Новини
Свічки догоріли / Мараї Шандор / (Видання 2023 року)
200 грн.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Роман "Свічки догоріли" - це глибоке психологічне дослідження людських стосунків, що розкриває теми кохання, дружби та честі. Шандор Мараї майстерно досліджує багатогранність істини, природу людських спогадів та внутрішніх конфліктів. Автор веде читача складним шляхом самопізнання, де кожен персонаж шукає власну правду, навіть якщо вона виявляється болісною. Твір порушує фундаментальні питання людської гідності та самоповаги, демонструючи, як певні душевні рани можуть бути глибшими за фізичні страждання.
Проникливий психологічний роман угорського класика про складні людські взаємини, честь та пошуки правди.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р. (Олексій Сокирко)
600 грн.
Український рубікон: Полтавська битва 27 червня 1709 р.
Полтавська битва 1709 р. — одна з центральних подій Великої Північної війни 1700–1721 рр., котра вирішальним чином позначилася на її результатах, а відтак і долях усіх країн-учасниць. Чому події під Полтавою, здавалося б, загальновідомі й зрозумілі, стали своєрідним вододілом в історії Козацької України, розповідає дослідження історика Олексія Сокирка.
Перша частина книги включає передісторію Великої Північної війни, участь у ній українського війська, передумови Полтавської битви й характеристику сил шведської армії.
Друга частина книги включає характеристику військ українських гетьманів, російської армії, детальний огляд основних етапів Полтавської битви 27 червня 1709 р. та її наслідків.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 4
Збірка статей
Рік: 2008
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 262
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Відьмак. Меч призначення. Книга 2 /Анджей Сапковський/
266 грн.
Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву... У його житті з’являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров — людей, дріад чи ельфів...
Відьмак. Меч призначення. Книга 2
Автор: Анджей Сапковський
Сторінок: 368
Книга джунглів / Джозеф Редьярд Кіплінг / (Видання 2023 року)
300 грн.
Збірка класичних оповідань про пригоди тварин і людей у джунглях від лауреата Нобелівської премії.
"Книга джунглів" - це збірка захопливих історій, що розкривають складні взаємини між світом людей і природи. Окрім всесвітньо відомої історії про Мауглі - хлопчика, вихованого вовками, до книги входять оповідання про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, пригоди Білого Котика та інші історії. Кожне оповідання супроводжується поетичними творами автора, які створюють особливу атмосферу та підкреслюють головні ідеї творів. Книга досліджує теми вірності, свободи, відповідальності та місця людини у природі. Видання доповнене оригінальними ілюстраціями Альбіни Колесніченко.
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Назови мене своєю / Оксана Кузів / (Видання 2019 року)
220 грн.
Збірка оригінальних оповідань, об'єднаних метафорою вина як символу життєвих історій.
Книга письменниці Оксани Кузів - це витончена колекція оповідань, де кожна історія, наче ягода винограду, несе свій унікальний смак і аромат життєвого досвіду. Авторка майстерно переплітає долі різних людей, створюючи літературне вино - багатошарове, витримане часом та наповнене глибоким змістом. Поетична мова та метафоричність оповіді створюють особливу атмосферу, занурюючи читача у світ людських переживань та почуттів.
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
В книзі публікуються присяжні списки населення 1718-го року (козаки, старшина, селяни, міщани, духовенство) Чернігівського козацького полку - військово-адміністративної одиниці Гетьманщини, яка займала північну частину сучасної Чернігівської області.
Це один з найраніших списків населення по Чернігівщині.
Також один з найраніших списків духовенства Чернігівської єпархії, що в більшості випадків означає першу письмову згадку існування церкви в селі.
Для дослідників родоводів, істориків, краєзнавців.
Назва: «Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситий І.М. Горобець С.М. Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 404 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Від Січі до Чорноморії. Запорозьке та чорноморське козацтво в російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття (Олексій Паталах)
800 грн.
Непростий період життя запорозьких низових козаків, що охоплює 1734–1794 роки, наповнений низкою драматичних подій. Заснування Нової Січі, протидія територіальній експансії Російської імперії, гайдамацький рух, ліквідація Запорожжя й перетворення його на Новоросію, утворення із січовиків Чорноморського козацького війська й переселення його на Кубань становлять хронологічні рамки нової книжки Олексія Паталаха «Від Січі до Чорноморії». Основну увагу приділено участі запорожців, а згодом чорноморців, у російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття та їхній ролі у визволенні земель Північного Причорномор’я від османського панування. Книжка містить великий додаток, який становлять документи, що зберігаються в Державному архіві Херсонської області. Більшість із них досі не були опубліковані.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Русь «після Русі». Між короною і булавою /В. Горобець, М. Волощук, А. Плахонін, Б. Черкас, К. Галушко/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Чим могла бути "Русь після Русі"? У цьому дивному словосполученні міститься безліч прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, але й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 року, коли чимало українців знову замислилися про витоки своєї держави та народу, а також про стосунки із давніми сусідами. Тому, для цієї книги серії "Історія без цензури" ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна вразливими є питання закінчення Русі та початку України, а також існування Галицько-Волинської держави. Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців і чи була Річ Посполита "польським завоюванням" - на ці та інші питання читач може знайти відповіді у цьому виданні.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних мап.
Назва: Русь «після Русі». Між короною і булавою
Автор: Віктор Миколайович Горобець (нар. 1964) — український історик, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України, доктор історичних наук, професор.
Мирослав Михайлович Волощук (нар. 1979) - доктор історичних наук, професор, директор Центру медієвістичних студій ПНУ ім. В.Стефаника.
Андрій Гаврилович Плахонін (нар. 1972) – історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології.
Борис Володимирович Черкас (нар. 1976) – дослідник історії міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи та геополітичного становища України у XIV – XVII ст.
Кирило Юрійович Галушко (нар. 1973) — український історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг