Новини
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить документи та статті з історії Чернігівщини 17-18 ст.
Перепис посполитих Чернігівського полку 1713 року, матеріали якого дають можливість ознайомитися з кількісним та якісним складом посполитого населення (селян і міщан), їхніми іменами, прізвищами, промислами та ремеслами, а також тогочасною адміністративно-територіальною структурою Чернігівського полку і його сотень.
Подимний реєстр Чернігівського воєводства 1638 року є нині єдиним документом, чий масштаб дозволяє уявити як адміністративний поділ та структуру землеволодіння Чернігівщини того часу, так і виступає орієнтиром з економічної спроможності кожного згаданого в документі поселення.
Для багатьох сіл регіону, це також перша письмова згадка про їх існування. Для другого видання подимний перепис перекладено та зроблена географічна прив'язка до сучасних сіл і міст.
Стаття про планувальну основу сіл Чернігівщини XVII-XVIII ст. робить вступ до теми формування різних топографічних типів поселень.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: І. Ситий, С. Горобець, А. Потьомкін, П. Кулаковський
Ілюстратори: С. Шаменков, О. Бондар
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-5-9
Межигір’я: сторінки історії (Неля Герасименко)
650 грн.
Межигір'я: сторінки історії
Авторка: Неля Герасименко
Рік: 2018
Кількість сторінок: 232
Обкладинка тверда
Книга розповідає про Межигір’я, мальовничу місцевість недалеко від Києва. Про його величну історію, яка сповнена легенд, переказів і драматичних подій. Детально описане функціонування Києво-Межигірського монастиря, починаючи від оповитого легендами заснування у ХІІ ст. Значне місце відведене періоду, коли він був «військовим» храмом Запорозької Січі. Розглянута діяльність фаянсової фабрики, відкритої на території монастиря після його ліквідації наприкінці ХVІІІ ст., відновлення монастиря та його закриття після встановлення в Україні радянської влади і, врешті, руйнування монастирських приміщень та церков, знищення культурних надбань українського народу для побудови державної дачі.
Мальовнича Львівщина / Юрій Николишин / (Видання 2020 року)
600 грн.
Розкішний фотоальбом, що представляє архітектурну та культурну спадщину Львівської області.
У виданні представлено найвизначніші міста та містечка Львівщини з їхніми архітектурними пам'ятками різних стилів - від ренесансу до сецесії. Кожен розділ присвячено окремому населеному пункту, де через фотографії розкривається неповторна краса храмів, замків, міської забудови та природних краєвидів регіону. Видання супроводжується трьомовними підписами (українською, польською та англійською мовами), що робить його доступним для міжнародної аудиторії.
Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е. (Геннадій Казакевич)
600 грн.
Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е.
Книга присвячена малодослідженій темі перебування давніх кельтів на землях сучасної України. На основі писемних, археологічних та лінгвістичних джерел висвітлюються особливості їхнього військового мистецтва. На тлі історії Східної Європи IV—I ст. до н.е. розкриваються шляхи проникнення кельтів на землі України, військово-політичні події, що відбувалися тут за їхньої участі, а також вплив кельтів на розвиток місцевих культур.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними ілюстраціями та художньо-історичними реконструкціями.
Іржа на лезі: Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735-1739 років. (Олег Репан)
1600 грн.
Іржа на лезі: Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735-1739 років
Книга присвячена участі козацтва Лівобережної України в російсько-турецькій війні 1735-1739 років. Розглядається місце "козацького питання" в міжнародних відносинах у Центрально-Східній Європі 30-х років XVIII ст., становище різних категорій козацтва Гетьманщини та участь лівобережних полків у бойових діях.
Автор: Олег Репан
Кількість сторінок: 196
Рік: 2009
Обкладинка м'яка
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Строкаті історії / Клавдій Еліан / (Видання 2020 року)
300 грн.
Унікальна збірка античних оповідок та спостережень у першому українському перекладі.
"Строкаті історії" - це своєрідна антична енциклопедія, що поєднує анекдоти, притчі, історичні перекази та натуралістичні спостереження. Особливістю твору є те, що його автор, римлянин за походженням, написав його давньогрецькою мовою, демонструючи глибоке знання еллінської культури. Книга є цінним джерелом відомостей про античний світ, подаючи матеріал у легкій та елегантній формі, доступній сучасному читачеві.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Тісту-чудотворець / Моріс Дрюон / (Видання 2020 року)
150 грн.
Чарівна казка-притча про хлопчика, який змінював світ за допомогою квітів.
Моріс Дрюон створив зворушливу історію про Тісту - сина власника збройового заводу, який має незвичайний дар: усе, до чого він торкається, розквітає. Після невдалого досвіду навчання у школі, де хлопчик постійно засинав, батько вирішує дати синові "життєві уроки". Проте ці уроки приводять до несподіваних результатів - Тісту починає використовувати свій дар, щоб змінювати світ на краще, перетворюючи похмурі місця на квітучі сади. Через цю казкову історію автор досліджує важливі теми про цінність миру, духовного багатства та здатність однієї людини змінювати світ навколо себе.
Усна історія степової України. Том 4 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Четвертий том "Усної історії степової України" містить у собі матеріали роботи археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського НАН України у 2002 році в село Біленьке Запорізького району Запорізької області. Під час експедиції усні розповіді жителів цього села було зібрано студентами, аспірантами та викладачами Запорізького державного університету. Село Біленьке - яскравий представник традиційної культури запорозьких плавнів. Винятковість цієї місцини полягала у тому, що старі роди в селі користувалися беззаперечним авторитетом і жодні події XIX-XX століття не могли докорінним чином змінити козацькі традиції, які продовжували зберігатися навіть за 50 років після затоплення плавнів Великого Лугу.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 4.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 473
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,800 кг
Довбуш. Гідність або забуття /Василь Карп’юк/
620 грн.
Новелізація наймасштабнішого українського блокбастера
Україна, XVIII століття. Серед польської шляхти ширяться панічні настрої, адже в Карпатах — повстання невдоволених селян. Поляки називають їх розбійниками, а для українців це справжні народні герої. Очолює повстанців невловимий Олекса Довбуш, проголошений самими поляками князем Чорногори.
Вже не раз польські пани відряджали в карпатські ліси свої загони, та жодного разу їм не вдалося схопити чи вбити Олексу. Здається, що сама смерть обходить воїна стороною. Але що це — прадавня українська магія чи відчайдушна вдача? Доля неначе випробовує ватажка опришків — цього разу на винищення непокірних українців відправлене ціле військо. Чи зможе Довбуш відстояти свою землю та повернути українцям волю?
Це — українська земля, і у ворога є лише два шляхи — відступити або бути знищеним.
Назва товару Довбуш. Гідність або забуття
Автор Василь Карп’юк
Сторінок 240
Формат 135х205 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,300 кг
Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 340 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт. шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Мандри Доктора Дуліттла / Х’ю Лофтінг / (Видання 2021 року)
250 грн.
Нові захоплюючі пригоди улюбленого дитячого персонажа - лікаря, що вміє розмовляти з тваринами.
У новій історії про доктора Дуліттла читачі вирушать разом з героєм у захоплюючу подорож до далеких країв. На нього чекають зустрічі зі старими друзями з Африки, незвичайні пригоди на дні океану, участь у кориді та коронації. Розповідь ведеться від імені нового оповідача - безпосереднього свідка всіх описаних подій, що додає історії особливої достовірності та яскравості. Книга зачаровує своєю фантазією, добрим гумором та любов'ю до всього живого.