- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Клятва / Р. Іванченко / (Видання 1985 року)
1200 грн.
Художній роман-хроніка про життя та діяльність видатного українського вченого, публіциста і громадського діяча Михайла Драгоманова.
У романі письменниця Раїса Іванченко відтворює життєвий шлях Михайла Драгоманова (1841-1895) - визначного українського історика, фольклориста, філософа та громадського діяча. Через долю головного героя авторка розкриває складний період української історії другої половини XIX ст. У творі змальовано наукову та громадську діяльність Драгоманова, його контакти з провідними діячами української культури - М. Лисенком, М. Старицьким, І. Франком, Лесею Українкою, показано період вимушеної еміграції та боротьбу за українську справу в Європі. Роман доповнено ґрунтовною післямовою історика В.Г. Сарбея.
Київ і Київщина другої половини ХVII – першої чверті XVIII століття: нарис історії і документи (Ринсевич В.П.)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Книга з головою занурює в драматичний період української історії від початку повстання Хмельницького в 1648 році до 1720-х, часів гетьмана Скоропадського. Невигадані ігри престолів Козацької доби.
Видання складається з історичного нарису “Часи Ранньої Гетьманщини, Київ і Київщина” та збірника документів “Писемна спадщина київського справочинства другої половини ХVII – першої чверті XVIII ст.”. Нарис покликаний дати детальніше уявлення, що собою представляла історична доба, до якої належать документи збірника.
Міських документів цього періоду збереглося небагато, оскільки переважна більшість з них загинула під час пожеж київської ратуші у 1718 і 1811 рр. Ще менше залишилося документів тих часів, що походять з Київщини, внаслідок тотального її знищення. Міські документи переважно містять важливу інформацію про організацію видачі у Києві дозвільних документів купцям та іншим категоріям населення (українцям та іноземцям), відображаючи торгово-економічні зв’язки киян і решти українців з іншими країнами. Менша частка документів стосується сфери земельної власності.
Тексти супроводжуються науково-довідковим апаратом: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів та ін.
В якості окремих додатків книга містить сфрагістичну колекцію відбитків печаток Київщини 17-18 століть та історико-художні реконструкції вигляду жителів краю — козаків, міщан, посполитих селян, купців тощо.
Юрій Федькович. Твори в двох томах / Федькович Ю. А. / (Видання 1984 року)
6000 грн.
Повне двотомне видання творів Юрія Федьковича, визначного буковинського письменника та громадського діяча.
Двотомник представляє творчу спадщину "буковинського Кобзаря" Юрія Федьковича (1834-1888). Перший том містить поетичні твори: вірші, поеми, балади та байки, які яскраво змальовують життя та побут буковинців, особливо гуцулів. Другий том охоплює прозову, драматургічну спадщину та епістолярій письменника. Серед найвідоміших творів - повісті "Люба-згуба", "Серце не навчити", "Сафат Зінич", які відображають життя буковинських горян за часів австро-угорського панування. Видання супроводжується ґрунтовною передмовою та примітками літературознавця М.Ф. Нечиталюка.
Архів Скоропадських: Фамільні архіви української родової еліти другої половини XVII-XX ст. та архівна спадщина роду Скоропадських / Папакін Г. В. / (Видання 2004 року)
2800 грн.
Перше комплексне дослідження фамільних архівів української еліти XVII-XX ст. на прикладі архіву роду Скоропадських.
У монографії вперше досліджується унікальне явище - фамільні архіви української козацької старшини та шляхти від часів Гетьманщини до XX ст. Основну увагу приділено архіву роду Скоропадських, який дав Україні двох гетьманів та низку визначних діячів. Автор простежує формування, зберігання та долю родинних документів української еліти протягом кількох століть, розкриваючи їх значення для розуміння суспільно-політичних процесів в Україні. Дослідження базується на широкому колі архівних джерел і розкриває маловідомі аспекти історії української аристократії та її документальної спадщини.
Марко Черемшина. Твори в двох томах / М. Черемшина (Іван Семанюк) / (Видання 1974 року)
6000 грн.
Перше повне двотомне видання творів класика української літератури Марка Черемшини, що охоплює всю його літературну спадщину.
Видання представляє читачам повне зібрання творів Марка Черемшини (справжнє ім'я - Іван Семанюк, 1874-1927), одного з представників "покутської трійці". Перший том містить його найвідоміші художні твори - новели зі збірок "Карби", "Село за війни", "Верховина" та оповідання "Парасочка", які яскраво змальовують життя гуцулів на початку XX ст. Другий том розкриває інші грані таланту письменника: тут вміщено його ранні оповідання, поезію, переклади, літературно-критичні статті, спогади, автобіографію та листування, зокрема посвяти побратиму по перу Василеві Стефанику.
Матеріали про життя і творчість Тараса Шевченка / Іофанов Д. / (Видання 1957 року)
4000 грн.
Збірка унікальних архівних документів та матеріалів про Тараса Шевченка, включаючи раніше неопубліковані автографи, листи та спогади сучасників.
Фундаментальна праця Д. Іофанова представляє маловідомі та неопубліковані документи про життя і творчість Тараса Шевченка, знайдені в літературних архівах. Серед унікальних матеріалів: перша редакція "Передмови" до нездійсненного видання "Кобзаря" 1847 р., шість автографів поета (включно з єдиним вцілілим листом з Раїмського укріплення), неопубліковане листування з П. Кулішем, спогади Ф. Лазаревського про оренбурзьке заслання, документи про спорудження пам'ятника Шевченку в 1907-1914 рр. Книга містить листи визначних діячів культури – М. Коцюбинського, І. Рєпіна, М. Лисенка, а також унікальні спогади про перебування поета в Раїмському укріпленні. Усі матеріали подані мовою оригіналів з науковими коментарями.
Присутні помітки минулих власників.
КОБЗАРЬ. Твори Тараса Гр. Шевченка (Антикварна книга 1912 року)
82000 грн.
Унікальне видання 1912 року, універсальний подарунок, доречний в будь-якій ситуації.
"Випускаю оце в люде другого «Кобзаря» свого, а щоб не з порожніми торбами, то наділяю його предисловієм. До вас слово моє, о братія моя українськая возлюбленная.
Великая туга осіла мою душу. Чую, а іноді і читаю: ляхи дрюкують, чехи, серби, болгаре, чорногори, москалі — всі дрюкують, а в нас анітелень, неначе всім заціпило. Чого се ви так, братія моя? Може, злякались нашествія іноплеменних журналістів? Не бійтесь, собака лає, а вітер несе. Вони кричать, чом ми по-московській не пишемо? А чом москалі самі нічого не пишуть по-своєму, а тілько переводять, та й то чорт зна по якому. Натовкмачать якихсь індивідуалізмів тощо, так що аж язик отерпне, поки вимовиш. Кричать о братстві, а гризуться, мов скажені собаки. Кричать о единой славянской литературе, а не хотять і заглянуть, що робиться у слов’ян!
Чи розібрали вони хоч одну книжку польську, чеську, сербську або хоч і нашу? Бо і ми таки, слава Богу, не німці! Не розібрали. Чом? Тим, що не тямлять. Наша книжка як попадеться у їх руки, то вони аж репетую[ть] та хвалять те, що найпоганше. А наші патріоти-хуторяни й собі за ними. Преочаровательно в чарах тих ось що: жиди, шинки, свині і п’яні баби. Може, це по їх утонченной натурі і справді добре. А на наші мужицькі очі, то дуже погано. Воно й то правда, що і ми самі тут трохи винні. Бо ми не бачили нашого народу — так, як його Бог сотворив."
"Ще на початку року 1907, Україна вперше дочекалась повного "Кобзаря" свого національного генія, з старанно перевіреним текстом по автографах Т.Г. Шевченка, та копіях, котрі мали яку-небудь цінність, покійним В. Доманицьким. Цією великою працею назавжди встановлено вірність тексту "Кобзаря" і навіть показано инші варіянти, котрі найшлися по всяких рукописах".
... кілька видань дуже швидко розійшлося, а лишок його сконфісковано. ... Користуючись нагодою 50-ти літніх роковин смерти Т.Г. Шевченка, ми властиво й роспочали всоє видання з метою дати по можливости повного "Кобзаря", а також і инші його твори по найменшій ціні. ... Бажаючи дати яко мога більше матеріялу по загальнодоступній ціні, крім літературних творів Т.Шевченка ми знайомимо широке коло читачів і з малярським хистом нашого поета, момістивши 17 малюнків з власноручних праць Т.Г. Шевченка" (з передмови видавнитцва).
Барское староство, историческіе очерки (XV-XVIII в.) /М. Грушевскій/ (Антикварна книга 1894)
99000 грн.
Магістерська дисертація Михайла Сергійовича Грушевського — “Барское староство. Исторические очерки. XV-XVIII вв.”.
Праця про історію регіону на Поділлі, написана так ґрунтовно, що має наукову цінність до цього часу і стане прикрасою кожної солідної бібліотеки.
місто Бар (на сьогодні Вінниччина) в описувані часи було одним з ключових українських міст, конкурентом Кам'янцю, рівнею Луцьку та Володимиру.
Ну а автора представляти не треба — ключовий український історик.
Надрукована 1894 року в Києві в Університетській друкарні.
Книга реставрована і оправлена в натуральну шкіру, приємно лежить в руках і тішить очі, стоячи на полиці.
Кобзарь /Т. Шевченко/ (Антикварна книга 1913 року)
48000 грн.
Класичне видання початку XX століття найвідомішої української книги з ілюстрованим нарисом життя Шевченка від В. Доманицького.
За задумом видавців, це мало бути кількатомне зібрання творів Шевченка, але вийшов лише перший, що містив "Кобзаря", наступні так і не були надруковані.
Книга комплектна, реставрована, оправлена в стилі епохи. Універсальний подарунок як собі так і шанованим Вами людям.
Книга містить присвяту "Марійці"
Снѣжные заносы на желѣзныхъ дорогахъ въ Россіи / Б. Серезневскій / (Антикварна книга 1890 року)
3200 грн.
Унікальне дослідження сніжних заметів на залізницях Російської імперії від відомого метеоролога та кліматолога Бориса Срезневського.
Книга є першим систематичним дослідженням впливу сніжних буранів на роботу залізничного транспорту в Російській імперії. У роботі представлені детальні метеорологічні спостереження за 1888-1889 рр., включаючи таблиці та карти розподілу сніжних заметів. Автор спирається на класичні праці академіка Веселовського та описи В. І. Даля, доповнюючи їх власними дослідженнями та статистичними даними. Особливу увагу приділено впливу степових буранів на транспортне сполучення та життя людей.
Видання містить три карти та численні таблиці з координатами характерних точок та метеорологічними даними, що робить його цінним джерелом для вивчення історії метеорології та залізничного транспорту.
Присутні помітки попередніх власників.
Путешествіе на полуостровъ Канинъ / К. И. Гревингк / (Антикварна книга 1891 року)
9800 грн.
Наукове дослідження геологічної будови півострова Канін, здійснене професором К. І. Гревінгком за дорученням Імператорської Академії Наук.
Книга містить детальний опис експедиції 1848 р., під час якої було досліджено узбережжя Онезького озера та півострів Канін. Маршрут пролягав через Лодейне Поле, Витегру, Пудож, Каргополь, Архангельськ, по річках Пінега, Кулой та вздовж узбережжя півострова Канін. Особливу цінність становлять геологічні спостереження автора, доповнені згодом провідними геологами того часу.
Видання супроводжується геологічною картою та включає додаткові статті відомих науковців: академіка О. П. Карпінського (опис кристалічних порід), Ф. М. Чернишова (редакція щоденника, обробка палеонтологічного матеріалу, складання геологічної карти) та С. М. Нікітіна (аналіз мезозойського матеріалу). Це робить книгу комплексним дослідженням геології та фізичної географії регіону.
Присутні помітки попередніх власників.
Флора Сибири и Дальнего Востока. Выпуск 4-й / Н. Буш , Е. Буш / (Антикварна книга 1926 року)
10000 грн.
Четвертий випуск фундаментального видання з ботаніки Сибіру та Далекого Сходу, присвячений хрестоцвітим, первоцвітим та діапенсієвим рослинам.
Видання містить детальний опис флори Сибіру та Далекого Сходу з поділом на ботаніко-географічні провінції. У випуску представлено три родини рослин: Cruciferae (Хрестоцвіті), Diapensiaceae (Діапенсієві) та Primulaceae (Первоцвіті). Особливу увагу приділено поділу досліджуваної території на природні зони: тундрову, лісову (тайгову) та степову, з детальним описом їхніх підзон та провінцій. Видання супроводжується картою ботаніко-географічних провінцій.
Авторами цього випуску є видатні ботаніки свого часу. Микола Адольфович Буш (1869-1941) - професор, відомий систематик рослин та фітогеограф, автор численних праць з флори Кавказу та Сибіру, опрацював родину Хрестоцвітих (Cruciferae). Єлизавета Олександрівна Буш (1886-1960) - відома дослідниця флори, спеціалізувалася на вивченні первоцвітих, підготувала розділи про родини Діапенсієвих та Первоцвітих (Diapensiaceae і Primulaceae).
Присутні помітки попередніх власників.
Первыя басни И. А. Крылова / Ѳ. А. Витбергъ / (Антикварна книга 1900 року)
5200 грн.
Дослідження про ранню творчість відомого байкаря Івана Крилова, написане відомим філологом і бібліографом Федором Вітбергом.
У своїй науковій розвідці автор досліджує маловідомий період творчості Івана Крилова - його ранні літературні спроби до того, як він став відомим байкарем. Особлива увага приділяється драматургічній та журналістській діяльності письменника, яка передувала створенню його знаменитих байок. Робота містить цікаві факти про святкування 50-річчя літературної діяльності Крилова в 1838 р. та відгуки сучасників про його творчість.
Присутні помітки попередніх власників.
Хорошій тонъ. Сборникъ правилъ и совѣтовъ (Антикварна книга 1910 року)
16000 грн.
П'яте видання надзвичайно пулярної в свій час книги, яка мала ознайомити молодь з правилами пристойної поведінки в цивілізованому суспільстві.
"Что такое "хорошій тонъ"? "Хорошимъ тономъ" называютъ нравы и обычаи, принятые въ цивилизованномъ обществѣ и зависящіе отъ доброты сердца, просвѣщеннаго вкуса и здраваго человѣческаго смысла." (з передмови)
Щедро проілюстрована, видана в технічно найкращому столичному видавництві Германа Гоппе, з оригінальною твердою оправою.
Дух епохи, забуті поведінкові норми, що описують зразкову поведінку та норми в колі сім'ї, в громадських місцях, в подорожах, в листуванні
Книга з тих, про які кажуть - цінно мати і цікаво читати.
Основні розділи:
- Дома и въ семействѣ
- При событіяхъ семейной жизни
- Въ свѣтской жизни
- Въ письменныхъ сношеніяхъ
Скалки життя. /впорядкував Паночіні/ (Антикварна книга 1918 року)
12000 грн.
Оригінальне видання 1918 року українського мовознавця з Полтавщини Сергія Паночіні (1891-1931).
Зразки малої прози і поезії різних десятків українських літераторів. Є як класики 19 ст., так і сучасні автору поети, нині маловідомі.
За задумом автора - це мала бути хрестоматія-декламатор для тих, хто покращує знання української мови для публічних виступів.
Особливо примітним є оформлення книги в модному тоді стилі модерн.
Від Ля Пляти по Анди /Антін Лотоцький/ (Антикварна книга 1938 року)
6000 грн.
Головний герой книжечки — хлопчик Андрійко, який після смерті батька вирушив в Аргентину на запрошення рідного дядька.
Після прибуття починається історія про мандри Андрійка з дядьком краєвидами тогочасної Південної Америки — Аргентина, Перу, Болівія та ін. Дядько знайомить племінника з життям та побутом краю, фактично книга стає чимось на зразок сучасних тревел-блогів. Дуже велика кількість ілюстрацій сприяє максимальному зануренню.
Камена /Микола Зеров/ (Антикварна книга 1943 року)
8000 грн.
Збірка «Камена» неокласика Миколи Зерова (1880-1937), представника Розстріляного відродження, чиє прізвище гучно лунало в Україні 1920-30-х і потім надовго зникло аж до 1990-х років.
Вміст «Камени» — оригінальні вірші та переклади римських поетів (Вергілій, Горацій, Овідій, Тібулл, Марціал). Багато з них було перекладено на українську мову вперше.
Видання 1943 року оформлював відомий в свій час митець з Полтавщини Микола Бутович (1895-1961), військовослужбовець армії УНР, його доля склалась краще за долю автора — він емігрував та помер в США.
Передмову написав Святослав Гординський (1906-1993), видатний митець та організатор, родом з Коломиї.
Книгу видано у Львові, в 1943 році в «Українському видавництві» (існувало з 1939 по 1945 рік під очільництвом Володимира Кубійовича, причетного до формування дивізії «Галичина»).
Руйнування Чортомлицької Січі /Олелько Островський/ (Антикварна книга 1918 року)
6000 грн.
Книга містить оповідання «Руйнування Чортомлицької Січі» присвячена не менш драматичній історії — повстанню Мазепи, який був підтриманий запорожцями-низовиками на чолі з кошовим отаманом Гордієнком. Виступ Мазепи завершився поразкою і московське військо жорстоко помстилось всім учасникам — Запорізька Січ біля р. Чортомлик (неподалік сучасного Нікополя) була зруйнована, а козакам довелось полишити свої землі.
«Коли б Гордієнкові був хто сказав, що вода в Дніпрі у гору потекла, або — святі печерські гори запалися, розступилась земля й поглинула Київ з печерами і церквами божими; кошовий не здивувався б цьому так, як здивувався почувши про те що гетьман Мазепа, став за одно із Шведами...»
Історичні оповідання /Олелько Островський/ (Антикварні книги 1917, 1918 років)
12000 грн.
Комплект книг широко відомого в свій час автора Олелька Островського (1880-1919).
Перша містить історичне оповідання «Берестечко», яке присвячено найдраматичнішій битві козацтва, що відбулась в 1651 році.
Друга книга містить оповідання «Руйнування Чортомлицької Січі» присвячена не менш драматичній історії — повстанню Мазепи, який був підтриманий запорожцями-низовиками на чолі з кошовим отаманом Гордієнком.
Памятники стариннаго русскаго языка и словесности XV—XVIII столѣтій. Выпуск
6000 грн.
Книгознавча праця Павла Сімоні про давньоруські билини та "Задонщину".
Перший випуск присвячений "Сказанню про київських богатирів, як ходили до Царгороду і як побили царгородських богатирів, учинили собі честь". Текст подано за двома рукописами: зі збірки Є.В. Барсова (перша половина XVII ст., зберігається в Російському Історичному Музеї в Москві) та збірки Ф.І. Буслаєва (XVIII ст., зберігається в Головному Державному Книгосховищі в Петрограді). Автор планував окремо видати статтю про характер і значення пам'ятки, що корінням сягає XVI ст. і належить до того ж наративного циклу, що й "Александрія" та "Задонщина". Також планувалося додати словник-покажчик.
Третій випуск містить публікацію найдавнішого списку "Задонщини" за Кирило-Білозерським рукописом 1470-х рр. Це сказання про Куликовську битву 1380 р., що містить численні текстуальні паралелі зі "Словом о полку Ігоревім". Видання супроводжується повним автотипічним знімком пам'ятки з пронумерованими рядками для зручності посилань, а також окремою фототипічною таблицею з двох сторінок рукопису, що містять правки писця та надрядкові вставки. Укладач планував видати інші списки XV-XVIII ст. та вибірку поетичних і ритмічних місць з пам'яток писемності, пов'язаних зі "Словом о полку Ігоревім".
Присутні помітки попередніх власників.