етнографічні особливості українського народу;
- Шлюбний ритуал та обряди в Україні;
- Сани в похоронному ритуалі в Україні;
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
900 грн.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДАФ НХМУ, ф. 33).
This edition is the first Ukrainian translation of the English study by the famous Ukrainian scientist and museum worker Mykola Biliashivskyi (1867–1926), which was originally published by The Studio art journal in London in 1912. The book is supplemented by exclusive ethnographic photographs of the late 19th and early 20th century from the collection of the National Art Museum of Ukraine (fund no. 33).
Автор: Микола Біляшівський
Рік: 2022
Кількість сторінок: 168
Обкладинка тверда
Шлях королів. Хроніки Буресвітла. Книга 1 /Брендон Сандерсон/ The Way of Kings
1050 грн.
Забута магія повертається…
Магія покинула людство зі зникненням Променистих лицарів. Єдине, що залишилося, - це Сколкозброя і Сколкозбруя. Той, кому пощастило заволодіти цими артефактами, стає могутнім воїном. Утім невдовзі Рошар - світ бур і скель - зміниться навіки. Бо землею ходять троє. Убивця, який повеліває силами гравітації. Стомлений війною полководець, що передрікає апокаліпсис. Та син хірурга - колишній солдат, що став рабом, - до якого прив’язався дух-спрен. Але найбільшу таємницю приховує четверта з них - дівчина-спудейка, яка прибула на навчання до вченої-єретички. Ці четверо можуть врятувати Рошар. Або знищити назавжди…
Шлях королів.
Хроніки Буресвітла. Книга 1
Автор Б. Сандерсон
Сторінок: 1152
Формат 150x220 мм
Вага: 1,030 кг
Пригоди карпатських гуциків / Богдана Крип’якевич / (Видання 2024 року)
240 грн.
Чарівна казкова історія про маленьких карпатських духів природи - гуциків, які дбають про красу гір та їхніх мешканців.
У цій захопливій книжці юні читачі познайомляться з казковими створіннями - гуциками, які живуть у Карпатських горах. Ці невидимі для людського ока істоти відповідальні за найпрекрасніші явища природи: вони розмальовують крила метеликів, добирають кольори для квітів та осіннього листя, доглядають за дикими тваринами та створюють печери. Книга розвиває уяву дітей та прищеплює любов до природи через яскраві образи добрих і працьовитих карпатських духів.
Сад Гетсиманський. Тигролови / Іван Багряний / (Видання 2022 року)
680 грн.
Збірка двох найвідоміших романів Івана Багряного про боротьбу українців проти тоталітарного режиму.
До видання увійшли романи "Сад Гетсиманський" та "Тигролови", що розкривають злочинну сутність сталінської репресивної системи. Обидва твори, частково автобіографічні, показують незламність людського духу в протистоянні з тоталітарною машиною НКВС. "Сад Гетсиманський" розповідає про випробування головного героя у катівнях НКВС, а "Тигролови" - про драматичну втечу політв'язня на Далекий Схід. Романи об'єднані спільною тематикою боротьби за людську гідність та свободу в умовах терору й насильства.
Біблія у гравюрах Гюстава Доре / (Видання 2023 року)
900 грн.
Унікальне видання Біблії з повним зібранням біблійних ілюстрацій видатного французького художника XIX ст.
Друге видання представляє повне зібрання з 241 гравюри Гюстава Доре до Святого Письма, створених у 1864-1866 рр. Ці графічні роботи, що охоплюють події від Створення світу до Апокаліпсису, вважаються класикою біблійної ілюстрації та вражають своєю художньою майстерністю й глибиною передачі біблійних сюжетів. Видання дозволяє читачеві не лише познайомитися з текстами Старого і Нового Завітів, але й побачити біблійну історію очима одного з найвидатніших ілюстраторів усіх часів.
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
960 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Котелевського району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Котелевського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 984
Сни Айнштайна / Алан Лайтмен / (Видання 2023 року)
220 грн.
Поетичний роман про природу часу, де наукові концепції переплітаються з художньою фантазією.
У серії коротких новел-снів автор досліджує різні концепції часу через уявні світи, які могли наснитися молодому Альберту Айнштайну під час роботи над теорією відносності. Алан Лайтмен, поєднуючи наукову точність фізика з майстерністю письменника, створює захопливі візії альтернативних всесвітів, де час може рухатися по колу, завмирати, текти назад чи розгалужуватися. Кожен сон не лише представляє унікальну фізичну концепцію, але й досліджує глибокі філософські питання про сутність людського буття, свободу волі та природу щастя.
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Зазвичай книги про історію - це або нудно, або красиво й легко, але примітивно.
Але не в цьому випадку.
Унікальна книга, що поєднує в собі наукову роботу найкращої в Україні спеціалістки з артилерії 14-18 ст. та фотоальбом з професійно зроблених світлин.
І все це про книгу "Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею", яка починає нашу нову серію "Музейний ключ".
Назва: «Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею»
Серія: Музейний ключ
Автор: Мар’яна Верхотурова
Фотограф: Юрій Бащук
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 224 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 210×297 мм
Вага: 1340 г
ISBN: 978-617-95356-1-1
Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
160 грн.
Добровольці, що бережуть кордон і підтримують порядок. Стрільці, які ніколи не тікають від перестрілки і покладаються лише на власний револьвер та плече побратима. Шаленці, об’єднані спільним прагненням оберігати співгромадян та нести закон у найвіддаленіші закутки свого штату. Усе це про техаських рейнджерів – легендарний підрозділ, що завдяки власній хоробрості та відчайдушності увійшов у легенди.
Ця книга є споминами одного із таких хлопців, що в пошуках кращої долі втік з батьківського дому до техаського прикордоння і знайшов себе у рейнджерському загоні.
Про автора
Автор брав участь у захисті кордону між Мексикою і США у 1870–1880-х роках. Розповідає про боротьбу зі злочинними угрупованнями.
Техаський рейнджер.
Автор: Наполеон Огастус Дженнінгс
Рік: 2021
Сторінок: 192
Книги схожої тематики:
1. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
2. Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
3. Щоденник легіонера (Джордж Менінгтон)
4. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
5. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)