Новини
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1769-70 рр. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
Значна частина документів книги стосується подій Коліївщини. Серед них маніфести власників, державців, уповноважених єврейських кагалів міст та містечок Брацлава, Прилуки, Вінниці і Колюмнова, Красного, Гайсина, Стрижавки і Вороновиці, Стрижавки, Липівця, Лисянки і Чигирина, Немирова, Жорнища, Янова, Тиврова, Погребища, Босівки, Спичинців, Межиріччя, які подають окремі оповіді про події під час селянсько-гайдамацького повстання, розповідають про вторгнення на південь Брацлавщини татарського війська тощо.
Документи книги містять інформацію про перебування російських військ на землях Брацлавського воєводства, які вторглися сюди для боротьби з військом конфедератів і для придушення Коліївщини. Йдеться про велику кількість гарнізонів і окремих підрозділів.
Є в книзі згадки і про вторгнення у південну частину Брацлавщини, зокрема на Побережжя, татарського війська у зв’язку з нападами гайдамаків на турецьку територію, забирання людей у ясир, розграбування
майна і худоби, спалення поселень.
Назва: «Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Петренко О.С
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 572 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 900 г
ISBN: 978-617-8174-00-2
Хіба ревуть воли, як ясла повні? /Панас Мирний/
336 грн.
Чіпка змалку спізнав, що таке несправедливість. Коли одні мають усе, а інші — нічого. Коли одні живуть у розкоші, як пани, а інші тяжко працюють, аби заробити на скибку хліба. Він виріс без батька, жив із матір’ю та бабусею. Його називали чортеням, безбатченком. За що? Чому? Ці гіркі питання не давали Чіпці спокою. Він був не схожий на інших. Дивний мрійник із загостреним почуттям справедливості. Та одного разу життя зіштовхнуло його з поганою компанією. Ступивши на кривий шлях, куди він прийде? До жаданої правди чи безславної згуби?..
Про автора:
Визнаний український прозаїк і драматург, громадський діяч, один з небагатьох письменників, якому вдалося реалізувати себе в літературі та одночасно побудувати успішну чиновницьку кар’єру, — це Панас Мирний (справжнє прізвище — Рудченко). Його найвідоміший роман уперше вийшов друком за кордоном, у Женеві. Іван Франко вважав Панаса Мирного надзвичайно талановитим романістом, бо у своїх творах письменник зміг випередити час та залишитися актуальним через століття.
Сота територіальна стрілецька дивізія (1923-1932). Стародуб О.В.
810 грн.
Сота територіальна стрілецька дивізія (1923-1932)
Автор: Олексій Стародуб
Рік: 2021
Кількість сторінок: 320
Книга присвячена історії 100-ї територіальної стрілецької дивізії РСЧА, яка була сформована на Білоцерківщині та майже десятиліття тут дислокувалася та комплектувалась з місцевого населення (окремі її підрозділи в описаний час також перебували в містах Сквира, Тараща, Корсунь, Козятин, Олександрія). Досліджено перший етап її існування (1923-1932), майже не висвітлений в історії.
Книга для тих, хто цікавиться різними сторонами історії Київщини, зокрема внутрішнього життя дислокованих тут радянських частин.
Публікація містить географічний та іменний покажчики.
Раніше ніж їх повісять. Книга 2 /Джо Аберкромбі/ Before They Are Hanged
588 грн.
Історія, яку порівнюють з епічною «Піснею льоду та полум’я» Джорджа Мартіна
Він пробачить своїм ворогам.
Після їхньої смерті...
У Міддерланді настали темні часи. Триває війна між Союзом і королем-самозванцем Бетодом. Інквізитор Ґлокта отримує наказ за будь-яку ціну зберегти місто Дагоску та відтермінувати падіння анклаву. Але це майже неможливо.
Перший з-поміж магів Баяз разом з воїном Лоґеном Дев’ятипалим вирушає на край світу. Ця подорож — самогубство. Адже Баяз хоче знайти сховану там магічну зброю, що здатна зупинити будь-кого.
Світ опиняється на межі. І не вгадати, у який бік хитнеться маятник долі. Тоді, коли здавалося, що вже достеменно відомо, хто ворог, фортуна вдається до злої гри. І з’являються ті, на кого не чекав ніхто, — пожирачі, моторошні творіння похмурого пророка Калула...
Про автора:
Джо Аберкромбі — британський письменник-фантаст, автор популярної трилогії «Перший закон», якого цілком слушно вважають «майбутнім сучасного фентезі». Романи автора перебувають у списках бестселерів від The New York Times та Sunday Times. Аберкромбі є володарем престижної нагороди Locus Award та премії Джона В. Кемпбелла («Найкращий новий письменник-фантаст»). Популярний ресурс SFF World двічі визнавав його романи «Книгами року».
Список книг серії:
- На лезі клинка
- Раніше ніж їх повісять
- Останній аргумент королів
Раніше ніж їх повісять. Книга 2
Автор: Джо Аберкромбі
Перекладач М.М.Пухлій
Рік: 2019
Сторінок: 608
Таємнича пригода в Стайлзі (Художнє детективне видання)
350 грн.
Легендарний детектив із заплутаною справою та небезпечними злочинцями. У розкішному маєтку Стайлз-Корт несподівано помирає його заможна господиня — Емілі Інглторп. Хтось підсипав жінці смертельну дозу стрихніну. Головним підозрюваним оголошено чоловіка загиблої, який у разі смерті Емілі має успадкувати все майно. Але це було б занадто очевидно… І, звісно, відомий детектив Еркюль Пуаро не зацікавився б простою справою. Таємниці, які приховують кімнати маєтку, до снаги розгадати лише йому.
Назва: Таємнича пригода в Стайлзі
Автор: Агата Крісті (1890 - 1976) - англійська письменниця, яку знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд - у перекладі ста іноземними мовами. Вона - найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Сторінок: 284
Розміри,см.:
довжина 17
ширина 12
товщина 1,8
Вага: 0,230 кг
Ніч проти Різдва. Вій. Старосвітські дідичі / Микола Гоголь / (Видання 2022 року)
200 грн.
Новий, уточнений переклад трьох знаменитих повістей Миколи Гоголя від майстра українського перекладу Юрія Винничука.
Видання містить три найвідоміші повісті з циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки" та "Миргород" у новому перекладі. Особливістю цього видання є відновлення авторського тексту за оригінальними рукописами, включно з фрагментами, що були вилучені через цензурні міркування. Переклад очищено від русизмів, які були характерні для попередніх версій, що дозволяє краще відчути колорит української мови та атмосферу творів. До збірки увійшли містична історія кохання коваля Вакули "Ніч проти Різдва", моторошна повість "Вій" та лірична новела про старосвітське життя "Старосвітські дідичі".
Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум’ї війни /В. В’ятрович, С. Громенко, М. Майоров, І. Патриляк, Я. Примаченко, А. Руккас/ (Наукове видання 2017 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Книга створена великим авторським колективом, кожний член якого має свою історичну спеціалізацію. У книзі роглянуто історію України як частини СРСР та місце Закарпатської України у планах гітлерівської Німеччини та антигітлерівської коаліції. Автори дослідили евакуаційну тактику «випаленої землі» та окупаційний режим Німеччини, а також розглянули діяльність радянського підпілля та партизанського руху.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних ілюстрацій та мап.
Назва: Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум'ї війни.
Автор: Володимир Михайлович В'ятрович (нар. 1977) - український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч.
Сергій Вікторович Громенко (нар. 1985) — український історик, публіцист та громадський діяч, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, оглядач проекту Крим.
Максим Майоров (нар. 1985) - історик, політолог, експерт Центру статегічних комунікацій та інформаційної безпеки, співробітник Українського інституту національної пам'яті.
Іван Казимирович Патриляк (нар. 1976) — український науковець, фахівець з історії українського націоналізму, доктор історичних наук, декан історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка.
Яна Леонідівна Примаченко (нар. 1979) - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник.
Андрій Олегович Руккас - український сучасний історик, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка.
Рік: 2017
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
ВОНО / Стівен Кінг/ IT
980 грн.
Колись давно семеро підлітків лицем до лиця зіткнулися із невимовним Жахом — і змогли перемогти. Але багато років по тому істота, що не має імені, повертається, щоб помститися… Воно наче випірнуло з нічних кошмарів. Воно живиться страхом і ненавистю. Воно причаїлося всюди… Старі друзі мусять зустрітися з Ним і знову зазирнути у вічі справжньому жаху…
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. Кажуть, якось психіатри наполегливо рекомендували йому пройти курс лікування. «Навіщо? Я і так лікуюся. А потім продаю вам свої страхи», — з усмішкою відповів Кінг.
ВОНО
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Олександр Красюк, Сергій Крикун, Анастасія Рогоза
сторінок: 1344
вага 0,990 кг
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
Датування галицьких ікон XIV-XVI століть. Нариси до методики атрибуції українського церковного малярства (Лев Скоп)
960 грн.
Автор проаналізувавши широкий спектр збережених зразків іконопису, виділив перелік ознак, притаманний кожному окремому часовому періоду та художньому осередку. Форми постатей, моделювання ликів та рук святих, деталі одягу та стафажу допомагають уточнити датування ряду українських ікон, що мали досі невірну атрибуцію.
Книга стане чудовим подарунком для мистецтвознавців, студентів художніх вузів, дослідників, шанувальників та колекціонерів творів українського мистецтва.
Дослідження щедро проілюстроване.
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Присяга Стародубського полку 1718 року (Подарункова оправа)
14000 грн.
Присяга Стародубського полку 1718 року Упорядники Сергій Горобець, Ігор Ситий
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Стародубського полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Стародубського полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Чернігівської, Сумської та Брянської областей. Книга містить картосхему Стародубського полку та оригінальні ілюстрації, географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.