Новини
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр. (Дмитро Данильчук)
780 грн.
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр.
Автор: Дмитро Данильчук
Рік: 2020
Кількість сторінок: 304
Обкладинка тверда
«Ким була людина, на честь якої назвали вулицю в Києві? Чим уславилась ця особа?» Такі запитання виникають у киян і гостей міста особливо часто в роки інтенсивних змін топонімії, зумовлених декомунізацією. Ця книга познайомить із понад 290 видатними (але, на жаль, не завжди знаними для широкого загалу) діячами України та світу, імена яких з’явилися на мапі Києва протягом останніх 30 років.
Окремий розділ присвячений розвінчанню «позитивних» міфів тоталітарної пропаганди про осіб, події та явища, характерні для топонімії радянської доби.
Крім того, довідник допоможе знайти потрібну вулицю чи площу столиці за новою або старою назвою, а також розповість багато цікавих фактів з історії київських урбанонімів.
Таке яскраве минуле / Ґай Ґевріел Кей / (Видання 2024 року)
520 грн.
Майстерний історичний роман у стилі фентезі від всесвітньо відомого канадського письменника Ґая Ґевріела Кея.
У центрі оповіді – спогади Ґвіданіо Черри, який з висоти прожитих років згадує свою молодість у світі, що нагадує середньовічну Італію. Доля підносить юнака від сина простого кравця до придворного графа Майлазії, прозваного Тварюкою. Одна фатальна зустріч з Адрією Ріполі, донькою герцога, яка прийшла вбити графа, змінює все. На тлі особистої історії кохання розгортаються масштабні політичні події, що перегукуються з падінням Константинополя. Автор майстерно переплітає історичні алюзії, особисті драми та філософські роздуми про вплив індивідуального вибору на хід історії.
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Книга містить документи та статті з історії Чернігівщини 17-18 ст.
Перепис посполитих Чернігівського полку 1713 року, матеріали якого дають можливість ознайомитися з кількісним та якісним складом посполитого населення (селян і міщан), їхніми іменами, прізвищами, промислами та ремеслами, а також тогочасною адміністративно-територіальною структурою Чернігівського полку і його сотень.
Подимний реєстр Чернігівського воєводства 1638 року є нині єдиним документом, чий масштаб дозволяє уявити як адміністративний поділ та структуру землеволодіння Чернігівщини того часу, так і виступає орієнтиром з економічної спроможності кожного згаданого в документі поселення.
Для багатьох сіл регіону, це також перша письмова згадка про їх існування. Для другого видання подимний перепис перекладено та зроблена географічна прив'язка до сучасних сіл і міст.
Стаття про планувальну основу сіл Чернігівщини XVII-XVIII ст. робить вступ до теми формування різних топографічних типів поселень.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядники: І. Ситий, С. Горобець, А. Потьомкін, П. Кулаковський
Ілюстратори: С. Шаменков, О. Бондар
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-5-9
Основна мапа до “Зимового походу”
100 грн.
Історична карта операційної зони Зимового походу Армії УНР 6.12.1919-6.05.1920 рр.
Копія з карти, що додавалась до однойменної роботи Олександра Доценка.
Детальна топографічна мапа частини території України з позначенням населених пунктів та шляхів сполучення. Охоплює територію від Києва до Одеси, від Кам'янця-Подільського до Херсона. Масштаб карти: 25 верст в дюймі. Мапа відображає мережу доріг, залізничні шляхи та населені пункти регіону, що мало важливе значення для планування військових операцій.
Кобзар /Тарас Шевченко/
924 грн.
Тарас Шевченко, вічний Кобзар, що торкається струн душі кожного українця. Його вірші знайомі нам із дитинства, його творчість досі викликає багато дискусій, щирі захоплення і знаходить безліч шанувальників поза межами нашої країни. Свої переживання митець умів переносити на полотно, але саме малювання словом возвеличило його як генія українського народу.
Ця книжка — збірка вічних перлин української поезії зі спадщини Тараса Шевченка. У цих віршах — усе, що хотів сказати світові Кобзар, усе, чим він жив, що любив і до чого прагнув. Простота і мудрість, душевна щирість і глибокий зміст у словах Шевченка не загубилися у плинності часу і зараз поезією промовляють до нас.
Сторінок: 672
Доба на океані. Як переплисти Атлантику каяком? / Лот-Іґнацюк Аґата, Іґнацюк Бартоломей / (Видання 2021 року)
320 грн.
Захоплива документальна розповідь про унікальну подорож людини, яка першою перетнула Атлантичний океан на каяку.
Книга розповідає про неймовірні експедиції польського каякаря Александра Доби, який став першою людиною в історії, що перетнула Атлантичний океан на каяку від континенту до континенту. Читачі дізнаються про всі аспекти підготовки до трансатлантичної подорожі: від конструкції спеціального каяка до навігації в океані. Автори яскраво описують зустрічі з природними стихіями, розкривають секрети виживання в екстремальних умовах та діляться практичними деталями побуту під час такої незвичайної подорожі. Видання чудово ілюстроване та буде цікавим як юним читачам, так і дорослим шанувальникам пригод та подорожей.
Хіба ревуть воли, як ясла повні? /Панас Мирний/
336 грн.
Чіпка змалку спізнав, що таке несправедливість. Коли одні мають усе, а інші — нічого. Коли одні живуть у розкоші, як пани, а інші тяжко працюють, аби заробити на скибку хліба. Він виріс без батька, жив із матір’ю та бабусею. Його називали чортеням, безбатченком. За що? Чому? Ці гіркі питання не давали Чіпці спокою. Він був не схожий на інших. Дивний мрійник із загостреним почуттям справедливості. Та одного разу життя зіштовхнуло його з поганою компанією. Ступивши на кривий шлях, куди він прийде? До жаданої правди чи безславної згуби?..
Про автора:
Визнаний український прозаїк і драматург, громадський діяч, один з небагатьох письменників, якому вдалося реалізувати себе в літературі та одночасно побудувати успішну чиновницьку кар’єру, — це Панас Мирний (справжнє прізвище — Рудченко). Його найвідоміший роман уперше вийшов друком за кордоном, у Женеві. Іван Франко вважав Панаса Мирного надзвичайно талановитим романістом, бо у своїх творах письменник зміг випередити час та залишитися актуальним через століття.
Пошта Доктора Дуліттла / Х’ю Лофтінг / (Видання 2023 року)
380 грн.
Новий переклад захопливих пригод легендарного Доктора Дуліттла, який вміє розмовляти з тваринами.
У цій книзі знаменитий лікар-ветеринар вирушає в нову подорож, де на нього чекають зустрічі зі старими друзями з Африки та безліч неймовірних пригод. Читачі разом з Доктором Дуліттлом побувають на кориді, стануть свідками коронації, досліджуватимуть морське дно та переживуть чимало інших захопливих моментів. Х'ю Лофтінг створює чарівний світ, де дружба між людьми і тваринами відкриває нові горизонти для пригод та відкриттів.
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
900 грн.
Видання низки важливих описово-статистичних джерел, що відображають еволюцію етнічного та соціального складу населення території колишніх Вольностей Війська Запорозького Низового в останній чверті XVIII – на початку XIX ст. Об’єктом публікації стали створені в рамках діловодства Азовської та Новоросійської губернських канцелярій відомості, реєстри, списки, описи, виписки, екстракти, а також супровідні документи: ордери, рапорти, донесення, паспорти, атестати, листи, пропозиції, оголошення, постанови. Документи збірки суттєво розширюють обрії дослідження запорозької спадщини в ділянці залюднення території сучасного сходу та півдня України, збагачують наукові підстави для подолання стереотипних уявлень про подальшу еволюцію етнічного та соціального складу населення краю.
Чудовий подарунок для дослідників родоводу та історії.
Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
Упорядники видання – відомі фахівці з історії України XVII–XVIII ст. В. Брехуненко, П. Бойко, А. Заяць, О. Амеліна
Рік: 2023
Сторінок: 583
Вага: 0,850 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. Присяга Охотницьких полків Гетьманщини 1718 року
3. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
4. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
5. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
6. Присяга Лубенського полку 1718 року
7. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
8. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
9. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
10. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Святослав Гординський. Творчість за півстоліття / Береговська Христина / (Видання 2019 року)
500 грн.
Перше в Україні комплексне дослідження творчості Святослава Гординського в еміграційний період.
Монографія присвячена багатогранній діяльності Святослава Гординського - визначного українського митця, поета та перекладача у другій половині XX ст. Особлива увага приділяється його мистецькій спадщині в діаспорі, зокрема монументальним сакральним роботам у 49 храмах по всьому світу. Авторка досліджує не лише образотворчу творчість митця, але й його внесок у розвиток української культури як мистецтвознавця та громадського діяча. Видання збагачене ілюстративним матеріалом та спогадами сучасників.
Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
900 грн.
Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 - початку 1780-х рр. (перше видання)
Упорядники П. Бойко, В. Брехуненко, А. Заяць, О. АмелінаПублікація містить іменні списки запорозьких козаків 1776, 1778, 1779, 1782 рр. та документи, які супроводжували перепис. Документи зображають фінальну добу запорозького періоду в історії півдня України та стануть цікавими всім дослідникам історії українського населення краю. Книга містить ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
ІНШІ КНИГИ ПРО ЗАПОРОЗЬКИХ КОЗАКІВ: - Від Січі до Чорноморії. Запорозьке та чорноморське козацтво в російсько-турецьких війнах другої половини XVIII століття (Олексій Паталах) - Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року - Архів Коша Нової Запорозької Січі - Исторія Новой Сѣчи или Послѣдняго Коша Запорожскаго. А. Скальковскій (1841) - Исторія Новой Сѣчи. А. Скальковскій (1846)