Новини
Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена (переклад Полоза О.Є., наук.ред. Сокирка О.Г.)
Оцінено в 5.00 з 5
Основа цієї книги – «Замітки» остзейського німця барона фон Кампенгаузена, які він зробив під час подорожей 1780-90-х років.
Його нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Кампенгаузен подорожував регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічався з місцевими жителями, досліджував їхній побут, звичаї, традиції.
Варто зазначити, що твір Кампенгаузена – це погляд передусім європейця, який хоч і перебував на російській службі, але мав цілком західну освіту й світогляд, незакаламучений комплексом російського месіанізму чи то «вірнопідданства».
Назва: Україна та сусідні землі в XVIII ст. Подорожі барона фон Кампенгаузена
Автор: Лейон Пірс Бальтазар фон Кампенгаузен
Переклад з німецької, коментарі, передмова: Полоз Олег Євгенович
Наукове редагування і передмова: Сокирко Олексій Григорович
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Обкладинка: тверда
Сторінок: 224
Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
650 грн.
Книга з серії, присвяченій організації, уніформі та військовим діям збройних сил України доби Визвольної війни. На відміну від інших досліджень, що розглядають історію українського флоту, автор використав низку документів та газетних публікацій того часу, невідомих спеціалістам та широкому загалу.
У книзі також вміщено велику кількість фото, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Військово-морські сили України 1917-1921 рр.
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2012
Кількість сторінок: 116
Книги схожої тематики:
1. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
2. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук
3. Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота. Роман Дашкевич. (Оригінал діаспорного видання 1965 року)
4. Чорні запорожці (Валентин Сім’янцев)
5. ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р.)
6. Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
7. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
Свічки догоріли / Мараї Шандор / (Видання 2023 року)
200 грн.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Роман "Свічки догоріли" - це глибоке психологічне дослідження людських стосунків, що розкриває теми кохання, дружби та честі. Шандор Мараї майстерно досліджує багатогранність істини, природу людських спогадів та внутрішніх конфліктів. Автор веде читача складним шляхом самопізнання, де кожен персонаж шукає власну правду, навіть якщо вона виявляється болісною. Твір порушує фундаментальні питання людської гідності та самоповаги, демонструючи, як певні душевні рани можуть бути глибшими за фізичні страждання.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Чорні морелі / Олег Рибчинський / (Видання 2024 року)
460 грн.
Зворушлива історія кохання на тлі міжвоєнного Львова та долі Української греко-католицької церкви.
Роман "Чорні морелі" розповідає історію чистого та глибокого почуття між семінаристом Йосифом Кладочним, якого опікує сам митрополит Андрей Шептицький, та Аделею Ліщинською, племінницею ректора духовної семінарії. Їхнє кохання, що розгортається в стінах львівської духовної семінарії Святого Духа, проходить через складні випробування, але залишається непорочним і вічним. Друге, перероблене видання роману, що здобув популярність серед читачів, глибоко занурює в атмосферу довоєнного Львова та життя греко-католицького духовенства.
Опанас Сластьон
910 грн.
"Опанас Сластьон"
Книга відомого дослідника Віталія Ханка з Полтави присвячена життю і творчій діяльності класика українського мистецтва Опанаса Сластьона, котрий знаний передусім як першокласний графік, художник-архітектор новітнього напрямку початку ХХ ст., дослідник і популяризатор народного думового епосу, талановитий діяч культури і мистецтва. До мистецтвознавчого тексту долучено світлини біографічного характеру, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на мистецтвознавців, культурологів, усіх, хто любить українське просторове, пластичне і орнаментальне мистецтво.
Автор: Ханко Віталій
Рік: 2022
Кількість сторінок: 298 з іл.
Обкладинка тверда
Гримуар аристократії / Говард Філіпс Лавкрафт / (Видання 2024 року)
445 грн.
Перша українська збірка публіцистичних творів та есеїв культового автора літератури жахів, що розкриває його світогляд та політичні погляди.
У "Гримуарі аристократії" читачі зможуть відкрити для себе незнаного Г.Ф. Лавкрафта - не як майстра містичних жахів, а як мислителя та публіциста. Збірка містить есеї та статті, в яких письменник розмірковує про природу аристократії, консервативні цінності та занепад цивілізації під впливом ідей Освальда Шпенглера. Ці тексти дозволяють краще зрозуміти світоглядне підґрунтя його знаменитих художніх творів та побачити, як особисті переконання автора вплинули на створення його моторошних світів та міфів.
Кобзар. Тарас Шевченко (Подарункове видання)
1600 грн.
Представлена збірка поезій Т. Г. Шевченка є спробою подати повний, справжній, канонічний текст його творів написаних з 1837 по 1861 р.р. Поряд з поетичною спадщиною поета в книзі представлені його художні роботи, які показують народові могутнього та вольового Шевченка. Ці картини знаходяться на експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка. Вперше для оформлення сторінок, на яких розміщені поезії Тараса Григоровича, використані його акварельні роботи, створені ним у період заслання.
Кобзар. Тарас Шевченко
Об’єм: 744 стр.
Мова: українська
Книги схожого змісту:
1. Більша книжка. Т.Шевченко (Видання 1963 року)
2. Кобзар. (Видання 1908 року впорядковане В. Доманицьким)
3. Твори в п’яти томах. Тарас Шевченко (Збірка класики 1984 року)
4. Тарас Шевченко як маляр. Написав Ол. Новицький (Оригінальна книга 1914 року)
5. Кобзар (Подарункове ілюстроване видання 1976 року)
6. Кобзарь Т. Шевченка. (Фототипія 1974 року позацензурного примірника видання 1840 року).
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.
Повернення вкраденої пам’яті / Ольга Донеччанка / (Видання 2023 року)
240 грн.
Документально-художній роман про повернення родинної пам'яті на тлі російсько-української війни.
Три повісті складаються в єдину розповідь про долю родини Казбанів, яка віддзеркалює трагічну історію багатьох українських сімей XX ст. Через призму особистих спогадів, родинних переказів та архівних документів авторка досліджує, як радянська система нищила українську ідентичність через репресії, голодомор та русифікацію. Повномасштабне вторгнення Росії у 2022 р. спонукало письменницю до глибшого осмислення родинної історії та пошуку відповідей на болючі питання національної ідентичності. Книга поєднує документальну основу з художнім переосмисленням подій, включаючи як трагічні, так і світлі моменти життя родини.
Українська гравюра бароко. Дмитро Степовик
1600 грн.
У книзі професора Дмитра Степовика на прикладі творчості чотирьох визначних майстрів української барокової графіки XVII й початку XVIII століть – Олександра Тарасевича, майстра Іллі, Леонтія Тарасевича та Івана Щирського – висвітлюються характерні риси одного зі світових мистецьких стилів епохи Просвітництва – стилю бароко. Україна у XVII–XVIII століттях набула унікального досвіду серед країн Центральної та Східної Європи щодо органічного єднання західноєвропейських варіантів стилю бароко з українськими мистецькими традиціями, а в ширшому розумінні – зближення православної та католицької естетики у творах на релігійну та світську тематику. Автор детально досліджує феномен українського бароко, визначає його суттєві й формальні риси у порівнянні з автохтонним стилем бароко у мистецтві країн Заходу.
Понад 200 ілюстрацій різних видів та жанрів гравюри дають уявлення про українську гравюру бароко, в ділянці якої, крім простудійованих чотирьох найвизначніших майстрів, працювали за цієї доби ще десятки інших граверів.
Українська гравюра бароко: Майстер Ілля, Олександр Тарасевич, Леонтій Тарасевич, Іван Щирський
Автор: Дмитро Степовик
Сторінок: 496
Обкладинка тверда
Лас Ніко / Микола Вальчук / (Видання 2023 року)
650 грн.
Постапокаліптичний роман-подорож різними світами від сучасного українського письменника.
У центрі сюжету – молодий чоловік, який живе в часи Апокаліпсису. Головний герой змушений подорожувати різними світами, де на кожному кроці його чекають небезпечні випробування. Автор майстерно поєднує елементи наукової фантастики та фентезі, створюючи захопливу історію про збереження людяності в екстремальних умовах. Роман сповнений динамічних пригод та неочікуваних поворотів сюжету, які тримають читача в напрузі до останньої сторінки.
Лот Твори. 4 томи /Д. І. Яворницький/ (Наукові видання 2004, 2005, 2006, 2008 років)
3600 грн.
Класичні наукові видання з історії українського козацтва. "Твори" Дмитра Яворницького були видані в 20 томах. У цей лот входять чотири видання - перший і другий томи, а також перша книга третього тому та унікальний і надзвичайно цікавий восьмий том "Творів" Дмитра Яворницького. Книги надруковані у серії «Історія, краєзнавство, археологія».
До першого тому увійшли історичні праці, опубліковані Д. Яворницьким у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
У другий том увійшла монографія Дмитра Яворницького “Вільності запорізьких козаків: історико-топографічний нарис”. Ця праця є ґрунтовним дослідженням топографії запорізьких земель, а також географічних та природно-кліматичних умов території, яку охоплювали Вільності Війська Запорозького Низового за доби Нової Запорозької Січі.
У першій книзі третього тому міститься археографічна публікація Дмитра Яворницького “Джерела до історії запорозьких козаків”.
У восьмому том увійшла археографічна публікація Дмитра Яворницького “До історії Степової України”. Ця праця Д. Яворницького користується значним попитом у істориків з огляду на цінність вміщеного у ньому матеріалу та вже майже вісімдесят років, як набула рис першоджерела. Тепер нове покоління дослідників, опрацьовуючи матеріали, розміщені в цьому томі, може власноруч доторкнутися до минувшини степового краю України.
Цей лот - гарний подарунок науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурках цих видань є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. 4 томи
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004, 2005, 2006, 2008
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/