- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Христосъ и Антихристъ. Трилогія. III. Антихристъ Петръ и Алексѣй / Мережковскій Дмитрій Сергѣевичъ / (Антикварна книга 1911 року)
6800 грн.
Роман визначного письменника Срібного віку про конфлікт між Петром I та його сином.
Дмитро Мережковський (1865-1941) - видатний російський письменник, поет, літературний критик, один із засновників російського символізму та релігійно-філософського руху початку XX ст. Трилогія "Христос і Антихрист" - його найвідоміший прозовий твір, що складається з романів "Юліан Відступник", "Леонардо да Вінчі" та "Петро і Олексій". Представлене видання є частиною розкішного Повного зібрання творів письменника, виданого знаменитим видавництвом Вольфа - одним з найбільших та найпрестижніших видавничих домів Російської імперії. Цей том містить заключну частину трилогії - роман "Антихрист Петро і Олексій", що складається з п'яти книг: "Петербурзька Венера", "Антихрист", "Щоденник царевича Олексія", "Повінь" та "Мерзота запустіння". У цьому творі письменник через призму трагічного конфлікту між батьком і сином розкриває фундаментальне протистояння між старою та новою Росією, між православною традицією та західною модернізацією.
Гнів Перуна / Іванченко Р. П. / (Видання 1982 року)
8000 грн.
Історичний роман відомої української письменниці та історикині про добу Київської Русі.
Раїса Іванченко - авторка численних історичних романів та наукових праць з історії України, докторка історичних наук, професорка. Її романи вирізняються глибоким знанням історичного матеріалу та майстерним художнім втіленням. У романі "Гнів Перуна" письменниця звертається до постаті літописця Нестора та його драматичної долі. Центральна сюжетна лінія - історія кохання молодого Нестора та Ганки, доньки коваля, що розгортається на тлі політичних інтриг та боротьби за київський престол. Трагічна доля дівчини, яка через утиски з боку знаті стає очільницею народних месників, назавжди закарбовується в пам'яті майбутнього автора "Повісті минулих літ". Роман майстерно поєднує історичну достовірність з художньою вигадкою, створюючи яскраву картину життя середньовічного Києва.
Жизнь Іисуса / Э. Ренанъ / (Антикварна книга 1906 року)
8000 грн.
Фундаментальна праця видатного французького історика та філософа про життя та вчення Ісуса Христа.
Це тринадцяте видання знаменитої книги Ернеста Ренана, яке автор суттєво доопрацював, враховуючи численні критичні відгуки та нові дослідження. Книга присвячена сестрі автора Генрієтті, яка допомагала йому в роботі над первісним текстом під час подорожі Близьким Сходом і померла в Біблосі 1861 р. Особливістю цього видання є ретельний перегляд та виправлення тексту автором, додані примітки з посиланнями на першоджерела та відповіді на критику попередніх видань. Ренан підкреслює, що кожне заперечення було ним уважно розглянуте, хоча не з усіма він зміг погодитися, про що свідчать додані пояснення та обґрунтування його позиції.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Гнів Перуна / Іванченко Р. П. / (Видання 1986 року)
1200 грн.
Історичний роман відомої української письменниці та історикині про добу Київської Русі.
Раїса Іванченко - авторка численних історичних романів та наукових праць з історії України, докторка історичних наук, професорка. Її романи вирізняються глибоким знанням історичного матеріалу та майстерним художнім втіленням. У романі "Гнів Перуна" письменниця звертається до постаті літописця Нестора та його драматичної долі. Центральна сюжетна лінія - історія кохання молодого Нестора та Ганки, доньки коваля, що розгортається на тлі політичних інтриг та боротьби за київський престол. Трагічна доля дівчини, яка через утиски з боку знаті стає очільницею народних месників, назавжди закарбовується в пам'яті майбутнього автора "Повісті минулих літ". Роман майстерно поєднує історичну достовірність з художньою вигадкою, створюючи яскраву картину життя середньовічного Києва.
Спогади з Волині, Полісся і Литви. 1840 рік /Ю.І. Крашевський/ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Тревел-блог з першої половини XIX століття! Край лісів, озер, боліт! Погляд сучасника епохи, що минула.
"Переконаний, що немає на світі речі, яка б не була варта уваги й опису. Усе може бути по-своєму корисним, аби-но ми захотіли на ньому спинитися. Кожен край, кожен закуток, кожна людина може бути людям наукою, митцеві — зразком чи ідеєю.
Дикі ліси Америки Купера, старинні замки Шотландії Вальтера Скотта — чим же вони вартніші, ніж ті образи, які можна знайти в нашому слов’янському краї?
Минуле наших замків, міст і городищ — що то поезії, що то спогадів ховає в собі! На жаль, завжди шукаємо образи далеко позад себе, перед собою, та зроду-віку не коло себе. Є якась принада в чужому краю — своє обридає слухати й дивитися, воно стає для нас занадто простим, аж нарешті перестаємо бачити в ньому те цікаве, що інші побачили б. Зі своїм навіть познайомитися ближче не хочемо, а все затим, що машинально, матеріально знаємо його надміру. Тому і чужоземний прибулець швидше в нас усе відчує, більше в нас побачить, краще опише.
Ті шкаралупи невідомості, в яких ховаються довколишні речі, легко розколюються від найменшої спроби з ними спізнатися. Щойно захочеш звернути увагу на свій край, як одразу-таки знайдеш у ньому безліч принад, тисячі пам’яток, тисячі гідних уваги предметів." (Ю.І. Крашевський)
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
Охридскіе глаголическіе листки / Ильинский Г. А. / (Антикварна книга 1915 року)
4800 грн.
Фундаментальне дослідження унікальної пам'ятки старослов'янської писемності.
Г. А. Ільїнський (1870-1937) - видатний філолог-славіст, палеограф, член-кореспондент АН СРСР (1921). Праця є частиною престижної академічної серії "Пам'ятники старослов'янської мови", що видавалася Відділенням російської мови і словесності ІАН. Дослідження присвячене глаголичним листкам, виявленим В. І. Григоровичем в Охриді 1845 р. Автор проводить ретельний історіографічний аналіз, простежуючи історію вивчення пам'ятки від перших згадок у працях Григоровича та Шафарика. Ільїнський вносить важливе термінологічне уточнення, обґрунтовуючи необхідність використання назви "листки" замість поширеного "Євангеліє". Видання супроводжується чотирма високоякісними фототипічними знімками, що було важливим технічним досягненням для наукових публікацій початку XX ст.
Половой Вопросъ. Томъ I-II / А. Форель / (Антикварна книга 1909 року)
18000 грн.
Фундаментальне наукове дослідження сексуальності людини.
Двотомне видання швейцарського психіатра і ентомолога професора Августа Фореля (August Forel) представляє комплексний міждисциплінарний аналіз статевого питання.
Том перший досліджує біологічні та медичні аспекти сексуальності: від еволюції та ембріології до патологій та психічних розладів. Містить детальний аналіз історичного розвитку шлюбу, статевого життя в різних культурах, розглядає питання спадковості та впливу наркотичних речовин. Особлива увага приділяється соціально-економічним аспектам, зокрема проблемам проституції.
Том другий зосереджується на соціокультурних аспектах сексуальності: впливі релігії, права, медицини, мистецтва, педагогіки та політики на статеве життя. Завершується том роздумами про майбутнє шлюбних відносин та додатком з аналізом літературних творів (Бебель, Еллен Кей, Мопассан та ін.).
Русская Историческая Библіотека. Дѣла Тайнаго приказа. Томъ XXI-XXIII / (Антикварна книга 1904-1908 року)
150000 грн.
Фундаментальне археографічне видання документів Приказу таємних справ XVII ст.
Том XXI (Книга перша, 1907) містить унікальні документи про ліквідацію Приказу таємних справ після смерті царя Олексія Михайловича в 1676 році, включаючи детальні описи передачі справ, майна та підвідомчих установ до інших приказів. Основну частину тому складають "Записні книги" приказу за 1660-1674 рр., які розкривають внутрішню організацію та діяльність установи. Особливу цінність мають оригінальні рукописні книги з Державного архіву (розряд XXVII).
Том XXII (Книга друга, 1908), виданий під редакцією І.Я. Гурлянда, започатковує систематичну публікацію документів з XXVII розряду Державного архіву. Том містить матеріали про військові походи царя Олексія Михайловича, які відзначаються винятковою деталізацією описів. Видання доповнене фототипічними знімками договорів Вітовта і Казимира та ґрунтовними покажчиками особових імен і географічних назв.
Том XXIII (Книга третя, 1904) зосереджений на господарській документації приказу, що зберігалася в Архіві Збройної палати. Том включає витратні стовпці за 1667-1675 рр., прибутково-витратні книги, документацію щодо перських товарів та інші матеріали. Особливістю тому є хронологічна систематизація раніше розрізнених документів та публікація матеріалів, якими користувався історик І.Є. Забєлін у своїх дослідженнях побуту російських царів.
Присутні помітки минулих власників.
Парижскія моды №22. Іюнь. 1902 г. / (Антикварне видання 1902 року)
2000 грн.
Модний журнал з літніми фасонами жіночого та дитячого одягу 1902 р.
Випуск "Паризькі моди" — додаток до популярного ілюстрованого журналу "Нива", присвячений літнім костюмам. Містить докладні описи та високоякісні гравюри модних жіночих суконь, костюмів для прогулянок, дитячого одягу та аксесуарів. Особлива увага приділяється елегантним деталям: мереживу, оздобленню, силуетам та крою. Всі моделі супроводжуються детальними технічними описами та рекомендаціями щодо тканин і оздоблення.
Спартак. Провідник римських гладіяторів – Хмельниччина в Галичині – Варвара Убрик або Таємниця Монастиря в Кракові / (Антикварна книга 1917, 1924 року)
10000 грн.
Збірник українських видань діаспори початку XX ст.
Унікальний конволют трьох окремих видань, надрукованих у Вінніпезі українською мовою (желехівкою), що репрезентують різні літературні жанри:
1) Історична повість Ц. Самойлової "Спартак. Провідник римських гладіяторів" (1917) розповідає про повстання рабів у Стародавньому Римі. У передмові авторка наголошує на історичній достовірності описаних подій 73 р. до н.е.
2) Історичне дослідження В. Будзиновського "Хмельниччина в Галичині" (1917), написане на основі матеріалів, зібраних та опрацьованих д-ром Степаном Томашівським, присвячене подіям національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького на галицьких землях.
3) "Варвара Убрик або Таємниця Монастиря в Кракові" (1924) - документальна розповідь про реальні події 1869 р., пов'язані з викриттям жорстокого поводження з монахинею в краківському монастирі кармеліток.
Труды Комиссіи по изученію озера Байкала. Томъ I. Вып. 1-2 / (Антикварна книга 1918-1922 року)
22000 грн.
Комплексне академічне дослідження озера Байкал 1916-1922 рр.
Перший том фундаментальної праці Комісії з вивчення озера Байкал при Російській академії наук, що відображає початок системного дослідження унікальної водойми. Том складається з двох випусків. Перший випуск (1918) містить звіт Г.Ю. Верещагіна про експедицію 1916 р. та його дослідження водойм узбережжя Байкалу. Другий випуск (1922) включає інструкції та програми гідробіологічних досліджень озера, методики вивчення промислових тварин Байкальського басейну. У передмові голови Комісії академіка М.В. Насонова детально висвітлено історію створення Комісії, заснування Біологічної станції та початок експедиційної діяльності, яка була перервана революційними подіями.
Присутні помітки минулих власників.
Сборникъ народныхъ пѣсенъ, записанныхъ въ поселеніи Калюга-Комарно, Рогознянской вол., Кобринскаго уѣзда, Гродненской губ. / И. Е. Бычко-Машко / (Антикварна книга 1911 року)
6000 грн.
Фольклорна збірка народних пісень Берестейщини початку XX ст.
Унікальне наукове видання, опубліковане в серії "Сборникъ Отдѣленія русскаго языка и словесности Императорской Академіи наукъ". Етнограф І.Є. Бичко-Машко здійснив унікальний запис пісенного фольклору в селі Калюга-Комарно Рогознянської волості. Видання містить тексти пісень з нотами, що робить його цінним джерелом не лише для філологів, а й для музикознавців. Представлені пісні різних жанрів, зокрема чумацькі ("Ой, ходив чумак сім літ по Дону"), записані місцевою говіркою, що зберігає риси перехідних українсько-білоруських діалектів Берестейщини початку XX ст.
Присутні помітки минулих власників.
Русская Историческая Библіотека. Литовская Метрика. Томъ XX, XXVII, XXX, XXXIII / (Антикварна книга 1903-1915 року)
200000 грн.
Фундаментальне археографічне видання архіву Великого князівства Литовського (Литовської метрики).
Це серійне видання Імператорської Археографічної комісії включає чотири томи, які публікують документи з архіву ВКЛ:
Том XX (1903) - перший том видання "Литовська метрика", містить історію архіву та його передачі з Сенату до інших установ. Включає матеріали комісії 1871 р. щодо долі архіву та записку сенатора К.В. Шнейдера про стан Метрики.
Том XXVII (1910) відкриває систематичну публікацію документів за новим планом від 1906 р. Містить книги записів (3-5) з господарськими даними часів Казимира Ягеллончика. Редактором попереднього тому був П.А. Гільтебрандт.
Том XXX (1914) публікує Книги Публічних Справ - документи державного значення з архіву ВКЛ. Включає повністю книги 2, 4, 6, частково 5 і 7. Перша книга увійшла до іншого видання Комісії під редакцією С.Л. Пташицького.
Том XXXIII (1915, Петроград) присвячений військовим переписам ВКЛ XVI ст. Основу складає перепис 1528 р. У додатках опубліковано реєстр війська 1565 р. з Публічної бібліотеки та опис війська перед Люблінською унією з архіву Радзивіллів у Несвіжі.
Присутні помітки минулих власників.
Яфетический сборник (Recueil Japhétique), VII / (Антикварна книга 1932 року)
6500 грн.
Збірник наукових праць з яфетичної теорії та порівняльного мовознавства.
Сьомий том "Яфетичного збірника" під редакцією академіка М.Я. Марра містить 17 наукових статей та рецензій. Відкривається передмовою М.Я. Марра та програмною статтею Є.Н. Петрової про застосування яфетидології в школі. Основний корпус складають дослідження Г.П. Турчанінова про розвиток слова, А.К. Боровкова про карачаєво-балкарську мову, В.І. Абаєва про осетинську мову, Ю.К. Щуцького про китайську ієрогліфіку, І.І. Мещанінова про халдські написи, В.В. Струве про єгипетський алфавіт, Б.В. Міллера про перське числення, П.П. Нориса про фіно-угорські мови. Завершується збірник розширеним критико-бібліографічним розділом з рецензіями на актуальні мовознавчі праці.
Присутні помітки минулих власників.
Грамматическій очеркъ бѣлорусскаго нарѣчія дер. Чудина, Слуцкаго уѣзда, Минской губерніи / А. К. Сержпутовскій / (Антикварна книга 1911 року)
6000 грн.
Філологічне дослідження білоруської говірки Полісся початку XX ст.
Наукова праця члена-кореспондента Імператорської академії наук А.К. Сержпутовського присвячена детальному опису діалекту села Чудин. Особливу цінність роботі надає те, що автор провів у цій місцевості близько 30 років життя, що дозволило йому глибоко вивчити місцеву говірку. Село, розташоване за 50 верст від Слуцька серед важкопрохідних боліт, було значно ізольоване від зовнішнього світу, що сприяло збереженню архаїчних мовних особливостей. Дослідження містить докладний граматичний опис діалекту, який автор вивчав як носій мови та науковець.
Присутні помітки минулих власників.
Остап Вишня. Твори в п’яти томах / О. Вишня / (Видання 1974 року)
14000 грн.
П'ятитомне зібрання творів видатного українського сатирика і гумориста Остапа Вишні, що охоплює всю його літературну спадщину.
Перший том містить ранні твори письменника періоду 1919-1924 рр., коли формувався його неповторний стиль та особлива форма - усмішка. У цей період автор активно відгукується на актуальні проблеми післяреволюційного життя.
Другий том охоплює твори 1924-1926 рр. - період активної творчої діяльності, коли Остап Вишня стає одним з найпопулярніших українських письменників. Його усмішки та фейлетони цього періоду відзначаються особливою гостротою та влучністю.
Третій том представляє твори 1926-1945 рр. - складний період у житті письменника, що включає час його ув'язнення. Попри трагічні обставини, гумор Остапа Вишні не втрачає своєї сили та глибини.
Четвертий том містить твори 1945-1949 рр. - період повернення до активної літературної діяльності після звільнення. У цей час з'являються нові теми та образи, позначені глибшим осмисленням дійсності.
П'ятий том охоплює останній період творчості письменника (1950-1956), коли були написані його зрілі твори, сповнені мудрості та тонкого розуміння людської природи.
Остап Вишня. Твори в чотирьох томах / О. Вишня / (Видання 1988-1989 року)
12000 грн.
Перше повне чотиритомне видання творів Остапа Вишні, що охоплює всю творчу спадщину класика української сатири, включно з табірними записами та щоденниками.
Перший том охоплює період 1919-1925 рр. - початок літературної діяльності письменника. У ньому зібрані ранні усмішки, фейлетони та гуморески, які відображають гострі соціальні та політичні проблеми перших років радянської влади, демонструючи становлення неповторного авторського стилю.
Другий том містить твори 1925-1933 рр. - період розквіту таланту Остапа Вишні. Це час активної творчої діяльності, коли були написані його найвідоміші усмішки та фейлетони, що принесли йому всенародну любов і визнання. Цей період обривається арештом письменника.
Третій том представляє твори 1944-1950 рр. - період повернення письменника до літературної діяльності після звільнення. Це особливий етап творчості, позначений новим поглядом на дійсність, де крізь гумор проступає глибше осмислення життя та людської природи.
Четвертий том представляє особливу цінність для дослідників і читачів. До нього увійшли твори останніх років життя (1951-1956), написані після повернення із заслання, а також унікальні матеріали табірного періоду - "Чиб'ю. Материалы к истории Ухтинской экспедиции", особисте листування та щоденникові записи "Думи мої, думи мої...". Ці матеріали розкривають маловідому сторінку життя письменника та є важливим свідченням епохи.
Національна ідентичність та український модерний рух (остання чверть XVIII – 60-і рр. XIX ст.) / Іванова Л. Г. / (Видання 2019 року)
1200 грн.
Комплексне дослідження українського національного руху та формування національної ідентичності від кін. XVIII до 60-х рр. XIX ст.
Книга розкриває процес українського національного відродження через призму діяльності провідних інтелектуалів того часу. Особливу увагу приділено протистоянню з російською імперською ідеологією та польсько-шляхетськими державницькими концепціями. На основі широкого кола архівних матеріалів авторка досліджує діяльність М. Максимовича, М. Костомарова, М. Драгоманова, В. Антоновича, В. Гнилосирова, А. Шиманова, В. Лободи та інших діячів, які відстоювали українську культурну та політичну самобутність. Друге, перероблене видання містить оновлені матеріали та розширену джерельну базу.
Гетьманщина у XVIII ст.: Політичні процеси і постаті / Іванова Л. Г. / (Видання 2016 року)
1200 грн.
Комплексне дослідження політичного життя та державницьких процесів у Гетьманщині XVIII ст.
У книзі висвітлюються ключові аспекти політичної історії Гетьманщини XVIII ст. Авторка детально аналізує протекторно-васальні відносини між Гетьманщиною та Московією за часів гетьманування Івана Мазепи та Івана Скоропадського. Особливу увагу приділено політичній культурі та державотворчим концепціям української козацько-старшинської еліти. Окремий розділ присвячено демографічній ситуації в тогочасній Україні, зокрема динаміці зростання населення та його соціально-етнічному складу. Видання написане у формі історичних нарисів, що робить його доступним для широкого кола читачів.