- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Словник української мови. 3-є видання, виправлене й доповнене. Т.III. К-Н /Борис Грінченко/ (Антикварне видання 1928 року)
8600 грн.
Третій том «Словника української мови» 1928р. є перевиданням «Словаря української мови» 1907-1909 рр. із доповненням нових матеріалів. До лексикографічного збору долучилися редакція журналу "Киевская Старина", письменник Борис Грінченко, який також є упорядником видання. Доповнена книга вийшла за редакцією С.Єфремова та А.Ніковського. Значення більшості слів пояснено за допомогою російських відповідників або ж розкрито описово та проілюстровано реченнями. Вміщено діалектизми та фразеологізми з поясненням походження. Том містить передмову А.Ніковського, лист Б.Грінченка до тогочасних рецензентів П.Житецького і К.Михальчука а також їхні відгуки, які є цінним джерелом для історії національного словникарства. У зв’язку зі згортанням українізації (кінець 20-х рр.) словник визнано націоналістичним через багатий пласт діалектизмів, який виразно вирізняв українську мову від російської. Видання наступних томів припинено, а оприлюднені дотогочас перші три томи вилучено з бібліотек. Книга є рідкісним виданням наукової праці українських філологів у буремний період вітчизняної історії.
Назва:Словник української мови. 3-є видання, виправлене й доповнене. Т.III. К-Н
Автор: Борис Грінченко
Рік і місце видання:1928, Київ, «Горно»
Мова: українська, російська
Сторінок: 477
довжина 27
ширина 18
товщина 2,5
Вага: 0,720 кг
Є нерозрізані сторінки
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Сатиричне та побутове письменство XVIII В. Випуск І. Твори Івана Некрашевича /Н.Кістяківська/ (Антикварне видання 1929 року)
7200 грн.
Видання літературних творів українського письменника XVIII ст. І.Некрашевича, яке підготовила літературознавець Н.Кістяківська. Книга є першим повним виданням діалогів і поезії священника за його автографом і всіма відомими їх списками. Передмова Н.Кістяківської містить біографію поета, реєстр, опис та аналіз його рукописної спадщини. Опубліковано 9 творів уродженця Київщини І.Некрашевича (віршовані листи, філософські і сатирично-побутові діалоги-п’єси). Літературознавці відзначають його вагому роль у формуванні української літературної мови та розвиткові гумористично-сатиричного жанру. Читачі книги мають змогу ознайомитися із народної мовою українців XVIII ст. та унікальною творчістю тогочасного письменства.
Назва: Сатиричне та побутове письменство XVIII В. Випуск І. Твори Івана Некрашевича
Автор: Наталія Кістяківська
Рік і місце видання: 1929, Київ
Мова: українська
Сторінок: 35
довжина 27
ширина 18
товщина 0,3
Вага: 0,080 кг
Є нерозрізані сторінки
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Карта территоріальнаго разграниченія Полтавской губерніи въ масштабахъ мҍстных изученій. /Л.В.Падалка/ (Антикварне видання 1914 року)
3800 грн.
Книга є другим удосконаленим виданням географічно-адміністративної карти Полтавської губернії, яку створив історик, статистик Лев Падалка (1859-1922). Полтавська губернія розмежована на 11 територіальних регіонів відповідно до їхніх географічних особливостей: Переяславське Подністров’я, Посульсько-Псельський степ, Посульсько-Удальський підстеп тощо. Праця містить доповнене авторське роз’яснення карти з обґрунтуванням топографічних розмежувань. До кожної географічно-територіальної одиниці укладено статистичні таблиці із даними про кількість населення (в цілому і по окремих суспільних верствах), дрібних господарств, площу ґрунтів тощо. У книзі опублікована бібліографія Л.Падалки. Видання є цінним джерелом для комплексного дослідження Полтавщини та історії української картографії.
Назва: Карта территориального разграничения Полтавской губернии в масштабах местных изучений
Автор: Л.В.Падалка
Рік і місце видання: 1914, Полтава, Видання Полтавської Вченої Архівної Комісії
Мова: російська пореформена
Сторінок: -
довжина 25
ширина 17
товщина 0,3
Вага: 0,080 кг
Карта відсутня
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Первое дополненіе къ Краткому біографическому словарю ученых и писателей Полтавской губерніи съ половины XVIII вҌка /И.Ф.Павловский/ (Антикварне видання 1913 року)
18000 грн.
Книга історика з Полтавщини І.Павловського є доповненням до його ж «Краткого биографического словаря», який був виданий у 1912 р. Вона містить 85 нових життєписів діячів Полтавщини, які здійснили значний внесок у розвиток української культури, літератури, науки і мистецтва. Чимало матеріалів є автобіографіями та містять портрети діячів. Внесено виправлення і доповнення біографій, які публікувалися у попередній книзі (1912 р.). Видання є одним із перших біо-бібліографічних довідників Полтавщини.
Назва:Первое дополнение к Краткому биографическому словарю ученых и писателей Полтавской губернии с половины XVIII века.
Автор: І.Ф.Павловський
Рік і місце видання: 1913, Полтава, Видання Полтавської вченої архівної комісії
Мова: українська
Сторінок: 85
довжина 25
ширина 16,5
товщина 0,3
Вага: 0,150 кг
Малорусская географическая номенклатура /Н.Ө.Сумцов/ (Антикварне видання 1886 року)
6700 грн.
Праця філолога, фольклориста М.Сумцова присвячена українським топонімам. Вона є одним із перших у вітчизняному мовознавстві досліджень походження ойконімів (назв населених пунктів). М.Сумцов здійснив класифікацію найменувань за типом їх появи (від особових імен, географічних об’єктів, ландшафту, історичних подій тощо). Учений осмислював також процес словотворення топонімів та його особливості в українців.
Назва: Малорусская географическая номенклатура
Автор: Микола Сумцов
Рік і місце видання: 1886, Київ, Видання редакції «Киевской старины»
Мова: російська дореформена
Сторінок: 33
довжина 24
ширина 15,5
товщина 0,3
Вага: 0,040 кг
Закладка цветочных почек и их развитие у плодовых деревьев (за годы 1924-1928) /Л.М.Ро/ (Антикварне видання 1929 року)
4800 грн.
Книга про результати науково-експериментальної праці українського і російського селекціонера Лева Ро (1883-1957). Місцем його дослідницьких спостережень була Мліївська дослідна садово-городня станція (Черкащина), яка створена на основі розсадницького господарства Л.П.Симиренка. У книзі Л.Ро виклав свої висновки щодо процесу закладання і репродукції квіткових бруньок садових дерев. Дослідження складається з двох частин, де висвітлено методи і засоби інтенсифікації плодоношення та вегетації бруньок (1-а частина) та результати цих застосувань щодо черешень, вишень, яблук, слив і груш (2-а частина). Подано схематичні малюнки з зображенням кожної вегетативної стадії та таблиці з термінами росту квіткових бруньок різних видів та сортів садових дерев.
Назва: Закладка цветочных почек и их развитие у плодовых деревьев (за годы 1924-1928)
Автор: Л.М.Ро
Рік і місце видання: 1929, Мліїв
Мова: російська
Сторінок: 99
довжина 27
ширина 18
товщина 0,5
Вага: 0,150 кг
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Є нерозрізані сторінки
Полное собраніе сочиненій И.А.Гончарова /И.А.Гончаров/ (Антикварна книга 1887 року)
6000 грн.
Книга відомого І.О.Гончарова.
Іван Гончаров - російський прозаїк, літературний критик та публіцист. У другому томі "Повного зібрання..." представлений роман "Обломов", у якому автор ставить запитання: "Що ж таке "обломівщина"? "Золоте століття" чи застій та загибель?" і шукає на нього відповіді.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Полное собраніе сочиненій И.А.Гончарова
Автор: Іван Гончаров
Рік: 1887, Санкт-Петербург
Сторінок: 161
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Друга частина присвячена історичним діячам від царя Михайла Федоровича (ХVII ст. н. е.) до імператриці Єлізавети Петрівни (ХVIII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема царя Михайла Федоровича, Патріарха Нікона та інших.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1876 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Друга частина присвячена історичним діячам від царя Михайла Федоровича (ХVII ст. н. е.) до імператриці Єлізавети Петрівни (ХVIII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Петра Великого, гетьмана Івана Мазепу, архієпископа Феофана Прокоповича та інших.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1876, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Єрмака Тимофійовича та князя Константина Острозького.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Класична праця відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів, зокрема Єрмака Тимофійовича та князя Константина Острозького.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1873 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). В книзі наведені історичні факти та їхня інтерпретація автором щодо діяльності видатних осіб, політичних та релігіозних діячів.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Російська історія в життєписах її найголовніших діячів
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1873, Санкт-Петербург
Сторінок: 239
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1873 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). Зокрема, автор наводить історичні факти та власні роздуми щодо крещення Русі князем Володимиром Святим.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1873, Санкт-Петербург
Сторінок: 239
Мова: російська (дореформений правопис)
Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей /Н.Костомаров/ (Антикварна книга 1874 року)
16000 грн.
Книга відомого історика М.Костомарова у трьох томах. Том І.
"Російська історія" - широковідома класична праця Миколи Костомарова: видатного історика, етнографа, прозаїка, поета та громадського діяча. Перша частина присвячена історичним діячам від князя Володимира Святого (Х ст. н. е.) до Філарета (Федора Микитовича Романова, ХVII ст. н. е.). Зокрема, автор наводить можливі варіанти походження козаків ("казаков") та козаччини як явища.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Назва: Русская исторія въ жизнеописаніяхъ ея главнѣйшихъ дѣятелей
Автор: Микола Костомаров
Рік: 1874, Санкт-Петербург
Сторінок: 735
Мова: російська (дореформений правопис)
Полное собраніе сочиненій Н.Г.Гарина /Н.Г.Гарин/ (Антикварна книга 1916 року)
6800 грн.
Повне зібрання творів Н.Г.Гаріна у 20 томах (в наявності книги №6-13, 15, 17 та 20).
Микола Георгійович Михайловський - російський інженер, мандрівник та письменник, який публікувався під псевдонімом Н.Гарін. У 1898 здійснив навколосвітню подорож. Збірка включає автобіографічні повісті та нариси, п'єси, оповідання та дорожні замітки. Життя та творчіть письменника були тісно повязані з Україною, що знайшло відображення в ряді його творів.
Назва: Полное собраніе сочиненій Н.Г.Гарина
Автор: Микола Гарін
Рік: 1916, Санкт-Петербург
Мова: російська (дореформений правопис)
Словарь російсько-український /уп. М.Уманець і А.Спілка/ (Антикварна книга 1893 року)
92000 грн.
Оригінальне чотирьохтомне видання 1893-1898 рр. "Словарь російсько-український" - прикраса бібліотеки та невичерпне джерело для вивчення української мови. Книги побачили світ у Львові в знаменитому Видавництві Наукового товариства ім. Т.Шевченка, а упорядниками став колектив ("Спілка Адеська"), який очолив житель Одеси - Михайло Комаров.
37 000 російських слів та в кілька раз більше українських відповідників! Українські слова зібрано на основі записів живої народної мови та опрацювання художніх, наукових, публіцистичних творів - "постачали матеріал сільські учителі, священники, пани, живущі по селах, що записували слова просто з уст народа, а крім того виписувано слова з пам'ятників усної народної словесності і творів письменників, як теперішніх так і колишніх"
Ось ще кілька цитат від авторів та критиків:
«Давно вже почувається потреба в такій книжці, як російсько-український словар. Потреба ся, що здавна чулася не то що в Галичині, а й на Україні, стала найпильнішою останніми часами, коли російська література придбала собі таку славу й сталася чинником у просвіті слов′янських народів, а разом із тим щоразу більше стає вона по мові народною й більше московською, коли користування нею для всіх слов′янських народів, хоч би навіть і таких близьких родичів, як ми Русини, викликає ще більшу потребу в словарі… Запобігаючи сій потребі, ми й зважилися випустити в світ нашу роботу» (з передмови)
«Дуже важлива та обставина, що пан Уманець поставився до свого завдання цілком сумлінно. Так, наприклад, він не піддався одній дуже несимпатичній течії, модній тепер серед деякої частини української інтелігенції. Останнім часом ми раз у раз зустрічаємо в українських журналах дивовижні статейки, викликані бажанням яскравіше відтінити українську мову перед великоруською, у яких у зв'язку з цим оголошується гоніння на багато загальновживаних, цілком народних українських слів. А саме: піддаються проскрипції ті українські слова, які а) схожі на великоруські і б) мають для себе синоніми, які не зустрічаються у великоруській мові; ці синоніми оголошуються «щиро народними» словами, а спільноруські — «москалізмами». Не поділяючи таких вузьких і, до того ж, несумлінних тенденцій, пан Уманець об'єктивно вніс у словник усі слова, які постійно вживає народ, і це, зрозуміло, ніяк не перешкодило тому, щоб лексичне багатство і самостійність української мови виступили у словнику пана Уманця в повнім блиску, незважаючи навіть на численні пропуски...» (Агатангел Кримський)
На книзі є підпис Олекси Романюка, підкреслення та печатки неіснуючих бібліотек.
Назва: Словарь російсько-український
Упорядник: М.Уманець (Комаров Михайло Федорович) і А.Спілка (Спілка Адеська — колективний псевдонім гуртка упорядників, куди належали: Т. Десятин-Лук'янів, Трохим Зіньківський, Ольга Косач (Олена Пчілка), В. Назаревський, Михайло Старицький, Кость Ухач-Охорович та ін.).
Рік: 1893, Львів, друкарня Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка
Сторінок: 318, 285, 286, 238
Мова: українська (желехівка)
Збірник на пошану Зенона Кузелі /уп. В.Янев/ (Діаспорна книга 1962 року)
15800 грн.
Зенон Кузеля - видатний український історик, етнограф, публіцист та бібліограф, значну частина свого життя провів в еміграції. В пам'ять про нього Науковим товариством ім.Т.Шевченка була видана збірка філологічних та історико-філософських праць, зокрема кілька статей самого Зенона Кузелі, які публікуються вперше.
Назва: Збірник на пошану Зенона Кузелі
Упорядник: Володимир Янев
Рік: 1962, Париж - Нью-Йорк- Мюнхен - Торонто - Сідней
Сторінок: 580
Мова: українська
Избранные стихотворения /П. Тычина/ (Антикварна книга 1927 року)
6700 грн.
Вибрані вірші відомого поета П.Тичини
Присутні написи від руки та печатки неіснуючих бібліотек
Павло Тичина - відомий український поет, перекладач, публіцист, політик, громадський та державний діяч. До збірки увійшли найкращі вибрані вірші у авторізованих перекладах російською мовою. Кожен переклад попередньо узгоджувався з самим Павлом Тичиною, що робить цю збірку унікальною.
Автор: Павло Тичина
Рік: 1927, Харків
Сторінок: 144
Мова: російська
Грамматика російскаго языка /уп. М.Бутовский/ (Антикварна книга 1809 року)
9800 грн.
Підручник російської мови для польського юнацтва.
Граматика створена Михайлом Бутовським для польських юнаків з Волині. Видання починається з вступного слова упорядника, сама граматика та її подання у тексті мають класичний вигляд. Видання двомовне - всі тексти дублюються польською.
Назва: Граматика російської мови
Упорядник: Михайло Бутовський
Рік: 1809, Почаїв
Сторінок: 353
Мова: російська (дореформений правопис) та польська
Берестечко /О.Островський/ (Антикварна книга 1917 року)
6000 грн.
Історична повість відомого українського письменника Олелька Островського.
Олелько Островський (Олександр Павлович Островський) - український письменник, драматург, актор, режисер і громадсько-політичний діяч. Жертва Червоного терору. Твір присвячений трагічній сторінці української історії - поразці війська Богдана Хмельницького під Берестечком у 1651 р., переосмисленню причин цієї поразки та її впливу на подальшу історію українського народу.
Назва: Берестечко
Автор: Олелько Островський (Олександр Островський)
Рік: 1917, Київ
Сторінок: 77
Мова: українська