Новини
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
Збірка статей
Рік: 2007
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 286
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Конотоп і Конотопщина. Доба Козаччини
3600 грн.
Комплект переписів Конотопа і Конотопщини 18 століття
Список книг:
- Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Збірка “Містичні трилери” /Стівен Кінг/
2338 грн.
Збірка включає містичні трилери короля жахів Стівена Кінга.
В них головним злом є, переважно, не потойбічні потвори, а зло, що сидить глибоко в людях.
В комплект входять:
1. "Джералдова гра" - про жінку, що опинилась прикутою наручниками до ліжка...
2. "Мізері" - про письменника, що був викрадений своєю шанувальницею...
3. "Чотири сезони" - збірка повістей, центровою з яких є історія людини, що потрапила до в'язниці за злочин. якого він не чинив...
4. "Переслідуваний. Схудлий" - Історія про гру, де з одного боку мільярд доларів, а з іншого власне життя. Друга повість про прокляття, яке призводить до безупинного схуднення...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За майже 50 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка щодня поповнюється.
Книги схожого змісту:
1. Збірка “Світи Стівена Кінга”
2. “Сяйво” і “Доктор Сон” /Стівен Кінг/
3. Збірка “Містика і Фантазія” /Стівен Кінг/
4. Збірка “Паранормальні здібності” /Стівен Кінг/
5. Збірка “Політика і суспільство” /Стівен Кінг/
6. Збірка “Білл Годжес та Голі Ґібні” /Стівен Кінг/
7. Збірка “ВОНО та інші СТВОРІННЯ” /Стівен Кінг/
8. Протистояння /Стівен Кінг/ The Stand
Спогади з Волині, Полісся і Литви. 1840 рік /Ю.І. Крашевський/ (2025)
Оцінено в 5.00 з 5
Тревел-блог з першої половини XIX століття! Край лісів, озер, боліт! Погляд сучасника епохи, що минула.
"Переконаний, що немає на світі речі, яка б не була варта уваги й опису. Усе може бути по-своєму корисним, аби-но ми захотіли на ньому спинитися. Кожен край, кожен закуток, кожна людина може бути людям наукою, митцеві — зразком чи ідеєю.
Дикі ліси Америки Купера, старинні замки Шотландії Вальтера Скотта — чим же вони вартніші, ніж ті образи, які можна знайти в нашому слов’янському краї?
Минуле наших замків, міст і городищ — що то поезії, що то спогадів ховає в собі! На жаль, завжди шукаємо образи далеко позад себе, перед собою, та зроду-віку не коло себе. Є якась принада в чужому краю — своє обридає слухати й дивитися, воно стає для нас занадто простим, аж нарешті перестаємо бачити в ньому те цікаве, що інші побачили б. Зі своїм навіть познайомитися ближче не хочемо, а все затим, що машинально, матеріально знаємо його надміру. Тому і чужоземний прибулець швидше в нас усе відчує, більше в нас побачить, краще опише.
Ті шкаралупи невідомості, в яких ховаються довколишні речі, легко розколюються від найменшої спроби з ними спізнатися. Щойно захочеш звернути увагу на свій край, як одразу-таки знайдеш у ньому безліч принад, тисячі пам’яток, тисячі гідних уваги предметів." (Ю.І. Крашевський)
Про стійкість мудреця. Діалоги / Сенека Луцій Анней / (Видання 2023 року)
280 грн.
Перший український переклад філософських діалогів видатного римського стоїка.
Книга містить філософські діалоги Сенеки, що розкривають основні принципи стоїчної філософії та їх практичне застосування в повсякденному житті. Автор, використовуючи яскраву афористичну мову, пропонує шляхи досягнення душевного спокою та протистояння моральній кризі суспільства споживання. Особлива цінність видання полягає у майстерному перекладі Андрія Содомори, який зберігає виразність та глибину оригінального тексту.
Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
810 грн.
Олександр Дмитрович Сухомлин Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Публікація докторської дисертації українського історика Олександра Дмитровича Сухомлина. В книзі описано різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі, взаємини залог російських фортець та запорозьких козаків тощо. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років. Окремим розділом висвітлено участь лівобережного козацтва (Гетьманщини) в формуванні гарнізонів російських фортець.
Гримуар аристократії / Говард Філіпс Лавкрафт / (Видання 2024 року)
445 грн.
Перша українська збірка публіцистичних творів та есеїв культового автора літератури жахів, що розкриває його світогляд та політичні погляди.
У "Гримуарі аристократії" читачі зможуть відкрити для себе незнаного Г.Ф. Лавкрафта - не як майстра містичних жахів, а як мислителя та публіциста. Збірка містить есеї та статті, в яких письменник розмірковує про природу аристократії, консервативні цінності та занепад цивілізації під впливом ідей Освальда Шпенглера. Ці тексти дозволяють краще зрозуміти світоглядне підґрунтя його знаменитих художніх творів та побачити, як особисті переконання автора вплинули на створення його моторошних світів та міфів.
Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 340 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт. шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
960 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Котелевського району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Котелевського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 984
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Унікальна пам’ятка української історії – Мазепина книга, збірка документів 1726 року, яка містить у собі ревізійні описи Батурина, Любеча та 72 сіл, хуторів, слобід, частина з яких належала І. Мазепі (територіально знаходились в межах Чернігівського, Ніжинського, Стародубського, Прилуцького полків). Рукопис знаходиться в Чернігівському історичному музеї.
Видання проілюстроване художньо-історичними реконструкціями, які дають можливість побачити як могли виглядати тогочасні глухівський підканцелярист, посполиті Ніжинського полку та ін.
Для всіх, хто цікавиться історією Гетьманщини та досліджує родовід по сучасним Чернігівській та Сумській областях.
Фрагмент з оригінального опису:
“Нынѣ по разоренію городъ Батуринъ ввес пуст и около ево болварки и стѣни всѣ порозвалялис и ввес заросъ, и в обоихъ замкахъ никакого строенія старого и нового нѣтъ, толко двѣ церкви каменніе пустіе Живоначалнія Тройци да Николая Чудотворца недостроено в половину и в ніхъ нѣкакого церковного вбору, дверей и окончинъ нѣтъ и в мѣстахъ своди обвалилис, да бившіхъ гетмановъ и измѣнника Мазепи бивалъ войсковой каменной малой домъ [у] три полати ввес порозвалялся да измѣнника Мазепи бившого господара Самойла Целюріка каменніе двѣ полатки кладовіе пустіе, всѣ разбити, да при Батуринѣ на предмѣстѣ посля разоренія на погорѣлихъ и на пустих мѣстахъ поселилис вновъ по указу покойного господина гетмана Скоропадского, которий указъ покойним
атаманомъ батуринским Данилом Харевским публѣкован, а ініе живут и в старих домахъ, которіе от разоренія уцѣлѣли и сколко ннѣ при Батуринѣ на предмѣстѣ слободъ и в ніхъ дворовъ и бездворніхъ хатъ и сколко ремесленніхъ, пашенних, торговихъ и служилихъ козаков и прочіихъ чиновъ и хто откуду пришов или туточніе прежнѣе жителѣ о том обявляем нижей сего реестромъ.”
Назва: «Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: І.М. Ситий
Рік: 2023 (друге видання)
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 528 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8323-14-1
Корсунь козацький. Юрій Мицик
660 грн.
Корсунь козацький.
Автор: Юрій Мицик
Кількість сторінок: 224
У книжці досліджується історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і Корсунщини в цілому від давніх часів до ХІХ ст., простежується роль цього регіону у складному процесі державотворення України. Праця ґрунтується на малознаних і архівних джерелах
Літа зрілості короля Генріха IV/Генріх Манн/(Видання 1985 року)
1000 грн.
Німецький класик Г. Манн зображує короля Генріха гуманістом, що бореться за втілення прогресивних для його епохи ідей.
Переклад з німецької лауреата премії ім. М. Рильського, Юрія Лісняка. Вступна стаття та примітки д. ф. н., професора Кіри Шахової.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 54), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Присутні помітки минулих власників.