Новини
Архів Коша Нової Запорозької Січі
6000 грн.
Архів Коша Нової Запорозької Січі – археографічна серія Української академії наук та Інституту української археографії та джерелознавства, в рамках якої послідовно публікуються документи з однойменного архівного фонду №229 Центрального державного історичного архіву України в місті Києві, які висвітлюють історію останньої Запорозької Січі в 1734-1775-х роках.
Документи стосуються відносин Запоріжжя з Гетьманщиною, Османською імперією (в тому числі Кримським ханством), розшуку втікачів (селян та солдат-дезертирів) на Запоріжжя, справи про гайдамаків, іменний реєстр козаків та інших жителів вольностей Війська Запорозького Низового за 1756-й рік, документи про роботу Комісії по опису запорозьких земель та розмежуванні її з Новослобідським козацьким полком (полковий центр — фортеця Святої Єлизавети — сучасне місто Кропивницький) та ін.
Книги мають розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики.
Комплект складається з томів № 3, 4, 5, 8
Постлуганщина: цикли регіональної історії / Андрій Зайцев / (Видання 2024 року)
400 грн.
Аналітичне дослідження історії Луганщини з фокусом на останні десятиліття та перспективи розвитку регіону.
Книга пропонує комплексний аналіз історії Луганської області за останнє століття, з особливою увагою до подій останніх 25 років. Автор досліджує суспільно-політичні, економічні та культурні процеси регіону, розглядаючи їх у контексті радянського періоду, становлення незалежної України та російської агресії. Особливу увагу приділено деконструкції історичних міфів про регіон та аналізу перспектив розвитку звільненої Луганщини. Дослідження базується на концепції "циклів регіональної історії" та пропонує новий погляд на минуле і майбутнє області.
Велика війна 1914 – 1918 рр. і Україна
1400 грн.
Велика війна 1914 - 1918 рр. і Україна
Рік: 2020
Кількість сторінок: 784
Обкладинка тверда
Книга є збіркою тематично згрупованих статей-досліджень українських істориків. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації, яка з об’єкта міжнародної політики перетворилася на її безпосередній суб’єкт. Пропонований том складається з нарисів про Першу світову війну в історіографічному вимірі, «українську карту» в міжнародних відносинах, політичні сили українства в 1914–1918 рр. та актуалізацію «українського питання», бойові дії на українських теренах, соціально-економічні, духовні та повсякденні проблеми тогочасного суспільства. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України. Обсяг 784 стор. Обкладинка тверда.
Корсунь козацький. Юрій Мицик
660 грн.
Корсунь козацький.
Автор: Юрій Мицик
Кількість сторінок: 224
У книжці досліджується історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і Корсунщини в цілому від давніх часів до ХІХ ст., простежується роль цього регіону у складному процесі державотворення України. Праця ґрунтується на малознаних і архівних джерелах
Гамлет, принц данський / Вільям Шекспір / (Видання 2023 року)
220 грн.
Адаптований переказ однієї з найвідоміших трагедій Вільяма Шекспіра для молодих читачів.
Книга знайомить читачів з класичною історією данського принца Гамлета, який дізнається про вбивство свого батька від його привида. Переказ зберігає основну сюжетну лінію та ключові моральні дилеми оригіналу, але подає їх у доступнішій формі для сучасної молодої аудиторії. Історія про зраду, помсту, кохання та моральний вибір розкриває вічні теми справедливості, обов'язку та ціни правди. Дзвінка Федорців майстерно адаптувала складний текст Шекспіра, зробивши його зрозумілим для підліткової аудиторії, але зберігши драматичну напругу оригіналу.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Іван Мазепа і Російська імперія. Тетяна Таїрова-Яковлєва
900 грн.
Іван Мазепа і Російська імперія. Історія «зради»
авторка: Тетяна Таїрова-Яковлєва
кількість сторінок: 416
Використовуючи матеріали російських та українських архівів, авторка розглядає обставини приходу Мазепи до влади, його стосунки з Петром І, внутрішню політику, особисті та ділові взаємини зі старшиною й оточенням російського царя, а також аналізує причини переходу Мазепи до шведів (план "випаленої землі", адміністративна реформа тощо).
Нове видання здійснене згідно тексту, підготованого авторкою до публікації в Канаді в 2020 році.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві ХХ – початку ХХІ ст. (Ольга Ковалевська)
3. Пилип Орлик і мазепинці (збірка документів)
4. Військові кампанії доби гетьмана Івана Мазепи в документах.
5. Літопис Самійла Величка (подарункове видання)
6. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
7. Мазепа. /авт. Богдан ЛЕПКИЙ/ (Діаспорне видання – Чикаго 1959 р.)
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Мої перші бої (Юзеф Пілсудський)
240 грн.
Твори національного героя Польщі, першого керівника відновленої держави, засновника польської армії Юзефа Пілсудського — «Бібула» та «Мої перші бої».
У «Бібулі» мова піде про підпільне життя. Пілсудський був активним членом Польської соціалістичної партії та очільником її бойової організації, однак свої спомини він присвячує агітаційній роботі — організації підпільних друкарень, мережі контрабанди, зберігання та розповсюдження польських газет і книг.
«Мої перші бої» У другому — оповідь про перший бойових досвід майбутнього «Коменданта» — Польські легіони, що брали участь у Першій світовій війні і воювали проти російських військ за звільнення польських земель.
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.
Іловайськ (Книга про АТО)
2000 грн.
Книга про мужність, героїзм і людяність українських солдат і офіцерів
Іловайськ - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі, що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
2-е видання, виправлене.
«Іловайськ. Розповіді про справжніх людей».
Автор: Положій Євген Вікторович (м. Суми), 47 років - відомий журналіст і письменник.
Видання 2015 року
Мова: українська
Сторінок: 377
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України (Стефан Таранушенко)
1900 грн.
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України
Автор: Стефан Андрійович Таранушенко
Рік: 2017
Кількість сторінок: 896 ст. з іл.
Обкладинка тверда
Публікація повного рукопису класичної праці Таранушенка Стефана Андрійовича, присвяченого дерев’яній сакральній архітектурі Лівобережної України.
До упорядкування книги долучилися відомі українські фахівці: доктор історичних наук Сергій Білокінь та кандидат архітектури Віктор Вечерський. В книзі подано більше 1000 унікальних світлин та креслень дерев’яних церков Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Сумщини та Дніпропетровщини. Нерідко серед ілюстративного матеріалу – світлини іконостасів, різьблення, творів сакрального мистецтва церковних інтер’єрів. Той факт, що з 180 шедеврів української дерев’яної церковної архітектури на сьогодні збереглося 15, лише підвищує цінність мистецтвознавчого матеріалу, зібраного у 1920-30-х роках Стефаном Таранушенком.
Більшість цитат тексту книги вивірено й уточнено. Опрацьовано бібліографію з історії дослідження української дерев’яної сакральної архітектури. До нової верстки розроблено предметно-географічний покажчик, що значно полегшує пошук тієї чи іншої церкви в прив’язці до населеного пункту. Креслення знищених дерев’яних церков створено за оригіналами, але вже у векторному вигляді. У 13 додатках подано ілюстрований реєстр збережених дерев’яних церков Лівобережної України (п. Віктора Вечерського), а також листування С. А. Таранушенка з М. П. Бажаном, П. М. Жолтовським тощо.
Видання стане в нагоді не лише професійним архітекторам, а й усім шанувальникам українського народного мистецтва.