Новини
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Запорожці в Сараґосі / Михайло Ординців-Кострицький / (Видання 2022 року)
230 грн.
Захоплива пригодницька повість про участь запорозьких козаків у війні з Іспанією.
Вперше перекладений українською мовою історичний бестселер розповідає маловідому сторінку історії – про участь українських козаків у військових діях на Піренейському півострові. Динамічний сюжет поєднує історичну достовірність з романтичною інтригою, розкриваючи традиції та звичаї запорозького козацтва на тлі європейських подій. Таємниця походження головного героя та любовна лінія додають твору особливої привабливості для сучасного читача.
АКМЕ / Леся Холодюк / (Видання 2022 року)
280 грн.
Психологічний роман про життєві випробування та пошук себе чотирьох жінок у сучасному місті.
У романі "АКМЕ" авторка розкриває історії чотирьох подруг, кожна з яких переживає власну кризу та шукає свій шлях до самореалізації. Через долі героїнь - політикині Ольги, що починає нове життя після розлучення, Алевтини з її складними стосунками, бізнес-леді, зануреної у роботу, та травмованої Агнєжки - досліджується поняття АКМЕ (вершина, розквіт) у контексті жіночого досвіду. Роман запрошує читача разом з героїнями переживати їхні історії та відкривати власне розуміння життєвої повноти.
Зіткати світанок / Елізабет Лім / (Видання 2024 року)
750 грн.
Фентезійний роман про дівчину, яка під виглядом чоловіка змагається за посаду імператорського кравця.
У світі, де жінкам заборонено займатися кравецтвом, Майя Тамарин приймає ризиковане рішення - видає себе за чоловіка, щоб взяти участь у змаганні за місце імператорського кравця замість хворого батька. Виклик стає ще складнішим, коли їй доручають пошити весільні сукні для нареченої імператора. У подорожі разом із загадковим придворним чародієм дівчина відкриває для себе магію, таємниці та можливості, про які навіть не мріяла.
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
980 грн.
Подарунковий варіант книги “Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років” в оправі з синтетичної шкіри. Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської та Сумської областей України.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М., Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8021-96-2
Смерть лорда Еджвера /Агата Крісті/ Lord Edgware Dies
350 грн.
Усі знали лорда Еджвера. А також боялися. Подейкували, що він був сімейним тираном, а за своїми статками приховував садистські нахили. І ось Лондон здригається від звістки: Еджвера вбито. Тіло знайшли в особистій бібліотеці лорда. Здавалося б, класичний злочин. Якби не одна дивна деталь, про яку дізнається Пуаро: костюмований розіграш, що передував убивству. Кому спало на думку скоїти злочин у такий дивний спосіб? Під чиєю маскою сховався вбивця?..
Смерть лорда Еджвера
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 304
Формат 125х175 мм
Переклад Н. Ю. Хаєцька
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2020
Вага: 0,234 кг
Мальовнича Львівщина / Юрій Николишин / (Видання 2020 року)
600 грн.
Розкішний фотоальбом, що представляє архітектурну та культурну спадщину Львівської області.
У виданні представлено найвизначніші міста та містечка Львівщини з їхніми архітектурними пам'ятками різних стилів - від ренесансу до сецесії. Кожен розділ присвячено окремому населеному пункту, де через фотографії розкривається неповторна краса храмів, замків, міської забудови та природних краєвидів регіону. Видання супроводжується трьомовними підписами (українською, польською та англійською мовами), що робить його доступним для міжнародної аудиторії.
Кобзар. Тарас Шевченко (Подарункове видання)
1600 грн.
Представлена збірка поезій Т. Г. Шевченка є спробою подати повний, справжній, канонічний текст його творів написаних з 1837 по 1861 р.р. Поряд з поетичною спадщиною поета в книзі представлені його художні роботи, які показують народові могутнього та вольового Шевченка. Ці картини знаходяться на експозиції в Національному музеї Тараса Шевченка. Вперше для оформлення сторінок, на яких розміщені поезії Тараса Григоровича, використані його акварельні роботи, створені ним у період заслання.
Кобзар. Тарас Шевченко
Об’єм: 744 стр.
Мова: українська
Книги схожого змісту:
1. Більша книжка. Т.Шевченко (Видання 1963 року)
2. Кобзар. (Видання 1908 року впорядковане В. Доманицьким)
3. Твори в п’яти томах. Тарас Шевченко (Збірка класики 1984 року)
4. Тарас Шевченко як маляр. Написав Ол. Новицький (Оригінальна книга 1914 року)
5. Кобзар (Подарункове ілюстроване видання 1976 року)
6. Кобзарь Т. Шевченка. (Фототипія 1974 року позацензурного примірника видання 1840 року).
Князі Олельковичі-Слуцькі (Київські князі 15 століття та ін.)
2500 грн.
Князі Олельковичі-Слуцькі
Науково-популярне видання подарункового формату з серії «Еліта», присвячене князівському роду Олельковичів-Слуцьких, носіям київської князівської традиції.
В Києві розпочалася історія цієї княжої родини, тут, у Литовському замку, княжили основоположники роду, в Києві вони померли і були поховані. На надгробках у Києво-Печерській лаврі їх зазначено «спадковими панами землі Київської». Історія роду, починаючи з середини XIV ст., тривала майже 300 років і охоплює 9 поколінь князів, що були творцями історії Великого князівства Литовського і найвизначнішими Гедиміновичами на теренах України
У виданні представлені історичні документи й архівні матеріали з музеїв України, Литви, Польщі й Білорусі
Історичні дослідження проілюстровано майже 400 фотографіями.
Кількість сторінок: 296
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
4. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
5. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
6. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
7. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
8. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
Оцінено в 5.00 з 5
Книга отримала премію на конкурсі "Коронація слова"
Світ тісний. Він пов'язує долі князів і ковалів, відьом і лісовиків, християн, юдеїв і язичників, селян і воїнів. Він стирає межу між волинянами, деревлянами й полянами, тиверцями, сіверянами й уличами, білими хорватами й кочовиками Дикого Поля. Він роз'єднує сусідів та з'єднує шлюбними узами володарів далеких держав.
На зорі одинадцятого століття держава Великого князя Київського Володимира Святославича, як і більшість держав Європи, переживає період свого становлення… Владолюбний і жонолюбний володар ламає правічні звичаї племінних князівств, зосереджуючи контроль над величезною територією в стольному Києві, а своїх численних синів садовить по різних її землях – Руській, Верхній, Полоцькій, Мерянській тощо.
З цим не зовсім згідні двоє ровесників: син червенського князя Всеслав, котрий із природженого воїна стає ремісником-гончарем, і нащадок Володимира від нелюбої жони Рогніди, кульгавий Ярослав, який змушений набиратися політичного досвіду в далеких закутках Київської держави, серед неслов’янських племен і гонорових переселенців-словін.
Назва: «Кульгавець»
Серія: Гайстер, Історичні романи
Авторка: Букрій Марія
Ілюстратори: Gurge Feodor та Олександр Рогожинський
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 544 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 480 г
ISBN: 978-617-95356-7-3
Скорботні елегії. Листи з Понту / Публій Овідій Назон / (Видання 2023 року)
350 грн.
Перший повний український переклад поетичних творів Овідія, написаних у вигнанні, що стали символом долі поета-вигнанця в світовій літературі.
Тексти мають особливе значення як для світової літератури, так і для української культури, зокрема через їх вплив на творчість Тараса Шевченка. Переклад здійснив відомий українській перекладач античної літератури Андрій Содомора, що забезпечує високу художню та академічну якість видання.
Усна історія степової України. Том 3 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Третій том "Усної історії степової України" репрезентує матеріали з усної історії, які були записані в 2001 році під час археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського до села Мала Білозірка Василівського району Запорізької області. До матеріалів включено розшифровані аудіозаписи, які були здійснені місцевим краєзнавцем Володимиром Комовим впродовж 2001 - 2006 років. У додатках представлено мемуари Олександра Замрії, уродженця села Мала Білозірка. Читач зможе дізнатися про традиційне життя степового села початку XX століття з його інтересами і цінностями доки зовнішній фактор - призов на службу, а потім події Першої Світової війни докорінним чином не змінили внутрішній уклад.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Мала Білозірка знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 3.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 490
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,810 кг