Новини
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Зазвичай книги про історію - це або нудно, або красиво й легко, але примітивно.
Але не в цьому випадку.
Унікальна книга, що поєднує в собі наукову роботу найкращої в Україні спеціалістки з артилерії 14-18 ст. та фотоальбом з професійно зроблених світлин.
І все це про книгу "Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею", яка починає нашу нову серію "Музейний ключ".
Назва: «Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею»
Серія: Музейний ключ
Автор: Мар’яна Верхотурова
Фотограф: Юрій Бащук
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 224 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 210×297 мм
Вага: 1340 г
ISBN: 978-617-95356-1-1
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України (Стефан Таранушенко)
1900 грн.
Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України
Автор: Стефан Андрійович Таранушенко
Рік: 2017
Кількість сторінок: 896 ст. з іл.
Обкладинка тверда
Публікація повного рукопису класичної праці Таранушенка Стефана Андрійовича, присвяченого дерев’яній сакральній архітектурі Лівобережної України.
До упорядкування книги долучилися відомі українські фахівці: доктор історичних наук Сергій Білокінь та кандидат архітектури Віктор Вечерський. В книзі подано більше 1000 унікальних світлин та креслень дерев’яних церков Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Сумщини та Дніпропетровщини. Нерідко серед ілюстративного матеріалу – світлини іконостасів, різьблення, творів сакрального мистецтва церковних інтер’єрів. Той факт, що з 180 шедеврів української дерев’яної церковної архітектури на сьогодні збереглося 15, лише підвищує цінність мистецтвознавчого матеріалу, зібраного у 1920-30-х роках Стефаном Таранушенком.
Більшість цитат тексту книги вивірено й уточнено. Опрацьовано бібліографію з історії дослідження української дерев’яної сакральної архітектури. До нової верстки розроблено предметно-географічний покажчик, що значно полегшує пошук тієї чи іншої церкви в прив’язці до населеного пункту. Креслення знищених дерев’яних церков створено за оригіналами, але вже у векторному вигляді. У 13 додатках подано ілюстрований реєстр збережених дерев’яних церков Лівобережної України (п. Віктора Вечерського), а також листування С. А. Таранушенка з М. П. Бажаном, П. М. Жолтовським тощо.
Видання стане в нагоді не лише професійним архітекторам, а й усім шанувальникам українського народного мистецтва.
Українська ідентичність, писана світлом. Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
3000 грн.
Українська ідентичність, писана світлом.
Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
упорядник Євген Аничин
Унікальне зібрання — комплект альбомів з 500 світлин від кінця 1850-х років до 1917-го року за авторством найкращих фотографів Полтавщини тих часів. Справжній фотозріз епохи, що минула.
Фото відзначаються високою майстерністю, достовірністю і, водночас, художньою передачею місцевості, зовнішності та характеру зображених людей.
Книги схожої тематики:
1. Достопримечательности Полтавы. Павел Бодянский (репринт)
2. Краткий биографический словарь ученых и писателей Полтавской губернии с половины XVIII века (репринт)
3. К истории Полтавской епархии. Исторические и бытовые очерки, заметки и переписка. По архивным данным. Павловский И.Ф. (репринт)
4. К истории полтавского дворянства. Павловский И.Ф. (репринт)
5. Исторический очерк Петровского Полтавского кадетского корпуса (1840-1890). Павловский И.Ф. (репринт)
6. Павловский Битва под Полтавой
7. Полтава. Исторический очерк ее, как губернского города в эпоху управления генерал-губернаторами (1802-1856). Павловский И.Ф. (репринт)
8. Полтавцы: Иерархи, государственные и общественные деятели и благотворители. Опыт краткого биографического словаря Полтавской губернии с половины XVIII в. . Павловский И.Ф. (репринт)
9. Записки о Полтаве. В. Є. Бучневич (репринт)
Львів сакральний / Николишин Юрій / (Видання 2017 року)
450 грн.
Фотоальбом, присвячений сакральній архітектурі та мистецтву історичного Львова.
Видання представляє найвизначніші храми та сакральні пам'ятки Львова через професійні фотографії та багатомовні описи (українською, російською, польською та англійською мовами). У книзі висвітлено не лише відомі церкви та костели міста, але й менш знані сакральні об'єкти - каплиці, придорожні хрести, скульптурні композиції релігійної тематики на фасадах історичних будівель. Альбом допомагає читачеві відкрити для себе багату духовну спадщину міста.
Здобути державу Ізраїль. (Володимир Жаботинський)
270 грн.
Збірник праць Володимира Жаботинського, які описують нелегкий шлях Ізраїлю до ствердження власної державної сили.
Один із батьків-засновників сучасної держави Ізраїль Володимир Жаботинський встиг прожити яскраве життя — від відомого журналіста до організатора підпільної самооборони, від оригінального письменника до творця Єврейського легіону, від ідеолога правого сіонізму до всесвітньо відомого політв’язня. Його життєвий шлях цілком можна вважати взірцем служіння власній нації та її державницьким прагненням. Це видання є збірником праць Володимира Жаботинського, які описують нелегкий шлях Ізраїлю до ствердження власної державної сили. Сподіваємось, книга надихне кожного з вас вчитися на успішних прикладах інших народів.
Книги схожої тематики:
1. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
2. Мої перші бої (Юзеф Пілсудський)
3. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
Малі українські діярії 17-18 ст.
900 грн.
Малі українські діярії 17-18 ст.
упорядник: Валерій Шевчук
обкладинка тверда
В книзі вперше зібрано твори щоденникового жанру, які приносять читачу безліч малознайомої інформації з повсякдення другої половини XVII–XVIII ст.
До видання увійшли сім щоденників відомих церковних діячів та представників правлячої верхівки (Атанасія Филиповича, Дмитра Туптала, Юрія Винницького, Миколи Ханенка, Пилипа Борзаківського та Павла Ладинського, Петра Апостола, Гедеона Пазина), які описують тогочасну картину життя як на українських так і закордонних землях 17-18 ст.
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Тіні в раю /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Багатьом біженцям Америка здавалася землею обітованою, де немає ні війни, ні злиднів. Журналіст Роберт Росс два роки переховувався від нацистів у Брюссельському музеї. Тепер він може вдихнути на вільні груди. Та де взяти сили, щоб почати життя наново? Роберт не один. Він бачить долі інших біженців. Лікарі, торговці картинами, манекенниці, актори — усі вони по-своєму намагаються впоратися з тим болем, що лишила по собі війна. Хтось топить горе в алкоголі, хтось кидається в роботу. Одні продовжують боротьбу з останніх сил. Інші складають зброю. Різні люди, об’єднані тавром «вигнанці», спустошені тугою за власним минулим та втомлені пошуком. Чи віднайдуть вони своє місце в цьому потрощеному світі?..
Тіні в раю
Сторінок: 464
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Кегельний король / Александр Дюма / (Видання 2022 року)
220 грн.
Перше українське видання казок від автора "Трьох мушкетерів" - витончені французькі історії з магією та гумором.
Книга представляє маловідому грань творчості Александра Дюма - його казки для дітей, більшість з яких увійшли до збірки "Татусь Жіґонь" (1860). Автор майстерно поєднує елементи чарівної казки з французьким шармом та дотепністю. У казках діють королі та звичайні люди, чарівні тварини, що розмовляють людською мовою, а магічні події допомагають розкрити такі важливі теми як честь, гідність та віра у власні сили. Витончений стиль оповіді та глибина змісту роблять ці казки цікавими для читачів різного віку.
Земля фіордів. Із варягів у греки. Кн. 1 /Симона Вілар/
600 грн.
Вікінги шанують Веґарда з Горобинового фіорду, очільника багатьох вдалих походів, за непогамовну жагу до життя, сміливість і відвагу, готовність ділити всі труднощі та знегоди з товаришами. Його прозвали Два Сонечка: усмішка чоловіка світліша за ясний день, а мечі в обох руках у битві немов перетворюються на два блискучі сонця. Проте удача, яка супроводжує Веґарда в торгівлі і боях, зрадила йому в особистому житті: він звабив дружину берсерка Г’ятлі Акули, а тоді під час сутички вбив і його самого. Тепер Двом Сонечкам і його рідним загрожує помста.
Назва товару Земля фіордів. Із варягів у греки. Кн. 1
Авторка Вілар С.
Сторінок 416
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,360 кг
Колядки і щедрівки українців Кубані / Надія Супрун-Яремко / (Видання 2024 року)
350 грн.
Унікальне видання українських колядок і щедрівок, що зберіглися в українських поселеннях Кубані.
Фонографічний збірник представляє перший випуск серії "Антологія українських народних пісень Кубані", що містить 121 зразок зимово-обрядового фольклору (69 колядок і 52 щедрівки). Матеріал зібрано у 49 населених пунктах історичної Чорноморії - території сучасного Краснодарського краю, яку з 1792 р. заселяли запорозькі козаки та українські селяни. Дослідження проведене докторкою мистецтвознавства Надією Супрун-Яремко, яка здійснила унікальну роботу з фіксації та транскрипції цих фольклорних творів.
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /Упорядники Алфьоров, Різніченко/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить унікальний архівний перепис козацьких полків Гетьманщини, що були відправлені в 1718 році на Царицинську лінію.
Включає присяжні списки козаків та старшини таких полків Гетьманщини:
- Ніжинського (сучасна Чернігівська та Сумська області)
- Переяславського (сучасна Київська та Черкаська області)
- Лубенського (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Гадяцького (сучасна Полтавська та Сумська області)
- Миргородського (сучасна Полтавська область)
- Полтавського (сучасна Полтавська та Дніпропетровська області).
Цей перепис суттєво доповнює присяжні списки окремих полків, що були видані раніше.
Книга підготовлена українськими істориками-архівознавцями та стане в нагоді для всіх, хто цікавиться власним родоводом та історією України Доби Козаччини.
Видання доповнене сучасними художньо-історичними реконструкціями, які унаочнюють вигляд козаків і старшини того часу та споруд Царицинської лінії.
Оригінал документу досі знаходиться в московському архіві.
Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року
Упорядники: О.А. Алфьоров, О.С. Різніченко
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Сторінок: 200 (192 + 8 ілюстрацій)
Рік: попередньо - початок 2024
Обкладинка тверда, лясе.
Назва: «Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Різніченко О.С., Алфьоров О.А.
Ілюстратори: С.І. Шаменков, О.М. Бондар
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 200 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, лясе
Розмір: 175×245 мм
Вага: 450 г
ISBN: 978-617-95356-4-2