Новини
Тіні забутих предків. Новели. Михайло Коцюбинський
900 грн.
Тіні забутих предків. Новели. Михайло Коцюбинський
«Тіні забутих предків» — це історія кохання двох нащадків ворожих родин, таких собі українських Ромео і Джульєтти — Івана й Марічки, що розгортається посеред карпатських гір. Власне самі Карпати у цьому тексті виступають неначе окремим персонажем, переповненим легендами та духами.
Коцюбинський надзвичайно відповідально поставився до відтворення світу гуцульських вірувань і традицій. Він досліджував побут і говірки гуцульських сіл, укладав словнички, шукав місцеві квіти й трави, ходив на весілля та інші традиційні ритуали. Усе це, аби максимально достовірно передати атмосферу того куточка світу.
Чугайстер, щезник, мавка і мольфари, які закликають негоду. А поряд з цим кохання, важкий вибір між любовʼю небесною та любовʼю земною. Вигадане і справжнє, язичницьке та християнське, усе сплітається в одну історію, де духи правлять людиною, людина — духами, а сама реальність стає частиною міфу.
Рік: 2023
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
900 грн.
У книзі досліджуються ключові проблеми для розуміння історичних корінь сучасного територіального виміру України, а саме: притаманні ранньомодерному українському суспільству уявлення про власний простір та їхня реалізація в політичних концепціях і практиках. З’ясовано комплекс ідей традиційної еліти — князів і шляхти — щодо природних географічних меж українського світу, міжнародне тло її підходів, трансляцію просторових переконань від шляхти до козацтва, яке в середині XVII ст. стало осердям нової еліти, і якому судилося підсумовувати українські зусилля ранньомодерної доби в усіх сферах. Простежено вплив утворення Гетьманщини на територіальні уявлення в Україні, досліджено “символічну географію” запорозького та слобідського козацтва, механізми освоєння козаками земель на сході та півдні, наслідки формування фактичних просторових меж на цих напрямках. Осмислено масштаби запорозької спадщини, її вплив на подальшу цивілізаційну перспективу колишнього Запорожжя. Зроблено наукову перевірку концепції “Новоросії”.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться історією України.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
Автори: Віктор Брехуненко, Петро Бойко, Андрій Заяць
Рік: 2023
Сторінок: 479
Вага: 0,770 кг
Комедії/Арістофан/(Видання 1980 року)
1000 грн.
Видання відрізняється участю ряду провідних науковців та перекладачів. Якісний переклад зі старогрецької виконали професор класичної філології, лауреат багатьох перекладацьких премій Андрій Содомора ("Ахарняни", "Мир") та колишній настоятель Софійського собору і політв`язень Борис Тен (справжнє ім`я Миколи Хомічевський - "Хмари", "Лісістрата", "Жаби"); у комедії "Оси" А. Содомора також використав та доповнив більш ранній переклад переклад поета "Розстріляного відродження" Андрія Свідзінського.
Вступна стаття академіка АН СРСР Олександра Білецького.
Коментарі та словник маловідомих сучасному читачу імен і назв склав професор класичної філології Йосип Кобов.
Екземпляр може бути цікавий збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 31), та поціновувачам ілюстрацій заслуженого діяча мистецтв, професора Юрія Чеканюка.
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Новели/Андрій Упіт/(Видання 1980 року)
1000 грн.
Серія "Вершини світового письменства", випуск 34.
Більшість новел латиського класика присвячені життю простих трудівників довоєнної Латвії, викриттю соціальної несправедливості та лицемірства.
До збірки увійшли новели "Полювання", "В хуртовину", "Легкий хліб", "Остання Крапля", "У жнива", "Аустра і братик", "Фракієць Кілон", "Остання дія", "Клавс Бруніс", антиклерикальні твори "Безбожник" та "Оповідання про пастора", та інші. Переклад з латиської. Вступна стаття лауреата Шевченківської премії Василя Козаченка.
Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
600 грн.
Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р.
Полтавська битва 1709 р. — одна з центральних подій Великої Північної війни 1700–1721 рр., котра вирішальним чином позначилася на її результатах, а відтак і долях усіх країн-учасниць. Чому події під Полтавою, здавалося б, загальновідомі й зрозумілі, стали своєрідним вододілом в історії Козацької України, розповідає дослідження історика Олексія Сокирка.
Перша частина книги включає передісторію Великої Північної війни, участь у ній українського війська, передумови Полтавської битви й характеристику сил шведської армії.
Друга частина книги включає характеристику військ українських гетьманів, російської армії, детальний огляд основних етапів Полтавської битви 27 червня 1709 р. та її наслідків.
Леся Українка – дітям / (Видання 2016 року)
200 грн.
Поетичний світ Лесі Українки у творах, адаптованих для дитячого читання.
Збірка представляє найкращі дитячі твори видатної української поетеси - вірші, казки та вибрані уривки з поем і драматичних творів. Усі тексти підібрані з урахуванням особливостей сприйняття дітей молодшого та середнього шкільного віку. Книга допоможе юним читачам відкрити для себе багатий творчий спадок Лесі Українки та познайомитися з її неповторним поетичним світом.
П’ятеро поросят /Агата Крісті/ Five Little Pigs
350 грн.
Вперше українською! Чергове розслідування Пуаро.
Легендарний детектив, заплутані справи, небезпечні злочинці
Шістнадцять років тому Керолайн Крейл засудили за вбивство її чоловіка, художника Еміаса Крейла. Та донька Керолайн, Карла Лемаршан, не вірить у винуватість матері. Прагнучи відновити її добре ім’я, дівчина звертається по допомогу до славетного Еркюля Пуаро.
Невдовзі детектив дізнається, що на час убивства в домі Крейлів перебували ще п’ятеро осіб: Еміасів друг, який приїхав у гості до художника разом зі старшим братом, дівчина-натурниця, а також названа сестра Керолайн та її гувернантка.
Пуаро певен, що вбивця — хтось із цієї п’ятірки. Але хто саме? Щоб знайти винного, детективу доведеться здійснити мандрівку у минуле...
П’ятеро поросят
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 320
Формат 125x170 мм
Переклад Часовських Анастасія
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2023
Вага: 0,250 кг
Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
620 грн.
Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ було створено 1 грудня 1914 року і направлено для підтримки Російської імперії в Першій світовій війні. Проте через кардинальні зміни на Східному фронті у результаті розгортання революційних подій у Росії бельгійські юнаки опиняються фактично на периферії Великої війни. Про «маленьких бельгійців, молодих шукачів пригод, загартованих Великою війною, мимовільних мандрівників по світу», про той відтинок їхнього довгого шляху додому, який проліг через Україну, розповідає ця книга.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
На периферії війни. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918
Автор: Август Тірі
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик, Ян ван де Вел
Рік: 2010
Кількість сторінок: 128
Пісня вічних дощів / Е. Дж. Меллов / (Видання 2024 року)
750 грн.
Перший фентезійний роман трилогії про магічне Королівство Злодіїв та небезпечну місію юної чарівниці.
Роман розгортається у фентезійному світі Аадилору, де існує таємниче Королівство Злодіїв під владою могутнього короля та трьох чарівниць Мусаї. Головна героїня - наймолодша з Мусаї Ларкира Басет, чий спів має смертоносну силу. Вона отримує завдання зупинити герцога Лакланського, який викрадає магію королівства. Під час своєї місії дівчина зближується зі спадкоємцем Лаклану Дарієм Мекенною, що має власні плани щодо порятунку краю від тиранії герцога.
Вірші. Есеї / Вістан Г’ю Оден / (Видання 2023 року)
450 грн.
Перше масштабне українське видання творів одного з найвизначніших англомовних поетів XX ст.
Збірка представляє українському читачеві поетичний та есеїстичний доробок Вістана Г'ю Одена - митця, чий вплив на світову літературу важко переоцінити. Видання містить ретельно дібрані вірші та есеї, що відображають різні періоди творчості автора та демонструють його майстерність у різних літературних жанрах. Переклади, здійснені знаними українськими перекладачами, допомагають заповнити суттєву прогалину в українській перекладній літературі та представити творчість поета, якого ставлять в один ряд з Єйтсом та Еліотом.
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Книги мають іменні та географічні покажчики.
Комплект складається з таких книг:
1. Відомості полку Полтавського 1734-го року
2. Компут Полтавського полку 1721 року
3. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
4. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
5. Ревізія Полтавського полку 1733 року
6. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Подібні книги:
1. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)