Новини
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1769-70 рр. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
Значна частина документів книги стосується подій Коліївщини. Серед них маніфести власників, державців, уповноважених єврейських кагалів міст та містечок Брацлава, Прилуки, Вінниці і Колюмнова, Красного, Гайсина, Стрижавки і Вороновиці, Стрижавки, Липівця, Лисянки і Чигирина, Немирова, Жорнища, Янова, Тиврова, Погребища, Босівки, Спичинців, Межиріччя, які подають окремі оповіді про події під час селянсько-гайдамацького повстання, розповідають про вторгнення на південь Брацлавщини татарського війська тощо.
Документи книги містять інформацію про перебування російських військ на землях Брацлавського воєводства, які вторглися сюди для боротьби з військом конфедератів і для придушення Коліївщини. Йдеться про велику кількість гарнізонів і окремих підрозділів.
Є в книзі згадки і про вторгнення у південну частину Брацлавщини, зокрема на Побережжя, татарського війська у зв’язку з нападами гайдамаків на турецьку територію, забирання людей у ясир, розграбування
майна і худоби, спалення поселень.
Назва: «Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Петренко О.С
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 572 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 900 г
ISBN: 978-617-8174-00-2
До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму / Лариса Якубова / (Наукове видання 2023 року)
1200 грн.
Аналіз витоків та еволюції рашизму від провідної української історикині.
У книзі "До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму" Лариса Якубова досліджує глибинні причини та наслідки російської агресії проти України. Авторка розглядає історичні передумови формування сучасної російської ідеології, аналізує провал посттоталітарного транзиту в росії та відродження імперських амбіцій. Особлива увага приділяється концепції "русского мира" як основи рашизму та її впливу на сучасну російську державу і суспільство.
Л. Якубова також досліджує природу геноциду українців у новітніх історичних формах, розглядає Україну як фронт цивілізаційного протистояння між Європою та Євразією. Книга пропонує глибокий аналіз причин масового мілітаристського психозу в росії та шукає відповіді на питання подолання цього глобального виклику.
Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться сучасною геополітичною ситуацією, історією України та росії, а також проблемами протидії тоталітаризму та імперіалізму в сучасному світі.
/
Бібліографічна інформація
Назва: До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму
Автор: Лариса Якубова
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 429
Мова: українська
На край світу / Лана Перлулайнен / (Видання 2025 року)
180 грн.
Пригодницька повість про подорож близнюків у дохристиянські часи, сповнена слов'янської міфології.
Оригінальний твір для дітей, що занурює у світ давньослов'янських вірувань та звичаїв. У центрі сюжету - історія близнюків, онуків головного жерця Пліснеська, які вирушають у небезпечну подорож, щоб врятувати світ від вічної зими. Під пильним наглядом давніх богів герої зустрічають міфічних істот, долають випробування та дізнаються про майбутнє свого міста. Книга знайомить юних читачів із багатим світом слов'янської міфології та вчить сміливості й винахідливості.
Valse mélancolique. Вибрані твори / Ольга Кобилянська / (Видання 2023 року)
450 грн.
Вишукана проза української модерністки про сильних жінок, які прагнуть самореалізації та особистого щастя всупереч суспільним обмеженням.
У збірці представлені найкращі твори Ольги Кобилянської, які розкривають основні теми її творчості: емансипацію жінки, конфлікт між особистими прагненнями та суспільними очікуваннями, пошук власного шляху в житті. Авторка майстерно поєднує психологічний реалізм із модерністською чуттєвістю, створюючи неповторний стиль, де соціальна проблематика переплітається з витонченим описом природи та душевних переживань героїнь. Особливу увагу приділено темі жіночої дружби, творчої самореалізації та протистояння патріархальним традиціям у буковинському суспільстві кін. XIX - поч. XX ст.
Левеншельди. Перстень Левеншельдів. Шарлотга Левеншельд. Анна Сверд / Сельма Лагерлеф / (Видання 2024 року)
550 грн.
Розкішна історична сага про таємничий перстень та долі шведської шляхетної родини протягом двох століть.
Трилогія нобелівської лауреатки Сельми Лагерлеф поєднує в собі родинну хроніку, готичний роман та історичне полотно Швеції XVIII-XIX ст. У центрі оповіді - містична історія персня генерала Левеншельда, що впливає на долі як представників шляхетного роду, так і простих людей, які ним заволоділи. Через історію коштовності авторка досліджує теми моральної відповідальності, невідворотності покарання за гріхи та всепереможної сили кохання. Майстерно вибудуваний сюжет з несподіваними поворотами доповнюється детальними описами шведського життя того часу.
Земля фіордів. Із варягів у греки. Кн. 1 /Симона Вілар/
600 грн.
Вікінги шанують Веґарда з Горобинового фіорду, очільника багатьох вдалих походів, за непогамовну жагу до життя, сміливість і відвагу, готовність ділити всі труднощі та знегоди з товаришами. Його прозвали Два Сонечка: усмішка чоловіка світліша за ясний день, а мечі в обох руках у битві немов перетворюються на два блискучі сонця. Проте удача, яка супроводжує Веґарда в торгівлі і боях, зрадила йому в особистому житті: він звабив дружину берсерка Г’ятлі Акули, а тоді під час сутички вбив і його самого. Тепер Двом Сонечкам і його рідним загрожує помста.
Назва товару Земля фіордів. Із варягів у греки. Кн. 1
Авторка Вілар С.
Сторінок 416
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,360 кг
Розрада від Філософії / Северин Боецій / (Видання 2024 року)
280 грн.
Класичний філософський твір, що вплинув на розвиток європейської думки.
"Розрада від Філософії" - унікальний твір пізньоримської літератури, написаний у формі поетично-філософської містерії. Боецій, створюючи його у в'язниці, досліджує фундаментальні питання людського буття: природу щастя, співвідношення добра і зла, свободу волі та божественне провидіння. Книга, що століттями впливала на європейську філософську думку, представлена в майстерному перекладі Андрія Содомори з ґрунтовним науковим апаратом.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
900 грн.
Українське народне мистецтво / The peasant art of Ukraine
Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України (ДАФ НХМУ, ф. 33).
This edition is the first Ukrainian translation of the English study by the famous Ukrainian scientist and museum worker Mykola Biliashivskyi (1867–1926), which was originally published by The Studio art journal in London in 1912. The book is supplemented by exclusive ethnographic photographs of the late 19th and early 20th century from the collection of the National Art Museum of Ukraine (fund no. 33).
Автор: Микола Біляшівський
Рік: 2022
Кількість сторінок: 168
Обкладинка тверда
Мандри Гуллівера/Джонатан Свіфт/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Під виглядом подорожей до фантастичних країн автор малює гостру сатиру на сучасне йому англійське суспільство і державу.
Переклад з англійської лауреата премії ім. М. Рильського, Юрія Лісняка, коментарі к. ф. н. Бориса Буніч-Ремізова, вступна стаття д. ф. н., професора Агапія Шамрая.
Добре збережений екземпляр може бути цікавим збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 47), та поціновувачам виразних ілюстрацій художника Ігоря Вишинського.
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);