Новини
Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
600 грн.
Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя
Книжка присвячена аварам на землях європейського континенту, їхній появі, утвердженню та активній участі у процесі формування нової Європи. Питання походження аварів — дискусійне. Відомо тільки, що, втікаючи від тюрків, вони прийшли на територію Центрально-Східної і Південної Європи, підкорили місцеве населення, переважно слов’ян, та створили своє велике державне утворення — Аварський каганат. Про взаємини кочовиків із народами Східної й Західної Європи та з Візантійською імперією йтиметься в цій книжці.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подорожі Україною XVIII-XIX століть (Записки мандрівників)
Основа цих книг — записки мандрівників Україною XVIII-XIX століть, що відкривають нам наш край, який він був 200-250 років тому. Це не мова сухих документів, а живі враження сучасників.
Перша книга — подорожі остзейського німця барона фон Кампенгаузена в 1780-90-х роках. Його подорожі охопили Лівобережжя в межах колишньої Гетьманщини, далі продовжились на південь (Єлисаветград, Кривий Ріг, Катеринослав, Херсон) і закінчились в Бессарабії.
Друга книга — подорожі в кінці 1830-х років Волинню, Поліссям та Литвою польського письменника Крашевського. Він певний час проживав на історичній Волині, був закоханий в цей край і хотів показати сучасникам, що минуле замків Волині та ліси Полісся нічим не гірші за те, що можна знайти в Шотландії В. Скотта чи Америці Ф. Купера.
Їх нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Автори подорожували регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічались з місцевими жителями, досліджували їхній побут, звичаї, традиції.
Змія і голуб / Шелбі Мег’юрін / (Видання 2024 року)
500 грн.
Темне фентезі про заборонене кохання між відьмою та мисливцем на відьом в альтернативній Франції XVII ст.
Роман розгортається у світі, де відьми століттями ведуть таємну війну з Церквою. Головна героїня Луїза ле Блан - могутня відьма, яка змушена переховуватися серед ворогів, прикидаючись звичайною дівчиною. Її життя кардинально змінюється, коли вона дізнається про примусові заручини з Рідом Діджоном, мисливцем на відьом з ордену Шассерів. Те, що починається як смертельно небезпечна гра у кішки-мишки, поступово перетворюється на пристрасну історію кохання, де ставки надзвичайно високі. Книга вирізняється детально продуманою системою магії, напруженим сюжетом та атмосферою історичної Франції з елементами темного фентезі.
Усна історія степової України. Том 8 (Наукове видання 2010 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Восьмий том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали експедиції до села Сурсько-Михайлівка Дніпропетровської області здійснену Запорізьким науковим товариством ім.Я.Новицького, Міжнародною громадською організацією "Інститут україніки", Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету в червні 2009 року. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що, по-перше, старовинне козацьке село було засновано легендарним запорожцем М.Коржем, а по-друге, усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями
Назва: Усна історія степової України. Том 8.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2010
Сторінок: 360
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,2
Вага: 0,700 кг
Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII століття /Наукове видання 2024 року/
2000 грн.
1737 року імперський уряд зобов'язав усе православне населення щорічно сповідатися і причащатися, тож священники на місцях отримали наказ складати поіменні реєстри всіх парафіян. Ці книги укладали зазвичай в двох примірниках: один зберігався у церкві, а інший надсилали до консисторії.
У виданні вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім'янівка, Гути та Старе.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України. Містить численні кольорові фоторепродукції старовинних документів.
Рекомендовано до друку рішенням Вченої ради Історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця".
Назва: Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.
Автор: Олександр Тригуб (упорядник)
Видавець: Київ, 2024
Мова: українська
Сторінок: 390
довжина 24
ширина 17
товщина 3,5
Вага: 0,790 кг
Чернігівська переписна книга 1666 року (Подарункове видання)
Подарунковий варіант видання “Чернігівська переписна книга 1666 року” в оправі з синтетичної шкіри.
Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської області України.
Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики.
Перше видання книги зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі “Найкраща книга року” в категорії “Наукова література”.
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 236 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-06-5
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Новели/Андрій Упіт/(Видання 1980 року)
1000 грн.
Серія "Вершини світового письменства", випуск 34.
Більшість новел латиського класика присвячені життю простих трудівників довоєнної Латвії, викриттю соціальної несправедливості та лицемірства.
До збірки увійшли новели "Полювання", "В хуртовину", "Легкий хліб", "Остання Крапля", "У жнива", "Аустра і братик", "Фракієць Кілон", "Остання дія", "Клавс Бруніс", антиклерикальні твори "Безбожник" та "Оповідання про пастора", та інші. Переклад з латиської. Вступна стаття лауреата Шевченківської премії Василя Козаченка.
Місіс Мак-Ґінті померла /Агата Крісті/ Mrs McGinty’s Dead
350 грн.
Легендарний детектив, заплутані справи, небезпечні злочинці
Джеймса Бентлі звинувачують у вбивстві літньої прибиральниці місіс Мак-Ґінті. Мотив його злочину начебто очевидний: пограбувати стару, яка зберігала 30 фунтів стерлінгів під дошками підлоги. Джеймса засуджують до страти. Однак інспектор, який вів справу Бентлі, чомусь сумнівається у його провині. Він звертається за допомогою до Еркюля Пуаро. Легендарний детектив виїжджає на місце злочину. Але спілкування з людьми, у яких прибирала місіс Мак-Ґінті, не дає жодної зачіпки. У речах покійної Пуаро виявляє газету, яка вийшла за кілька днів до її вбивства. Одну зі статей, про чотирьох жінок, що мали стосунок до гучних кримінальних справ минулого, хтось вирізав. І Пуаро здогадується, що це не випадково…
Місіс Мак-Ґінті померла
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 320
Формат 125x170 мм
Переклад Т. С. Микитюк
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2023
Вага: 0,240 кг
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Малі українські діярії 17-18 ст.
900 грн.
Малі українські діярії 17-18 ст.
упорядник: Валерій Шевчук
обкладинка тверда
В книзі вперше зібрано твори щоденникового жанру, які приносять читачу безліч малознайомої інформації з повсякдення другої половини XVII–XVIII ст.
До видання увійшли сім щоденників відомих церковних діячів та представників правлячої верхівки (Атанасія Филиповича, Дмитра Туптала, Юрія Винницького, Миколи Ханенка, Пилипа Борзаківського та Павла Ладинського, Петра Апостола, Гедеона Пазина), які описують тогочасну картину життя як на українських так і закордонних землях 17-18 ст.
Пісня меча /Бернард Корнвелл/ Саксонські хроніки
850 грн.
Від звільнення Дангольма і наведення ладу в Нортумбрії сплинуло кілька років. Утред Беббанбурзький продовжує вірно служити Альфредові, ставить фортецю на Темсі й боронить східні кордони Вессексу, який невпинно поширює свій вплив на інші саксонські землі.Та ось мирне життя королівства порушують нові загарбники: норвеги, очолювані славетними братами-завойовниками. Уклавши союз із данами, вони накопичують незліченні сили, здатні звести мрію про Англію нанівець, тож на Утреда чекають нові випробування, бої та інтриги, а також небезпечна місія з порятунку шляхетної жінки...
Книги книжкової серії "Саксонські хроніки"
1. Останнє королівство
2. Блідий вершник
3. Володарі Півночі
4. Пісня меча
сторінок: 383