Новини
Переписна книга Сумського полку 1691 року (Алфьоров, Різніченко)
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Сумщини козацьких часів. Кордони 1691 року.
На 1691 рік Сумський полк включав частину території сучасної Сумської області та прикордонних районів Курської.
Списки населення Сумського козацького полку 1691 року - чудовий подарунок для людей, що цікавляться дослідженням свого родоводу, історією Слобожанщини та загалом історією України.
Полкова старшина
Полкова сотня
Сотня Підлісного
Новоміська сотня
Сотня Вищої Сироватки
Сотня Нижньої Сироватки
Ворожбянська сотня
Перша Лебединська сотня
Друга Лебединська сотня
Краснопільська сотня
Грязнянська сотня
Перша Миропільська сотня
Друга Миропільска сотня
Рибницька сотня
Перша Суджанська сотня
Друга Суджанська сотня
Білопільська сотня
Сотня Ворожбянська Білопольська
Річнянська сотня
Недригайлівська сотня
Вільшанська сотня
Перша Межиріцька сотня
Друга Межиріцька сотня
Пінська сотня
Назва: «Переписна книга Сумського полку 1691 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: Олександр Алфьоров, Олександр Різніченко
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Олександр Бондар
Рік: 2023 (друге видання)
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 200 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 560 г
ISBN: 978-617-8174-01-9
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
Публікація пам'ятки 17-го століття — Чернігівської переписної книги 1666-го року. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Перепис охопив значну частину сучасної Чернігівської області та прилеглу частину Білорусі. Включає в себе як поіменні згадки людей, так і опис їх тяглового господарства, зазначено розмір оподаткування та інші статистичні дані. Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики. Перше видання зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі "Найкраща книга року" в категорії "Наукова література"
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року» Серія: Джерела до вивчення козацтва Упорядники: Ситиий І.М., Горобець С.М Рік: 2022 (друге видання) Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя) Сторінок: 236 з ілюстраціями Обкладинка: тверда Розмір: 175×245 мм Вага: 460 г ISBN: 978-617-8221-06-5Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 8
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 8
Збірка статей
Рік: 2015
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 335
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
900 грн.
У книзі досліджуються ключові проблеми для розуміння історичних корінь сучасного територіального виміру України, а саме: притаманні ранньомодерному українському суспільству уявлення про власний простір та їхня реалізація в політичних концепціях і практиках. З’ясовано комплекс ідей традиційної еліти — князів і шляхти — щодо природних географічних меж українського світу, міжнародне тло її підходів, трансляцію просторових переконань від шляхти до козацтва, яке в середині XVII ст. стало осердям нової еліти, і якому судилося підсумовувати українські зусилля ранньомодерної доби в усіх сферах. Простежено вплив утворення Гетьманщини на територіальні уявлення в Україні, досліджено “символічну географію” запорозького та слобідського козацтва, механізми освоєння козаками земель на сході та півдні, наслідки формування фактичних просторових меж на цих напрямках. Осмислено масштаби запорозької спадщини, її вплив на подальшу цивілізаційну перспективу колишнього Запорожжя. Зроблено наукову перевірку концепції “Новоросії”.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться історією України.
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Просторові межі Українського світу. Комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI – XVIII ст.)
Автори: Віктор Брехуненко, Петро Бойко, Андрій Заяць
Рік: 2023
Сторінок: 479
Вага: 0,770 кг
Повернення /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Вони повернулися з війни. Вони вижили. І тепер треба жити далі. Звичайний солдат німецької армії Ернст Біркгольц та його товариші мають звикати до мирного світу. Покалічені війною, з ампутованими кінцівками та деформованими душами, вони розуміють: усе, що було важливим колись, втратило значення. Попри страх, безнадію, самотність колишні солдати намагаються шукати новий сенс життя. Але не в кожного буде шанс почати все спочатку. Так, вони повернулися з війни. Та чи закінчилася вона для них остаточно?..
Повернення
Сторінок: 288
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Межигір’я: сторінки історії (Неля Герасименко)
650 грн.
Межигір'я: сторінки історії
Авторка: Неля Герасименко
Рік: 2018
Кількість сторінок: 232
Обкладинка тверда
Книга розповідає про Межигір’я, мальовничу місцевість недалеко від Києва. Про його величну історію, яка сповнена легенд, переказів і драматичних подій. Детально описане функціонування Києво-Межигірського монастиря, починаючи від оповитого легендами заснування у ХІІ ст. Значне місце відведене періоду, коли він був «військовим» храмом Запорозької Січі. Розглянута діяльність фаянсової фабрики, відкритої на території монастиря після його ліквідації наприкінці ХVІІІ ст., відновлення монастиря та його закриття після встановлення в Україні радянської влади і, врешті, руйнування монастирських приміщень та церков, знищення культурних надбань українського народу для побудови державної дачі.
Українське церковне малярство у Галичині: техніка та технологія XV-XVIII ст. (Лев Скоп)
960 грн.
Щедро проілюстроване дослідження української іконописної традиції.
Автор ставить питання українського мистецтва у європейський та поствізантійський контекст, аналізуючи характерні відмінності національного малярства. У своїх дослідженнях опирається на реставраційний та художній досвід. У науковій праці поетапно розглядається процес створення ікони, на прикладі давніх майстрів, спростовується цілий ряд стереотипів про український іконопис. Окрім техніки та технології книга охоплює широкий спектр мистецтвознавчих проблем. Автор подає короткий огляд історичних етапів розвитку українського мистецтва . Аналізує специфіку церковного малярства та організацію художнього процесу в Галичині. Звертає увагу на світоглядні та естетичні засади творчості галицьких художників.
Попередні дослідники цього питання, взоруючись на російських авторів, не ставили під сумнів однотипність іконопису в Росії та Україні. Тому основи поствізантійського образотворення, досліджені та описані впродовж XIX–XX ст., без змін переносили на українські реалії.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
01. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
Унікальна пам’ятка української історії – Мазепина книга, збірка документів 1726 року, яка містить у собі ревізійні описи Батурина, Любеча та 72 сіл, хуторів, слобід, частина з яких належала І. Мазепі (територіально знаходились в межах Чернігівського, Ніжинського, Стародубського, Прилуцького полків). Рукопис знаходиться в Чернігівському історичному музеї.
Видання проілюстроване художньо-історичними реконструкціями, які дають можливість побачити як могли виглядати тогочасні глухівський підканцелярист, посполиті Ніжинського полку та ін.
Для всіх, хто цікавиться історією Гетьманщини та досліджує родовід по сучасним Чернігівській та Сумській областях.
Фрагмент з оригінального опису:
“Нынѣ по разоренію городъ Батуринъ ввес пуст и около ево болварки и стѣни всѣ порозвалялис и ввес заросъ, и в обоихъ замкахъ никакого строенія старого и нового нѣтъ, толко двѣ церкви каменніе пустіе Живоначалнія Тройци да Николая Чудотворца недостроено в половину и в ніхъ нѣкакого церковного вбору, дверей и окончинъ нѣтъ и в мѣстахъ своди обвалилис, да бившіхъ гетмановъ и измѣнника Мазепи бивалъ войсковой каменной малой домъ [у] три полати ввес порозвалялся да измѣнника Мазепи бившого господара Самойла Целюріка каменніе двѣ полатки кладовіе пустіе, всѣ разбити, да при Батуринѣ на предмѣстѣ посля разоренія на погорѣлихъ и на пустих мѣстахъ поселилис вновъ по указу покойного господина гетмана Скоропадского, которий указъ покойним
атаманомъ батуринским Данилом Харевским публѣкован, а ініе живут и в старих домахъ, которіе от разоренія уцѣлѣли и сколко ннѣ при Батуринѣ на предмѣстѣ слободъ и в ніхъ дворовъ и бездворніхъ хатъ и сколко ремесленніхъ, пашенних, торговихъ и служилихъ козаков и прочіихъ чиновъ и хто откуду пришов или туточніе прежнѣе жителѣ о том обявляем нижей сего реестромъ.”
Назва: «Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: І.М. Ситий
Рік: 2023 (друге видання)
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 528 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8323-14-1
Кобзар ілюстрований. Тарас Шевченко (Подарункове видання)
2000 грн.
До видання "Кобзар ілюстрований" увійшли роботи Т. Шевченка та багатьох видатних митців ХІХ століття – І. Айвазовського, К. Крижицького, М. Пимоненка, К. Трутовського та ін. Це видання – добра нагода для читача зазирнути у світ неповторних поетично-художніх образів Тараса Шевченка, чия творчість найкраще співзвучна зі словами Леонардо да Вінчі про те, що живопис – це поезія, яку бачимо, а поезія – це живопис, який чуємо. Лише завдяки силі духу кращих своїх дочок і синів Україна змогла вижити та зберегти свою ідентичність, унікальні культурні цінності, які дають змогу будь-кому сприймати буття і його Творця у гармонійній сув’язі. Для багатьох Тарас Шевченко став іконою, провідною зорею, що не дасть заблукати серед фальшивих цінностей і лукавства. Ця книга стане найкращим подарунком кожному українцеві, всім людям гуманного світосприйняття.
Кобзар ілюстрований
автор: Тарас Шевченко
Об’єм: 376 стр.
Мова: українська
Героїди / Публій Овідій Назон / (Видання 2022 року)
230 грн.
Унікальна збірка поетичних листів, що розкриває глибини жіночої душі античного світу.
"Героїди" - новаторський твір Овідія, що створює особливий епістолярно-поетичний жанр. У формі ліричних монологів міфічних героїнь автор майстерно розкриває багатство жіночих емоцій та переживань, пов'язаних з коханням та розлукою. Поема поєднує психологічну глибину грецької трагедії з витонченістю римської поезії, створюючи багатогранну картину людських почуттів на тлі величного античного світу. Видання представляє перший повний український переклад цього визначного твору.
Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
620 грн.
Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ було створено 1 грудня 1914 року і направлено для підтримки Російської імперії в Першій світовій війні. Проте через кардинальні зміни на Східному фронті у результаті розгортання революційних подій у Росії бельгійські юнаки опиняються фактично на периферії Великої війни. Про «маленьких бельгійців, молодих шукачів пригод, загартованих Великою війною, мимовільних мандрівників по світу», про той відтинок їхнього довгого шляху додому, який проліг через Україну, розповідає ця книга.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
На периферії війни. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918
Автор: Август Тірі
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик, Ян ван де Вел
Рік: 2010
Кількість сторінок: 128
Дівчина в Карпатах / Мені Мюріел Дові / (Видання 2020 року)
220 грн.
Незвичайний подорожній щоденник шотландської мандрівниці кінця XIX ст. про її самостійну подорож Карпатами.
Це унікальний погляд іноземки на життя, побут та звичаї гуцулів у 1890 р. Мені Мюріел Дові, молода освічена шотландка, верхи подорожує важкодоступними на той час гірськими територіями Галичини. Вона відвідує Коломию, Делятин, Косів, Космач, Жаб'є (сучасна Верховина) та інші місцевості, долає Чорногірський хребет. Авторка детально описує свої зустрічі з місцевими жителями, їхній побут, звичаї та традиції, роздумує над впливом модернізації на традиційну культуру горян. Книга є цінним етнографічним джерелом про життя Гуцульщини та Покуття наприкінці XIX ст.